Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

My heart is black and my body is blue;

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:35 pm

- Da.. incerccarea moarte n-are. Fa ce stii ! Daca trebuie sa fac ceva spune-mi. Ii zise Bea, parca aeriana, invartindu-se pe coridorul luminat doar de tortele aprinse de Damon.
- Mie imi pare rau doar ca s-ar putea sa primim o pedeapsa usturatoare doar pentru faptul ca nu eram in pat si nici macar nu am avut parte de vreo aventura sau ceva de genul, spuse Bea intristata.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:37 pm

• Damon nu mai spuse nimic, doar isi puse bland mana pe umarul ei. Incepu sa zica ceva, insa nu cu voce tare, ci in gand, concentrandu-se, avand ochii inchisi. Crezu ca nu functionase, insa cand deschise ochii el si Bea erau inapoi in biblioteca, fiindca acolo fusese locul unde se intalnisera.
    - Wow, mormai scurt, sec.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:40 pm

Bea se uita cu ochii mari, confuza la Damon.
- Spune-mi cum ai facut ! Spune-mi, spune-mi, spune-mi, spune-mi te rog cum ai facut astaaaa !! Spuneeee-mi !! Te rooooog !! Bea incepu sa se agite ca un copil mic pe langa Damon si sa isi impreuneze mainile ca la o rugaciune terorizandu-l sa-i spuna si ei secretul vrajii.
- Fac orice. Te rog, te rog, te rog !

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:43 pm

• - As putea sa fiu un profitor si sa te pun sa fac ce-mi trece prin minte...dar am sa fiu tipul dragut care-si tine gura. Vraja asta e un fel de vraja interzisa, adica modul in care am facut-o nu e prea...grozav. Asa ca las-o balta! Acum trebuie sa ne preocupe faptul ca biblioteca e inchisa...suntem inchisi aici! ofta, stramband din buze.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:47 pm

- Oricum n-aveam de gand sa te las sa pleci pana nu-mi spuneai cum ai facut vraja, deci mi-e tot una, spuse Beatrice uitandu-se somnoroasa catre el. Ai de gand sa-mi spui, sau chiar trebuie sa-mi anulez ora de somn ca sa te conving? Il intreba ea zambitoare si totusi obosita de la atata mers pe coridoarele lungi si intunecate.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:55 pm

• - No te digo nada! isi flutura el incheietura asezandu-se la masa, pe un scaun. Avea de gand sa astepte pana se facea dimineata de tot si venea bibliotecara sa deschida. Nu intarzia la ore, nu era pedepsit, scapa basma curata ca deobicei deci totul era bine si perfect...sau cel putin asa calculase el.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 2:00 pm

- Acum ma iei cu spaniola? Macar pe asta o inteleg din filme, spuse Bea cam dezamagita.
Se urca pe masa si spuse:
- Daca nu ai de gand sa-mi spui nimic, o sa incep sa tip pana ma aude cineva si vine aici ! spuse Bea hotarata. Ce se poate intampla? Uau. Exmatriculare.. bla, bla, 10 puncte de la viperini, bla, bla... evident asta daca nu cumva vrei sa-mi spui ceva.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 9:44 pm

• - Sincer, nu ai decat sa tipi ! Eu pot face vraja din nou si pot pleca de aici, zice calm, ridicand din umeri. Desigur era o posibilitate sa faca vraja si sa plece amandoi, dar deja isi consumase prea multa energie si daca o mai faceau putea maxim doar sa se teleporteze pe sine.
    Incepu sa se balangane cu scaunul pe care statea din lipsa de ocupatie.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 11:40 pm

Bea se aseza in fund pe masa, cu picioarele si mainile incrucisate si cu o expresie nemultumita pe chip.
- Daca nu vrei sa-mi spui vraja, da-mi voie sa ma duc sa ma culc. Succes in a ajunge inapoi in camera cercetasilor, spuse ea si dandu-se jos de pe masa se duse langa un raft de carti, isi sprijini capul pe el, isi intinse picioarele si isi puse roba peste ea, ca un fel de patura.
Expresia fetei ei arata dezamagire, insa nu avea altceva de facut, in afara de a se culca. Damon nu vroia sa-i spuna vraja, ceea ce o facea si mai dezamagita si faptul ca nu putea iesi de aici pana maine dimineata, cand va primi probabil o pedeapsa usturatoare si pe deasupra nu avusese parte de nimic grozav. Halal aventura !

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 4:06 am

• - Bine, somn usor, ii spuse si isi lua o carte oarecare de pe un raft. Reveni calm pe scaun. Citea doar ca sa nu adoarma pe scaun, fiindca atunci cand va veni bibliotecara trebuia sa se ascunda si sa faca astfel incat sa iasa de acolo si sa se duca in Sala Mare sa ia micul dejun... cam asa isi calculase el ca se va petrecere, sperand sa nu apara alte complicatii.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 11:32 am

Bea se uita pe pereti, incercand sa isi imagineze diferite scene de lupta de prin cartile pe care le citise de-a lungul saptamanii. Tot ce ii venea in minte era lupta dintre un soricel Masy, si vecinul sau, un articol citit intr-un ziar de divertisment. Se uita la ceasul mare de pe perete care indica ora 03.40 si spera ca timpul sa treaca mai repede pentru ca nu mai putea de somn si nu s-ar fi simtit chiar bine daca ar fi adormit pe un raft de carti, intinsa pe jos.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 11:40 am

• Citii, cu ochii aproape, inchizandu-i-se si ca sa nu-i pice capul pe carte incepu sa se balanseze cu scaunul, dar la un moment dat o facu prea tare, ducandu-se mult prea in spate. Se prinse de masa sperand sa reechilbreze scaunul , dar nu facu decat sa cada si mai nasol, peste scaun si masa peste el.
    - Awch, mormai, strambandu-si buzele.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 11:43 am

Bea incepu sa rada, dar nu din rautate, ci doar pentru ca i se parea ridicol. Se duse catre el si ii intinse mana:
- Esti bine? Hopa-sus ! zise Bea, neincetand sa rada de momentul de adineauri. A fost o cazatura pe cinste, sper ca nu te-ai lovit prea rau, spuse aceasta. Am patit-o si eu de multe ori, dar nu prea s-a intamplat sa cada masa peste mine, mai adauga ea.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 11:46 am

• - Odata frate'miu m-a aruncat de la etajul 2, deci asta e nimica toata! spune degajat, scuturandu-se intr-o doara de praf, ridicand apoi scaunul si masa, rearanjandu-le. Cand isi aminti de aceea intamplare, ii veni si o idee... Ce ar fi sa ne folosim de o funie sau ceva si sa iesim pe geam?

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 11:48 am

- Aaa, da.. e o idee buna, spuse Bea uimita ca nu se gandisera la asta pana acum. Problema e, unde gasim funie? Incepura sa caute amandoi bucati de funie sau panza pentru a le lega si a putea scapa din bibilioteca. La un moment dat, Bea spuse:
- Am gasit ! Dar e prea sus pentru mine, ia-o tu, daca nu te superi, spuse aceasta zambind.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 11:54 am

• Se opri din cautari venind numai decat langa ea.
    - Unde e? intreba confuz caci inca nu reperase locul unde se afla obiectul de care aveau nevoie ca sa evadeze din biblioteca inainte sa se faca dimineata si sa fie posibil sa fie prinsi asupra faptului.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 11:57 am

- Uite-l acolo sus, pe raft ! exclama Beatrice, aratand cu degetul spre locul unde se afla probabil, scaparea lor pentru acea.. dimineata. Il vezi? Mai intreba ea. Damon dadu din cap aprobator, dar era destul de sus si pentru el, asa ca se dusese in cautarea unui scaun pe care putea sa se urce.
- Dar nu stiu daca ne ajunge decat atat, mai spuse Bea, in timp ce Damon se urca pe scaun, tragand in jos funia de care aveau nevoie.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 12:00 pm

• - Ehh, o facem mai lunga, nu-i problema, spune dandu-se jos cu tot cu funie. Murmura ceva, de neinteles, funia lungindu-se considerabila. Damon afisa un zambet satisfacut si se duse glont la fereastra, deschizand si aruncand funia care ajunse pana jos. Gasi un loc de unde sa lege funia. Ma duc eu primul! mai adauga si incepe sa coboare cu grija.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 12:16 pm

Bea ii urmari fiecare miscare si se ruga in sinea ei ca acesta sa nu reuseasca cumva sa se impleticeasca si sa cada in gol. Dupa ce acesta atinse pamantul, ii facu semn cu mana fetei ca poate cobori acum. Bea respira adanc, inclesta funia intre degete si isi plasa corpul usor de cealalta parte a zidului, coborand cu grija, pentru a nu cadea. Nu era prima data cand facea asta, experienta repetandu-se acum doi ani cand ramasese blocata cu sora ei acasa la un prieteni si nu aveau cum sa iasa, decat pe geam. Atunci ii fusese intr-adevar frica, insa acum, ajunse imediat jos si trase funia dupa ea pentru a nu lasa urme pentru profesorii curiosi .

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Joi Dec 06, 2012 12:19 pm

• - Ok, asta a fost cel putin interesant, mormai, luand o gura mare de aer. Isi lasa capul pe spate privind catre cerul inca intunecat, luminat doar de cateva stele singuratice, un zambet aparandu-i pe buze. Se simtea mandru de isprava sa, desi nu facuse cine stie ce, doar coborise pe geam cu ajutorul unei funii, dar se simtea fantastic.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Karlos Erdeva
Director
Director

Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Sam Dec 08, 2012 4:45 am

Viperini - 310
Cercetasi - 380
Ochi de Soim - 10

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   

Sus In jos

My heart is black and my body is blue;
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» 38. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 59. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 57. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 49. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 45. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Biblioteca-
Mergi direct la: