Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

The silly one.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: The silly one.    Mar Noi 27, 2012 2:17 pm

In sfarsit cateva momente de singuratate. In ultima vreme am avut mai mult timp pentru mine fata de obicei. Nicio urlatoare de la mama, sora mea, Raluca a fost absorbita de porcaria ei de carte, nu m-am mai luat la cearta cu nimeni si am reusit chiar sa fac o potiune corecta! Totusi.. parca nu ma simt in largul meu, ceva ma macina.. si nu pot sa scap de asta, decat dand o tura pe terenul de vajthat. Da, asta intr-adevar te calmeaza ! Este adevarat ca nu am cea mai performanta matura, sau nu sunt cel mai bun zburator , dar melancolia din sufletul meu se scurge doar cand simt vantul in fata, si mainile imi sunt strans inclestate pe coada maturii.
Ma urc cu migala pe matura si incep sa dau cateva ture in jurul terenului, insa dupa 7 ture vad cateva persoane venind spre teren. Nu-mi sta in fire sa parasesc terenul, asa ca imi continui turele. Insa, deodata, imi aud numele strigat de una dintre persoanele care inaintau spre teren.

[img] [/img]

Bea >.<
.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Noi 28, 2012 5:25 am

Era calma. Mult mai calma si linistita decat era in general. Nu ii statea in fire cu toate ca mai avea si astfel de momente. Dar avea sentimentul ca in cel mai scurt timp cu putinta starea asta va fi inlocuita cu una de plictiseala. Trebuia neaparat sa isi caute o ocupatie, mai ales ca in camera nu era decat ea si motanul, adica nici o persoana careia sa i se planga de "chinurile plictiselii" la care era supusa.
    Isi schimba repede tinuta si parasi incaperea mai repede decat o facea deobicei. Luxor se multumi sa o urmareasca cu privirea lui ca de jad inainte de a se tolani din nou pe perna pufoasa a stapanei sale.
    Pasii i se indreptara catre terenul de Vajthat. Nu mai fusese de mult timp pe acolo. Ii placea sa zboare, ii placea sa se stie la inaltime dar prefera sa se stie cu picioarele pe pamamnt.
    Ridicand ochii spre cer, oberva ca nu era singura careia ii venise ideea de a "inspecta" terenul.
    Beatrice! Striga viperina recunoscandu-si colega de casa. Nu prea interactionasera cu ea dar... totul avea un inceput.

ooc: Sper ca nu te superi ca am continuat eu :o3
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Noi 28, 2012 10:15 am

Cobor incet catre sol, ma dau jos de pe matura si ma apropi de persoana in cauza. Ah ! Era Zoey, o fata draguta din primul an din aceeasi casa cu mine. Ma intreb, oare cu cine era acum 2 minute?
- Aaa.. buna Zoey. Tu erai ! Dadeam cateva ture pe aici, sa nu mor de plictiseala *nu putea sa ii ofere adevratul motiv unei ... ei bine, aproape necunoscute*. Ce tea aduce pe aici? Smile . Si.. cu cine erai mai devreme? Mi s-a parut ca vad mai multe persoane..

Bea >.<
.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: The silly one.    Vin Noi 30, 2012 2:47 am

Nu isi incetinu pasul pana cand nu se asigura ca era destul de aproape de ea pentru a nu fi nevoita sa tipe. Hmm?! A... Am trecut pe langa un grup de cercease mai devreme dar nu am interactionat cu ele. Nu am idee unde mergeau. Raspunse viperina incrucisandu-si la piept bratele. Ridica usor din umeri nepasatoare in timp ce rememora scurta intalnire cu acestea. Cat despre ce fac aici... ei bine nu vroai decat sa iau o gura de aer. Nu ma asteptam sa mai fie cineva pe aici! Adauga dupa cateva clipe de tacere. Ei bine... chiar nu se aspteptase. Terenul nu era prea des utilizat de elevi dar probabil la asta se gandise si Beatrice.
    Isi roti privirea de jur imprejur fara sa mai vada alta activitate. Nu ca asta ar fi deranjat-o.
    Faci parte din echipa de vajthat?!
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: The silly one.    Sam Dec 01, 2012 7:08 am

• Din acel grup care trecuse pe langa tanara facea parte si Damon, care nu zicea nimic, parea abatut si auzea undeva pe fundal, in surdina, vocile pitigaiate si deranjante. Ii lasa sa se indeparteze de el, ramanand singur pe teren, undeva nu foarte departe de cele doua viperine. Le auzi vocile si pentru o secunda isi ciulii urechile ca sa auda mai bine ce vorbeau, privirea cazandu-i chiar pe cea care trecuse pe langa el.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 9:26 am

Bea se uita la Zoey cu o urma de tristete in ochi.. :
- Nu, nu am dat proba. Nu consider ca as fi destul de buna..
Intre timp, observase un cercetas curios ce se uita la Zoey ganditor. Dintr-o data, cercetasul ii intalni privirea, asa ca Bea si-o muta imediat continuand discutia cu Zoey:
- Tu faci parte din echipa Smile ?

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 10:38 am

• Pastra distanta, nu-i placea sa se bage in discutia celorlalti...desi cateodata o facea, asa, din pura rautate.
    Isi lasa capul pe spate, irisii sai albastrii care sclipeau misterios pierzandu-se printre nori, dar gandul defapt ii era in cu totul alta parte, unele amintiri derulandu-se in mintea sa ca un film vechi si prost care nu se mai termina.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 11:36 am

Bea se apropie de cercetas, si il batu usor pe umar:
- Hey ! Scuze ca te intreb , dar.. esti in regula? Doi ochi albastri, tintira ochii mei verzi, punandu-ma intr-o mare dificultate de a vorbi. Mai vazuse ochi asemanatori cu acestia, si ii aduceau atatea amintiri . Insa isi reveni si ii zambi calduros baiatului, steptand un raspuns evident din partea sa. Zoey pe de alta parte, se indrepta spre niste fete din anul I de la Ochi-de-Soim ce treceau pe acolo si pareau sa o cunoasca.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 11:44 am

• O voce il trezi din propria visare inselatoare, un miraj atat de dureros al amintirilor sale.
    - Ah, cu mine vorbeai? Da, cred ca sunt bine... o spuse, dar nici nu fu prea convins ca ceea ce spune e adevarat, nu cand pletele ondulate ale lui Katherine si zambetul ei ii veneau in minte cand el ar fi trebuit sa urasca din tot sufletul aceea fiinta lipsita de sentimen
te.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 11:50 am

Baiatul parea complet de pe alta planeta. Totusi, Bea continua sa ii zambeasca si continua:
- Pai.. scuze ca te intreb, dar pareai putin distrat . Bea spuse asta si rase putin in acelasi timp. Caracterul ei energic si optimist cred ca il mirase putin pe Damon, insa asa era personalitatea ei.. ce sa faca?
- Si.. esti sigur ca nu ai patit nimic ? Adica.. mi-ai raspuns cu jumatate de gura . Bea nu se oprea din zambit. Era un vartej bucurie, astazi radia.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 11:53 am

• - Nu, n-am nimic, doar mi-am amintit niste chestii, fleacuri, nimica important... ingana Damon fluturandu-si incheietura.
    Se ascunse dupa masca sa a omului optimist, veserl, fara probleme, afisand zambetul sau sarmant, superb, in fata caruia sa topea absolut oricine.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 11:57 am

- O sa accept un 'nu vreau sa-ti spun' dar nu imi plac minciunile Damon. Fata incerca sa se uite urat la el, dar zambea nestiutoare .
- Ei bine, aveai de gand sa dai o tura pe teren sau ce?Ai vrea sa ma acompaniezi Smile ? Bea se uita la el cu ochii mici, putin incruntata din cauza soarelui ce ii intra in ochi, insa zambetul ei nu disparea. Isi astepta raspunsul cuminte, arajanjandu-si matura.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 12:23 pm

• - Nu am matura la mine si oricum nu-mi place sa zbor, sa zicem ca sunt o persoana...bine infipta in pamant, literalmente, ranji el tamp, dand din umeri. Cat despre minciuna....stii cum se zice e mai frumoasa o minciuna dulce decat crudul adevar, uneori te ajuta sa crezi ca totul va fi bine!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 12:30 pm

- Da.. pai.. sincera sa fiu, mie-mi place crudul adevar. Adica, decat sa ascult linguseli, dulcgarii, bla bla, mai bine mi se spune verde-n fata .. si chestii. Sper ca nu par ciudata sau ceva de genul . Beatrice isi flutura putin parul brunet in vant, si isi dadu bretonul la o parte, lucru pe care il facea foarte des, deoarece avea bretonul pozitionat pe partea dreapta si nu-i placea sa-i intr in ochi. Se uita fix la Damon si il intreba:
- De ce nu-ti place sa zbori?

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 12:39 pm

• - Nu stiu, pur si simplu nu ma pasioneaza. Nu mi-e frica de inaltimi si nici nu imi vine rau cand zbor, dar nici placere nu-mi provoaca, deci nu prea practic "sportul" asta, raspunde simplu pe un ton degajat. Adevarul e ca si eu prefer sa mi se spuna verde in fata unele lucruri...dar unele chestii despre mine...pur si simplu, nu trebuie mentionate, ci doar uitate!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 12:42 pm

- Pai, atunci, imi poti spunea asa. Smile
Bea se uita din nou catre terenul de vajthat, incercand sa nu para melancolica si ii spuse lui Damon:
- Nimic nu trebuie uitat. Toate amintirile au un rost . Ok ? Sa nu mai spui asta never ! Macar.. n-o mai spune in fata mea, please.
Bea isi aranja de data asta roba si se apleca sa lase matura jos ca sa poata avea o discutie decenta si civilizata, fara alte atrageri.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 12:46 pm

• Damon se incrunta usor, o mica cuta aparand pe fruntea sa alba, sprancene arcuindu-i-se.
    - Probabil ca tu inca nu ai astfel de amintiri, ce trebuie sterse cu totul din mintea ta, insa eu...eu am, murmura zambind nostalgic, lovind incet o piatra cu piciorul, trecandu-si apoi incet mana prin parul sau negru, superb, ochii sai sclipind nu jucaus ca deobicei, ci melancolici.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 12:50 pm

Bea aproape ca rase, insa stia ca nu avea motive.
- Nu cred ca ai vrea sa fi in locul meu, crede-ma. Am atatea amintiri.. insa, ma gandesc si cele mai rele amintiri au rolul lor, unele chiar au contribuit la amintiri bune, si asa mai departe. Sper ca nu te deranjeaza 'filozofia' mea, ca sa-i zic asa. Eu doar iti spun.. opinia mea.
Se uita catre soare, incercand parca sa-l acopere, ca sa nu-i mai intre in ochi, insaevident ca nu putu si isi puse mana deasupra fruntii pentru a-l putea vedea pe Damon.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mar Dec 04, 2012 12:56 pm

• - Sa fiu fata? Errr, nu mi s-ar potrivi, ranji, incercand sa schimbe oarecum subiectul, nu pentru ca nu mai avea argumente in favoarea sa, dar prefera s-o lase asa. Afisa apoi un zambet inocent, dar sincer, incercand sa nu se mai gandeasca la nimic...mai bine zis nimic care sa-l faca sa scrasneasca din dinti sau sa loveasca din nou o piatra.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Dec 05, 2012 9:58 am

Bea scoase un raset fals, deoarece vedea cum baiatul ocoleste subiectul. Insa, nu-i placea sa oblige pe nimeni sa converseze sau ceva de genul asta. Daca baiatul nu vroia sa vorbeasca despre asta, nu-l pune nimeni sa o faca. Bea isi aminti de ce venise pe terenul de vajthat, dar observase ca scapase de sentimentul de melancolie datorita acestei conversatii. Baiatul i se paru de treaba, asa ca nu parasi locul, ci astepta sa vada ce se va mai intampla.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Dec 05, 2012 10:01 am

• - Hai s-o luam din loc, ce zici? intreba facand un pas in spate, trecandu-si o mana prin parul sau bogat. Asta e felul meu de a te intreba daca facem o plimbare? Aici parca prea ma bate soarele in cap si nu vreau sa fac insolatie, dadu din umeri, asteptand apoi raspunsul cu un mic zambet pe buze.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Dec 05, 2012 10:22 am

- Da, sigur, dupa cum vezi si pe mine ma deranjeaza soarele. Unde ai vrea sa mergem sa ne plimbam Smile ? Bea isi apuca matura de jos , tragand-o dupa ea si isi aranja roba, parul ciufulit si evident bretonul . Ochii ei luceau in lumina soarelui care ii descoperea culoarea sa de un verde superb. Parul ii era prins ca de obicei in doua cozi impletite, ca sa para cuminte, iar roba era cat se poate spune de ingrijita dupa cateva ture de teren.

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Dec 05, 2012 10:25 am

• - Pe undeva pe la umbra, hm? Vedem noi, murmura si incepu sa se indeparteze de pe terenul de vaj-tah impreuna cu ea.Am o curiozitate...cum ai ajuns tu sortata la viperi? Nu ai stofa, te-as vedea mai degraba cercetas ori ochi-de-soim, clatina incet din cap, dar tonul sau nu fu rautacios, doar curios.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Dec 05, 2012 10:30 am

- Aaa , pai asta e o intrebare interesanta. Nu prea m-am gandit pana acum, dar probabil viclenia mea sau, cine stie ce m-au adus la viperini. Oricum, eu sunt multumita... si da, totusi recunosc ca am cugetat putin ca ar fi trebuit sa ajung la Ochi-de-Soim sau cercetasi, insa, probabil asta mi-e menirea. Surase si il urma pe Damon, avand un mers dragalas, aproape sarind, firea ei de copil si hiperactivitatea facand-o sa nu poata sta locului .

Bea >.<
.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: The silly one.    Mier Dec 05, 2012 10:33 am

• - Toti au zis despre mine ca am ajuns in casa gresita, ca am sange de viperin, rase el scurt, usor ironic. Dar pentru mine casa in care ma aflu mi se pare prea putin relevanta, nu ma defineste cu nimic asa ca nu prea ma intereseaza, ridica usor din umeri, degajat, plimbandu-se cu pasi mici, calmi si repezi, caci el nu era genul de individ incet.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The silly one.    

Sus In jos

The silly one.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Terenul de Vajthat-
Mergi direct la: