Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Those eyes...are not real.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 7:25 am

Era tarziu... si ar fi trebuit sa fie in pat defapt si sa doarma. Incercase sa faca asta, dar nu reusise decat sa faca ture in jurul patului ca un leu in cusca. Avea nevoie de putin actiune, putin pericol asa cum ii placea lui...si unde sa fie locul perfect pentru asta, daca nu Padurea interzisa?
Silueta sa intunecata, misterioasa nu se deslusea prea bine de la distanta, dar cu siguranta te atragea sa te apropii fara sa stii de ce.
Zambeste in coltul gurii, ochii sai albastrii, superbi, privind printre copacii desi. Curand incepu sa auda niste pasi in spatele sau si se opri din mers.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 7:41 am

Era o noapte aparent calma si linistita. Luna plina zambea pe cerul intunecat, iar briza adia usor, cat sa ii mangaie chipul rece. Mergea catre Padurea Interzisa, parca teleghidata de vreo forta nevazuta. Tatal ei o contactase si ii ceruse disperat niste sange de unicorn. Initial, ea nu isi dadea seama cum sa i-o dea, insa el o asigurase ca un barbat avea sa o viziteze chiar in noaptea aceea ca sa ia fiola. Era foarte ingrijorata, asta insemna ca el era din nou intr-o stare foarte proasta. Nu intelegea de ce insa, ultima data il lasase intr-o stare buna.
Era imbracata intr-o pereche de pantaloni lungi de pijama, albi, de matase. Avea un tricou simply si negru si parul blond ii cadea in valuri pe umeri. Se afunda in padure fara macar sa se asigure ca nu o vedea nimeni. Insa la un moment dat, iesindu-si din aceasta aparenta transa, isi dadu seama ca era cineva chiar in fata ei si se opri brusc.
Fir-ar, mormai ea, sperand ca va putea sa se ascunda in timp util.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 8:32 am

• Se intoarce incet, precaut si in spatele sau la o oarecare distanta zareste o fata blonda, care parea ca voia sa se ascunda. Ridica o spranceana, era curios oare de ce, dar defapt nu avea de ce sa se bage caci nici lui nu-i placea ca altcineva sa se bage in treburile sale.
    - Pot sa ma prefac ca nu te-am vazut, daca vrei.. se auzi vocea sa moale, atractiva care probabil o facu pe tanara sa tresara.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 8:38 am

Jane nu vazu exact persoana inca. Probabil ca era un barbat, ceea ce o facu sa se gandeasca ca poate era un profesor. Asta ar fi fost nasol. O data pentru ca era in Padurea Interzisa, dar si pentru ca ea chiar avea un scop. Ramase pe loc, inchizand ochii si incruntandu-se usor. La auzul vocii atractive tresari usor si deschise larg ochii.
Il vazu, insa nu putu sa ii distinga clar trasaturile. Isi dadu seama insa ca nu il cunostea. Ofta adanc si clatina din cap, apropiindu-se. Din fericire, era un elev.
Lasa... Nu e nevoie, zise ea moale, ridicand din umeri.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 8:41 am

• - Cum vrei, spune, apropiindu-se si recunoscandu-i chipul. Era o viperina. Un zambet frumos, irezistibil se contura pe chipul sau palid, ochii sai sclipind misteriosi in negura noptii. Jane...asa-i? intreba pastrandu-si zambetul, fiind destul de sigu5r ca tanara nu stia cine e el.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 8:47 am

Jane il privi apropiindu-se. Primul lucru de care si-a dat seama a fost cat de frumos era tanarul. Ea nu pusese niciodata mare accent pe baieti, avand in vedere problemele mult mai serioase pe care le avea. Insa putea chiar si asa sa admire adevarata frumusete. Avea un zambet absolut irezistibil si niste ochii misteriosi care sclipeau malefic in negura noptii. Iar ea iubea maleficul... Isi alunga insa aceste ganduri din cap si aproba usor din cap. Ochii sai erau putin mai mari si buzele departate, vrajite.
Aham... sopti ea, privindu-l fix.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 8:53 am

• Ii sustinu privirea, zambetul sau aproape devenind ranjet.
    - Damon Salvatore, isi spuse si el numele, pentru o clipa vrand sa continue cu "placerea e de partea ta, stiu", dar nici macar el nu era atat de arogant sa faca gluma asta. O priveste in continuare cu irisii sai a caror culoare parca se aprindea.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 8:57 am

Jane ramase in aceeasi pozitie. Nu i se mai intamplase niciodata inainte, sa ramana vrajita si muta de la primele cuvinte ale unui baiat. De obicei, oricat de bine arata un tip, ea se comporta la fel. Era pana la urma puternica si destul de dura, si nici macar nu ii pasa de ei. Insa sarmul acestuia, combinat cu problemele ei si cu magia noptii, ii luase mintile pentru moment.
Clatina din cap si isi linse buzele, uitandu-se in jos atunci cand realiza ca se holbase la el.
Da, incantata... zise ea, aproband scurt din cap.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 9:56 am

• Se uita pentru o clipa la buzele sale, dar momentul fu scurt, astfel incat sa nu sesizeze.
    - Si care e planul tau malefic? intreba deodata avand acum pe buze un ranjet in toata regula.Nimeni nu vine aici cu ganduri bune, explica apoi motivul pentru care pusese intrebarea.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 10:00 am

Jane trase aer in piept si isi ridica din nou ochii ca sa il priveasca. Urma sa minta, insa minciunile si secretele devenisera o parte esentiala a vietii ei, asa ca nu mai era o problema.
Nu am niciun plan malefic, zambi ea slab, ridicand din umeri. Putem sa venim aici si cu ganduri senine, pentru o aventura. Sau tu ai vreun plan intunecat si de-asta ma intrebi si pe mine? il intreba, ridicand o spranceana.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 10:12 am

• - Daca tu nu-mi dezvalui planul tau malefic...eu de ce as face-o? zambeste el enigmatic, ridicand inocent din umeri. Isi trecu mana prin parul sau negru care parca se contopea cu intunericul, ravasindu-l, dandu-i un aer si mai irezistibil.
    Defapt nu avea nimic anume in minte inca, dar putea sa-i vina pe parcurs si oricum ii placea sa se joace.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 10:17 am

Jane il privi, ridicand usor o spranceana. Era un tip sarmant, asta era evident, si stia cum sa innebuneasca o fata. Ma rog, nu pe ea, insa celelalte probabil erau deja in limba dupa el. Il vazu cum isi ravasi parul, vazu sclipirea ochilor in lumina lunii. Era irezistibil, insa ea era sigura ca era diferita. Pentru ca era.
Ce te face sa crezi ca nu ti-am spus adevarul? intreba ea, colturile buzelor ei pline ridicandu-se slab.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 10:20 am

• - Si pe cine ce te face sa crezi ca te-am crezut? chicoteste vesel, ducandu-si mainile la spate, impletindu-le unele cu altele, incepand sa mearga in jurul ei, ca un profesor care a prins un elev asupra faptei.
    Se indeparta la un moment dat fara sa zica ceva, facand din nou gestul cu parul, avand zambetul sau seducator in coltul gurii.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 10:25 am

Jane trase aer in piept cand Damon incepu sa se plimbe in jurul ei. Avea asa un fel de vraji fetele... Poate acum el nici nu incerca asta cu ea, insa avea acel sarm personal si natural care nu o putea lasa indiferenta. Desi nu era interesata sau asa ceva. Ramase cu spatele drept si mainile pe langa corp. Daca nu era imbracata decat in pijamale, macar sa aiba o statura frumoasa.
De ce nu m-ai crede? Am ochi inocenti si sinceri, m-am uitat la tine cand ti-am spus asta, zise ea, ridicand din umeri, uitandu-se drept in fata.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 10:30 am

• - Asta nu inseamna ca ai spus adevarul! Si eu privesc oamenii in ochi cand ii mint, asa ca ce ai zis tu acolo nu-mi demonstreaza absolut nimic. Am dimpotriva toate motivele sa cred ca ma minti, spune degajat, lasand zambetul sa piara de pe buzele sale palide.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 2:34 pm

Jane doar isi roti ochii si zambi slab ascultandu-i cuvintele. In mod normal, mintea foarte bine, si avea toate motivele sa creada ca si acum o facuse in aceeasi maniera. Insa tipul nu se lasa chiar atat de usor, deci era o provocare.
Gandesti prea mult, murmura ea, fluturand o mana.
La fel de rapid insa isi aminti de motivul adevarat si foarte important pentru care venise in Padure. Zambetul ii pieri de pe buze si, fara sa se uite la el, facu cativa pasi in departare.
Scuze, a fost o placere sa vorbesc cu tine, dar am putina treaba, zise ea absenta.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 2:37 pm

• - Deci imi conformi ca am dreptate - te duci sa-ti duci la capat planul malefic? chicoti el privind-o inocent, cu niste ochi de catel, adorabili. Glumesc doar, sper ca nu ti-a dat prin gand sa ma arunci in primul pom, isi pastra aceea expresie absolut angelica si nevinovata. Sigur n-ai nevoie de ajutor? Sau poate vrei sa scapi de mine pentru ca sunt o companie proasta...

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 2:46 pm

Jane devenise din nou atat de concentrata asupra a ceea ce avea de facut, incat auzi cuvintele lui Damon ca in punga. Flutura din nou usor din mana, continuandu-si drumul. Ochii ei erau mari si stersi; intrase intr-un fel de transa care nu o lasa se abata de la sarcina pe care o avea de indeplinit.
Nu, sunt bine, mormai ea slab, fara sa schiteze vreo emotie. Nici nu ii pasa ce credea el despre ea acum, nici nu ii pasa ca o putea urmari si ii putea afla macar parte din secret.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Sam Dec 01, 2012 2:49 pm

• Se gandi ce sa faca, sa se duca sau nu dupa ea...daca ramanea singur nu era sigur ca va mai scapa de plictiseala si va mai avea o doua ocazia sa i se intample ceva interesant. Dupa ce tanara se indeparta, el o urma asemeni unei umbre, fiind destul de atent si precaut inca ea sa nu-si da seama ca practic o "spioneaza". Poate pana la urma chiar era noaptea lui norocoasa si va scapa de aceea monotonie enervanta.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 12:21 am

Jane se afunda in padure. Vantul sufla mai puternic iar ea nu era imbracata decat intr-un tricou subtire si niste pantaloni de matase. Dar nu ii era frig. Nu simtea nimic, mai bine zis; nu isi permitea la momentul de fata pentru ca avea de facut ceva atat de important incat ii acapara toate simturile. Nu se gandi nici macar sa verifice, daca nu era cineva prin imprejurimi. La un moment dat, intr-o poienita, vazu un unicorn care dormea. Il privi pentru o secunda, dupa care scoase un pumnal, cine stie de unde. Inainta incet, se apleca discreta langa el si injunghie bietul animal in grumaz. El incepu sa tipe si sa se zbata, insa ochii ei erau de gheata, asteptandu-i moartea.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 2:43 am

• Ramase pitit dupa un copac, privind cu o spranceana ridicata scena. Si el care doar glumise...se pare totusi ca fata asta avea "planuri mari". Si ce-l mai rodea curiozitatea, oare de ce facuse asta? Sigur avea un scop definit si Damon nu avea sa se dea batut pana nu afla care era faza.
    In intunericul noptii era imposibil sa-l vezi, doar era imbracat din cap pana in picioare in negru. Poate doar daca intamplator il priveai fix in ochi puteai sa vezi aceei ochii lucitori ca ai unei feline.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:09 am

Jane se aseza pe pamantul rece si umed. Astepta in tacere pana cand creatura isi dadu ultima suflare. Stia ca uciderea unui unicorn era o crima, insa ce ii pasa ei? Ea, la fel ca si adeptii Lordului, ar fi ucis pe oricine si orice pentru el. Vantul ii batea parul lung si blond, insa parca nu ii atingea pielea, caci nu se infiora deloc.
Odata ce unicornul era cazut la pamant, scoase o sticluta si lasa lichidul argintiu sa o umple cu varf. Sange de unicorn, comoara vanata... Si reusise sa o captureze fara sa fie urmata de cineva. Sau cel putin asa credea ea. Se ridica in picioare si, trecandu-si o mana prin par, dadu sa o ia printre copaci, inapoi spre iesire.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:14 am

• Pentru o clipa avu un impuls sa iasa din ascunzatoare si sa urle un "haha te-am prins", dar nu avea nimic de castigat inafara de un mic amuzament. Prefera sa o urmareasca in continuare, poate lucrurile vor deveni si mai interesante de atat.
    Avu grija sa pastreze distanta astfel incat sa nu se dea de gol, asa, la sfarsit.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:28 am

Jane isi continua drumul fara sa se uite inapoi. La un moment dat insa, simti ca e urmarita. Ca cineva nu o scapa din ochi. Nu auzise nimic si nu vazuse pe nimeni, insa avea un sentiment nefast. Se opri, cu aceeasi figura impasibila. Isi ascunse sticluta si ramase cu spatele drept, cu mainile pe langa corp. Nu stia de unde veneau privirile ce nu voiau sa inceteze, asa ca nu se intoarse inca. Inima ii batea puternic, dar nu din cauza asta. Vantul tot mai puternic o lovea din toate partile, dar ea nu simtea deloc.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   Dum Dec 02, 2012 3:31 am

• Se oprise din mers, deci era clar, acum stia ca o urmareste. Poate ca nu-si daduse inca seama ca e el sau unde se afla cu exactitate, dar nu s-ar fi oprit fara motiv si altul decat asta nu-i trecu prin minte. Acum era la o distanta chiar mare, fara de alte dati cu cateva minute in urma cand se aventurase poate prea aproape de ea, probabil chiar atunci isi dadu ea seama si abia acum nu mai continua mersul.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Those eyes...are not real.   

Sus In jos

Those eyes...are not real.
Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: