Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Nah...nu te simţi.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sookie Stackhouse
Adult
Adult

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/03/2013
Varsta : 35

MesajSubiect: Nah...nu te simţi.   Sam Mar 02, 2013 8:40 am

Iesi din Minister si Disparu,ajungand in fata Cofetariei lui Floran.Intra,isi lua o prajitura si un ceai cald.Se aseza afara,pe teras si lua o gura din ceai,dupa care lua si o mica bucatica din prajitura.Scoase din geanta Saptamanlul Vrajitorilor si incepu sa citeasca,incrucisandu-si picioarele.Se uita la ceasul de pe mana si ofta.Continau sa citeasca articolul despre "Ce sa porti si sa nu porti la serviciu?" pana cand il termina.Inchise revista si mai lua o bucata de prajitura....si inca una...si inca una...pana la uram o tremina.Se sterse cu servetelul si bau putin din lichidul rosu.Lasa cana jos si se uita nerabdatoare la ceas.
Dupa treizeci de minute de asteptat,dadu sa plece dar atunci Aparu Eric.Il privi si ii spuse pe tonul ei plcitisit:
-Am stat treizeci de minute ca sa te astept,domnule Cartman.Sper ca ai avut un motiv intemeiat ca sa intarzii.

Adult
Adult

Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Sam Mar 02, 2013 8:55 am

In timp ce rezolvam niste probeleme cu un tip care sunea ca i-am omorat parintii,vine Sookie la mine si ne intrerupe discutia.Rasuflu usurat si ma intorc insper ea,avand pe fata un zambet calduros.Imi spune ca ne intalnim la ora cinsprezece si treizeci in fata cofetariei lui Florean.Ii raspund ca voi veni si pleaca.

Am iesit din biroul meu,mergand lejer si incet,cu servieta intr-o mana si cu cealalta in buzunarul robei mele.Ies din Minister si Dispar,ajungand in spatele blocului in care louiam eu si Sookie.Am intrat,am chemat liftul si am intrat in el.Fluieram vesel,avand de gand sa fac un dus si sa lenevesc restul zilei.Ajung la etajul cinci,deschid usa apartamentului si ma trezesc ca...trebuia sa ma intalnesc cu Sookie la cofetaria lui Florean.Imi dau ochii peste cap si incui la loc usa.Chem liftul,dar cum nu am rabdare,cobor scarile.Ajung iar in spatele blocului si Dispar,ajungand in fata cofetariei.Acolo,o vad pe Sookie nerabdatoare,dand sa plece,dar cand ma vede se aseaza la loc,privind in gol.Ranjesc si ma duc langa ea asezandu-ma si facandu-ma comod.Rad incet cand ii aud supararea din glas si spun cascand:
-Babe,am uitat.Iarta-ma...

Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Sam Mar 02, 2013 10:42 am

Sookie il privi urat si se uita in alta parte,balasandu-si picioarul stang si stand cu mainile incrucisate la piept.Pufni si se incruncta.
-Mdeah...babe.Ma rog.Deci,cred ca ti-ai dat seama ca puteam sa iti spun ce aveam de spus acolo,in minister,daca nu era ceva important,dar cum e ceva important...
Isi intoarse privirea inspre el si il privi ingrijorata.
-...nu putem vorbi acolo.

Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Sam Mar 02, 2013 11:30 am

I-am zambit si mi-am pus mana pe piciorul ei.Am privit-o si am continuat sa zambesc.M-am uitat in jos si m-am incruntat.Mi-am deschis gura,dar am inchis-o la loc.Nu stiam ce avea sa imi spuna si nu credeam ca avea ceva de bine.
-Bine.Spune...sper ca nu e ceva grav...nu...nu e ceva grav,nu?Am intrebat nedumerit.

Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Dum Mar 03, 2013 1:22 am

Fata se uita la Eric ciudat.Schita un zambet slab si ii lua mana de pe piciorul ei.
-Nu,nu e nimic grav Eric.Singurul lucru care trebuie sa te supere este acela ca iti spun acum vestea care trebuie sa ti-o spun acum doua zile.Ma rog,nu te voi tine in suspans ca nu imi place sa fac asta.Trebuie sa merg in America doua zile sa-l vad pe Jason.Nu vii cu mine pentru ca pur si simplu nu vreau sa te car pana acolo degeaba.

Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Dum Mar 03, 2013 1:37 am

Am deschis gura sa spun ceva dar am ramas cu ea deschisa.Pleca in America doua zile sa isi vada fratele...OK.Dar de ce?Ce imi ascundea?Speram sa nu fie ceva grav cu privire la ea.
-Nu Sookie.Nu te las sa pleci singura.Cine stie ce ti se va intampla?Si nu vreau sa primesc un telefon candva in care sami se spuna ca esti moarta sau cine stie ce.

Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Dum Mar 03, 2013 1:44 am

Sookie il privi calma si ofta,strangand pumnul.Isi tuguie buzele si spuse pe tonul ei calm:
-Eric,am treizeci de ani.Ma descurc si singura...in plus,ce se poate intampla in doua zile?Nimeni nu ma vrea moarta,nimeni nu imi poarta pica si mai ales,nimeni nu ma uraste.Si asa tu nu trebuie sa iti faci griji..dupa cum am mai spus,si o spun inca o data,sunt adult.

Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Dum Mar 03, 2013 10:23 am

Mi-am dat ochii peste cap si am privit-o obosit.
-Stiu ca esti matura Sookie,dar chiar nu vreau sa patesti ceva.In fond,Jason e un Incuiat si crede-ma,il poti apara tu pe el,decat el pe tine.Si in plus,el de ce nu poate veni pana aici?Tu poti,deci si el poate.L-ai vazut vreodata venind in vizita la tine?
I-am zambit...i-am zambit ca si un tampit.

Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Dum Mar 03, 2013 10:37 am

Sookie il privi uimita.Inspira si expira...inspira si expira...inspira si expira...inspira si expira..
-Uite Eric,stiu ca de obicei vrei sa ma stii langa tine DAR acum cred ca e nevoie sa mai stai si singur.Nu ma vei avea mereu langa tine din cine stie ce motive.Deci,te rog,nu imi mai jigni fratele si taci daca iti pasa.

Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Dum Mar 03, 2013 11:01 am

Mi-am indreptat privirea in alta parte si am inceput sa fredonez un cantec.Replica "Nu ma vei avea mereu langa tine..." imi rasuna non-stop in cap ca si un ecou.La ce se referise?Ma va parasi?Ma va lasa ablta?Sau poate avuse o viziune referitoare la ceva ce ne va desparti?M-am cutremurat in gand si am privit-o incruntat,cu o figura suparata.
-Sookie,nu am vrut sa iti jignesc fratele in primul rand.In al doilea rand,ce ai vrut sa spui prin nu vei mai fi langa mine?

Sus In jos
Sookie Stackhouse
Adult
Adult

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   Mier Mar 06, 2013 11:52 am

Sookie se inrcunta si se ridica de la masa,fara sa mai spuna nimic.Disparu si ajunse in spatele blocului in care locuia cu Eric.Deschise suparata usa si intra brutal in bloc.Urca scarile(cate doua odata) si ajunse la etajul cinci gafaind.Trase aer in piept si expira lung,suierand.Baga cheia in broasca usii si intra.Aprinse becul si isi lasa haina pe cuier si se indrepta inspre dormitor.Lacrimile ii jucau in ochi,dar de data asta nu ii pasa.Fu mult prea dezamagita de Eric de prea multe ori.Se indrepta inspre sifonier si scoase niste haine...aproape pe toate.
-Nenorocitul!Spuse soptit,cu o urma de supararea in glas,dar si cu multa tristete.
Scoase o geanta din sifonier si puse hainele dezordonat in ea.O inchise si iesi din dormitor.Lasa geanta cu haine pe masa din sufragerie si se opri un moment,rpivind in gol.

MesajSubiect: Re: Nah...nu te simţi.   

Sus In jos

Nah...nu te simţi.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon :: Cofetaria lui Florean-
Mergi direct la: