Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

I'm so sick

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: I'm so sick   Dum Dec 09, 2012 6:42 am

- Pai.. vezi vreo usa? intreba Bea ironica. Poate vreun pasaj secret, ascuns... adica.. o usa vopsita toata alba la fel ca si camera, sau ceva de genul, nu? Intreba Bea derutatata si ganditoare, mutandu-si privirea dintr-un loc in altul, cautand un semn, sau ceva care ar putea sa-i scoata din belea.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: I'm so sick   Dum Dec 09, 2012 6:47 am

• - Da, trebuie sa fie vreo smecherie la mijloc! spune el destul de sigur pe sine.
    Incepu sa ciocane in pereti, incercand sa gaseasca ceva, si tot inaintand prin incapere la un moment dat dadu de o trapa. Ochii i se luminara si o deschise numaidecat. Evident, nu se astepta sa se insele sau ceva, avea aproape mereu dreptate, dar nici sa gaseasca o portita sau ceva ce putea fi o salvare nu credea ca va gasi asa de repede, asa ca fu destul de multumit si de mandru de propria descoperire, cu toate ca se intampla doar intr-un vis si cel care lucra probabil era defapt subconstientul.

Deborah Lovegood's CLONE

Ultima editare efectuata de catre Damon Salvatore in Mar Dec 11, 2012 10:24 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: I'm so sick   Mar Dec 11, 2012 1:29 am

Bea il urma, amandoi intrand pe trapa si descoperind o alta camera, insa aceea nu era goala, era inzestrata cu instrument ascutite, arme si tot felul de prostii nefolositoare .
- Ar trebui sa mai incercam vreo usa? sau incercam sa ne speriem somnul cu niste zgomot facut de gloante?il intreba Bea fixandu-si privirea pe o luneta asezata in partea stanga a unui raft, probabil incarcata.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm so sick   Mar Dec 11, 2012 4:11 am

• Damon ridica din umeri, avand o expresie destul de abatuta. Isi scarpina crestetul uitandu-se prin camera la toate obiectele inutile. La un moment dat simtii o durere in tot corpul si se intoarse spre Beatrice incepand s-o vada tot mai transparenta pana cand...intunericul il acapara si cand deschise ochii vazu tavanul. Se trezise, era in cabinet si cazuse din pat, in timp ce micuta viperina era probabil inca prinsa in vis din cauza ideei lui idioate de a-i da acea pastila.
    Isi duse mana la cap, unde se lovise mai tare si slobozi o injuratura in soapta. Se ridica cu greu, clatinandu-se si veni imediat langa Bea incepand s-o zguduie violent ca sa se trezeasca si ea, sperand ca va functiona fiindca alta idee nu avea momentan in minte.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: I'm so sick   Sam Dec 15, 2012 2:52 pm

David isi luxase glezna pe terenul de vajthat. Fiind cautatorul astropufilor, cand a prins hotoaica s-a dezechilibrat, a cazut si si-a luxat-o. Bine ca n-a fost mai rau !
Il durea atat de tare incat hotari sa se duca sa ' imprumute ' niste pansamente din Aripa spitalului. Merse taras pana acolo. Cand ajunse in dreptul usii, auzi miscari, asa ca intra tiptil si ii observa pe Damon si pe Bea inauntru. Stai ! Cum? Bea? Da, ea era, asezata pe pat, parca trezita dintr-o transa si Damon langa ea, incepand s-o stropeasca cu apa rece pe fata. David isi trecu repede mana prin onduleuri, isi trosni degetele si ajunse cat putu de repede la patul fetei, luand-o si purtand-o pe brate, chiar daca avea sa-si fractureze probabil piciorul.
- Nu incerca sa-mi explici, o s-o faca ea, dar acum o s-o duc de aici si a-i face bine sa pleci si tu, spuse acesta incruntat dat fiindca gleza ii ardea.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I'm so sick   Sam Dec 15, 2012 11:16 pm

• - Oh, pe bune? Tu chiar nu gandesti? Daca te duci cu ea spre castel si va vede cineva o sa aibe probleme...aici suntem in aripa spitalului, poate gasim ceva cu care s-o trezim...pune-o imediat inapoi! isi rotii exasperat Damon ochii. Exact baiatul asta mai lipsea din ecuatie..dupa ce ca incalcase atatea reguli, el era ultima lui grija.
    Se duse glont spre unul din sertase, deschizandu-l si scormonind cea in el. Trebuia sa exista un atntitod sau ceva care sa distruga efectele create de pastila si implicit somnul viperinei. Se incrunta, trecand la urmatorul sertar in timp ce se abtinea cu greu sa nu dea fraul liber unor cuvinte colorate, deloc placute auzului.
    Ochii sai sclipira cand gasii ceva ce parea a fi de folos. Privi fiola cutia lunga, ce continea mai multe fiole, pe care era scrijelit caligrafic "antidoturi".

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: I'm so sick   Joi Dec 27, 2012 3:31 am

TOPIC CLOSED

Viperini 70 puncte
Cercetasi 80 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I'm so sick   

Sus In jos

I'm so sick
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» 18. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Aripa Spitalului-