Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Wanna forget, but why still I remember?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Wanna forget, but why still I remember?!   Mar Dec 04, 2012 2:00 pm

De ce venise in fata oglindei de fapt, ce voia sa vada acolo? Nici el nu stia. Nici nu privi de prima data, doar facu cateva ture pe acolo ca un leu in cusca. Inghiti in sec si in cele din urma se opri in fata oglinzii, ridicandu-si privirea albastruie, nostalgica spre ea. Exact cum credea... alaturi de reflexia sa din oglinda, in dreapta se afla Stef tinandu-i o mana pe umari si zambindu-i. Cei doi frati nedespartiti, team Salvatore, de neinvins. Parca si o siluete fantomatica incepu sa apara intre ei, despartindu-i.
Desi era un insesibil si poate da, chiar nemernic, acum Damon pur si simplu ingheta in timp ce o lacrima ii brezda obrazul.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:02 pm

Astazi era din nou una din zilele in care nimic nu o mai putea face pe Bea sa radieze de fericire, cum face de obicei. Nu stia cum sa-si potoleasca setea de lacrimi, sau sa se gandeasca la altceva in afara de toate lucrurile intunecate care i se intamplasera pe parcursul anilor petrecuti la Hogwarts, sau mai bine zis, de cand tatal sau murise.
Nu avea cum sa iasa din aceasta stare melancolica, asa ca se hotari sa intre intr-o depreie si mai adanca ducandu-se sa se priveasca pentru prima oara in ' Oglinda lui Erised ' pentru a-si afla cea mai arzatoare dorinta. Usa era intre-deschisa cand ajunse acolo, asa ca pasi incet inauntru unde tanarul cercetas, Damon se privea in oglinda cu lacrimi in ochi. Acesta se pare ca observade prezenta fetei, deoarece se indepartase constant de oglinda.
- Imi pare rau Damon, jur ca nu am stiut ca esti aici, daca stiam nu veneam.. imi pare rau, daca te deranjez, am sa ma intorc mai tarziu.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:06 pm

• Ura sa fie vazut in aceea stare, vulnerabil, slab...el era deobicei de gheata. Isi sterge parca cu furie lacrimile, afisand un zambet chinuit.
    - E-n regula, Bea, doar locul asta nu-mi apartine...si presupun ca si tu, la fel ca mine, vrei sa-ti vezi cea mai arzatoare dorinta! zice dandu-se putin intr-o parte, ca sa-i faca loc.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:12 pm

- Da.. insa, adica.. sper ca-ti place sa vezi o fata care plange. Daca nu-ti place, te sfatuiesc sa intorci capul. Spunand acestea, Bea inainta timid in faat oglinzii si privi tematoare spre pamant prima data, apoi ridicandu-si privirea vazu ceea ce se astepta: mama si tatal ei zambindu-i fericiti impreuna, ea si sora sa jucandu-se pe terenul din fata blocului, inconjurate de o multime de prieteni care pareau foarte apropiati si bucurandu-se de copilarie. Cea mai arzatoare dorinta a fetei, era deci sa retraiasca trecutul, sau in cel mai bun caz, sa dea timpul inapoi, insa stia ca niciodata nu va mai putea fi la fel. Ochii tinerei se umplusera cu lacrimi, cum se astepta, iar ea isi acoperi fata cu mainile, indepartandu-se de oglinda. Isi sterse fata umeda cu o batistuta alba, imaculata, trase aer in piept si cu greu reusi sa intrebe:
- Ce vezi cand te uiti in oglinda?

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:15 pm

• Mda, intr-adevar era rautacios, dar nu-i placea sa vada pe nimeni plangand. Isi indrepta ochii sticlosi spre ea cand auzi intrebarea.
    - Il vad pe fratele meu, Stef...si suntem din nou impreuna, zambim, dar apare o umbra care ne desparte....si nu e orice fel de umbra, e Katherine, scumpa mea Katherine... zambeste el, un zambet care ascundea atata suferinta si regret. Tu ce vezi?

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:24 pm

- Eu imi vad toata familia reintregita si fericita. Ii vad pe ambii mei parinti in viata uitandu-se la mine si la sora mea grijulii, cum ne jucam diverse cu prietenii nostri pe terenul din fata blocului. Eram foarte fericita in trecut, inainte sa se intample accidentul... , spuse asta regretand nespus si muscandu-si buzele pe rand, cu fata rosie si sprancenele impreunate, deoarece se abtinea cu greu sa nu planga in timp ce rostea aceste cuvinte grele.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:28 pm

• - E frumos ceea ce vezi tu... ingana oftand. Nu stiu cum s-o consoleze, chiar nu se pricepea...plus ca acum sufletul sau era un covor de mizerii sufletesti, mai ales ca oglinda tocmai ii confirmase ca era in continuare un dobitoc...cea mai mare dorinta a sa nu era sa se impace cu fratele sau, ci sa o aibe din nou pe Katherine.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:35 pm

- Frumos? Mai degraba era frumos.. cand se intampla, acum ca e doar o dorinta vaga, nu mai e frumos.. e chiar teribil. Cand ma gandesc ca eram in masina in care s-a produs accidentul cu tata, insa eram prea mica pentru a-l atentiona, nici macar nu mi-as aminti cum arata daca n-as avea pozele cu el si oglinda aceasta, spuse Bea trista si aruncand priviri pline de speranta oglinzii.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Joi Dec 06, 2012 12:37 pm

• - Ai dreptate, e o iluzie...care iti mananca sufletul, e doar un miraj amar de care de agati cu disperare, fiindca nu mai ai nimic altceva... spuse, mai mult cu referire pentru el, nu stia daca si pentru tanara era valabil ce zicea, dar pur si simplu cuvintele ii iesira pe gura fara sa se poata opri din vorbit.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 2:59 am

Oglinda lui Erised nu era un loc foarte vizitat de catre Jane. In majoritatea timpului, ea incerca sa se detaseze de lumea curenta, sa se situeze undeva deasupra vietii pe care o duceau, doar ca sa mai uite din necazurile pe care le avea. Cand o vedeai insa, aveai senzatia ca nu are nicio problema, ca e o printesa rasfatata care crede ca totul i se cuvine si ca se poate comporta cu cei din jur cum doreste. Dar in spatele acestei masti dure, era un suflet speriat si chinuit, pe care nu il cunoscuse nimeni pana atunci.
Intra in camera Oglinzii, insa fu mirata sa vada ca nu era singura. Il vazu pe Damon, si inca o fata de la Viperini, desi nu ii stia numele inca. Nu stia daca era ceva intre cei doi, si de aceea isi unisera singuratatile acolo, in acea camera a adevarului, dar stiindu-l pe Damon, era foarte posibil.
Ah... Scuze, o sa vin mai tarziu, murmura ea, dand sa plece.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 4:34 am

• Damon tresari cand auzi pasi si isi intoarse aproape imediat spre Jane privind-o cu ochii mari.
    - De ce fiecare fata care ma vede aici, la oglinda, vrea sa plece? intreba referindu-se defapt doar la ele doua, la Beatrice si Jane. Sunt o companie asa ingrozitoare? incerca sa glumeasca si sa ascunda faptul ca ranile sufletului sau inca sangerau.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 4:39 am

Jane zambi slab, oprindu-se totusi pe loc. Vazu lacrimile din ochii viperinei, dar fu surprinsa cand vazu ca si ochii superbi ai lui Damon pareau sa ascunda o durere nebanuita. Isi arunca ochii catre oglinda, insa nu destul cat sa isi vada reflexia in suprafata plana.
Nu... murmura ea. Mi-e frica sa nu devin eu o companie ingrozitoare dupa ce o sa ma uit in oglinda.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 4:46 am

• - Mai rau decat mine nu se poate! zambi el chinuit, parca neavand atitudinea sa de deobicei, glumeata si usor aroganta.Stai... mai spuse pe o sonoritate mai joasa, parca sunand a rugaminte, nicidecum a porunca, ochii sai albastrii, acum sticlosi, oprindu-se in ai ei.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 5:33 am

Jane realiza chinurile launtrice prin care trecea Damon. Nu si-ar fi dat seama de ele daca nu l-ar fi surprins in acel moment, pentru ca el parea mereu atat de plin de el si lipsit de griji, de parca lumea intreaga se invartea in jurul lui si nimeni nu indraznea sa il faca sa sufere. Insa se vedea clar ca nu era chiar asa. Ii intalni ochii superbi si sticlosi si ii simti vocea amara.
Okay... sopti ea, trecand pe langa cealalta fata si asezandu-se in cealalta parte a lui Damon.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 6:58 am

• Parca zambetul sau deveni mai natural, ascunzand insa aceeasi durere pe care Damon se prefacea ca nu o simte. Trage aer adanc in piept, uitandu-se cu coada la oglinda, vazand o imagine cu el si Stef alergandu-se prin gradina casei cand aveau mai putin de 7 ani. Scutura din cap si reveni iar cu privirea spre Jane.
    - Ce vezi cand te uiti in oglinda? o intreba simplu. Adica, uhm, daca nu vrei sa-mi impartasesti e-n regula.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 11:25 am

Beatrice se uita cu ardoare la cei doi si tacu chitic cat putu. Isi muta privirea de la unul la celalalt si cateodata, mai arunca cate o privire la oglinda din coltul camerei ce ii infatisau familia si prietenii. Era un tablou superb, insa privit din prezent era plin de tristete si durere. Timpul nu putea fi dat inapoi pentru a opri moartea tatalui sau, sora sa se purta incredibil de ciudat, iar mama sa.. ei bine, nu mai era aceasi de cand isi pierduse tot ce avea mai scump si persoana pe care o iubea cel mai mult pe lume.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 1:13 pm

• Se uita scurt si spre Bea, dar nu mai zise si altcea. Se simtea coplesit, poate ca fusese o decizie chiar tampita sa vina sa se uite in oglinda, la urma urmei ce se astepta sa vada? Ceva pentru care sa lupte, si da, aparuse fratele sau, dar aceea umbra...aceea umbra ii dovedea ca defapt nu vreau sa lupte pentru el, ci pentru...era un dobitoc!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 1:17 pm

Bea asculta cuminte, curioasa, dar tacuta conversatia celorlalti doi elevi din incapere, insa nu putea sa nu se gandeasca la dorinta arzatoare pe care tocmai si-oo aflase, desi, nu era ceva nou.. decat si-a confirmat banuielile. Cei doi erau la fel de posomorati ca ea si poate aveau chiar mai multe probleme, ea nu-si permitea sa-si planga de mila, asa ca se imbarbata singura asa cum putea si cum o facuse si pana acum.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 1:19 pm

• Ajunse singur la concluzia ca oglinda asta nu te ajuta cu nimic, doar te facea sa agonizezi, si asta se vedea pe fetele celor doua viperine. Ofta aproape imperceptabil, privind inca o data spre oglinda pentru a se mai amagi un pic, pentru a vedea aceea imagine de care se agata cu un prost. Avu un impuls sa sparga oglinda, dar oricum nu avea cum si ar fi fost un gest prostesc.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Vin Dec 07, 2012 11:34 pm

Jane inghiti in sec, uitandu-se dintr-o data in jos. Nu mai putea sa se uite, pentru ca stia ca acea imagine nu avea sa devina niciodata realitate. Mereu avea sa fie o intreaga armata pe urmele tatalui, si chiar daca el avea sa invinga intr-un final... Daca avea sa invinga intr-un final? Poate totul avea sa se calmeze si ei chiar vor fi asa cum ii vedea ea in oglinda.
Isi intoarse ochii umezi catre Damon, doar ca sa isi ia gandul de la probleme. Nu credea sa il vada vreodata trist sau inlacrimat.
Ce vezi cand te uiti in oglinda? intreba ea.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Sam Dec 08, 2012 2:11 am

• Tresari aproape insesizabil la auzul intrebarii, oftand.
    - Il vad pe fratele meu, suntem din nou impreuna, imi zambeste, este aproape, cred ca suntem de nedespartit din nou pana cand...apare o umbra care ne desparte, spune fara sa dea vreo explicatie despre ce reprezenta umbra cu adevarat, sperand ca nu va fi intrebat. Dar tu?

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Sam Dec 08, 2012 2:32 am

Jane ofta slab de asemenea, aproband usor din cap. Nu stia ca Damon era capabil de sentimente pure, chiar legate de familie sau prieteni. Nu il intreba nimic in legatura cu umbra pomenita, poate ca nu voia sa vorbeasca cu ea despre asta. De ce ar fi vrut, pana la urma? Inghiti in sec auzindu-i intrebarea.
Il vad pe tata... Care e sanatos, alaturi de mine, in afara oricarui pericol, vorbi ea incet, fara sa se uite in oglinda, ci jos, spre podea.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Sam Dec 08, 2012 3:58 am

• - Ce a patit tatal tau? o intreba bland, venind mai aproape de ea si punandu-i mana pe umar. Nu-i placea sa o vada asa, trista, i se rupea inima mai mult si nu intelegea de ce, el de regula nu era prea sentimental si fiind putin narcisist ii pasa mai mult de el decat de cei din jur, dar se parea ca acum nu era asa.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Sam Dec 08, 2012 4:14 am

Jane inghiti in sec. Trebuia sa minta din nou, dar nu stia de ce, parca acum ii era mai greu cu Damon. Mintise pe toata lumea de-a lungul anilor, ajunsese chiar sa se minta pe ea insasi. Dar parca avea nevoie de cineva cu care sa impartaseasca adevarul, si parca acest cineva ar fi fost el. Dar nu putea. Nu putea.
E... intr-o stare foarte proasta, sopti ea cu ochi umezi. Era probabil primul pe care il lasa sa o vada in aceasta stare. Sunt foarte ingrijorata pentru el, nu stiu cat o sa mai reziste asa.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   Sam Dec 08, 2012 4:18 am

• - Imi...imi pare rau, sopti un pas venind mai aproape si ii sterse cu grija lacrimile. Nu stia cum s-o consoleze, dar ar fi dat ani din viata lui ca tanara sa se simta mai bine. Isi aduse aminte si de tatal sau care murise, il duruse atunci, dar trecuse peste. Nu dorea sub nicio forma ca tatal lui Jane sa aibe aceeasi soarta si ea sa sufere...fiindca o data cu ea ar fi suferit si el, era prima data cand se gandea mai mult la altcineva decat la propria persoana.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Wanna forget, but why still I remember?!   

Sus In jos

Wanna forget, but why still I remember?!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Oglinda lui Erised-
Mergi direct la: