Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Intalnire neasteptata.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 12:39 am

Un nou an incepea la Hogwarts, unul care se anunta mai interesant si mai palpitant ca oricand. Aleea Diagon fremata de elevi si parinti, care mai de care mai entuziasmati de momentul in care se aflau. Bobocii erau peste tot, nestiind exact la ce sa se astepte.
Jane fusese pe Aleea Diagon impreuna cu Maureen, matusa ei. Isi petrecuse vara impreuna cu tatal sau, insa el nu putea iesi asa, evident.
Dupa ce cumparasera role de papirusuri si carti si tot ceea ce ii trebuia, Jane a plecat catre Aleea Nocturn. Maureen a ramas insa in cealalta parte, zicand ca vrea sa ii faca o surpriza. Oricum, destul de rapid, Jane ajunse la Burgin&Burkes. Neasteptat, dar nu mai fusese niciodata aici.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 1:27 am

Idea ca reincepea scoala il scotea din minti. Se obisnui sa piarda noptile iar schimbarea brusca a programului categoric urma sa il dea peste cap. Nu avea chef de nimic, mai ales de cumpararea noilor manuale si restul rechizitelor. Tot timpull i se intampla sa uite cate ceva.

Intrase la Burgin&Burkes numai din curiozitate. Vanzatorul ii spusese sa ocupe locul din spatele tejghelei cat timp el se duce caute ceva printr-o debara. Nu se putea numi vanzator acolo desi statea in spatele tejghelei pe un scaun si cu picioarele pe suprafata de lemn. In ultima jumatate de ora nu intrase aproape nimeni in magazin, ceea ce il si incanta. Cativa vrajitori ii calcasera pragul dar plecasera in graba de frica sa nu rastoarne ceva din curiozitate. Se tot gandea daca sa mearga sau nu dupa propriatar, cand usa insfarsit se deschise iar el isi abatu atentia asupra ei.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 2:23 am

Jane fu incantata ca Burgin&Burkes nu avea vreo sonerie stupida care sa o scoata din starea in care era. Nu mai fusese niciodata in acest magazin, desi avea multe lucruri de aici. Insa toate ii fusesera luate de catre cine stie ce adepti ai tatalui, sau de matusa ei. Insa acum ca avea ea privilegiul sa calce pragul acestui paradis intunecat, era chiar mai interesant. Arunca o privire in jurul camerei, insa nu vazu pe nimeni. Nu il observa nici pe tanarul din spatele tejghelei. Trase aer in piept si pasi incet pe podeaua de lemn, care parea sa scartaie amenintator. Un zambet slab aparu in coltul buzelor; parca acest loc fusese construit special pentru ea. Aerul din jurul ei parea sa se ingroase, devenind irespirabil pentru majoritatea vrajitorilor, dar nu pentru ea.
Un glob de cristal cu un fum ciudat inauntru ii atrase atentia. Se apropie foarte incet si il lua in mana ei rece. Dintr-o data insa, auzi un sunet in spate si degetele ei dadura din greseala drumul obiectului.
"Son of a..." mormai ea, aplicand repede o vraja non-verbala care refacu globul.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 2:42 am

Se ridica dintr-o miscare cand sunetul a ceva spart ii ajunse la ureche. Te-as ruga sa fii mai atenta. Ii spuse Adrian fulgerand-o cu privirea. Nu stia precis ce fel de mentalitate are proprietare. Ar fi putut sa faca destul de urat in cazul in care s-ar fi intamplat ceva cu "artefactele" sale iar el chiar nu ar avea nici cea mai mica intentie sa fie tras la raspundere pentru micile accidente care s-ar fi putut intampla.
    Ai mai mare grija pe ceea ce pui mana. Multi nu au mai iesit intregi de aici! O averiza bolndul asezandu-se din nou pe scaun. Arunca o privire spre usa care ramasese in continuare inchisa. In spatele acesteia nu se auzea nici cel mai mic zgomot iar placuta invechita cu "Stay Away" parea a prezice ceva de se intampla inauntru.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 3:00 am

Jane tresari usor si se intoarse repede cand auzi o voce in spatele ei. Era destul de stricta, iar privirea tanarului era cu totul fulgeratoare. Aspectul lui insa... Pana si Jane Rivers trebuia sa recunoasca ca a ramas muta pentru cateva momente. Statura impozanta, desi nu era un tip inalt, tenul perfect, buzele masculine, parul ravasit si ochii captivanti in care te puteai pierde cu mare usurinta. Nu il cunostea si cu siguranta nu se asteptase sa intalneasca o astfel de prezenta aici. Lua globul refacut si il puse la loc pe raft, dupa care inainta incet catre tejghea, privindu-l suspicios pe tanarul intunecat care parea sa stapaneasca locul, cel putin pentru moment.
"Unde e domnul Borgin?" intreba ea, strangand usor din ochi. Il stia pe proprietarul magazinului, deoarece el fusese in vizita pe la Maureen cand Jane inca locuia cu ea. Stia cat isi iubea el magazinul si artefactele de pret din interior, deoarece multe dintre el aveau o legatura cu Lordul Intunecat.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 3:56 am

Era gratioasa in miscari asemenea unei balerine. O urmari cu privirea dar nu se mai ridica a doua oara cand blondina ajunse in fata lui. Isi ciufuli parul sprijindu-si cotul pe suprafata neteda de lemn.
    Ce treaba ai cu el? Ii raspunse printr-o alta intrbare.
    Daca ar fi ales calea scurta, si anume raspunderea corespunzatoare la intrebari, atunci in cel mai probabil caz ar avea sa ramana din nou singur pentru cine stie cat timp. Ar fi putut la fel de bine sa paraseasca pravalia pentru ca oricum nu il interesa pe el ce s-ar fi ales de ea. Domnul Borgin era un om destul de ursuz si razbunator asadar, dar se mai gandea vreodata sa intre in magazinul acela intunecos, trebuia sa ramana acolo pana cand proprietarul urma sa isi faca din nou aparitita.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 4:16 am

Jane il privi fix, incercand sa para increzatoare in fortele proprii. De fapt, se simtea destul de ciudat, avand in vedere ca el arata atat de bine, iar ea nu era neaparat una dintre cele mai dragute fete, cel putin in opinia ei. Mai ciudat era faptul ca o interesa chestia asta, avand in vedere ca avea probleme mult mai mari pe cap. Baietii nu fusesera niciodata importanti pentru ea, si asta probabil nu avea sa se schimbe prea curand.
Dar revenind la situatia actuala, Jane nu stia exact ce cauta acolo. Nu avea nevoie de ceva in mod special, dar daca gasea ceva interesant, probabil avea sa il cumpere. Ori pentru ea, ori un cadou pentru tatal ei, de exemplu...
Era totusi curioasa ce era cu tipul asta, de ce era el acolo si de ce cerea atatea informatii. Doar nu mai angajase domnul Borgin pe cineva...
"Nu e problema ta," raspunse ea in stilul caracteristic, ridicand o spranceana.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 4:29 am

You don't say Comenta ironic in sinea lui. Mda... Aici nimerise. nu era treaba lui insa curiozitatea acaparase starea aceea de nepasare. Tipa era mult mai draguta de aproape decat si-ar fi inchipuit el. Luminozitate din pravalie era redusa insa asta nu il impiedica sa nu observe trasaturile fine ale fet(z)ei domnisoarei.
    Daca vrei sa aflii unde e domnul Borgin atunci da, cred ca e si treaba mea.! Ii raspunse Adrian pe acelasi ton indiferent de mai devreme.
    Nu credea ca vreo unul din ei doi o sa cedeze prea curand. Okay... El nu o sa cedeze prea curand cu intrebarile acelea.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 4:41 am

Jane intalnise multi tineri frumosi la viata ei. Pe unii chiar ii placuse, insa doar pentru aspectul fizic, caci ori erau prostuti, ori fricosi, trasaturi pe care ea nu le suporta deloc. Insa era si acea specie, baiatul superb care crede ca totul i se cuvine, tipul care stie cat il iubesc fetele si profita de asta la maxim. Cand e sarmant, gata sa faca orice fata sa ii cada in brate, ori indiferenti si plictisiti, atragandu-le chiar in acest mod. Acum, ea nu il cunostea pe tipul asta si probabil scopul lui nu era sa o atraga pe ea, insa se vedea cu ochiul liber ca era cam plin de el si credea ca i se cuvin cam multe. Era indiferent si parea ca nu vrea sa cedeze. Eh, se pare ca aveau ceva in comun!
"Sunt in magazinul lui. Cam ce treaba crezi ca am cu el?" intreba ea, sprijinindu-se de tejghea si ridicand o spranceana.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 5:05 am

Pai... Nu stiu. In cazul in care iti spun, fara sa iti stiu intentiile, ai putea sa il omori sau il jefui sau chiar sa il... Se opri brusc considerand ca nu se cuvinea sa se ajunga intr-un astfel de punct. Domnul Borgin era oricum mult prea batran pentru a face asa ceva dar mintea lui bolnava deja isi imaginase scena. Era mai bine pentru amandoi ca gandul respectiv ramanea nerostit. Un zambet ciudat ii aparu pe buze.
    Dar cred ca ti-am dat deja destul idei! Concluzionase blondul intreptandu-si privirea pentru cateva clipe catre geamul care dadea spre Aleea Nocturn.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 5:25 am

Jane se apropiase chiar mai mult, sprijinindu-se usor de tejghea. Tipul exagera, vrand probabil doar sa o enerveze pe ea sau ceva. Oricum, cand isi opri propozitia la jumatate si zambi atat de malefic, ea ridica o spranceana si buzele i se chircira intr-o expresie dezgustata. Acum chiar intrecea orice limita.
"Esti bolnav!" exclama ea, incruntandu-se si privindu-l fix. Probabil acum isi imagina scena, caci ea asta facea si se dezgusta mai rau. "Cum poti sa zici asa ceva?!"
Cand el isi intoarse privirea, Jane se uita in jos la propriile maini si trase aer in piept, incercand sa isi stearga imaginile din minte. "Vreau sa vorbesc cu el in legatura cu lucrurile din magazin," zise ea simplu, ridicand din umeri. De fapt, nu era adevarat, nici macar nu era nevoie ca ea sa il vada pe domnul Borgin.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 5:42 am

"Esti bolnav!"
    Spune-mi te rog ceva ce nu stiu deja. Ii raspunse acesta fara sa isi intoarca privirea de la fereastra.
    "Cum poti sa zici asa ceva?!"
    Cum putea sa spuna?! Asa bine. Deschidea gura si rostea ceea ce avea de spus. Simplu si eficient. Ce putea sa fie mai logic de atat. In plus, ar trebui sa fie bucuroasa ca nu continuase si ca o lasase pe ea sa deduca. Se vedea nevoit totusi sa recunoasca perspicatitatea blondinei.
    "Vreau sa vorbesc cu el in legatura cu lucrurile din magazin,"
    Ridica din umeri spunand doar un Ah... Okay atunci! fara sa ii mai dea si detaliile pe care i le promisese initial.
    Pai daca ai nevoie de ceva, poti sa imi spui mie.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 5:53 am

Jane isi roti ochii si clatina din cap, observand inca o data aroganta si indiferenta tanarului. Insa cu cat o enerva mai rau, cu atat isi dorea sa stea mai mult si sa continue. Era toxic tipul, insa parca nu putea sa plece. Isi dadea seama de felul in care acesta se comporta cu ea, insa parca voia sa continue, numai ca sa se comporte si ea la fel.
Erau totusi momente in viata ei cand si-ar fi dorit sa se poata stie cine era ea si cine era tatal ei, doar asa, ca sa i se serveasca totul pe tava. Insa stia de asemenea ca asta ar aduce multe pericole si nu ar lasa-o sa isi dezvolte ea anumite simturi si reactii, asa ca poate era mai bine asa.
La urmatoarele lui cuvinte, vru sa il priveasca in ochi, insa esua mizerabil. Pentru ca el sa nu ii vada momentul de slabiciune, isi intoarse usor privirea catre raft.
"Okay," zise ea. "Ce e globul pe care l-am spart mai devreme?"

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 6:00 am

Isi intoarse brusc capul catre ea, murmurand o injuratura nu prea frumoasa in limba germana. Il prinsese pe picior gresit. Deci juca tare. Foarte bine. Si el putea sa o faca te-a durul daca insista. Incerca sa amane momentul cautand cea mai rationala si credibila explicatie de care era capabil. Imaginatia lui parea insa sa nu il poata duce catre nimic. Bine ca la prostii ma pot gandi dar ca e ceva serios... pauze! Isi spuse Adrian in gand privind raftul pe care se afla globul.
    Expresia aceea de uimire nu dura mai mult de cateva secunde. Afisa din nou impasibilitate de care datea dovada de atat de multe ori.
    Adu-l un pic. Vreau sa ma uit de aproape la el si iti spun pe urma! Ii raspunse facandu-i semn catre raftul spre care trebuie sa il caute - de parca nu ar fi stiut.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 6:11 am

Vazand ca nu primeste inca un raspuns, Jane ridica o spranceana si isi intoarse ochii inapoi catre tanar. Un zambet superior aparu in coltul buzelor ei pline, in timp ce il privi drept in ochi de asta data. Deci reusise sa joace dur, asa cum isi dorise, si il pusese in dificultate. Perfect. Prea era plin de el, trebuia sa il aduca cineva la realitate.
Ochii ei patrunzatori ramasera lipiti de figura lui, desi el nu se uita la ea, ci prin magazin. Era chiar curioasa cu privire la glob, insa avea un scop mai inalt: sa il termine pe tipul asta superb. Nici macar nu stia cum il cheama, acum isi dadea seama.
"Okay," zambi ea, ridicand din umeri. Se intoarse si, cu un mers destul de sexy, se indrepta catre raftul cu pricina. Lua globul, mai atenta de aceasta data, si se intoarse la el. "Te rog," zambi ea superior, inmanandu-i obiectul.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 6:25 am

O urmari cu privirea fiind usor surprins de felul in care pasea blondina. Cand se trezi cu globul de cristal in mana se intreba de ce naiba nu cautase o explicatie in scurtul timp pe care il avusese, in loc sa se uita la felul in care merge ea. Il roti pe toate partile fara nici un efect insa.
    E un glob de cristal. Spuse prompt aruncandu-i o privire pe sub gene. Spera ca asta sa ii fie indeajuns pentru a nu mai fi nevoit sa intre in detalii. Dar... esec total. Observand ca nu spune nimic, Adrian isi continua pledoaria. In globurile normale, adica in cele pe care le gasesti in turnul de astonomie de la Hogwarts, se poate citi viitorul. Puse globul pe masa fara nici un alt cuvant in plus.
    Acum il poti duce la loc, in cazul in care nu completari la ceea ce tocmai ti-am explicat. Si sper sa nu fie. Ai grija sa nu il spargi din nou. Macar avea o bila alba din partea lui. Privi in alta parte pentru cateva secunde apoi o fixa cu privirea. Chiar era draguta.
    Ce altceva te mai intereseaza?

Ultima editare efectuata de catre Adrian Ivashkov in Sam Dec 01, 2012 6:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 6:36 am

Jane se apleca putin peste tejghea, pretinzand ca se uita la glob, desi adevarul era ca il privea pe el cu coada ochiului. Era mai frumos decat ii paruse initial, si asta parca o enerva si mai tare si o facea sa continue acest razboi rece. Era amuzant, mai ales ca de obicei, ea castiga toate confuntarile in care intra.
Cand se uita la ea insa, isi cobori pe bune ochii catre glob. Spera doar ca el nu observase asta sau faptul ca ea rosise putin; asta ar fi fost o bila neagra pentru ea, caci insemna slabiciune. Ridica inocenta o spranceana cand tanarul isi sfarsi brusc cuvintele si o intreba daca o mai interesa ceva.
"Ce e cu fumul?" intreba ea, aratand cu degetul tot catre glob. "Fac si eu Previziuni despre Viitor, si asta nu e un glob dinacela."
Avea sa continue aceasta confruntare pana cand victoria era evidenta.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 6:55 am

Oh, i-auzi. Faci previziuni despre viitor?! Deci sa inteleg ca esti in o eleva. Cati ani ai, scumpo?! Intentionat sau nu, schimbarea de subiect reprezentase pentru el singura cale de iesire. Refuza sa apeleze la ea. Nu ii era teama de o mica lupta cu o blonda care o facea pe-a dura.
    Stii ceva? Eu sunt nou pe aici. Daca vrei sa cumperi ceva ar fi bine ca mai intai sa te documentezi cand vii aici. Nu am nici o obligatie sa stiu ce face fiecare dintre chestiile astea. Ii raspunse Adrian redevenind acelasi serios de mai devreme. Se ridica lenes de pe scaun si aseza globul de cristal inapoi de raftul corespunzator. Tipa vroia sa il faca sa para un nimeni iar el nici nu se gandea sa permita asa ceva.
    Isi incrucisa bratele la piept, rezemandu-se usor de lemnul negru al unui dulap aflat langa raftul globului.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 7:06 am

Jane observa cum baiatul incerca sa schimbe subiectul, probabil dandu-si seama ca pierdea. Desigur, ea nu lua aceasta confruntare in serios, ci ca pe ceva amuzant, care putea sa o faca mandra de abilitatile ei. Si faptul ca adversarul era un tip sexy era chiar mai bine. Auzindu-i intrebarea insa, blonda ridica o spranceana.
Scumpo? Serios? intreba ea, clatinand usor din cap. Nu era obisnuita cu abordarile de genul; poate era ea prea dura si ii impingea la o parte, poate pur si simplu nu era considerata draguta. Oricum nu ii pasa. 15 am, raspunse ea simplu.
Auzindu-i urmatoarele cuvinte, ramase in aceeasi pozitie, sprijinita de tejghea, desi el trecuse acum in spatele ei. Ramase putin asa, dupa care se intoarse cu fata la el si isi plasa coatele pe tejghea.
Stii ceva? Trebuia sa fi informat tu, avand in vedere ca lucrezi aici.

Ultima editare efectuata de catre Jane Rivers in Sam Dec 01, 2012 7:17 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 7:16 am

Ridica o spranceana ca si cand nu ar fi inteles prea bine messajul. Fusese angajat cat timp se aflase pe scaunul acela si el nu stiuse nimic?! Adica.. da, ii placea sa se joace de-a vanzatorul atat cat nu era intrebat ce faceau fiecare dintre chestiile acelea antice care il inconjurau.
    Cand am spus eu ca lucrez aici? O intreba scurt si direct fara sa isi schimbe pozitia. Isi ciufuli parul apoi inspira adanc aerul inchis din pravalie.
    Dar ca sa nu te las in suspans ca nu stii ce face globul respectiv, ei bine el iti arata ce-a mai apropiata intamplare urata din viata ta, respectiv moartea unei persoane foarte apropiate tie.! Clararifica el ceata in care probail intrase blondina. Capish?!

Ultima editare efectuata de catre Adrian Ivashkov in Sam Dec 01, 2012 8:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 7:23 am

Jane se incrunta putin cand el ii dadu de inteles ca de fapt nu lucra acolo. Atunci de ce se afla acolo? Domnul Borgin nu parea genul sa se increada in oricine, asa ca acum chiar se intreba cum ajunsese tipul asta aici. Ce stia el despre Magia Intunecata? Erau lucruri periculoase acolo, lucruri pe care numai cei mai buni vrajitori le puteau controla. Ce drept avea acest om?
Felul in care ii vorbi o deranja mai mult. Se purta cu ea de parca ar fi fost doar un copil sau doar o blonda natanga, ceea ce era complet fals. Isi subtie ochii si il privi amenintator pentru cateva momente. Se indeparta incet de tejghea, venind spre el. Isi incrucisa bratele sub piept si il privi fix.
Capish? repeta ea. Ai senzatia ca am probleme de intelegere? Uite care e treaba... Te sfatuiesc sa ai grija cum vorbesti cu mine. Nu stii niciodata ce se poate abate asupra ta.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 7:38 am

Da, asa e. Nu stiu dar asta nu ma impiedica sa aflu. Ii raspunse privind-o in ochi. Blonda cu ochii albastrii. Exact genele pe care le Hitler sa la aiba baietii, considenrandu-si astfel germani autentici. Bine ca nu existase pe atunci. Copii care nu se nasteau astfel erau omorati dar cel mai probabil statea el prost la istoria Incuiatilor.
    A cui esti tu pana la urma? Devenea tot mai interesat de ea. Avea acel ceva care te facea sa o vrei. Te tinea la distanta si in acelasi timp te atragea ca un magnet. Okay... asta nu insemna ca se simtea chiar asa te tare atras de ea.
    Ridica o spranceana asteptand un raspuns din partea ei si spera ca nu se vedea nevoit sa il astepte prea mult.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 7:47 am

Jane isi pastra aceeasi privire fixa si periculoasa. Nici nu stia cum de reusea acum sa se uite in ochii lui. Avea niste ochi superbi care in anumite momente chiar o intimidau... Desi pe ea nu o intimida nimic de obicei. Arata destul de bine, trebuia sa recunoasca, insa atitudinea era cea care il facea atat de interesant si captivant. Nici macar nu stia daca era enervata sau atrasa de el. Probabil prima varianta... Ii ignora primele cuvinte, raspunzandu-i doar cu privirea.
Auzindu-i intrebarea insa, privirea ei deveni mai calma. Ridica o spranceana, saltand usor din umeri si uitandu-se in alta parte.
Sunt Jane Rivers, raspunse ea simplu. Sigur, era o minciuna, insa o folosea peste tot, toata lumea o cunostea drept Rivers, asa ca nu era chiar ceva extraordinar.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 7:54 am

Se lovi usor cu palma dreapta peste frunte, inchzand ochii si meditand pentru cateva secunde.
    Ce intreb eu si ce raspunde ea! Comenta incet, pentru sine. Inspira adanc, lasandu-si bratele pe langa corp.
    Numele nu imi spune nimic. Nu am intrebat cine esti ci a cui esti. Adica cine sunt parintii tai. E o mica mare diferenta intre cele doua! Spuse Adrian plimbandu-si privirea prin jur. Praful juca in lumina care se revarsa pe geamul de la intrare iar afara incepusera sa picure. Perfect! Asta e tot ce imi mai lipsea acum! Gandi si se intoarse din nou cu privirea la Jane. Dragut nume.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   Sam Dec 01, 2012 8:05 am

Jane se incrunta din nou, privindu-l fix. Avea momente cand parca o enerva serios si asta era mai mult decat un joc. Si nu ii placea aceasta fata a lui, curioasa si rautacioasa. Mai ales ca atingea acest subiect, cel al parintilor, care reprezenta de fapt cel mai de pret secret al ei. Hotari totusi sa nu para afectata. Colturile buzelor ei pline se ridicara intr-o expresie plictisita, poate putin batjocoritoare. Se deplasa cu pasi lenti catre ea, podeaua veche scartaind sub fiecare atingere a ei. Se opri abia la cativa centimetri in fata lui. Desi era destul de inalta, tipul era cu vreo 10-15 centimetri mai inalt decat ea. Privi in sus, fixandu-l drept in ochi.
Nu crezi ca esti un pic cam curios pentru un tip care vinde diverse la un magazin, fara macar sa fie angajat? intreba ea, ridicand o spranceana, pastrandu-si zambetul superior.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Intalnire neasteptata.   

Sus In jos

Intalnire neasteptata.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn :: Burgin&Burkes-
Mergi direct la: