Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Those eyes...are not real.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Joi Dec 06, 2012 4:10 am

• - Nu, nu vreau! Dar imi place sa-ti aud rasul. raspunse el si se opri, masa sa ramanand moale pe spatele ei. Isi pastra o fatuca inocenta, adorabila, dar in aceeasi timp caraghioasa, care era imposibil sa nu te indoieseze intr-un fel sau altul.
    Isi ridica repede ochii de la buzele ai, cand realiza ca se holba.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Joi Dec 06, 2012 8:18 am

Jane chicoti dulce, clatinand usor din cap. De data asta fusese chiar dragut Damon, nu avea ce zice. Poate pentru mai multi, poate doar pentru ea... Parca nici nu ii mai pasa atunci. Ii observa ochii absolut hipnotizanti coborand pana pe buzele ei pline, dar crezu ca se inseala. Inca zambind sincer, degetele ei atinsera in treacat obrazul lui, iar buzele se lipira usor si scurt de celalalt obraz. Era prima dovada de... dragalasenie pe care o prezenta ea fata de el, poate chiar fata de un baiat.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Joi Dec 06, 2012 9:18 am

• O urmarii atent cu irisii sai sclipitori, misteriosi, un zambet larg intiparindu-i-se pe fata.
    - Poate ca pana la urma nu sunt chiar asa imposibil si antipatic... spune intr-o soapta suava, mana sa libera prinzandu-i un obraz in causul palmei sale, in timp ce ochii sai parca o dezbracau din priviri.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Joi Dec 06, 2012 11:44 pm

Jane chicoti si isi dadu ochii peste cap, jucaus. Normal ca trebuia sa faca o remarca de genul, doar era Damon. Orgoliul lui trebuia gadilat cat mai des posibil. Clatina din cap, dandu-i mana la o parte in acelasi timp.
Nu am zis asta, il tachina ea, dand sa se indeparteze jucaus de el. De obicei nu era asa. De fapt, nu era niciodata asa. Deci cum de reusise chiar Damon Salvatore, playboy-ul scolii, sa o scoata din aceasta stare? Nici ea nu stia.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 4:39 am

ooc: AHAHA playboy-ul scolii =))) that make me smile so hard

• - Oho ba da, cel putin pe aia cu ca sunt imposibil tot ai zis-o! ranji el stralucitor, punandu-si capul pe umarul ei, fluturandu-si din nou perechile de genele intunecat. Incepu sa faca spirale pe antebratul ei, urcand usor pana la umar de unde o ciupi ca sa vada cum va reactiona.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 4:44 am

Jane chicoti usor si isi roti ochii. Mana ei se opri sub patura, pe talia lui, pe cand celalalt brat intra sub capul ei.
Bine, fie! zambi ea. Esti imposibil. Si da, ai si momente cand esti antipatic. Multumit acum?
Zambi mai larg atunci cand capul lui poposi pe umarul ei. Cand o ciupi insa, tresari, dupa care chicoti din nou.
Daca nu era umarul, as fi zis ca esti excesiv de pervers, ranji ea, lingandu-si incet buzele.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 4:48 am

• - Daca vrei pot sa te ciupesc si de "fundulet", dar e inca ranit, deci nu ma risc, raspunde degajat, neputandu-si abtine ranjetul nebun din coltul gurii. Pur si simplu nu putea sa nu dea o replica din'asta, fiindca o data ce-i venea in minte ii dadea viata prin cuvinte, uneori chiar involuntar, din pura obisnuita.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 5:38 am

Daca ar fi fost in alta parte, inconjurati si de alte persoane, evident ca s-ar fi enervat si ar fi reactionat urat. In mod normal, s-ar fi comportat asa chiar si doar cu el, cum se comportase in noaptea anterioara. Insa in aceasta noapte, parca ochii si zambetul lui Damon o prinsesera ca intr-o vraja si o faceau sa se comporte diferit. Insa totul avea sa se reintoarca la normal de dimineata, cu siguranta, desi ea probabil avea sa fie destul de rusinata de lucrurile din aceasta seara.
Dragut sa te gandesti la asta, chicoti ea, suindu-se oarecum deasupra lui. Poti totusi sa il mangai, s-ar putea sa ma simt chiar mai bine.

OOC: Lol. xD Acum chiar are cu ce sa o tachineze in ziua urmatoare.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 6:53 am

ooc: gaseste Damon ceva, doar e... Damon!! =))

• Zambeste cu toti dintii, dezvaluindu-si dantura perfecta, de un alb orbitor. Isi urca usor mana pe coapsa ei pana ajunge pe fund.
    - Daca pe tine nu te deranjeaza sa te pipai, pentru mine e perfect atunci, ridica usor din sprancene, dandu-si cu limba peste buze.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 9:55 am

Jane ii ranji inapoi, ridicand usor o spranceana. Aceasta schimbare de comportament era probabil destul de ciudata; era ciudata chiar si pentru ea. Dar avea sa ramana doar o amintire rusinoasa in urmatoarea zi. Pentru ca Damon era tipul care avea toate fetele, iar ea nu voia, sub nicio forma, sa fie una dintre ele. Plus ca nici el nu voia asta, probabil.
Sunt sigura, murmura ea, sarutandu-i foarte lin maxilarul.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 10:19 am

• Inchise ochii, mormai ceva de placere, mana sa strangandu-i usor fundul. Ranji din nou si la un moment dat mana sa ii prinse ceafa, aducandu-i capul mai sus si ii saruta buzele pline cu patos, tinandu-i trupul lipit de al lui. Se rostogoli, ajungand deasupra si isi cobori una din maini pe un picior de al ei.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 10:26 am

Jane ranji malefic atunci cand auzi mormaielile de placere ale lui Damon. Se opri si trase aer in piept, tot de placere, atunci cand mana lui ii stranse fundul. Cand degetele lui ii atinsera ceafa si ii adusera capul mai sus, il privi in ochi, usor confuza. Doar nu... Insa gandurile ii fura intrerupte de buzele lui care se lipira cu patos de ale ei. Nu se asteptase la asa ceva, era prima oara cand se intampla asta.
Ii raspunse la sarut si il lasa sa se rostogoleasca, atat cat sa ajunga deasupra. Isi indoi piciorul si gemu usor cand mana lui incepu sa se plimbe pe coapsa ei. Una din brate merse in jurul gatului, iar cealalta mana se opri pe spatele lui.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 10:28 am

• Continua s-o sarute la fel de pasional, sarutul intetindu-se pe parcurs. Mana sa o cauta pe a ei, si nu stiu de ce, poate doar pentru ca asa ii veni, isi impleti degetele cu ale sale in timp ce limba sa se strecura obraznica printre buzele ei apetisante pentru a-i simti din plin savoara, in timp ce mana sa se plimba nestavilita pe piciorul sau.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 10:38 am

Il lasa sa isi impleteasca degetele cu ale ei. De fapt, il lasa sa faca tot ceea ce voia, ceea ce nu prea era in concordanta cu atitudinea ei uzuala. De obicei, voia sa aiba controlul oricarei activitati, dar acum il lasa pe el la conducere. Dar din nou, totul avea sa se schimbe de dimineata.
Il saruta pasional, abia acum realizand cat isi dorise asta.
Damon... murmura ea, printre saruturi fierbinti. Nu ar trebui... sa facem asta... nu aici...

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 10:46 am

• - De ce nu? sopti seducator, ridicandu-i usor piciorul si strangandu-l la fel de usor cu mana, respiratia sa fierbinte si intrerupta oprindu-se pe obrazul ei. Se desprinse de buzele ei abia atingandu-si-le pe ale sale de gatul ei, incetisor, astfel incat sa o faca sa simte fiori pe sirea spinarii.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 10:53 am

Jane trase din nou aer in piept. Inchise ochii si isi lasa usor capul intr-o parte. Nu voia sa se opreasca, nu voia asta deloc. Dar daca erau prinsi? Ar fi fost o ipostaza destul de jenanta. Chiar daca incalcasera multe reguli pana atunci.
Pentru ca... sopti ea, respirand sacadat. O treceau o mie de fiori sub atingerile si sarutarile lui. Incalcam... prea multe reguli.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:00 am

• Isi musca incetisor gatul, apoi isi duse gura la urechea ei expirand un aer caldut in ea.
    - Rules are made to be broken... sopteste la fel de seducator, sarutandu-i umarul, din nou gatul, maxilarele, gadiland-o cu degetele sale reci pe una din coapse.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:14 am

Un alt fior ii trecu prin intreg corpul. Se misca foarte putin in capcana lui, insa nu dadu niciun semn ca s-ar ridica sau ca ar pleca. Stia ca asta trebuia facut, dar pur si simplu nu putea. Pentru prima oara, inima ii dicta actiunile, nu creierul.
Damon... sopti ea, mana libera magaindu-i foarte usor ceafa. Inchise ochii si respira usor sacadat, inca tinandu-si mana in a lui.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:18 am

• Ii strange incet mana, oprindu-se pentru o clipa din ceea ce facea, ridicandu-si capul si privind-o in ochi cu irisii aceia superbi, care parca sclipeau si te atrageau intr-o cu totul alta lume. Ii zambi, insa nu arogant, ci mai degraba sincer lipindu-si cu incetinitorul buzele de ale sale, sarutandu-le delicat.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:34 am

Buzele lui Jane tremurau slab. Oricat de ciudat ar fi parut la varsta ei, era primul ei sarut, si unul atat de puternic si de pasional incat ii trimitea fiori pe sira spinarii. Ii raspunse lin la sarut, inchizand ochii din nou.
Damon... murmura din nou, buzele ei aproape atingandu-le pe ale lui in miscare. Nu vreau sa fiu inca una dintre fetele tale...

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:40 am

• Se opri din nou, privind-o in ochi.
    - De ce crezi ca te vad ca pe celalte? sopti, insa tonul sau nu mai fu jucaus, ci destul de serios. Astepta raspunsul incetand orice activitate. Ar fi vrut sa continue, da, probabil ca era egoist si nemernic, dar nu voia sa-i incalce dorintele si alegerile.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:49 am

Mana ei era inca in a lui, iar celalalt brat ii inconjura gatul. Buzele inca ii tremurau slab, iar ea parea acum mai slaba decat oricand, ceea ce o enerva la culme. Isi intoarse ochii de la el, parca nici nu il mai putea privi.
M-ai cunoscut ieri, raspunse ea scurt. Cum sa cred ca ma vezi?

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:51 am

• - Nu stiu ce crezi tu, dar...eu te vad altfel, esti diferita... nu esti una din fetele care ma adora si imi fac un altar, ceea ce e surprinzator de linistitor... ii spune umezindu-si buzele. In plus imi place... adauga privind in alta parte.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Vin Dec 07, 2012 11:37 pm

Jane ofta si clatina din cap. Probabil spusese asta tuturor celor dinaintea ei, si avea sa le-o spuna si celor de dupa. Nici nu se cunosteau bine, nici nu stia ce se afla in spatele mastii ei, cum putea sa zica asa ceva? Isi intoarse ochii catre el, inghitind in sec.
Ce iti place? intreba, ridicand din sprancene.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 08, 2012 2:08 am

• - Imi place prezenta ta, sa fiu cu tine...tu imi placi... raspunde simplu si se da de pe ea, asezandu-se langa, pe spate, cu ochii pironiti pe tavan. Poate n-ar fi trebuit sa spuna asta, dar o facuse, asa simtise...stia ca nu fsese un impuls de minut. Ofta aproape insesizabil prinzandu-si buza de jos cu dintii.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   

Sus In jos

Those eyes...are not real.
Sus 
Pagina 7 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: