Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Those eyes...are not real.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:35 am

Jane inghiti in sec. Vantul o lovea si ii slabea auzul, dar si privirea. Se intoarse incet incet, gandindu-se ca probabil privirile veneau din spate. Ea nu avea ochi foarte buni, insa putu sa distinga o silueta in departare, un inalta si intunecata. Damon, ii fulgera prin minte. Il privi cu ochii ei albastri, fulgeratori, pentru cateva secunda.
Apropie-te, vorbi ea, destul de incet, insa destul de tare cat sa o auda.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:38 am

• Silueta sa disparu imediat printre copaci, Jane pierzand-o cu siguranta din vedere. Profita de agilitatea si viteza pe care le avea si alergand in jurul unor copaci nici el nu stiu cum reusi sa ajunga in mai putin de un minut in spatele ei in timp ce ea probabil se intreba unde era acum silueta.
    - BOO! spune amuzat, destul de tare, punandu-i de la spate mainile pe umeri, facand-o sa tresara cel putin.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:56 am

Ochii lui Jane se marira cand silueta disparu dintr-o data. Inghiti in sec din nou, subtiindu-si ochii si cautandu-l printre copaci. Daca vazuse ceea ce facuse? Daca avea sa se planga la directiune? Nu ii era frica de detentie sau asa ceva, ci de faptul ca secretul ei avea sa iasa la iveala. Era o ceata totala in capul ei din cauza problemelor. Asa ca atunci cand auzi o voce si niste maini se asezara pe umerii ei, tresari puternic. Se intoarse repede si, inainte sa vada cine e, plezni persoana peste fata, cu putere.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:59 am

• Damon avu timp sa-si traga capul in spate inainte sa incaseze palma din plin, dar chiar si asa simtii ceva.
    - Usor, usor, nu vreau sa-ti faci nimic! ingana el ridicandu-si defensiv mainile in aer, insa fara sa se dea mai spate, vrand sa-i dovedeasca in primul rand ca nu reprezenta un pericol si chiar nu ii voia raul. Facu niste ochi rugatori si o fata inocenta.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:03 am

Jane respira acum sacadat. O speriase, iar Padurea Interzisa nu era chiar locul potrivit pentru astfel de glume. Se incrunta, buzele pline si departate tremurandu-i foarte usor. Parul lung ii veni in fata, insa si-l dadu repede peste cap cu o mana. Fir-ar, era Damon... Daca vazuse totul? Daca avea sa o parasca?
Ce naiba faci aici? vorbi ea repede. Parca nici macar chipul lui superb si privirea de catelus nu o mai impresionau acum. Insa probabil putea oricand sa faca mai mult si sa o lase iar fara cuvinte.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:07 am

• Trase aer adanc in piept, insa ramase intr-o pozitie relaxata.
    - Pai. ma asiguram ca esti bine... la un moment dat aratai de parca ai fost intr-un soi de trans, isi duse el o mana dupa cap. Stiu ca probabil deja exista pe aici, la Hogwarts, zvonuri cum ca as fi foarte rau si sadic...nu ca n-as fi, dar...I can be the good guy! ramase cu aceeasi expresie angelica si un zambet nevinovat pe buze.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:13 am

Jane ramase incruntata. Poate ca era un joc pentru el, dar nu era la fel pentru ea. Era o treaba serioasa, iar el nu trebuia sa isi bage nasul. Era suparata, insa zambetul lui si ochii lui absolut superbi parca iar o opreau pe loc. Se uita la el pentru putin timp, din nou fascinata. Insa apoi clatina din cap, incercand parca sa alunge gandurile.
Si care e treaba ta? se rasti ea, trecandu-si impacientata o mana prin par. Ce ai vazut? Cat ai vazut?

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:16 am

• " N-am vazut nimic" ar fi putut sa spuna si probabil chiar ar fi sunat real, putea fi cel mai credibil mincinos, dar... lui nu-i placea minciuna si nici sa se ascunda dupa deget.
    Am vazut... facu el o pauza ca s-o tina in suspans. ...tot, dar nu ai de ce sa-ti faci griji, nu te voi pari, nu sunt genul. In plus am facut lucruri mai rele decat asta, asa ca, ridica el calm din umeri.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:23 am

Jane trase aer in piept si isi duse degetele la tample. Se misca cativa pasi, usor panicata. Era totusi o crima, iar ea nu il stia pe Damon, nu stia cum era el si cum reactiona la asa ceva. Fu totusi multumita cand el spuse ca nu o va pari.
Sunt sigura, mormai ea, fara sa se uite la el, inca plimbandu-se speriata de colo-colo. Motivul e problema.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:26 am

• Ramane in loc, in aceeasi pozitie, doar ochii sai miscandu-se o data cu silueta ei. Isi ravasii parul, prinzandu-si usor buza de jos cu dintii, dandu-i apoi drumul.
    - Motivul? repeta el pe o voce calm, incrucisandu-si bratele sub piept si asteptand oarecum o explicatie, doar el fusese "dragut" cu ea si nu avea de gand s-o dea in vileag.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:35 am

Jane se opri si trase aer in piept, insa nu se uita la el. Clatina doar din cap si flutura o mana, incercand sa treaca pe langa el.
Nu conteaza, mormai ea.
Era stresata, nu stia ce o sa se intample. Cine o sa vina sa ia sticluta, daca o sa fie descoperit? Daca o sa intre ea in bucluc? Pentru prima oara in viata, ii era frica. Ii era teama si nu putea sa ascunda asta prea bine.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:38 am

• Cand trece pe langa el o prinde de incheietura, insa nu dur, ci mai degraba bland, privind-o fix in ochi.
    - Conteaza. Daca nu conta, nu intrebam, spune pentru prima data foarte serios, tonul sau ne mai fiind glumet sau jucaus.
    Avu un impuls sa-si treaca varful degetelor sale reci pe obrazul ei, dar...era o prostie, probabil ea si-ar fi schimbat parerea despre el. Plus ca nu avea nicio garantie ca tanara ar fi avut o parere buna oricum...

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:47 am

Jane se opri si isi intoarse capul putin, cat sa il poata privi drept. Abia se cunoscusera, insa era destul de interesat de ea, cel putin asa parea. Nu stia de ce, pentru ca nu exista niciun zvon ciudat cu privire la ea prin scoala, deci nu era curiozitate de genul acesta. Ochii ei albastri-cenusii ii intalnira pe ai lui, insa figura ramase impasibila.
Nu e treaba ta, zise ea incet, incercand sa se elibereze din stransoare.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 4:49 am

• Ii dadu drumul, incrucisandu-si din nou bratele, ridicand sceptic din spranceana.
    - Oh, ba eu cred ca este. Adica merit sa stiu si eu pentru ce imi risc pielea...daca esti prinsa si se afla ca eu nu am spus nimic, desi stiam, pic in aceeasi oala cu tine, fiind un fel de complice, clatina el dezaprobator din cap.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 5:26 am

Jane ofta si isi roti ochii, uitandu-se la el. Exagera, asta era clar. Si comportandu-se asa, chiar nu avea cum sa o faca sa ii spuna. Daca ar fi fost mai cu tact, mai sarmant, probabil putea sa scoata ceva.
Nu o sa se afle nimic, taci din gura, mormai ea, vrand din nou sa plece. Avea multa treaba si nu putea sta sa fie trasa inapoi de catre oricine.

Jane's outfit: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=64772178
Hehe. Smile

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 5:30 am

• Damon isi dadu ochii peste cap. O lasa sa inainteze putin si facu vreo doi pasi mari ajungand in spatele ei, respiratia lui fierbinte oprindu-se in ceafa ei. Isi pune o mana pe talia acesteia, ca sa se opreasca din mers, si dupa ce-i da o suvita de par intr-o parte ii sopteste la ureche : Ma voi tine dupa tine pana aflu sau pana imi spui, pe un ton seducator, dandu-i imediat drumul si facand cativa pasi in fata, ducandu-si mainile la spate si privind-o inocent.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 5:38 am

Jane il auzi pe Damon apropiindu-se, dar hotari sa il ignore. Insa atunci cand mana lui se opri pe talia ei si respiratia fierbinte ii lovi ceafa, tresari slab. Incepu din nou sa respire sacadat sub greutatea momentului. O mie de fluturi incepura sa ii zboare prin stomac si, pentru un moment, genunchii i se inmuiara. Inghiti in sec auzindu-i vocea seducatoare si intelegandu-i cuvintele. Cand caldura trupului sau o parasi, tremura slab, privindu-l fix. Ochii ei erau goi si expresia fetei impasibila.
Te rog frumos, se rasti ea, incruntandu-se usor. Nu stia de unde gasise forta sa faca asta sub privirea lui superba. Nu ti se cuvinte chiar totul, asta e problema mea.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 5:42 am

• Ah...probabil il citise imediat. Intr-adevar Damon era tipul ala care credea ca absolut totul i se cuvine, fara sa faca ceva anume. Uneori era prea plin de el, desi avea momente si momente...
    Isi trece usor mana prin par, fara s-o slabeasca din priviri.
    - Cred ca a devenit si problema mea atunci cand te-am vazut...e adevarat, e cam vina mea, eu am fost cel care s-a tinut dupa tine, dar chiar si asa...

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 6:15 am

Jane incepea sa se enerveze, dar nu din cauza curiozitatii lui Damon, ci din cauza momentului si scopului ei. Trebuia sa fie mai atenta, nu trebuia sa lase pe nimeni sa o vada. El nu parea sa o slabeasca acum deloc, ceea ce o facea sa se panicheze mai rau. Daca nu reusea sa ii trimita sticluta tatalui ei? Daca, mai rau, era prinsa din cauza lui cand incerca sa faca asta? Isi trecu stresata o mana prin par si se posta exact in fata lui.
Exact, e numai vina ta, se rasti ea, indreptand un deget spre el. Trebuia sa iti vezi de treburile tale si sa nu iti bagi nasul in ale altora. Acum nu mai insista pe subiectul asta, ca oricum nu iti spun nimic. Pentru ca nu e deloc problema ta. Asa ca du-te la tine in camera Cercetasilor, unde e totul roz si pufos, si lasa-ma pe mine cu problemele mele.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 6:23 am

• - Oh, God! This girl is so bad, I like it! spune dintr-odata cu ochii sclipitori, cu voce tare, fara sa-si dea seama. Ranji in coltul gurii cand isi aminti ca fusese sortat de cercetasi, desi clar el era un drac impielitat. Bine, draga mea, daca tu ai asa o repulsie fata de mine... incepu sa zica facand un singur pas gigant, ajungand isipititor de aproape de ea, incat respiratia fetei se oprea pe pielea sa inghetata, ...atunci am sa plec, termina trecandu-si scurt degetele reci pe obrazul ei, dar destul de intens incat s-o treaca fiorii. Facu cativa pasi in spate si dadu sa plece.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 6:32 am

Jane se incrunta auzind cuvintele lui Damon. Nu il cunostea personal, dar auzise multe despre el prin scoala. Cei mai mult elevi se intrebau cum fusese el sortat la Cercetasi, cand era de fapt un Viperin pana in maduva oaselor. Si din cat vazuse in aceasta seara, tindea sa le dea dreptate acestora.
Inghiti in sec cand se apropie atat de mult de ea incat ii simtea respiratia calda pe obraz, si probabil la fel era si invers. Inchise ochii cand degetele lui inghetate trecura peste pielea ei. O trecura fiorii, insa facu tot ceea ce ii statea in putinta sa para la fel de indiferenta ca inainte. Nu reusi totusi sa spuna nimic pana cand el se intoarse si se indeparta de ea.
Foarte bine, zise ea incet, recapatandu-si glasul, macar pe jumatate.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 6:35 am

• Se opreste dupa cativa pasi, intorcandu-se cu fata spre ea. Intr-adevar nu avusese nicio reactie prea vizibila, exterioara, inafara de faptul ca isi inchisese ochii, deci fata asta isi ascundea bine emotiile, exact ca el...era cel putin interesant sa intalneasca pe cineva cu care are ceva in comun.
    Ofta usor nostalgic, uitandu-se pentru o clipa in gol, fara sa isi da seama amintindu-si de fratele sau mai mic Stefan, si implicit si de Katherine, ochii sai devenind sticlosi.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 6:43 am

Jane observa ciudata schimbare de atitudine din ochii si buzele lui Damon. Ridica din sprancene si, pentru un moment, se gandi sa il intrebe daca e totul bine, daca are nevoie de ceva. Insa avea de facut alte lucruri, mai importante. Tatal ei ii spusese ca cel care va veni dupa sticluta ar trebui sa ajunga in jur de miezul noptii, si ca ea trebuia sa il astepte la poarta. Probabil era deja trecut de aceasta ora, asa ca, mutandu-si privirea de la Damon, se grabi catre portile grele ale scolii.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 6:50 am

• Isi tranti o palma greoaie in frunte, nu trebuia sa se mai gandeasca la asta, nu avea rost si nici nu merita. Avusese parte de destul pentru seara aceea asa ca se indrepta cu pasi mari spre Hogwarts, iar dupa o anumita perioada de timp, habar nu avand pe unde o luase sau cum reusise performanta insa ajunse iar in fata tinerei, aproape izbindu-se de ea. Ridica sceptic dintr-o spranceana cu o privire care spunea " iar tu ?!".

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 6:55 am

Jane ajunsese in fata portii. Se astepta sa il intalneasca acolo pe vrajitorul trimis de tatal ei, insa nu vazu pe nimeni. Poate totusi nu era atat de tarziu cat credea ea. Sau poate intarzia el. Cu siguranta nu plecase doar pentru ca intarziase, nu i-ar fi permis Lordul asta. Uitandu-se in jur insa, se pomeni cu acelasi Damon in fata. Se dezechilibra usor si se agata de mana lui, ca sa nu cada. Ii dadu drumu repede insa si il privi cu ochi mari, intrebatori.
Ce naiba mai vrei? intreba ea. Insa adevaratele probleme aparura atunci cand in spatele lui Damon aparu domnul von Strausz, unul dintre cei mai credinciosi adepti ai lui Voldemort.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   

Sus In jos

Those eyes...are not real.
Sus 
Pagina 2 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: