Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Those eyes...are not real.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:01 am

• - Ce naiba vreau? Tu ai aparut in fata mea! se rasti el de data asta, saturandu-se sa faca pe dragutul. Auzi niste pasi in spatele sau si se intoarse pe calcaie, privindu-l pe domnul Strausz cu o spranceana ridica. Unde naiba il mai intalnise pe tipul asta? Ah, da, Voldemort...si intalnirire repetate cu el si slugile sale. Exact acest individ mai lipsea din ecuatie, care era defapt treaba cu Jane? Si de ce naiba se bagase ca un prost in toate astea? Era clar, o daduse cu nuca in perete bine de tot de aceasta data.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:06 am

Jane se incrunta si il fulgera pe Damon cu privirea. Cum naiba sa apara ea in fata lui? Isi roti ochii, insa in curand il observa pe von Strausz. Atunci abia isi dadu seama de proportiile dezastrului si se panica cu adevarat. Daca Damon il recunostea? Daca se afla totul?
Jane? Cine-i asta? intreba barbatul cu o figura impasibila.
Nimeni, raspunse Jane scurt. Il ocoli pe Damon si se apropie de el. Ii strecura sticluta in buzunarul hainei. Poate totusi nu se intampla nimic. Insa Damon fosni ceva in spate si Strausz arunca o vraja non-verbala. Jane mari ochii si sari in fata lui.
Nu! striga ea, insa vraja o lovi in plin si ea cazu la pamant.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:12 am

• Ce nai...? incepu el sa zica, insa inainte sa mai poata face ceva, Jane se aruncase deja in fata lui ,incasand vraja. O lua repede in brate, lovind-o peste obraji, cu ochii cat cepele. Ah, fir-ar, de ce ai facut asta? clatina el din cap, muscandu-si buza.
    Fara sa se gandeasca la consecinte se ridica de jos, nu era prima data cand se intalnea cu acel "catelus" a lui Voldemort si nu ii era frica de el. Inainte ca aceasta sa mai rosteasca vreo vraja, fie verbala sau nu, Damon se napustii asupra lui tragandu-i un pumn de toata frumusetea.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:18 am

Domnul von Strausz incasa pumnul, insa stia ca il merita. Avu doar grija sa nu fie lovit din nou. Isi acoperi gura cu mana si mari ochii, uitandu-se la silueta lui Jane intinsa pe pamant. Ce ar fi zis Lordul daca ar fi aflat?
Jane, zise el, fara sa se apropie insa.
Jane flutura din gene, reusind sa deschisa ochii in sfarsit. Stia ca domnul von Strausz nu voia sa o raneasca, nici nu se gandea el la asa ceva.
Damon, inceteaza! zise ea, incepand sa isi revina. Strausz, stiu ca n-ai vrut. Pleaca inainte sa te vada cineva.
Barbatul aproba din cap. O sa iti revii imediat, o sa fii bine. Ai nevoie doar de injectia pentru vraji non-verbale, ca sa nu ai stari de voma, zise el, dupa care disparu.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:20 am

- Sa incetez, SERIOS? Nu ai idee cate mi-a facut tipul ala si mai si aruncase cine stie ce vraja asupra mea! aproape ca scuipa el, trecandu-si intr-un gest nervos mana prin par.
Asta chiar fusese prea de tot, un fel de picatura care umpluse paharul si ii intinsese nervii la maxim. Isi duse degetele reci la tampla, inclestandu-si buzele una in alta, pana se mai linistii, devenind din nou asa cum era deobicei, calm si calculat. Despre ce injectie e vorba?

Deborah Lovegood's CLONE

Ultima editare efectuata de catre Damon Salvatore in Dum Dec 02, 2012 7:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:25 am

Jane reusi sa se ridice curand in picioare. Von Strausz nu aruncase o vraja puternica, doar una ca sa il sperie putin pe Damon. Greseala fusese ca incasase ea vraja, insa totul era bine. Trebuia sa o gaseasca pe asistenta pentru injectie si gata. Ochii ei se marira putin insa la iesirea tanarului. Crezuse ca el avusese acea iesire doar pentru ca tipul o lovise pe ea cu o vraja. Inca avea momente atat de naive...
Bine, bine... Imi pare rau, n-am stiut, zise ea inchizand ochii si ducandu-si o mana la frunte. Era atat de ametita, avea nevoie de antidot cat mai repede.
Cand Damon se calma si ii puse acea intrebare, ea doar ridica din umeri. Am nevoie de o injectie, atat cat sa nu-mi fie rau. O gasesc pe asistenta si termin repede, zise ea, intorcandu-se si incepand sa se indeparteze.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:32 am

• Adevarul era ca Damon sarise si din cauza ei, dar nu avea sa recunoasca, e prea orgolios. Ofta si i se alatura, mergand langa ea.
    - N-am de gand sa aflu ca ai lesinat sau cine stie ce altceva, asa c-o sa ma asigur ca esti bine, nu vreau sa te am pe constiinta, spune fara s-o priveasca, facand pe nenorocitul, pana la urma poate ca treaba cu "the good guy" nu i se potrivea.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:39 am

Jane isi ridica ochii mari catre el, chiar surprinsa de gesturile lui. Adica, nici macar nu se cunosteau atat de bine, dar el era amabil. Ma rog, in felul lui nesuferit, dar tot insemna ceva. Inghiti in sec si, dupa ce il privi pentru cateva secunde, se uita din nou inainte.
Multumesc, zise ea incet, mergand destul de incet, pentru ca era totusi ametita si ii era putin rau. In curand insa, ajunsera in fata infirmeriei. De acolo, iesi un elev mai mic, probabil din anul I.
Nu aveti voie sa intrati, vorbi el cristalin. Asistenta nu e aici si vine abia maine dimineata.
Fara sa le spuna altceva, pleca.
Anul I si deja incalca regulile. Incepe repede... mormai Jane, clatinand din cap.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:43 am

• Damon nu se putu abtine si rase, lasandu-si capul pe spate. Clatina din cap si deschise usa, facandu-i semn sa intre. Cand ea se uita la el facu o figura serioasa.
    - Trebuie sa faci injectia cat mai repede, nu ? Ce mare lucru, ti-o fac eu... spune calm si degajat, facand din nou semn sa intre.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:49 am

Jane ofta si clatina din cap. Deja se simtea cam rau; avea nevoie de injectia aia, dar daca asistenta nu era acolo... Cand Damon deschise usa, ridica o spranceana si se uita la el. Nu ii era teama de faptul ca nu avea voie sa intre acolo. Pana la urma, incalcase destule reguli in noaptea aceea. Dar avea nevoie de cineva care sa ii faca injectia.
Auzindu-i cuvintele insa, mari ochii si ridica ambele sprancene.
Damon, nu poti sa mi-o faci tu, murmura ea, rosind slab.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:54 am

• - Oh, haide, doar nu ti-e rusine de mine? zambi el si se duse la un sertar, cautand injectia. Dura ceva pana o gasi, o lua si privi sugestiv spre pantalonii ei. Nu e ca si cum am face sex sau ceva... mai spuse venind langa ea, asteptand sa-si dea pantalonii jos.

ooc: he's a dick, i know =))

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 7:58 am

Jane intra, oftand usor. In primul rand, nu ii placeau acele. De fapt, le ura intru totul. Si in al doilea rand, da, ii era rusine. Vazandu-i privirea sugestiva, isi cobori ochii si rosi mai rau in obraji. Auzindu-i urmatoarele cuvinte insa, se intoarse cu spatele la el.
Inceteaza, mormai ea, intinzandu-se in pat, pe burta. Dumnezeule... Era atat de rusinata, insa chiar avea nevoie de antidot. Isi ascunse chipul in perne si isi duse mainile dupa ceafa, lasandu-l pe el sa ii dea pantalonii jos. Parca nu putea sa o faca ea. Hai odata, zise ea, sperand sa se termine cat mai repede.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 8:04 am

• Isi abtinu chicotitul, inclestandu-si buzele una in alta. Ii dadu incet pantalonii in vine, uitandu-se pentru o clipa la fundul ei, venindu-i in minte niste ipostaze nu prea decente...scutura din cap, nu avea timp sa se gandeasca la ASA CEVA oricat de afemeiat ar fi fost. Trase adanc aer in piept si ii facu cu grija injectia, astfel incat sa n-o doara prea tare, doar nu era chiar atat de sadic, in plus o patise numai si numai din cauza lui.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 11:21 am

Oh, Doamne, mormai ea slab, fara sa isi ridice chipul absolut deloc. Era probabil foarte rosie in obraji, deci era mai bine daca el nu vedea asta. Desi deja vedea destul. Simti cum el ii coboara incet pantalonii si cum aerul racoros o inconjoara. Ar fi fost rusinata de oricare baiat, insa la cat de afemeiat parea Damon, era mai rau. Ca sa nu mai spunem ca nici nu stia daca se ridica ea la standardele iubitelor lui. Dar stai... Chiar ii pasa?
Au! exclama cand acul intra in carne. Isi ridica in sfarsit capul, dar se uita la peretele din fata, nu la el.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 11:28 am

• - Gata, cara mia, a trecut, spune si arunca si acul si seringa intr-un cos, apoi se intoarse si ii puse o vata imbibata in alcool sanitar in locul intepaturii tinand-o apasat. Ii era aproape imposibil sa nu se holbeze, oricat se straduia si oricat de tare isi prindea buza de jos cu dintii. "Inceteaza, Damon!" se certa in sinea sa, insa nici macar de el insusi nu mai asculta.

ooc: scuza-mi italiana de balta =)) :">

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 11:41 am

Jane ofta si isi lasa din nou capul pe perna. Stranse putin din ochi, pentru ca nu era chiar o injectie de aceea lipsita de durere, era un antidot destul de puternic. Obrajii ei erau rosii si ardeau. Nici nu stia de ce era atat de rusinata, poate nu era cazul. Ooo ba da, sigur ca era! El era Damon Salvatore, auzise atatea lucruri despre el prin scoala! Si stia ca replicile picante aveau sa vina din moment in moment. La un moment dat, cand el apasa locul mai tare, ridica mana si o duse in spate, insa se opri in ultimul moment si nu ii dadu mana la o parte.
Doare, mormai ea, desi nu era o acuza la adresa lui, ci a injectiei aleia nenorocite. Poate mi se si umfla...

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 11:46 am

• - Exagerezi doar, totul va fi bine, murmura el si cand vazu ca nu mai sangera arunca si vada. Ii ridica pantalonii, intorcand-o cu fata la el si zambindu-i scljpitor. Vezi, gata, a trecut! ii prinse usor, bland fata in maini fluturandu-si genele. Cat despre durere, pup si trece! spuse pe un ton amuzat, sarutandu-i nasul, avand aceea expresie angelica la care nu puteai rezista.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 11:52 am

Jane isi roti ochii cand Damon ii spuse ca exagereaza. Stia ca totul va fi bine, stia ca nu va mai fi ametita sau asa ceva, dar se putea umfla. Mai ales ca el nu era chiar doctor, deci cine stie daca facuse bine injectia. Ridica sprancele si ofta, avand o expresie total inocenta, ca de copil mic. Fu surprinsa cand se apropie atat de mult dar sincer, simtea ca se topeste sub atingerea lui. Era atat de frumos, iar zambetele lui si ochii lui erau capabili sa ii ia mintile. Inchise ochii strans cand o saruta pe nas, dupa care ii deschise, la fel de mari. De ce se gandise la ceva nasty cand ii auzise replica? Incerca sa scape de aceste ganduri. Se ridica usor, astfel incat sa nu o doara locul, si isi afunda chipul in pieptul lui, intocmai ca un copilas.
Termina, puse ea botic, inca foarte rosie in obraji.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 11:55 am

• - De ce, nu iti place? isi schimba el vocea intr-un soptita, suava, seducatoare, trecandu-si usor o mana prin parul ei, iar cu celalt brat ii inconjura talia tinand-o aproape de dansul. Incerca sa o priveasca, dar cum chipul ei era bagat in pieptul sau nu prea reusi, asa ca doar astepta sa vada ce replica ii va da de aceasta data.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 12:07 pm

Fluturasii incepura din nou sa ii inunde stomacul si intregul corp lui Jane cand ii auzi vocea suava si seducatoare. Mai ales ca acum bratul lui era in jurul taliei ei si degetele lui reci i se plimbau prin par. Insa isi aminti dintr-o data cum el era cel dupa care mureau toate fetele, cum le seducea pe toate, una cate una. Ca sa nu mai spunem ca momentul de adineauri era inca prezent in mintea ei si chiar in obrajii ei. Rupse imbratisarea si se ridica in picioare. Clatina din cap, colturile buzelor ridicandu-se foarte putin.
Nu sunt genul de fata care se topeste cand faci lucruri de genul, zise ea, ridicand usor din umeri. Dadu sa se indrepte catre usa, insa se opri si il privi fix pentru prima data dupa ceva timp. Aaa, si apropo... Ce s-a intamplat aici ramane intre noi.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 12:11 pm

• Damon isi lasa usor capul pe spate, privind-o cu un ranjet in coltul gurii.
    - Defapt... nu cred ca ma pot abtine sa nu ma laud la toata lumea ca ti-am vazut funduletul, spune pe un ton in care se citi pe deplin amuzamentul. O lua din loc si o apuca de fund, de fesa "neinjectata", ranjetul sau largindu-se si facu cativa pasi, fiind sigur ca urma ca ea sa se ratoiasca un pic la el.

ooc: asshole <3 :]]

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 12:26 pm

Jane deschise buzele involuntar la auzul vorbelor lui Damon. Niciun sunet nu iesi, pentru ca era atat de rusinata si de socata, incat nu mai stia nici ce sa zica. Il privi asa, cu ochii mari si sprancenele ridicate, pentru cateva momente, dupa clatina din cap si dadu sa plece. Insa el fu mai rapid si trecu pe langa ea, apucand-o de fund. Facu un pas in fata, aproape pierzandu-si echilibrul. Acum era mai contrariata, mai enervata si mai socata. Ramase asa pentru cateva momente, inca muta.
Esti... Esti un nesimtit! exclama ea, incruntandu-se si incrucisandu-si bratele sub piept. Un nesimtit....

ooc: E genial!!!!! :]]

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 12:30 pm

ooc: mersi :]]]

• Cand o auzi, se intoarse, avand o expresie mai neutra acum, ridicand o spranceana. Astepta scuze din partea lui sau asa ceva? Nu avea sa le primeasca, Damon sa-si ceara scuze? Nu, nu in viata asta.
    - De parca nu ti-a placut! spune, insa fara rautatea sa specifica, trecandu-si lasciv varful limbii printre buze, ridicand sin sprancene.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 12:38 pm

Bine, fie, ii placuse! Oarecum... Dar doar pentru ca era obosita si pentru ca el arata aproape ca un zeu. Dar, evident, nu avea sa ii spuna asta. In plus, era inca rusinata de tot ceea ce se intamplase. Poate ar fi trebuit sa se duca la culcare si sa se intoarca de dimineata, cand asistenta era acolo. Era o ceata totala in capul ei, insa stia un lucru: ea nu era chiar atat de usor de prins in capcana. Si nu juca un joc, asa era ea, pur si simplu.
Presandu-si buzele una de alta, se apropie furtunos de el, pana cand ajunse la doar cativa centimetri distanta.
Uite care-i treaba, zise ea, indreptand un deget spre el. Daca spui ceva despre asta, sau daca faci aluzii despre ce ai vazut sau ce ai facut... Ai incurcat-o!

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 12:42 pm

• Sprancenele sale se arcuira usor si-si apleca foarte putin capul, ea era deja aproape, respiratia sa fierbinte oprindu-se obrazul ei.
    - Am incurcat-o, zici ? Ce-ai sa-mi faci, ma vei pedepsii? Ar fi o imagine chiar interesanta, catuse, bici, chestii... murmura amuzant, trecandu-si din nou limba printre buzele sale, aproape atingandu-le si pe ale ei.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   

Sus In jos

Those eyes...are not real.
Sus 
Pagina 3 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: