Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !


Distribuiţi | 
 

 Deborah Lovegood

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa
avatar

Mesaje : 1000
Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Deborah Lovegood   Joi Noi 22, 2012 3:12 am

Deborah Lovegood

__________________________

__________________________

Full name:
Deborah Lovegood

Age:
17

Birthday:
1995

Bloodline:
pure

Occupation:
student

House:
Viperini
___________________________

This is my everything

My likes:
Ciocolata, secretele, balurile mascate, prieteniile adevarate, plimbarile nocturne, etc.

My dislikes:
Minciuna, falsitatea, persoanele interesate, lasitatea, neincrederea, cei cu nasul pe sus, etc.

My patronus:
o leoaica

Worst memory:
A fost martora la un accident cumplit ce a marcat-o, aproape traumatizat-o.

Marks:
Are o semi-luna pe bratul stang

Sexual orentation:
Normala

The personality act:
Deborah are o personalitate foarte complexa, greu de inteles. Se supara usor, dar ii trece greu. E de felul ei foarte razbunatoare, mergand pe principiul "Razbunarea-i arma prostului, dar si mai prost este cel ce nu se razbuna. Are momentele sale de singuratate, cand ii placea sa fie izolata ca sa-si poata intelege propriile ganduri rastalmacite, dar sunt rare, deobicei e inconjurata de fetele care o idolatrizeaza, care vor sa fie ca ea. Stie ca multe din ele o invidiaza si ar face orice s-o darame si sa-i faca praf "prestigiul", dar de asemenea stie ca niciuna din ele nu o sa-si atinga scopul. Vrea sa devina puternica si e ambitioasa, deci ar face orice ca sa reuseasca asta, chiar si sa calce pe cadavre, pasandu-i prea putin de cei din jur si mai mult de ea.

Family members:
Luna Lovegood - Mother
Larry Lookwood - Father
___________________________

And last but not least, the history

A avut o copilarie oarecum obisnuita, avand o mama si un tata care se aflau la poluri opuse. In timp ce mama sa Luna era blanda si intelegatoare, tatal sau Larry era dur si sever si se purta destul de urat, facand-o pe Bo sa devina o persoana destul de inchisa in sine, care nu se exteriorizeaza.
Ea destul de mandra de faptul ca e o pure blood, insa nu are nimic in mod special cu cei care nu sunt, nu-i izoleaza sau ceva, nu e genul asta de persoana.
A avut profesori care veneau la ea acasa inca de cand era mica inainte sa intre la Hogwarts. invatand in special foarte multe limbi straine. A invatat de asemenea sa cante la chitara clasica, si mai tarziu din initiativa proprie si la cea electrica.
A fost martor, total intamplator la un accident teribil. Asteptand in gara pe cineva, a vazut cum doua trenuri sau ciocnit frontal prinzand intre el o fetita de maxim 6 ani....a vazut cum acesteia i-au cazut membrele si a fost o intamplare traumatizanta pentru Bo, chipul fetitei aparand mereu insangerat in cosmarurile sale.

____________________________


Alias:
Bo (toata lumea care o cunoaste asa o striga)

Age:
17

_________________________________


Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?


Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Lun Feb 25, 2013 2:37 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
avatar

Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Deborah Lovegood   Joi Noi 22, 2012 10:28 am

Personaj Acceptat!

_________________________________
"O existenta care nu ascunde o mare nebunie nu are nici o valoare"
-Emil Cioran-


A woman knows the face of the man she loves as a sailor knows the open sea.
Sus In jos
 
Deborah Lovegood
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts's Army :: Personaje :: Personaje Acceptate-
Mergi direct la: