Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Remember the Name II

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Dum Dec 23, 2012 3:02 am

Nu stiu. L-am auzit cateva secunde apoi s-a oprit. Nu mi-am putut da seama din ce parte venea. Ura sa dea raspunsuri care sa nu fie concrete. Pana la urma nu facea altceva decat sa intre in ceata atat el cat si cel - sau cea in cazul de fata - de langa el si nici nu se ajungea la vrun rezultat.
    Dar am sentimentul ca suntem urmariti! Adauga dupa cateva secunda.
    Isi musca buze de jos si ridica privirea spre crengile desfrunzite ale copacilor. Mai mult ca sigur ca erau urmariti. Din nefericire nu putea sa vada prea departe din cauza acelui intuneric cu toate ca ochii i se obisnuisera de atata timp cu lumina baghetei lor dar si cu imprejurimile negre.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Dum Dec 23, 2012 3:10 am

• - Avem toate sansele sa nu fie doar un sentiment si chiar sa ne urmareasca cineva...dar cine si cu ce scop? se incrunta Deborah, uitandu-se degeaba in stanga si in dreapta dupa vreo indiciu, dar nu vedea nimic, decat negura si copaci, foarte multi copaci. Dar unii fiind grosi si altii aflandu-se in indepartare se putea ascunde absolut orice dupa vreunul, astfel incat sa nu poata intra in raza ei vizuala. Il priveste in ochi pe Adrian, spunandu-i Imi pare rau, e numai vina mea, a fost ideea mea tampita sa venim aici....sunt o proasta, apoi buzele ii tremurara anemic, in timp ce tanara isi lasa capul in jos, iar cateva suvite castanii ii acopereau micul chip livid ca intotdeauna. Se intampla rar, aproape deloc, ca tanara sa-si asume responsabilitatea pentru faptele sale, daramite sa admita ca ar fi fost vina ei...nici macar cand stia ca asa este, era prea orgolioasa sa spuna "da, a fost vina mea", si totusi acum o facuse, de fata cu Adrian, si nici macar ea nu-si putea explica de ce.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Mar Dec 25, 2012 9:03 am

Daca mai spui o data ca esti proasta, te las aici sa gasesti drumul de intoarcere singura. Am fost deacord cu idea asta asadar vina este a amndurora. Nu te invinui pentru ceva la care si eu am luat parte in ciuda consecintelor care urmau. Ii raspunse serios, fara nici o nota de amuzament in voce.
    Participase la asta din propria lui initiativa. Avuse de ales intre asta si a-si petrece restul noptii dormind. Oare care dintre varinte ii starnise mai mult interes?! Da, era obosit dar asta nu il impiedica sa nu isi concentreze restul te atentie pe ce se intampla in jurul lui.
    Hai sa vedem ce e aici, si sa incheiem odata povestea asta. Ridica bagheta la nivelul umerului, apropiindu-se de Dumnezeu stie ce chesti pe doua sau mai multe picioare.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Mar Dec 25, 2012 9:08 am

• - Ahm, bine... balmaji ea in legatura cu prima parte, dar si cu a doua, urmandu-l. Isi asumase si ea vina odata -minune- si fix atunci ii fusese spus ca mai bine sa n-o faca. Nimic ciudat, era ceva ce tot timpul i se intampla lui Bo. Se tinu dupa Adrian, aproape lipindu-se tot timpul de el si tresari la cel mai mic zgomot, facut de data asta probabil doar de vand, sau de vreo pasare ori ceva in genul asta. Isi musca buzele uitandu-se degeaba din nou in jur, nu vedea nimic suspect cu toate ca ochii sai se obisnuisera cu negura. Ofta si il stranse pe soimean de mana, fara sa zica insa ceva cu voce tare.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Mier Dec 26, 2012 3:51 am

Cine e acolo? Striga soimeanul pentru a se face auzit.
    Din intunericul padurii, aparu o silueta silueta necunoscuta, o femeie mai exact. Adrian lasa bagheta in jos, aruncand o privire ciudata catre Bo. Incerca sa o recunoasca insa gluga rosie ii era trasa prea pe frunte, lasand sa se vada doar maxilarul, gura si nasul. Prea putine detalii se puteau vedea fara ochii.
    Nu trebuie sa iti fie teama. Sunt de partea voastra! Spuse femeia cu o voce cristalina. Un zambet ciudat aparu in coltul gurii si se opri la o distanta de vreo cativa metrii de ei.
    Cine esti? Repeta satenul pe un ton ceva mai calm de data asta. Fara a primi vreun raspuns din partea femeii.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Mier Dec 26, 2012 3:59 am

• Deborah se pitii imediat in spatele lui Adrian, cu toate ca silueta era feminina, nu puteai stii niciodata, si cel putin micutei viperine inca nu-i inspira cine stie ce incredere. Isi micsora ochii incercand sa-si dea seama daca o cunoaste, dar nici macar vocea nu ii suna cunoscuta. Se incrunta... nu prea era bine ca-i vazuse cineva in acel loc unde clar nu aveau ce cauta, cu toate ca persoana sustinea ca e de partea lor.
    In plus de la intamplarea din Turnul bufnitelor, devenise mai tematoare si se simtea de multe ori urmarita, insa nu putea sa dovedeasca niciodata acest lucru. Isi stranse buzele si privi cand la noua aparitia, cand la Adrian, nestiind ce sa zica sau cum sa reactioneze...

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Mier Dec 26, 2012 12:35 pm

Nu conteaza cine sunt. Dar ca sa va demonstrez ca nu sunt de partea raului, va sfatuiesc sa parasiti acum padurea sau veti regreta mai tarziu. Spuse femeia in rosu si in clipa urmatoare se intoarse pe varfuri si pleca gratios, parca plutind la cativa centimetri de pamant. Avand pelerina care o atingea pamantul, soimeanul nu putea sa spuna nimic.
    Adrian ii arunca o privire confuza Deborei. Inca procesa informatia ambigua. Era destuld de obosit asadar rotitele i se invarteau mai incet decat de obicei.
    Ne intoarcem sau ne mai invartim pe aici? Daca era dupa el ar fi ales prima varianta. Nu mai avea chef de alte peripetii si probabil pretenta femeii aleia deja ii bagase in destul de multe belele.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Mier Dec 26, 2012 12:40 pm

• - Hai sa plecam inainte sa intram in cine stie ce belea... ofta Bo oftand usor si il prinse strans de mana, tragandu-l dupa ea insa fara forta, el oricum urmand-o. Nu mai spuse nimic de intamplarile de mai devreme, in primul rand fiindca femeia era intriganta, cat despre cealalta parte, cu saruturile, probabil erau amandoi confuzi si avea sa stabileasca mai tarziu ce si cum.
    Tot mergand, amandoi tacuti, ajunsera inapoi la castel.
    - Ne vedem maine, da? ii zambi ea finut, si-l imbratisa, abtinandu-se sa nu-i sarute buzele, in schimb ii saruta obrazul apasat, aratandu-i ca-l place cu adevarat. Se desprinse de el, privindu-l inca cateva clipe, apoi fugi spre pivnita.

TOPIC CLOSED

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   Joi Dec 27, 2012 4:01 am

Viperini 290 puncte
ODS 290 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Remember the Name II   

Sus In jos

Remember the Name II
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: