Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

You remember me?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:17 am

Mergeam cu pasi desi si repezi pe holul spitalului Sf. Mungo. Trebuia sa ajung la etajul IV, insa fusese prima data cand vizitam aceasta sectie, asa ca m-am luat dupa cativa cunoscatori ce se indreptau acolo. Inima imi batea mai tare ca niciodata, o cearta in familie si 'paf!' mama internata in sectiunea ' Afectiuni vrajite ' . Nu inteleg cum , unchiul meu a putut face una ca asta !! A aplicat blestemul cruciatus pe sora sa ! Nu ma imaginez pe mine, aplicand vreun blestem pe Raluca. E atat de ... gresit. Mama a fost lovita atat de grav, incat tot ce face este sa se uite in tavan si sa repete intr-una : "Nu poti face asta! Nu poti ! "
In timp ce ma indreptam catre patul mamei mele, la cel de vis-a-vis vad o persoana cunoscuta, insa nu stau mult sa ma gandesc deoarece am treburi mai importante de facut. Ma asez la capul mamei si incerc sa vorbesc cu ea.. insa, in zadar.. aceleasi cuvinte si actiuni ca si pana acum. Intorc capul catre celalalt pat, doi ochi sticlosi erau atintiti asupra mea si ma analizau din cap pana in picioare.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:22 am

• Erau ochii lui Damon, reci, inexpresivi, goi, sticlosi. Dupa ce o analiza, realiza de unde o stia...din biblioteca. Acum nu avea timp de altceva, se intoarse catre medicul cu care vorbea, pastrandu-si postura acum impunatoare si dura, spre deosebire de toate datile in care el era relaxat si glumet.
    - Nu inteleg cum ati putut sa-l scapati din vedere! Era ranit si a plecat de sub nasul vostru? Sunteti niste incompetenti! rabufni tanarul, rotindu-si ochii.
    Era adevarat, rupsese legatura cu fratele lui Stefan, dar totusi era singura lui ruda in viata, si in felul lui ciudat si neobisnuit, Damon tinea la el. Si acum cand ignorase orgoliul si venise sa-l vada, el fugise de acolo... perfect!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:29 am

Bea il privi pentru o clipa pe baiat, si il recunoscu .. era Damon. Nu isi amintea de unde il cunoaste, parca din Turnul Bufnitelor... dar nu stia cu exactitate. Se intoarse catre mama ei, o privi indelung, iar Vindecatorul intra pe usa. Bea se uita cu ochii mari si cu multa speranta la el.
Imi da buna ziua, ii raspund cam timid, si il intreb cand se va face mama bine. El imi raspundea cam serios si se uita la fiecare secunda la mama. Mi-a spus ca nu se stie sigur, afectiunea este una destul de grava. Perfect ! Asta imi mai trebuia. Mi-am culcat capul pe bratele mamei si am inceput sa-mi rotesc ochii prin salon. Baiatul era inca acolo.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:35 am

• Aproape ca-i veni sa dea cu doctorul ala de pamant, care isi tot cerea scuze, frecandu-si mainile transpirate.
    Damon isi trecu nervos mana prin par, incercand sa fie calm si calculat, sa rezolve cumva situatia, insa nu avea cum ! Fratele lui putea sa fie oriunde... era ca si tanarul brunet, tot un rebel care face ce-l taie capul si era de neoprit...deci nu avea nicio sansa prea mare sa-l gaseasca.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:40 am

'De ce?De ce eu?Merit asta oare?Doar am iubit o fata....sau din vina lui Tom?Dar...de ce?De ce merit eu sa raman Singur pe Lume?Mereu am spus ca ma iubeste cineva,acolo sus...dar vad ca nu.Sunt un om mort!Acum ca Diana e moarta eu...' si izbucni in plans.Merse la patul Dianei.Acum era gol.Se sterse la ochi si o vazu pe Bea si pe tipul ala...Damon.
-Be...Bea?Da...Dam..Damon?
Si izbucni iar in plans.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:43 am

Bea vazuse ca Damon era foarte nervos si ii era putin teama sa-l abordeze, insa era foarte curioasa si nu-i placea sa-l vada asa.
- Errmm.. buna Damon ! Nu stiu daca ma mai cunosti.. sunt Bea Smile . Te superi daca te intreb.. de ce esti asa nervos? Sper ca nu sunt prea directa. Dar Bea fusese, vedea asta in ochii lui Damon. Insa baiatul nu parea furios pe intrebarea fetei, a stat cateva clipe si abia apoi a putu fi abil sa raspunda.

Bea >.<
.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:45 am

Bea isi auzi numele si intoarse capul catre un pat gol. Langa el, se afla nu altul decat Xan, un cercetas destul de ciudatel, dar foarte de treaba.
- Xan, ce ai patit? Bea alerga catre el s se apleca asupra lui stergandu-i lacrimile . Haide, stii ca mie poti sa-mi spui. Fraza aceasta o spusese fara sa vrea, ea stia ca e o persoana de inredere , dar Xan nu stia. Spera sa nu-l fi suparat prea tare..

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:47 am

• Damon se intoarse spre ea, privind in jos caci era ceva mai scunda decat el.
    - Nicio problema, e-n regula.... idiotul de frate-miu in face probleme, atata tot, o sa se rezolve. Problema ta pare mai grava.. ingana tanarul, indreptandu-sj apoi nesigur privirea in care inca se citea furia spre Xan. Tu ce ai patit? il intreba, vocea sa fiind din nou blanda.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:50 am

-A mu...murit!A MURIT!Intelegi?A murit!Si am ramas singur pe lume!Fara nimeni!
Si izbucni iar in plans.'De ce?Stai!Eu cer mile...nu pot sa cred!Am ajuns in asa hal...Diana mi-a spus sa fiu calm indiferent de orice,sa fiu puternic!Dar ea?A rezistat la un Crucio dar..Avada Kadavra!De ce?De ce Diana?Merit eu asta?De ce eu?De ce..de ce?'
Ii curse o lacrima pe podea si lesina.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 11:53 am

- XAN ! XAN ! Trezeste-te ! Bea nu putea fi calma in astfel de momente, incepu sa il loveasca peste fata cu palmele sale reci. Se uita cu o privire grava la Damon si ii spuse:
- Cheama pe cineva ! Oricine !Suntem intr-un spital.. la naiba !!
Bea incerca sa-l faca pe Xan sa revina la realitate insa acesta era complet adormit, daca se poate spune asa.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 12:21 pm

• Damon marii instinctiv ochii la intamplarea ce i se desfasura in fata ochilor. Scutura din cap si iesi rapid pe hol, agatand din zbor o asistenta si ordandu-i pe o voce grava sa cheme un doctor. Acesta isi facu aparitia curand, intrand in salon impreuna cu tanarul brunet.
    Acesta isi musca buzele, sperand ca Xan isi va reveni.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 12:35 pm

Bea privea doctorul oripilata si deseori privirea i se atintea pe Xan, care incetul cu incetul isi revenea. Se uita la Damon cu o privire rugatoare, miloasa, pe care o avea de cand Xan cazuse la pamant.
- Xan, esti bine? Insa doctorul o impinse la o parte facand-o sa tresara de nervi. Se inrosi la fata si iesi pe hol injurand in soapta . Se aseza pe gresia rece, inchise ochii si numara in gand, ca sa se calmeze. Cand deschise ochii se sperie, deoarece nu era singura, cineva tocmai se aropiase foarte mult de ea.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 12:41 pm

• - Esti bine? intreba silueta intunecata de langa ea, care se dovedi a fi Damon. Probabil o sa-i dea niste calciu si calmante si o sa-si revina, nu pare a fi ceva grav, spune in legatura cu Xan, sperand s-o linisteasca. Nu se pricepea sa imbuneze pe nimeni, el era deobicei cel rautacios care ii facea pe restul sa se simta prost fara sa fi facut ceva
.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 12:45 pm

- Aa.. sunt bine, multumesc. Cand ma enervez, parasesc camera sau fac orice altceva .. pentru ca altfel ai fi vazut una mega-circ acolo. Si nu cred ca voiam asta, mai ales cand Xan era in acea stare, intelegi ce spun..
Bea nu intelegea nici ea ce spune, stia ca mereu tace si inghite cand e vorba de un conflict, dar tinea atat de mult in ea , incat intr-o zi credea ca va exploda. Se uita confuza la Damon si ofta.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 12:48 pm

• Incerca sa-i zambeasca incurajator, nu se pricepea si nu stia ce sa spuna. Intinse mana spre ea si o ajuta sa se ridice.
    - Hai sa-ti iau un ceai sau ceva sa te linistesti, e un automat undeva mai departe pe holul asta, propune el cu o privire blanda si o expresie mult mai senina decat cea pe care o avea cand practic urla la doctor.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 12:52 pm

- Da.. sigur, mersi mult . Bea se uita cu un suras larg la el si il urma, aproape uitand de Xan si de mama sa. Si totusi.. gandurile i se amestecara din nou, isi bea ceaiul fierbinte si cugeta la tot ce se intamplase. Il intreba pe Damon:
- Fratele tau a fugit din spital? Ochii ei straluceau in lumina si se uita putin de jos la Damon, deoarece era mai scunda ca el.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mar Dec 04, 2012 1:00 pm

• Damon isi luase o cafea si inca mai amesteca cu un betisor zaharul si laptele in paharul sau. Cand ii auzi vocea isi indrepta din nou ochii luciosi spre ea, oftand.
    - E doar ceva tipic pentru Stefan...si pentru mine, si eu as fi facut acelasi lucru. Da, a fugit. Probabil si-a dat seama ca am aflat de ultima sa patanie si nu vrea sa ma vada la fata. Ma uraste de cand... se opri brusc, inghitind in sec.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:01 am

- .. da? Bea se cam inrosise la fata penru ca era asa curioasa si directa , asa ca o intoarse repede:
- Adica.. evident, daca vrei sa-mi spui. Nu te oblig.. Se uita la el cu o urma de speranta in ochi, asteptand motivul pentru care fratele sau il ura, dupa cum spusese Damon. Desi, credea ca acesta doar isi inchipuieste asa ceva, fratii nu se pot uri ... nu?

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:04 am

• - Ahm, ingana ducandu-si o mana dupa cap si oftand. Ar fi dorit sa ingroape acele amintiri, dar nu puteau. Erau in el si erau din ce in ce mai vii si parca ii mancau sufletul asa ca trebuia sa vorbeasca sa se mai descarce. M-am indragostit nebuneste... ea era totul pentru mine, incepu sa spuna in timp ce ochii sai luceau, dar totusi erau incapabili sa elibereze lacrimi. Si Stefan a iubit-o tot pe ea...

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:10 am

- A.. pai si .. adica.. Bea isi dadu o palma peste frunte, nu stia de ce se bagase in asa ceva, dar continua:
- Si.. fata.. te-a ales pe tine, sau.. ?
Vazuse ca Damon avea ochii inlacrimati, insa nici urma de lacrima scapata pe obraji. Il analiza din cap pana in picioare, schimband privirea foarte rapid si incepuse sa-si roada unghiile de nervi .

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:15 am

• Damon lasa o pauza, marind suspansul povestii care abia incepusa.
    - Katherine nu era numai frumoasa, era si foarte inteligenta si afurista, stia exact ce sa faca cu noi, cum sa ne joace pe degete. Ne-a intors unul impotriva altuia, ne-a facut sa ne uram, sa ne luam la bataie si sa-i aducem lumea la picioare, sa facem orice pentru a fi cu ea. Si ea niciodata nu a ales pe unul dintre noi, a fost egoista si ne-a vrut pe amandoi in acelasi timp. Iar eu nu concepeam sa o impart cu altcineva...am si incercat sa-l omor pe Stefan, povesti Damon cu o voce amara, tinandu-si mainile la spate, simtindu-se un vag regret in tonul sau.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:26 am

Bea asculta cu urechile ciulite si ochii mari, insa se facea ca nu e atenta ca sa nu ii creeze neliniste lui Damon . Ba se facea ca ii scapa betisorul din ceai, ba se facea ca isi aranjeaza roba, insa ea stia ca nimic nu o putea face neatenta la povestea lui Damon . Avea un ton atat de serios si milos, incat nu puteai sa nu-l asculti. Si pe deasupra, mai era si interesant. Din cand in cand mai si reflecta la ce spunea el si incerca sa isi inchipuie ce persoana rea fusese Katherine sau cat de indragostiti fusesera cei doi de ea si de ce. Oricum.. asculta si gandea in tacere. Tacere absoluta.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:31 am

• Inchide ochii pentru cateva clipe, oftand in surdine, deschizandu-i apoi, lasand la iveala irisii sai superbi.
    - Dar Katherine nu m-a lasat sa-l omor....poate pana la urma nu era chiar atat de rea, ci confuza...sau doar ii gasesc eu scuze, fiindca am iubit-o. A plecat, ne-a parasit...a considerat ca era o piedica, ca din cauza noastra relatia mea cu fratele meu era pe cale sa se destrame de tot...am dat vina pe el pentru pierderea lui Katherine, am crezut ca odata cu plecarea ei, mi-a luat si sufletul... incheie in cele din urma, razand ironic, intorcandu-se apoi cu fata la Beatrice.
    - E ciudat si ironic sa stii despre mine ca am iubit, despre mine de care zic toti ca sunt o persoana cu inima de piatra!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:35 am

- Serios? De ce ar spune asta? Mie mi se pare ca esti un baiat de treaba, cu o inima calda care a fost cam prea mult modelata. Spuse asta fara a afisa niciun zambet, cat putea de credibil si din suflet. Ea chiar credea asta despre baiat. Nu-si putea imagina de ce ceilalti cred ca este de gheata.
- Sa nu-i mai asculti pe rautaciosi. Spun doar niste prostii, crede-ma, am experimentat. Incheie cu o incruntare specifica de sprancene si se uita la Damon cu un zambet calduros.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: You remember me?    Mier Dec 05, 2012 10:40 am

• - Defapt au dreptate! spune aceste serios, proptindu-se cu spatele de perete si incrucisandu-si bratele sub piept. Dupa ce am pierdut-o am fost incapabil sa mai simt ceva...am ramas doar un corp din tarana pe pamant, fara suflet, gol pe dinauntru. Si am facut exact ceea ce m-a invatat ea sa fac, sa joc pe degete. Am franta inima tuturor fetelor care au umblat dupa mine fara sa-mi pese...am crezut ca asa ma voi simtii mai bine, dar cred ca pur si simplu am incetat sa mai simt!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: You remember me?    

Sus In jos

You remember me?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Spitalul Sf. Mungo-
Mergi direct la: