Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Keep calm and carry on

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Mier Dec 26, 2012 2:59 am

Sa ramana amandoi timp de 24 de ore, singuri, intr-o casa? Sigur, de ce nu? El insa se gandise pentru viitorul indepartat. Nu pentru cel apropiat. Ii placea idea. in felul asta ar fi ajuns sa se cunoasca ceva mai bine - nu era ca si cand nu ar fi cunoscut-o destul de bine.
    Alohomora! Rosti baiatul iar rotitele din broasca se auzira cum se rotesc. Pentru un asa semn trebuia o vraja de protectie! Comenta baiatul pentru sine. Se impinse in usa iar aceasta se deschise cu o lovitura puternica de perete. Spre marea mirare a baiatului, aceasta nu se facu tandari, dat fiind vechimea lemnului.
    Isi roti ochii prin camera ramanand uimit. Bo, cred ca ai vrea sa vezi asta!
    Camera avea in mijloc o masa in spatele careia se afla un scaun nou. Peretii incaperii erau plini cu poze si ipostaze din viata lui.... Damon?!

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Mier Dec 26, 2012 3:05 am

• Imediat deveni curioasa cand ii auzi replica si intra nerabdatoare uitandu-se imediat in jur. Aproape ca-i pica fata, nu se astepta la asta...deloc. Erau poze cu Damon din trecutul sau...putea sa-l recunoasca pe Alaric, prietenul lui cel mai bun, pe fratele sau ratacitor Stefan - in una din poze se uitau unul la altul de parca ar fi fost in stare sa se omoare unul pe altul, Damon alaturi de cine stie cate fete cu care se jucase si evident cele mai multe era cu Katherine, nu degeaba fusese el obsedat de ea atata vreme, doar petrecusera mult timp impreuna.
    Se incrunta usor, ducandu-si aratatorul ganditoare la barbie.
    - Cineva il spioneaza pe Damon si ii ia la puricat fiecare moment al vietii sau care e faza? intreba ea confuza, privind spre Adrian.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Mier Dec 26, 2012 9:49 am

Nu stiu dar cred ca tocmai am descoperit ceva ce trebuia sa ramana secret. Incerca sa priveasca fiecare poza in parte dar in acelasi timp vroia sa vada cat mai multe. Vazuse astfel de camera tapitate cu poze doar prin filme. Sa se afle intr-una era destul de ciudat.
    Desprinse de pe perete o poza cu Damon si Stefan in timpul unei incaerari in curtea din spate. Cercetasul nu ar fi facut poze doar de dragul de a le avea ca si amintiri. Cineva categoric incerca sa afle ceva despre Damon, ceva cu adevarat secret si intunecat.
    Crezi ca ar trebui sa ii spunem? O intreba baiatul, uitandu-se acum la o alta fotografie.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Mier Dec 26, 2012 9:55 am

• Deborah isi deplasa ochii prin toata camera, privind cu atentie fiecare fotografie, inghitind in sec. Se gandea cum ar fi fost sa fie ea cea urmarita si sa fie pozata in trecut si brr o trecura toti fiorii.
    - Sincer nu stiu...cred ca nimeni nu voia ca aceasta camera sa fie descoperita si totusi noi am facut-o, murmura in soapta, parca temandu-se sa nu-i auda cineva.
    O fotografie ii atrasa atentia...se vedea decat Damon in aer cu un zambet radiant si era arsa pe jumatate...cine stie ce sau cine fusese in jumatatea arsa. Trase de fotografia respectiva care era prinsa cu pioneza in zapada artificiala, privind-o mai atent. Cine o fi fost in fotografia asta? intreba, desi stia ca Adrian nu are de unde sa stie dar chiar si asa i- o arata.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Mier Dec 26, 2012 12:22 pm

Nu stiu. Dar daca ma gandesc mai bine, cred ca asta ar trebui sa ramana intre noi, pana aflam mai multe despre asta. Spuse meditand.
    Se mai uita odata la poze si se aseza pe scaunul cel nou. Era destul de suspect. Ce cauta mobilier nou tocmai in incapere in loc sa fie prin tot conacul. Cineva isi alesese cu grija locatia in care sa faca astfel de investigatii pentru ca era sigur de mitul despre fantome care circula in jurul conacului. Uitandu-se pe sub masa, Adrian vazu un sertar. Il deschise cu putere crezand ca este inchis dar nu, nu era. Printre monede vechi, cheii ruginite si inutile si ... o scrisoare.
    In acelasi timp insa, usa de la intrare se auzisera trantindu-se puternic.
    Stiu ca nu e frumos sa furi dar acum e neaparata nevoie. Bo, ia vreo doua imagini pe care le vezi tu mai interesante si urmeaza-ma. Nu trebuie sa fim gasiti aici! Ii spuse tinerei. lua scrisoarea si se indrepta spre usa, stand de paza.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Mier Dec 26, 2012 1:12 pm

• Bo aproba rapit, inghitind in sec, mai lua doua inafara de cea care era arsa. Il urma imediat afara si inchise usa, lasand totul aproape asa cum era, indreptandu-se amandoi in pasi alerti spre iesire. Erau amandoi constienti ca nu aveau ce cautau acolo, asa ca probabil amandoi se simtea usurati cu cat se indepartau mai mult de locul ala.
    Il lua de mana pe Adrian, intorcandu-se cu el la castel, fara sa mai comenteze ceva, aveau ei sa ticluiasca un plan in cele din urma si vor da de cap problemei, putea face echipa perfecta. Rasufla usurata cand revenira in castel, apoi se despartira, fiecare ducandu-se in camera lui.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Joi Dec 27, 2012 3:50 am

TOPIC CLOSED

Viperini 280 puncte
ODS 280 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   

Sus In jos

Keep calm and carry on
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Hogsmeade-
Mergi direct la: