Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

My heart is black and my body is blue;

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 10:45 am

• - Nu e a mea, deci nu prea ma intereseaza! dadu el degajat din umeri.Ei bine, se pare ca nici tu nu stii cine sunt eu, ca daca stiai si auzea zvonurile despre mine, majoritatea adevarate apropo, pastrai distanta! clatina amuzat din cap si se tranti intr-un fotoliu, privind in jur. Era muult mai liniste in pivnita viperinilor, decat in turnul cercetasilor unde era mereu forfota si zgomot.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 11:33 am

- Eu nu prea cred. Sincer, sunt genul careia ii plac aventurile si vrea prieteni cat mai ciudati, sau neintelesi ca sa spun asa. Adica vreau prieteni exact ca mine. Vorbea cu o tona amuzanta in voce si totusi iti dadeai seama ca ce spune este adevarat.
- De asta nici nu prea am multi prieteni, nu pot impartasi de exemplul bucuria fetelelor de a se imbraca stramt, decoltat si de a se machia sau chestii de genul , ceea ce nu-mi aduce multe beneficii. Dar asa sunt eu si nu ma schimb. Si incepu sa faca diferite fete ciudate, asemanatoare cu fetele fetiscanelor care-si fac poze in diferite pozitii.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 11:36 am

• Damon avea simtul umorului, asa ca incepu sa rada in hohote lasandu-si capul pe spate.
    - Hai ca asta a fost buna, mi-ai luminat ziua! zice vesel, cu un zambet larg intins pe fata. Ipotetic spus ziua, avand in vedere ca s-a intunecat, dar intelegi tu! adauga fluturandu-si incheietura, gesticuland haotic asa cum obisnuia.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 11:46 am

- Aaa, serios? Nici nu am observat ca se intuneca. Intr-adevar, cerul incepea sa-si capete nuanta de inserat si nu mai zareai pe nimeni afara din castel. Evident, pe nimeni in afara de Damon si Bea.
- Hm .. nu ai de gand sa intri in castel, nu? Sau ti-e frica ca o sa te prinda vreu profesor? " Cot-cot-cot-cot-cot-cot-co-dac ! " Si incepu sa-si miste coatele intr-un fel amuzant, de parca ar fi o gainusa plouata.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 11:48 am

• - Pff, mie, frica? Nu cunosc cuvantul asta, zambeste el arogant. La urma urmei acum ma aflu in pivnita viperinilor, unde teoretic nu am voie! Eu incalc regulile in fiecare zi, dar pur si simplu sunt incredibil de norocos si nu sunt prins de fiecare data, ci foarte rar asa ca... ridica inocent din umeri, afisand un zambet sarmant, superb.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 11:55 am

ooc: scuze ca am zis afara din castel.. m-am incurcat, credeam ca sunt pe terenul de vajthat Laughing .

- Pai atunci dle. neinfricat, hai sa dam o tura prin castel. Ii deschise usa razand, si ii spuse:
- Dupa tine! Se uita la el de parca nu ar mai fi facut ceva atat de amuzant de mult timp si adevarul asta era, nu prea mai avusese timp de distractii si nu asta era problema.. problema era ca nu mai avea cu cine sa se distreze. I-ar fi placut si daca ar fi intrat intr-o belea. Nu o interesa, atat timp cat in sfarsit se simtea bine.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:01 pm

• Hm?! Isi zise in sinea sa. Statea asa bine, "like a boss" in fotoliu ca ii era lene sa se ridice. Dar atunci unde era amuzamentul, distractia? Sarii ca ars in picioare si o ajunse imediat din urma, cu pasi tantosi.
    - Si unde vrei sa mergem prin castel mai exact? ridica intrebator dintr-o spranceana.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:04 pm

- Unde se poate sa fie mai interzis . Si afisa o fata serioasa, pe care greu puteai citi acea ridicare de colt a gurii, numita zambet.
- Dar evident, as vrea sa stiu unde ma duci. Si apoi incepu sa rada, urmandu-l pe Damon afara din Pivnita Viperinilor.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:07 pm

• - Pff, nu ti-ai gasit cel mai bun ghid, eu nu prea stiu locul asta pe dinafara, m-am ratacit de cateva ori, deci mergem unde om vedea cu ochii, tot inainte ca pionierii! spuse si-si duse mana la frunte ca un soldat, incepand sa faca un mers de stang-drept-stang-drept ca sa o amuze pe tanara viperina.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:14 pm

- Ah, pai asa sa fie ! Atunci sa inteleg ca asteptam sa ne cada vreo camera secreta din senin, nu? Imi plac ideile tale. Si il urma pe tanarul cercetas in mers de armata, cu mana dreapta la frunte, in semn de salut si cu cartea pozitionata vertical ca si cum ar purta o arma la ea. Devenea din ce in ce mai curioasa cate camere putea ascunde acest castel cu cat inaintau mai mult. Scarile de piatra isi schimbau desori locul si de multe ori inainta pe un etaj la nimereala, facand o numaratoare " ala-bala portocala " ca sa se ghideze. I se parea distractiv, dar ea astepta o aventura !

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:16 pm

• Cand ajunsera la scari si urcara evident aterizara pe la cu totul alt etaj, destul de pustiu, unde era o liniste ca de cimitir.
    - Asta pare destul de interzis, nu? ridica el din sprancene privind curios in jur, caci nu mai vazuse locul pana atunci.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:19 pm

- Da, pare ok . Si inspaimantator.. dar imi place. Nu am mai vazut acest loc. Ti se pare cunoscut? Intreba cu un glas confuz si analizand fiecare coltisor al locului.
- Parca n-a mai umblat cineva pe aici de mii de ani . Sunt sigura ca nu avem voie aici . Dar hei .. YOLO !
Si dupa ce spuse asta incepu sa rada.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:21 pm

• - Ce inseamna Yolo? intreba amuzat, incepand sa se uite in jur la tablourile sinistre de pe peretii. Unde naiba erau? Si mai important, cum se intorceau inapoi? Damon nu avea deloc simtul orientarii, mai mult era un maestru la a se rataci. Si acum ca Bea poate totusi gasea iesirea...asta dupa ce aveau sa vada care era faza cu locul acela.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:24 pm

- You only live once. Prescurtarea asta e atat de folosita. Ma mir ca nu ai auzit de ea.
Bea inainta incet, asta pentru ca analiza locul in cautarea a ceva straniu. Singura problema era ca totul parea straniu in jur.
- Pai si .. dupa ce ne terminam marea noastra aventura cum ajungem inapoi in dormitoare? Stii drumul? Sau o sa trebuiasca sa asteptam un profesor sa ne duca inapoi? Nu stiu daca ai auzit de mine dar.. eu sunt ' fata aceea natanga care se rataceste mereu ' . Pana si madam Jaqueline, bibliotecara spune asta. Si incepu sa rada.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:29 pm

• - Tocmai ti-ai gasit perechea in acest domeniu si eu ma ratacesc mereu...dar lasa, vom gasi noi drumul, nu poate fi chiar asa de complicat... mormai el, si continua in gand cu un "sau cel putin asa sper". Tot inaintand coridorul pe care mersesera sa termina, avand sa aleaga intre doua drumuri....dreapta unde era intuneric bezna si stanga unde era luminat cat de cat, dar nu foarte bine.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:39 pm

- De obicei aleg partea stanga ! Dar acum partea dreapta seamana mai mult cu una stanga.. daca intelegei la ce ma refer.
Se gandi putin si spuse:
- Te las pe tine sa decizi. Soarta aventurii noastre e-n mainile tale . Ii zambi cat putu de rautacios, dar nu prea reusi asa ca incepu sa analizeze cele doua drumuri.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:42 pm

• - Hai sa o luam prin intuneric...si sa ne luminam calea, murmura luand-o la dreapta, scotandu-si bagheta si rostind ceva, aceasta incepand sa lumineze asupra unei torte. Ce nu stiau cei doi e ca odata ce o luau pe coridorul acela intrau intr-un labirint din care se iesea foarte greu.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:50 pm

- Eu prefer varianta de moda veche, spuse fata.
- Lumos ! sopti ea, iar varful baghetei sale se aprinse. Si.. intram pe vreo usa? Sau vrei sa tinem drumul drept? Facem cum doresti . Azi esti ghid.
Fata inainta cu bagheta in fata pentru a vedea pe unde merge, in timp ce baiatul aprindea tortele pe langa care treceau. Ii inconjurau o sumedenie de usi, insa pana acum niciuna nu paruse interesanta.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 12:55 pm

• La un moment dat ajunsera intr-un punct unde drumul se rasfira in trei cai. Damon isi freca crestetul capului.
    - Pe unde naiba o luam? intreba, oftand. O dadu naibii de treaba si o lua pe un drum la intamplare, nepasandu-i unde avea sa ajunga.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:04 pm

- Hai sa incercam o usa.
Se duse catre prima usa care ii iesi in cale si o incerca, evident, incuiata.
- Alohomora ! spuse Bea.
Usa se deschise si cand cei doi intrara avusesera o surpriza nu tocmai placuta .. alt coridor plin de usi terminat cu o rasfirare de mai multe drumuri.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:06 pm

• - Dumnezeule, asta nu se poate!! urla Damon, luandu-si parul in maini si scapand bagheta. Fusese o idee proasta sa o ia la dreapta, de ce nu o luase la stanga, de ce, de ce, de ce? De ce era tot timpul atras de intuneric si primejdie? Acum o comisese, ajunsesera oarecum intr-un impas si nici nu-si aminteau drumul inapoi.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:09 pm

- Linisteste-te ! spuse Bea calma. O scapare trebuie sa existe oricum. Si inspecta coridoarele pe rand.
- Cred ca ar trebui sa o luam la stanga pe aici, spuse ea. Si apoi sa mai incercam o usa. Ce zici? Sau mai bine vrei sa chemam pe cineva sa ne sara in ajutor? Intreba Bea ridicandu-si subtil una din sprancene. Nu cred ca ai vrea sa se afle ca dl. Damon, irezistibilul domn Damon s-a pierdut prin castel cu o viperina, nu-i asa?

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:25 pm

• - Irezistibilul Damon? You gotta be kiddin me, e prea putin spus, spune pe un ton glumet, deschizand prima usa care ii iesi in cale...din nou aceeesi poveste. Asta e clar un cosmar, nu poate fi real! se planse punandu-se in fund, pe jos, ca un copil prostanac.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:28 pm

- Haide mai, serios? Nu te mai plange ! Si il lovi usor cu varful piciorului in fund, ca sa se ridice.
- Trebuie doar sa .. ei bine.. nu stiu ce tre' sa facem. Poate trebuie sa ne amuzam de seriozitatea situatie. Eu de obicei asta fac cand nu mai am altceva de facut.
Ridica din umeri si cu o expresie gen : " This is the life " incepu sa zburde pe holuri deschizand usi si luand-o pe diferite coridoare.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   Mier Dec 05, 2012 1:33 pm

• - Nu are rost, e ca si cum ne-am invarti in cerc... mormai, urmand-o mai mult mecanic. Invatasem mai de mult o vraja, dar care...nu e prea bine s-o folosesti. De teleportare. As putea sa incerc s-o fac, desi nu stiu daca imi iese... murmura umezindu-si incet buzele.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: My heart is black and my body is blue;   

Sus In jos

My heart is black and my body is blue;
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» 38. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 59. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 57. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 49. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 45. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Biblioteca-
Mergi direct la: