Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Give your heart a break

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 1:59 am

• Stia ca putea avea incredere in el, insa nici nu stia..cum sa-i explice situatia. Facu cativa pasi in camera si se aseza in fund pe pat punandu-si picioarele in stil turceste, ofta.
    -Bine..e vorba despre un medalion in forma de bufnita..medalionul familiei Stryder. E vechi de sute de ani..si se pastreaza inca si acum. Are..o putere mare, iar daca e folosit in scopuri rele, poate afecta si viitorul dar si trecutul. Si probabil cine l-a luat, nu l-a luat in scopuri..de binefacere, deci..in concluzie, daca stie vrajile pe care le poate face medalionul, in secunda urmatoare familia Stryder poate disparea..Murmura ea luand o gura de aer, vorbise prea mult.

>>I'm just a sweet serial killer <<
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:04 am

• Kol o ascultase cu atentie, fara sa-si ia ochii de la ea, calculand in minte solutiile pe care le-ar putea aplica, ce ar putea face, gandind ca deobicei la rece, ceea ce era bine, ca nu-si pierduse concentrarea inca. Ofta aproape insesizabil si in sfarsit se urni din loc, venind mai aproape de blondina si imbratisand-o bland, cu un singur brat, sarutand-o pe obraz.
    - E-n regula, il vom recupera.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:06 am

• Nu, nu era in regula ! Orice secunda pierduta insemna..o clipa mai aproape de moarte. Insa aprecie faptul ca, Kol era langa ea. Ii puse mana pe obraz cand el o saruta pe obrazul ei si ofta. Cu ajutorul baghetei se schimba intr-o pereche de blugi, o bluza neagra si tenesii negri. Se ridica de acolo, zicand:
    -Nu e in regula..orice clipa trecuta fara rost inseamna ca sunt mai aproape..in fine, nici macar nu stiu de unde sa incep. Spuse ea punandu-si mana la frunte, trebuiau sa inceap cautarile din minutul urmator. Se apropie de el si il saruta scurt pe buze murmurand un "te iubesc".
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:13 am

• Kol ofta cand o auzi, dar murmura aproape imediat un "si eu", clipind des si privind-o acum serios, fiindca de la inceput ii trecuse un gand prin minte.. nu foarte briliant si riscant, dar mai bine decat nimic.
    -Stiu sa fac o vraja de localizare mai...speciala. Care ne va teleporta exact unde e obiectul...e riscanta si vom ajunge fix in gura lupului ,adica a dusmanului, dar...mi se pare cea mai la indemana solutie.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:15 am

• Inghiti in sec, asta insemna ca aveau o sansa...la o mie ?! Adica un procent foarte mic sa ajunga unde trebuie si sa nu ajunga in cusca lupului. Ofta, insa medalionul trebuia recuperat de indata. Isi indrepta privirea verzuie spre el, zicand:
    -E singura solutie si trebuie sa folosim tot ce avem la indemna. Sunt gata pentru orice, spuse ea bagandu-si bagheta in buzunar si prinzandu-l de mana..asteptand sa se teleporteze.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:21 am

• Kol doar aproba cu capul si ii prinse ambele maini intr-ale lui, inchizand ochii si incercand sa se concentreze cat mai bine, gandindu-se la obiectul respectiv si rostind vraja muta in gand. Simti un fior rece strabatandu-i tot corpul, semn ca se teleportau...cand deschise ochii si se uita in uita in jur, nu recunoscu locul...pareau a fi intr-un fel de conac semi-parasit, unde scartaiau niste usi.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:26 am

• Il prinse de ambele maini si inchise ochii. Simti un aer rece cum ii strabate tot corpul iar in cateva secunde ajunsera la locul dorit. Deschise un ochi si apoi celalalt..uimirea ii fusese destul de mare cand observa un conac disparut. Ochii ii picara pe o bucata din tavan care statea sa cada, il trase pe Kol..
    -Ai grija, murmura ea si il trase de brat iar bucata de tavan cazu jos in mii de bucatele. Meghan tresari, insa analiza fiecare particica a incaperii.
    - E ilogic! Conacul asta e parasit..de circa..sute de secole ?! Puse piciorul pe una dintre scanduri iar aceasta se crapa insa se retrase repede. Inghiti in sec.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:27 am

• - Asa e...de aia e o buna ascunzatoare pentru cel care a furat medalionul. Probabil el nu e aici, dar a lasat medalionul ascuns...pe aici pe undeva. Trebuie doar sa-l gasim inainte sa se intoarca. Ai doar...grija pe unde calci, murmura el, uitandu-se dezorientat in jur si o lua spre scari. Ii facu semn sa caute ea la parter, caci el se va duce la etaj.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:31 am

• Simti miros de muceagi, probabil din cauza mobilei vechi care aproape ca, cadea pe podea. Inghiti in sec, un aer rece ii trecu prin tot corpul..isi freca mainile de brate in sus si in jos aproband din cap.
    -Bine. Murmura ea zambind si dupa ce Kol disparu din aria ei de vizualizare merse spre o biblioteca plina cu carti vechi..scoase una si se trezi ca biblioteca se invarte cu ea ducand-o in cealalta parte..intr-un living imens.
    -What the...Murmura ea insa incremeni cand observa o gramada de scheleti atarnati pe jos, sau pe tavan.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:33 am

• Kol ajunse la etaj, auzind fel si fel de sunete infricosatoare, de parca era in filmul de groaza la care se uitase mai devreme. Dar stiind ca Mikael nu are cum sa fie pe acolo, pentru el totul era chiar okay. Deschise pe rand usile si toate erau goale, se pare ca si mobila fusese luata din ele. Se intreba daca nu ascunsese cumva medalionul in podea, dar...realiza ca oricum era prea instabila ca sa umble la ea si era o idee absurda.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:37 am

• Se intoarse inapoi spre peretele de unde venii, si incerca sa bata cu pumnii in el ca sa o intoarca de unde venise insa in zadar. Inghiti in sec, trecu si ocoli scheletele care pareau desprinse din filmele de groaza. Cerceta camera, un miros..de lamaie ii veni brusc la nari si se stramba..de unde miros de lamaie in aceea casa? Simti o prezenta in spatele ei se intoarse brusc, un barbat cu gluga care levita in fata ei ranji..desi fatza nu ii se vedea aproape deloc.
    -Asta cauti? Murmura el tinand medalionul pe un deget. Meghan facu cativa pasi sa il ia insa il retrase inapoi, zicand:
    -Dami-l! E al meu, spuse ea enervata insa barbatul se plimba dintr-o parte in alta a camerei.
    -Unde ce cand? Nu vad numele tau pe el..sau ah da..tu esti ultima Stryder ramasa? Rase malefic.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:39 am

Kol intra intr-o camera care i se paru lui suspecta si...cazu, podeaua sfarmandu-se si ajunse pe jos, exact in locul unde erau Meghan alaturi de un necunoscut...se incrunta si isi dori sa fi cazut direct peste tip. Se ridica, scuturandu-se, de parca nici nu cazuse de la ditamai distanta. Vazu medalionul si ochii lui sclipira. Sopti ceva si indiviul cu gluga zbura in perete, medalionul cazandu-i din mana, undeva pe jos, Kol repezindu-se sa-l ia.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:43 am

• Cand Kol se repezi sa ia medalionul, barbatul necunoscut murmura o vraja mintala si duse medalionul de acolo in partea cealalta a camerei aproape cazand printr-o scandua destul de subreda si care mai statea sa cada. Meghan nu isi lua ochii de pe el, iar barbatul se repezi sa-l ia de pe scandura si acesta cazu jos..in pivnita.
    -Inteligenta miscare, idiotule. Murmura ea privindu-l fix si se incrunta, acum trebuiau sa ajunga primii in pivnita.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:47 am

• Kol murmura ceva cu voce tare si inainte ca individul sa mai poata face ceva se pietrifica. Ii facu repede semn blondinei sa o ia la fuga spre pivnita, cat el va incerca sa-l tina cat mai mult in loc. Vraja e pietrificare nu putea sa tina mult si nu mergea sa o faci de 2 ori intr-un timp scurt, deci trebuia sa apeleze la alta metoda imediat ce efectul disparea.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:50 am

• Cobora repede scarile subrede in pivnita si dadu sa caute medalionul care parca cazu in carul cu fan. In timp ce Meghan cauta disperata dupa medalion, trecusera cam vreo zece minute si vraja de pietrificare disparuse..iar barbatul se ridica in picioare, ranjing malefic, zicand:
    -Ce ar fi sa-ti iei adio de la blonda? E o Stryder..aduce necazuri..murmura el si se facu nevazut, aparand in pivnita. Meghan lua medalionul inainte sa apara barbatul si o lua pe scari in sus insa o prinse de picior tragand-o inapoi.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:52 am

• - Ce-ar fi sa-ti iei tu adio de la viata? murmura pe o voce nemiloasa, aparand de nicaieri in spatele lui, prizandu-l de guler si aducandu-l la nivelul lui, privindu-l cu o ura nemarginite in ochi. Cine il stia pe Mikael, dupa privirea pe care o avea Kol acum isi putea da seama ca e fiul lui. Isi stranse degetele reci si albe pe gatul lui, aproape frangandu-i-l.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:55 am

• Urca scarile in momentul in care vazu scena, Kol il prinse de gat pe barbat gata sa-l omoare, insa cercetasa sari repede la el si ii prinse mainile, zicand:
    -Nu, Kol! Lasa-l..nu merita sa porti vina mortii lui, spuse ea privindu-l rugatoare, nu voia sa il omoare pentru ea..putea pur si simplu sa foloseasca o vraja ca sa-l nimiceasca sau sa-l faca sa dispara. Barbatul necunoscut rase, zicand:
    -Ooo..ia stati, fiul lui Mikael deci..pai banuiesc ca blondina iti stie trecutul, nu? Murmura el razand.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 2:58 am

• Kol se incrunta....privindu-l acum si mai urat, dar nu se napusti din nou asupra lui, nu inca, nu pana nu afla ce naiba stia idiotul ala despre el.
    - Ce trecut? Si de unde il stii pe tata?il privi in continuare incruntat. Prima idee care ii veni in minte fu aceea ca invidul fie era si el un fost Devorator al mortii, fie era inca unul...altfel nu avea de unde sa stie de trecutul sau.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 3:01 am

• Barbatul incepu sa rada malefic si zgomotos. Meghan ii privi pe amandoi suspicios incrucisandu-si bratele la piept.
    -Oh, ce induiosator...stiu si de moartea mamei tale, pot sa zic ca Mikael a facut o treaba destul de buna cu ea. Sunt fost Devorator, prieten de familie si cel mai bun prieten al tatalui tau, datorita mie tu existii..daca nu as fi fost eu parintii tai nu s-ar fi cunoscut, insa..printr-o intamplare nefericita..mama ta sa dus. Murmura el, cercetasa era pe faza sa-l opreasca pe Kol sa faca o nebunie.
    -Nici povestea lui Lilith nu e mai buna, Mikaelson..ati ramas orfani amandoi de mama la o varsta destul de frageda.Meghan marai scurt trantindu-l de perete, o atinsese la punctele slabe.
    -De unde stii tu de mama?

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 3:09 am

• Ok, acum ca spusese de mama lui chiar o enervase. Esther nu merita sa se vorbeasca asa de ea, mai ales ca era moarta si nu se putea apara. Marai si sunetul scos suna exact ca a unui animal, realizand apoi ca se transformase in unul, in ghepard, caci era megmetamorf. Sari la gatul individului, lasandu-i o muscatura de toata frumusetea si aruncandu-l intr-un alt perete care se prabusi sub greutatea lui.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 3:11 am

• Isi dadu o palma peste frunte respirand sacadat. Avea medalionul acela la gat ce ii ingreuna respiratia, insa ramase muta cand observa reactia lui Kol. Se repezi catre barbatul necunoscut care se prabus la pamant, isi puse doua degete la gatul lui..inca respira deci era bine, nu ca ar fi avut ceva daca ar fi murit. Insa avea informatii valoroase, chiar daca erau despre trecut. Se puse in genunchi analizand rana pe care o facuse Kol, se intoarse spre el..desi el avea inca forma de animal.
    -Kol..calmeaza-te, te rog. Spuse ea luandu-si bagheta in mana incercand sa vindece rana de la gatul barbatului care respira greu.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 3:14 am

• Kol isi dadu cu limba peste botul care avea sange, privind-o cu ochii sai ramasi la fel de hipnotici, se invarti de cateva ori in cerc si reveni la forma normala. Ofta, el nu-si iesea prea repede de sub control, dar cand era vorba de mama sau tatal sau mereu o lua pe carari si-si revenea destul de greu pe linia de plutire, acum fusese o exceptie. Probabil isi revenise la loc doar de frica sa n-o raneasca pe blondina.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 3:16 am

• Nici o vraja nu mergea, rana era prea adanca si facuta intr-un punct sensibil. Inca era mirata ca nu murise din prima. Ajunse in dreptul lui Kol cand acesta isi reveni la forma initiala si isi puse o mana pe obrazul lui, zicand:
    -Nu-l putem lasa sa moara, trebuie sa existe si aici o solutie. Stiu ca..a vorbit ce nu trebuie, insa nu-l putem lasa aici. Murmura ea mutandu-si privirea catre acel barbat care acum zacea ca un animal in suferinta..ii se face mila, desi nu trebuia.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 3:18 am

- Singurul lucru pe care il pot face e sa-l duc la spitalul Sf Mungo, care e cel mai aproape de aici, banuiesc....vraji de vindecare nu prea am invatat...mai ales ca nu aveam de la cine, stramba din buze, oftand, si il lua pe tip pe umar de parca ar fi fost un sac cu pene. Bratul liber si-l duse dupa umerii blondinei si aparura pe holurile spitalului, satenul uitandu-se dupa un doctor sau o asistenta.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Mier Feb 27, 2013 3:22 am

• Orice era bine, in plus aveau sa-l lase acolo..caci medalionul era recuperat. Ajunsera intr-un timp scurt acolo si Meghan discuta cu una dintre asistente care il duse pe barbat in salon iar ei ramasera pe hol. Isi incrucisa bratele la piept, zicand:
    -Scuze..ca te-am bagat in asta..nu stiam ca are vreo legatura cu familia ta.Mai bine taceam....murmura ea privindu-l nevinovata.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   

Sus In jos

Give your heart a break
Sus 
Pagina 3 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon-
Mergi direct la: