Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Keep calm and carry on

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 3:13 am

Insfarsit se organizase si la Hogwarts o excursie in Hogmeade. Se mai organizase una luna trecuta insa Adrian nu avuse cheful necesar de a se deplasa pana in satul vrajitorilor. Mare greseala. Timp de o saptamana ramasese fara tigari. Se terminasera atat cele cu aroma de cuisoare, cat si cele de la Dunhil fine cut.

Ajuns in sat, isi ascunse nasul in esarfa neagra pe care o avea la gat. Cu o seara in urma incepuse sa fulguiasca, adica deja se lasase un strat de zapada peste tot in jurul lui. Norii aratau ca si cand erau gata gata sa mai lanseze catre pamant o serie de soltatei reci. Pe scurt, detesta frigul.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 4:24 am

• Deborah mersese si ea in aceea excursie, in primul rand sa mai uite de probleme si al doilea sa scape de una din clonele sale care mai avea putin si i se aseza la propriu in cap. Il vazu din departare pe Adrian si dupa ce isi aranja mai bine fularul colorat se apropie tip til, ca un hot de el.
    Isi pune dintrodata mainile, dupa ce ajunge in spatele lui, pe ochii acestuia, un fel de joc cu "ghici cine e" abtinandu-si chicotitul.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 4:28 am

Simti ca se apropie cineva de el insa nu se intoarse in timp util, astfel incat se trezi ca nu mai vede. Se opri din mers si pe buze ii aparu un zambet irezistibil. O prinsese de maini pe cea care e i le pusese la ochii si o trase in fata lui. Era o prietena de-a lui, pe care o cunoscuse cu mult timp in urma si care reusise (daca era posibil) sa il determine sa isi schimbe opinia despre viperini. Eram sigura ca tu esti, Bo! Ii spuse Adrian razand.

ooc: topicul devine privat de acum SmileSmileSmile

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 4:31 am

• Bo ranji, fluturandu-si genele jucaus.
    - Altcineva nici nu avea cine sa fie, spune zambindu-i dulce si uitandu-se in jur, chiar ca nu mai era nimeni pe acolo decat ei doi, fiindca se indepartasera de grupul cu care venisera. Planuiesti cumva ceva diabolic fara mine? Sa stii ca nu-i frumos, isi pastra ea tonul glumet, incercand insa sa aibe o expresie serioasa, desi nu stia cat de bine ii iesea sau nu.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 4:40 am

Vroiam sa merg sa imi cumpar tigari dar poti sa te candesti la ceva destul de nebunesc cat fac... facem asta! Ii indica pravalia cu o scurta miscare a capului. Se stia cu vanzatorul de o groaza de timp, asadar nu avea de ce sa isi faca griji cu privire la achizitionarea pachetelor. Era si major dar asta era anulat de faptul ca inca era elev al castelului.
    Si tu?! Cu ce ocazie iti faci aparitia prin Hogsmeade?

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 4:44 am

• - Ah, eu fug de probleme...si una dintre ele are maini si picioare, clatina ea usor amuzata din cap. O sa ma gandesc, sa nu ai tu grija! Acum hai, il prinse de maneca gecii usor tragandu-l spre pravalie si intrand inauntru, zambind multumita cand simti caldura din nou. Se uita in jur cu ochii sai sclipitori. Vreau si eu unul, ii spune deodata, sperand ca se va prinde la ce se refera.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 4:54 am

Intra in pravalie, mirosul de tutun si de alte porcarii interzise in Hogwarts il determina sa se strambe. Soareci disecati si lasati le vedere pentru curiozitatea evenualilor cumparatori, bucati de gandaci pentru diferite potiuni si multe alte chestii care iti intorceau stomacul pe dos. Inca se intreba de ce mama naibii isi mai procura de acolo tigarile in loc sa faca rost de ele de pe Alea Diagon.
    Tigari?! Spuse ridicand usor uimit din spranceana. Dar parca ti-am spus ca nu e bine sa fumezi. Iti distrugi plamanii si mai mai multe sanse sa mori de tanara. Asta vrei! Uite cine s-a decis sa de-a sfaturi de buna purtare. Isi spuse in gand.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 4:57 am

• - Oh, haide, nu-mi vorbii ca un frate mai mare si responsabil, se incrunta Bo ridicandu-si privirea spre el si lasandu-si capul pe spate, caci era mai inalt. Facu niste ochii rugatori si o fata absolut angelica, avand chair si un zambet nevinovat pe buzele lipsite de culoare. Era adevarat, tigarile daunau si stia bine, dar pur si simplu avea nevoie de ceva care sa-i alunge nervii acumulati in ultima vreme sau ceva care ii da impresia ca nu mai exista nicio problema.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 5:17 am

Nu ma comport asa. Ii raspunse pufnind in sinea lui. Se apropie de tegheaua in spatele careia dormea vanzatorul. David! Striga satenul, facandu-l pe barbatul caruia ii spusese David sa se tresare violent si sa ii arunce priviri fulgeratoare.
    Ce vrei, Adrian? Se rasti la soim fara sa il scuteasca de acele priviri.
    Pe maica-ta o vreau! Ii raspunse Adrian pe acelasi ton de imperninta. David era vizibil mai batran decat saten insa baiatul isi pierduse de mult respectul pentru unele specimene.Da-mi doua pachete de tigari. Amandoua cu aroma de cuisoare.
    Rareori cumperi tigari dintr-un singur sortiment. Ii dadu pachetele si stranse cu grija banii pe care ii lasase Adrian pe tejghea.
    Poftim! Spuse intamandu-i lui Bo unul din pachete.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 5:19 am

• Bo nu-si putu abtine rasul cand il auzi ce zice, si se intoarse cu spatele acoperindu-si fata.
    Trase aer adanc si se intoarse spre Adrian luand pachetul, dupa ce iesira amandoi de acolo Bo se uita serioasa spre el.
    - Cat iti dau ? referindu-se la sigur la cat costase pachetul.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 5:34 am

Data viitoare faci tu cinste. Raspunse satenul luand o tigara si aprinzand-o. Trase cu pofta din ea simtind cum se incalzesete pe interior. Expira fumul nociv urmarind nepasator cum valatucii grizonati se ridica si se risipesc in aerul rece.
    Ti-a expirat timpul. Vreau sa aud la ce te-ai gandit. Ii spuse simtindu-se ca un profesor in fata elevei sale care tocmai a fost prinsa asupra faptului.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 5:36 am

• Bo il lasa sa astepte, in suspans, cat rupea folia de la pachet. Se cauta in buzunarele gecii dupa bricheta sa preferat gri, scrijelita cu un B si cand o gasi surase. Lua o tigara din pachet cu buzele, aprinzand-o apoi lent, totul doar ca sa vada cum va reactiona Adrian care astepta mirobolantul sau raspuns la intrebare.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 6:01 am

So..?! Spuse soimeanul lungind vocala. Sa inteleg daca tragi de timp ori nu te-ai gandit la nimic si astepti sa vin eu cu o propunere ori cauti acum. Afirma fara sa o mai priveasca.
    Zona din sat in care se aflau ei se putin mai departe de strada principala, lucur favorabil pentru amandoi. Cine ar fi stiut ca ei se drogau ar fi intrat imediat la banuieli si mai apoi vizita la directori devenea imposibil de evitat.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 6:46 am

• - Nici una din astea, spune ranjind, lasand fumul innecacios sa-i paraseasca buzele. Planificam cum o sa aibe clona mea un nefericit accident si o sa ramana fara vreo mana sau un picior...trist anyhow, murmura incepand sa mimeze o tristete profunda.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 7:10 am

Clona ta?! Repeta Adrian ridicand din spranceana. Se creasera clone prin magie iar el inca nu aflase? Asta era ceva de rau. Ar fi trebuit sa stie inaintea multora de o asemenea posibilitate. Ar fi scapat astfel de o groaza de griji, teme si detentii. Of, Adrian. Mai fa si tu plimbari in timpul zilei, nu doar noaptea. Se mustra in sinea lui.Ce vrei sa spui? Adauga dupa ce mai trase un fum.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 7:13 am

• - Oh, haide, nu-mi spune ca nu stii! exclama complet uimita, luandu-si tigara dintre buze si tinand-o intre degetele sale albe. Trase o gura de aer mare in piept. Credeam ca toata scoala stie, dar eh...exista un grup restrans...ah, la naiba, incerc sa fiu optimista, e unul mare, care ma copiaza. Dar cea mai ratata dintre ele face totul ca mine, tot ce vorbeste e ceva ce am spus eu, si-a vopsit chiar parul si se imbraca precum mine si cel mai grav si-a operat nasul ca al meu...uneori am impresia ca e umbra mea fiindca nu ma lasa niciodata in pace!

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 7:28 am

Si care e legatura dintre tine, tipa aia si grupul ala? Intreba sesizand ca habar nu avea la ce grup facea referire. El era un nesuferit, ipocrit si mincinos deci nu prea avea ce sa copie cineva de la el; slava domnului.
    Ar trebui sa fii mandra ca cineva vrea sa te aiba drept model. Chiar daca asta inseamna sa se bage adanc in viata ta. Termina replica in gand.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 7:32 am

• - Pai cam niciuna, nici nu stiu cum le cheama...doar ca se aseaza tot timpul langa mine, la masa, la micul dejun si vorbesc non stop, sunt niste proaste cu licenta, ofta luand inca un fum din tutunul sau.Macar de ar fi niste copii reusite tot ar fi ceva, dar asa...mai mult ma enerveaza si-mi vine sa le arunc prin primul geam sau sa-mi luminez ziua dandu-le foc! spune cu un ton aproape indignat, apoi realiza ce zice. Da, stiu, sunt rea!

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 8:29 am

Chiar ma intrebam cand o sa apara si gena asta de viperina pe care o ai in sange! Replica Adrian amuzat. Nu considera asta ca fiind ceva de care sa isi faca griji. Indiferenta ii ranea pe multi in timp ce altora la crea placere sa ii vada in agonie.
    Nu mi-ai raspuns la intrebare. Reveni soimeanul aruncandu-si tigara aproape terminata in zapada. Bo trasese de timp, asa cum presupuse mai devreme.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 9:00 am

• - Ba da, ti-am raspuns! surase amuzata, luand ultimul fum din tigara si lasand-o sa cada jos, strivind-o cu calcaiul.Cand am zis ca planuiesc accidentul tipei aleia vorbeam foarte, foarte serios! continua dand din umeri si afisand un zambet nevinovat, in spatele caruia se ascundea unul cu adevarat malefic si rautacios.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 9:15 am

Eu nu am nici o legatura cu micul tau plan malefic. Concluzionase Adrian pe un ton impasibil. Adevarul era insa ca nici nu ii pasa de individa care o copiase pe Bo doar daca....
    Stai asa. De unde am certitudina ca este Bo langa mine si nu o indivia care o ridica in slavi pe ea?! Revelatie pe care ar fi trebuit sa o aiba inca de la inceputul discutiei despre clone.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 9:37 am

• Bo il privi inexpresiva, ridicand o spranceana in semn de "pe bune?".
    - Poate pentru ca ea nu te cunoaste si nu s-ar fi bagat asa in seama, dandu-se singura de gol... oricat de scazut ar fi nivelul IQ-ului sau, nici macar ea nu poate face asta, ridica ea din umeri la fel de indiferenta. Sau poate...poate sunt alta copie, una mai desteapta si mai fidela!

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 9:47 am

Se opri in fata ei, taindu-i calea. Sau ai putea fi o copie care sa o fi spionat pe o mult timp, si pe mine la fel iar acum sa o tina ostatica intr-o pivnita, legata fedeles pe o podea de cranii si oase putrezite de timp, cu sobolanii infometati plimbandu-se in voie pe si langa ea, fiind pazita de un calau predatit sa taie gatul oricarui evadat. Pastra pe chip aceeasi expresie impasibila dar o fixa cu privirea. Prea multe filme de actiune si de groaza dauneaza grav sanatatii.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 9:51 am

• - Ok, ai o imaginatie mai bolnava decat a mea, ceea ce e grav, nu-si mai putu abtine ea seriozitatea bufnind in ras. Si inca o chestie care ma da de gol, adevarata Bo zisese ca s-a lasat de fumat, iar eu... lasa propozitia in aer luand inca o tigara si aprinzand-o. Era curioasa pana undeva va ajunge discutia si cine stie ce alte lucruri va mai spune tanarul, oricum i se parea amuzant in orice caz.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   Sam Dec 08, 2012 9:58 am

Trebuia sa fie un compliment sau nu?!
    Fuck! Nu m-am gandit la asta! Afirmase pentru sine. Si a mai spus ca A fumat, ceea ce nu o impieduca sa se reapuce de viciul asta, mai ales cu mine langa ea drept exemplu negativ. Facu niste ochi mari, amintindu-i de interogatiile la lumina enervanta a unui bec puternic, aprinsa intr-o camera intunecata si fara nici un advertisment si de politistii care trageau de orice cuvant pe care il puteau lua drept declaratie a celui afla la masa respectiva.

MesajSubiect: Re: Keep calm and carry on   

Sus In jos

Keep calm and carry on
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Hogsmeade-
Mergi direct la: