Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Remember the Name

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 9:38 am

• Aproba incetisor din cap, privind in jos.
    Practic aproape bufnise in plans in fata unui necunoscut, ea care se pricepuse atat de bine sa aibe imaginea aceea de dura, de insesibila in fata tuturor, incat majoritatea credeau despre Bo ca are o inima de piatra.
    Cateva suvite de par cazura peste chipul ei din cauza pozitiei pe care o avea.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 9:45 am

O lasa sa isi revina iar el puse din nou stapanire pe pian. Incerca totusi sa isi aduca aminte integral o melodie fara sa aiba prea mare succes. Decise ca era mai bine sa isi incerce norocul decat sa incerce sa isi aduca in mod inutil ceva ce nici macar nu stia daca mai stie.
    Degetele ii pluteau pe deasupra clapelor scotand sunetele care acaparasera toata linistea ce se lasase in incapere. Nu ii placea linistea, calmul si plictiseala. Nici chiar cand lenevea pe canapeaua din turn mintea lui era activa, atenta la orice sunet din jurul sau, la fel cum era si in timpul unor ore plictisitoare.

ooc: Melodia: http://www.youtube.com/watch?v=R8MzHqkNBwo doar primele 4 minute Smile

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 9:50 am

• Tresari incet cand incepu melodia si isi ridica usor capul, privind spre degetele lui care erau acum pe clape. Isi mentinu o pozitie mai ferma, ascultand melodia, care parca ii alunga gandurile negre caci era pe placul ei. Incerca sa-si scoata definitiv din capul ei acele imagini, nu avea rost sa le tina minte, ii faceau rau.
    Un zambet reveni din nou pe buzele ei, adevarat mic, dart totusi sincer.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 10:17 am

Inchise ochii dorind sa fie mai aproape de melodie, de muzica. Isi dorea sa detaseze de tot ceea ce era in jurul lui. Inspira adanc aerul placut din camera. Arunca o scurta privire spre usa insa nu se mai obosi sa intrebe unde plecase baiatul de mai devreme.
    Te simti mai bine?! O intreba vazand-o doar cu coada ochiului. Un zambet siret isi facu aparitia pe chipul sau.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 10:30 am

• Ridica o spranceana cand ii vazu zambetul, dar nu comenta.
    - Da, sunt bine, ingana pe vocea sa moale, incredibil de placuta la auz, adoptand o pozitie mai relaxata, lasandu-si mainile sidefii si delicate in poala, ascultand cu aceeasi atentie cantecul, avand o expresie mai senina.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 10:36 am

Xan merse incet langa cei 2.Intanplator,langa ei era o vioara.O lua fara sa observe nimeni si incepu sa cante.

'De ce fac asta?Nu voi impresiona pe nimeni.'Melodia era atat de trista ca lui xan ii cazu o lacrima pe vioara.Canta intens,canta cu...cu dragoste!De ce?'De ce?Sunt gelos oare pe Adrian?De ce?Huh.Nu stiu daca se vor uita la mine...daca ma vad...dar eu cred ca sunt reali...nu sunt imaginatia mea...'.
Xan canta din ce in ce mai intens.Parea trist.Dar zambea...zambea cu lacimi in ochi!

OOC:-the song:http://www.youtube.com/watch?v=oNvFPKujc5w
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 10:42 am

• Tresari cand simti pe cineva in spatele sau. Intorcandu-si capul il vazu pe Xan si auzi o alta melodie, de vioara. Si el...lacrima, dar de ce? Din cauza ei? Ii tremurara buzele si se uita in continuare un pic pierduta la el. Se intreba daca sa se duca sa-l intrebe ce s-a intamplat sau daca doar s-o rupa la fuga, sa se ascunda sub pamant unde sa n-o mai vada nimeni. Isi lasa din nou capul in jos, nestiind ce sa faca in cele din urma.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 10:50 am

Xan zambi dupa ce termina.Totul devenise un concert muzical,o lupta intre tristete si dragoste pentru el.Zambi iar si spuse:
-Sper ca nu v-am intristat.Daca vreti,plec.Si asa nu-mi vad rostul aici.
Xan se apropie de usa zambind.dar acolo,undeva,era gelos..gelozia il acapara.Chair o iubea pe Bo...'De ce eu?Eu nu sunt romantic?Eu sunt facut dintr-o potiune de dragoste!Nu pot iubi!dar de ce>De ce plang dupa ea?Nimic nu mai are sens!'...si dadu sa plece!
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 10:56 am

Melodia care venea din spatele sau il determinase sa se intoarca catre baiatul pe care il observase mai devreme in usa. Era trist sau fericit?! Lacrimile acestuia il bagau usor in geata desi inclina spre prima varianta.
    Poti sa ramai daca vrei. E destul loc si pentru tine. Ii spuse soimeanul usor amuzat, urmarindu-l cu privirea.

ooc: Haideti sa facem o ordine aici pentru a putea posta cu totii:). Ce spuneti de: Eu, Bo, Xan? E ordinea in care am intrat in topic:)

Ultima editare efectuata de catre Adrian Ivashkov in Vin Noi 30, 2012 11:00 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 10:58 am

• "Stai" vru sa zice, dar cuvintele i se blocara iar in gat. Se ridica repede, aproape se impiedica si se duse in stanga vreo cativa pasi, picioarele impleticindu-i-se unul in altul, reusind cu greu sa nu se izbeasca de podea. Marii ochii, uimita si se uita repede dupa Xan, sa vada daca a plecat, vru sa se duca dupa el, dar iar ramase blocata, avand ochii sticlosi.

ooc: ok.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 11:10 am

Xan sari instictiv sa o prinda pe Bo.
-Te-am prins!spuse cu o voce ragusita dar calma,plina de tandrete.
Uitandu-se in ochii sai sticlosi,observa ceva...il privea asa cum el o privea...uitandu-se la Adrian o ridica si ii scutura roba...nimeni nu trebuia sa afle de ei 2.Nimeni!
-Esti OK?Scuze ca te-am facut sa te impiedici....
Xan vroia sa o sarute dar ii era teama...nu ii era rusie de Adrian...ii era frica sa n u fie suparata pe el.

OOC:Ok! Very Happy
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 11:22 am

Se ridica instinctiv intinzand mana dupa Bo. Xan insa fusese mai rapid decat ea si o prinse inainte de a cadea de tot. O singura cazatura in noaptea aceea ii fusese mai mult decat deajuns.
    Deschise gura sa o intrebe daca totul e bine insa ceva din privirea baiatul in determina sa renunte. Isi lasa mana pe langa corp facand un pas in spate si privindu-i pe fiecare in parte.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 11:24 am

• - Sunt bine, nu am nimic... Doamne, nu stiu unde imi e capul in seara asta, spune oftand si se dadu cativa pasi in spate, ducandu-si o mana la piept, sperand ca respiratia sa va reveni la normal.
    Simti un frison, ca si cum in camera totul se schimba, totul aratand ca intr-un peisaj de iarna. Dar se intamplase oare din cauza ei? Se uita uimita in jur, venindu-i sa tipe la propria persoana.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 11:33 am

Xan simtea ca totul devine rece.Instinctiv,isi dadu jos jacheta si vru sa io puna Deborei dar Adrian era abatut..o placea,se vedea!...asa ca l-a lasat pe el sa i-o dea.
-OK,ce s-a intamplat?Cine se simte asa?Eu unul sunt OK.Bo?Advan?
Ca sa destinda atmosfera incepu sa cante.Canta cu un ranjet pe fata.Ochii sai erau iar sticlosi.Incepu sa ninga.Atomsfera era una de bal.Era minunat!

OOC:The song-http://www.youtube.com/watch?v=OcIrkwrZ1tw
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 11:45 am

Asa cum?!Spuse Adrian pentru el. Okay... Totul incepea sa devina mult prea complicat pentru mintea lui obosita.
    Eu sunt un pic cam confuz in momentul de fata. Intre voi e ceva sau doar mi se pare mie?! Ii intreba direct. Nu era genul care sa mearga pe ocolite. Drumul drept era mult mai sigur si de cele mai multe ori si cel mai sigur. Nu ca ar fi avut ceva pentru care sa se asigure.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 11:53 am

• Bo ingheta, ramanand in loc, la propriu, nu din cauza frigului, ci din cauza intrebari. Si acum ce avea sa raspunda? Nu avea nici cea mai mica idee, incepu sa tremure incontrolabil din cauza frigului, era imbracata foarte subtire.
    - Cee? Nuu, zise deodata fluturandu-si incheietura, avand o expresie foarte caraghioasa.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Vin Noi 30, 2012 12:31 pm

-Ce?Nu!de ce crezi asta?Suntem buni prieteni.Nu Bo?Suntem mai ceva ca si frati suntem ca si 2 gemeni suntem...
Xan se dadu deja de gol.Se uita rusinat la Bo.Zambi si chicoti apoi rase zgomotos.Apoi incepu sa se plimbe si recita:
'Ce frumosi sunt porumbeii,
Zboara sus precum zmeii
Si sunt romantici toti
Nu sunt oamnei dobitoci!'
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Sam Dec 01, 2012 1:35 am

Ridica o spranceana privind neincrezator la cei doi. Oricum nu era treaba lui ce se intampla cu ei asadar nu mai avea nici un sens sa mai intre in detalii.
    Ai o scanteie in ochi cand o privesti pe Bo! Ii spuse Adrian lui Xan. Mda... Asa cum mai spus, soimeanul prefera calea scurta de a afla detalii chiar daca asta - cel putin in momentul de fata - nu fusese cea mai eficienta.
    Insa nu cred ca asta e treaba mea! Adauga dupa cateva secunde, timp in care le observase la amandoi privirile uimite.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Sam Dec 01, 2012 1:41 am

• - Cand se uita la mine? Nu, cred ca ti se pare, clatina ea din cap, suvitele sale castanii plimbandu-se dintr-o parte in alta. Se imbratisa singura, acum simtea din nou adevaratul frig. Si fir-ar sa fie, probabil acel peisaj se formase numai si numai din cauza ei.
    Inchise ochii concentrandu-se, sperand ca poate schimba de aceea imagine, sau mai bine spus amintire, dar cand ii deschise locul era la fel si ea tot inghetata, dardaind din toate incheieturile.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Dum Dec 02, 2012 3:06 am

Xan tresari.
-Nuuuuu!Asa ma uit eu la fete.
Jenat,Xan inecpu sa se gandeasca la o pajiste plina de flori,cu broscute de ciocolata si cu cart zburatoare.'Drace!Ce am facut?' si izbunci intr-un ras isteric.Se prapadea pe jos de ras.Era gata sa faca o criza de isterie.
-Scuze dar....dar...ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha!
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Dum Dec 02, 2012 3:18 am

"Ciudaaaat!" Isi spuse Adrian in gand ridicand neincrezator din spranceana.
    Okay... Daca spuneti voi... Raspunse sceptic. Isi inclesta pumnii simtindu-si mainile reci. Cand oare se racise atat de mult? Camera necesitatii ar fi trebuit sa fie calda, asa cu si-o imaginase el inainte sa intra in incapere.
    Isi indrepta privirea catre Xan.
    Acum ce mai e?

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Dum Dec 02, 2012 3:20 am

• Se uita la peisajul schimbat din jur, ridicand o spranceana. De data asta garantat nu fusese vina ei!
    - Nu puteti sa va imaginati ceva ... mai normal? intreba nesigura, broastele acele parandu-i-se a fi...dubioase cel putin. Nu mai adauga si altceva, doar clatina din cap. Era mai bine atunci cand era o camera normala, aproape goala, cu un pian in ea.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Dum Dec 02, 2012 3:29 am

...si camera deveni brusc goala cu o vioara,si cu un pian.Xan apuca repede vioara si incepu sa cante.Camera se incalzea,pe masura ce cantecul devena mai trsit.El nu observa se uita la vioara si ochii sai se incetosau.'Merlin!de ce plang?Nu am facut nimic...'
Pe meldoie fredon:

Cum ai putea s aminti
Ca inima mea nu-ti apartine...
Ci ca e a altcuiva...
Si ca viata te arunca dincolo
De limitele minicunii!

Ultima editare efectuata de catre Xan Riddle in Dum Dec 02, 2012 3:30 am, editata de 2 ori (Motiv : Cantecul:[url]http://www.youtube.com/watch?v=AehOZDS1IcY[/url])
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Dum Dec 02, 2012 3:57 am

Xan era trist de fiecare data cand canta la vioara. Asta era clar. Intrebarea era "De ce?". Isi ciufuli parul si arunca o privire spre ceasul pe care il avea la incheietura. Era trecut de ora 2.
    Recunoscu melodia. O invatase de mult la pian dar nu o mai repetase de o groaza de timp.
    Bo, canta la pian daca stii melodia. O invita soimeanul zambind sters.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Remember the Name   Dum Dec 02, 2012 4:02 am

• Bo aproba absenta din cap. Stia melodia? Ah, da, o stia, o invatase de mult si probabil ca nu era in stare s-o cante cum trebuie. Se duce spre pian, aproape impleticindu-se pana acolo si isi rasfira degetele sidefii si lungi peste caple, incepand sa cante mai mult din inertie, nici nu era sigura ca-si aduce aminte cantecul asa cum trebuia, trecuse atat de mult timp de cand micuta Deb nu mai repetase la acel instrument.

-> http://www.youtube.com/watch?v=Hxf81dhtWYM

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Remember the Name   

Sus In jos

Remember the Name
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Camera Necesitatii-
Mergi direct la: