Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

I set fire on the rain [PRIVAT]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Mar Dec 11, 2012 9:51 am

• - Cum adica ce am intrebat? il privi ca prostita, incruntandu-se. Pareau ca vorbesc impreuna, dar se inteleg separat. Se pregati sa-si repete intrebarea, dar sesiza imediat niste prezente... nu tocmai placute. Ii tremurara buzele si facu cativa pasi, revenind undeva langa Adrian. Se cauta dupa bagheta, dar...nu o luase cu ea, cum putuse sa faca asta? Tipic Bo. Aproape ca-i veni sa zica ceva colorat, dar se abtinu, oricum probabil ca daca ar fi incercat sa spuna ceva ar fi ramas cu gura deschisa si ar fi fost cel putin penibila.
    Acum frigul o rapuse de tot, buzele ii erau vinetii si raceala avea sa vina sigur, mai devreme sau mai tarziu. Il prinse slab pe Adrian de brat, cu mana sa sidefie, privindu-l cu marginea ochiului.
    - Hai sa plecam de aici... sopti, si restul cuvintelor i se oprira in gat, viperina inghitind in sec si tremurand usor din cauza hainelor si a parului ud.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Mier Dec 12, 2012 9:24 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Mar Dec 11, 2012 11:25 am

Nici tu nu ai bagheta. Cum ai putut pleca din camera fara bagheta? Tipic lui. Sa tina morala altcuiva desi se afla si el in exact aceasi situatie. Se intoarse catre indivizi care erau mult mai aproape acum. Nu isi grabeau pasul ceea ce ii dadea lui Adrian un usor sentiment de incurajare.
    Hai dar nu cred ca vom ajunge prea departe. Sunt mai multi decat noi si sunt sigur ca au si baghetele, in timp ce noi, ei bine noi nu avem nimic. Soptise soimeanul lucruri deja evidente. O prinse de incheietura si cu pasi lenti se indrepta catre castel. Intoarse cateva grade capul catre ei pentru a reusi sa ii vada cu coada ochiului. Necunoscutii faceau pasi mai mari, incercand pe cat posibil sa ii ajunga din urma.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Mar Dec 11, 2012 11:35 am

• - Adica nici TU nu ai bagheta?! aproape ca tipa Bo, inghitind din nou in sec. "Just my luck..." gandi ea aproape terifiata. Ii asculta vorbele, incapabila sa mai zica si altceva si il urma imediat dupa ce acesta o apuca de incheietura. Oricat de repede mergeau, erau in continuare urmariti si depasiti numeric si inca cu mult. Isi musca violent buza de jos, mai tare decat ar fi vrut caci in momentul urmator un firicel de sange se scurse pe pielea sa alba, coborind apoi pe gatul la fel de sidefiu. Ah, la naiba... sopti nemultumita, strambandu-si nasul - ura mirosul sangelui, desi multi ii ziceau ca sangele nu are miros, ea totusi il putea simti.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Mier Dec 12, 2012 9:29 am

Fugi! Spuse Adrian. O trase usor de mana pentru a o face sa reactioneze mai repede la comanda.
    Trebuia sa gandeasca repede. Erau inafara castelului, uzi pana la piele, neinarmati, fara nici un plan A in minte, ce sa mai spun de planul B, urmariti de niste indivizi carora li s-a pus pata pe ei, cu baghetele pregatite sa arunce cele mai urate blesteme si vraji asupra lor. Sansele de a nascoci ceva se reduceau considerabil. Se incrunta urat, cautant in arhiva memoriei cel mai apropiat loc pe care il stia din acel loc. Nimic. Nada. Nothing. Nichts.
    Bo, unde mergem?! O intreba soimeanul dupa ce parcursera o distanta. In fata ochilor nu vedea aproape nimic iar ploaia se intetea cu fiecare pas pe care il faceau.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Mier Dec 12, 2012 9:38 am

• Bo mareste ochii cat poate de larg cand aude indemnul sau, neputand sa reactioneze imediat, insa cand el o trase incepu sa fug in timp ce corpul ei tremura din cauza frigului. Auzi intrebarea, dar nici ea nu avea nici cea mai vaga idee unde sa se duca...daca ar fi avut bagheta sau altceva care sa-i ajute cum ar fi pelerina invizibilitatii sau cine stie...ceva in orice caz. Dar nu aveau nimic, nimic! Nici macar o idee despre unde sa se ascunda.
    - N-nu stiu... se balbai ea, incercand sa tina pasul cu el, dar deja simtea o durere in piept si cum nu mai poate sa respire si isi pierdu echilibrul, cazand in cu genunchii in namol.
    Impactul fu destul de dur, caci cazuse intr-o piatra ascutita. Inghiti in sec si ii facu semn lui Adrian sa fuga, sa o lase acolo...oricum pe e o prindeau pana la urma, fiindca la cat de tare o durea piciorul nu era in stare nici sa calce in el, daramite sa alerge.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Joi Dec 13, 2012 8:32 am

Prindeti-i Ordona o voce din grup. Se opri la o distanta de cativa metri. Bo cazuse si judecand dupa expresia fetei se lovi destul de tare. Murmura cateva cuvinte care nu erau demne de a fi auzite de un copil.
    Nu te las in urma! Isi spuse Adrian si se impotrivi impolsuluii de a pleca de acolo. Se apropie de ea privind-o usor sperita. Din nou nu aveau nici un plan si intrasera intr-o belea din care nu stia cum sa iasa.
    Avea sentimentul ca Bo il schimbase. El niciodata nu pusese o fata in fata prioritatilor sale dar iata-l acum, riscandu-si viata pentru ea. Il infiora gandul si tremura usor dar probabil din cauza ploii.
    Scumpo, am intrat amandoi in asta, iesim amandoi! Spuse Adrian si isi trecu cu o usoara nervozitate mana prin parul care i se lipise de frunte.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Joi Dec 13, 2012 8:37 am

• Simti cum inima ei o ia razna si bate mai tare si il privii cu ochii mari. Aveau sa treaca peste asta, dar cum? Ii prinse usor mana, fiind destul de speriata, aruncand o privire spre cei care se indreptau spre ei. Inca ii era frig si nu gandea prea limpede.
    - Trebuie sa putem face ceva... reusi sa sopteasca intrerupt. Se uita dupa ceva, ceva care sa-i ajute. Lua piatra in care se julise, aceasta fiind destul de ascutita, si fara sa se gandeasca de doua ori o arunca in capul tipului care se apropiase cel mai mult, acesta cazand imediat pe jos. Nici nu se asteptase sa reuseasca asa ceva....doborise unul, dar mai erau altii care probabil aveau sa se razbune pentru ce facuse tanara.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Vin Dec 14, 2012 10:17 am

Inchise ochii in cautarea unei idei, a ceva ce ii putea scoate din impas. Arunca o scurta privire catre castel. Luminile inca erau aprinse. De ce atunci cand vroia sa fie lasat in pace, toti isi gaseau ceva, oricat de mic ar fi fost, sa se lege de el. Dar acum, cand chiar avea nevoie de cineva, toti pareau ca au altceva de facut. A naibii prieteni mai avea si el.
    Bo, avem nevoie de ajutor. Nu ii venea sa creada ca tocmai el spusese asta. El era cel independent, cel mereu plin de idei, cel care oferea mereu ajutorul de fiecare data, in schimbul a ceva. De data asta insa el era cel care avea nevoie de ajutor, ei defapt.
    Indivizii ii prinsera din urma, formand un cerc in jurul lor.
    Cine sunteti voi? Ce vreti! Spuse Adrian, fara sa primeasca nici un raspuns imediat.
    Voi doi o sa veniti cu noi. Acum. Luait-i! Comanda sever un barbat cu vocea groasa. Si daca vreti sa va fie bine, nu incercati nici o smecherie copilaroasa.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Vin Dec 14, 2012 10:26 am

• Bo inghiti sec, nu prea mai era nimic de facut. Realiza si ea ca aveau nevoie de ajutor, erau depasiti numeric, uzi din cap pana in picioare, nu aveau baghetele la el desi niciun mijloc de aparare. Speriata veni mai aproape de Adrian in timp ce trupul sau fragil tremura, poate de frica, dar cu siguranta si de frig.
    Incepu sa auda niste pasi, si nu numai ea, ci si cei care ii conjurasera. Veneau din turn, se pare ca cineva venea sa vada ce se intampla afara. Inima sa batu si mai tare, asta daca se putea asta si isi puse mana pe bratul lui Adrian, strangandu-l usor. Incet siluetele care ii amenintau renuntara la ideea de a-i prinde, si se retrasere, impreuna cu cel care parea sa le fie lider sau asa ceva.
    Deborah rasufla usurata, si isi lasa capul pe umarul lui, inchizandu-si ochii. Se pare ca cel care venise sa-i verifice era un profesor...si ei erau afara, in plina noapte cand trebuiau sa fie in paturile lor. Ii pastea acum si o pedeapsa, dar dupa toate cele intamplate asta era nimic...

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Dum Dec 16, 2012 4:49 am

Urmari cu privirea cum grupul se sparge si fiecare membru dispare care pe unde apuca. Ne vom intoarce si data viitoare nu ve-ti mai scapa atat de usor. Spuse cel ce parea a fi liderul lor, inainte de a Disparea din acolo.
    Un profesor de apropia de ei, mumurand cuvinte care semanau cu o pedeapsa. Defapt, categoric era o pedeapsa, mai ales ca isi pusesera vietile in pericol in felul asta.
    O mangaie usor pe Bo pe obraz pentru a o asigura ca totul era bine. Asta fusese una din acele nopti in care nu intelegea ce se intampla cu el. De obicei asta se intampla cand consuma alcool dar acum era treaz. Complet treaz si obosit. Abia acum isi dadea seama cat de obosit era.
    Sub insistentele salvatorului lor, atat Bo cat si Adrian luasera drumul inifirmeriei, insotiti de catre profesor.

Topic Close.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   Joi Dec 27, 2012 3:42 am

TOPIC CLOSED

Viperini 230 puncte
ODS 220 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I set fire on the rain [PRIVAT]   

Sus In jos

I set fire on the rain [PRIVAT]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Turnul Bufnitelor-
Mergi direct la: