Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Give your heart a break

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 12:55 am

• Kol isi intoarse in sfarsit capul sprre ea cand ii auzi cuvintele, privind-o cu cea mai mare atentie in timp ce irisii sai sclipeau poate chiar mai mult decat deobicei.
    - De ce crezi ca esti penibila si nu e reciproc? Adica...daca nu era, nu ma aflam aici, eram plecat de mult!! murmura foarte serios, privind-o in ochi si oftand usor.

Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 5:49 am

• Pai era penibila pentru ca ea nu obisnuia sa faca asta deobicei! Inghiti in sec, isi lasa privirea in jos incercand sa analizeze situatia.
    - Poate pentru ca nu sunt genul care lasa de la ea in general, insa de data asta am facut-o. Murmura ea ridicandu-si usor privirea catre el, pana ii intalni ochii.

>>I'm just a sweet serial killer <<
Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 6:00 am

• Kol isi duse doua degete sub barbia ei, tragandu-i chipul spre a lui si sarutand-o usor, scurt.
    - Trebuie sa ai rabdare cu mine...si sa ma inveti sa fac acelasi lucru, sopti pe o voce moale, zambindu-i finut. Nu obisnuita sa cedeze decat in fata lui Mikael si ocazional a lui Klaus, fiind prea incapatanat sa aibe momente de slabiciune de fata cu altcineva, considerand ca asta l-ar face si mai vulnerabil decat este.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 6:13 am

• Il privi fix si inchise ochii in momentul in care buzele lor se unira din nou. Era prima data cand ceda in fata unui baiat atat..de usor, in general ii tinea in priza pe toti si nu facea nimic cu niciunul. Ii zambi lui Kol aproband din cap si tresari cand soneria de la usa se auzi brusc. Se ridica de acolo dand din umeri ca nu stia cine era si merse la usa. O deschise si un buchet mare de trandafirii ii aparu in fata, postasul ii dadu sa semneze o foaie si apoi lasa buchetul. Il puse inauntru si lua biletelul din ei pe care scria "Pentru Meghan, de la Mikael"...ingheta.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 6:23 am

Kol o urma imediat si cand vazu florile se incrunta...erau florile preferate ale lui Esther. Lua biletul in mana si marii ochii cand vazu ce scrie pe el, scapandu-l pe jos. Stia el ca Mikael pune ceva la cale si e cu ochii pe el, dar la asa ceva nu se astepta.
Acum stia ca trebuie sa fie in alerta, fiindca nebunul putea aparea din clipa in clipa si cine stie ce voia de data asta de la el. Probabil sa-l foloseasca din nou ca pe o marioneta in planurile sale malefice
.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 6:26 am

• Observa viteza cu care veni Kol inspre ea, ce era drept..ei nu ii placeau trandafirii rosii de nici o culoare, ci doar cei albi. Inghiti in sec, scormonii in trecut si isi dadu seama ca defapt Mikael era tatal lui. Isi dadu o palma mintala, se intoarse spre baiat.
    -Sa inteleg ca nu e de bine..asta. Murmura ea aratand spre florile frumos aranjate, care dadeau un parfum destul de intens. In momentul urmator se si auzira batai in usa din nou, insa de data asta mai puternice.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 6:30 am

• - Bineinteles ca nu e de bine, probabil e un el de amenintare sau... un fel de 'pregatiti-va ca vin', inghiti in sec. Tatal lui mai lipsea acum din peisaj. Stia ca fusese furios cand Kol renuntase sa mai ia lectii de magie acasa si plecase la Hogwarts, isi daduse seama ca se va razbuna intr-un fel ca nu-l ascultase.
    Dupa ce alunga orice gand ce-i rascolea mintea, deschise usa aproape ramanand cu cleanta in mana.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 6:38 am

• Un fel de "pregatiti-va ca vin", ei bine asta suna al naibi de prost. Meghan nu il cunostea in persoana insa nici nu voia, dar se pare ca inevitabilul se intampla. Cand Kol deschise usa in fata lor se afisa un barbat inalt, cu un pardesiu, imbracat la patru ace si cu o expresie de te durea capul. Schita un zambet fals, era Mikael sigur.
    -Kol! Ma bucur sa te vad...nu mi-ai prezentat-o pe micuta ta..iubita.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:08 am

Primul impuls pe care il avu Kol fu sa-i tranteasca usa in nas, dar cand il impiedica pe Mikael o usa amarata sa patrunda acolo unde isi dorea? Ofta cu zgomot, dandu-si ochii peste cap, abtinandu-si comentariile acide, dar chiar si asa ii adresa vorbe destul de usturatoare.
- Ei bine, eu nu ma bucur sa te vad, Mikael. Ce naiba cautii aici? marai acesta, evitand intentionat sa-i mai spuna 'tata'.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:16 am

• Mikael incepu sa rada cu pofta la auzul cuvintelor lui Kol. Parea un egocentrist, un egoist care facea totul pentru el. Inghiti in sec, simti un nod in gat care cobora si se opri direct in stomac.
    - Asa impresie proasta imi faci in fata lui Meghan? Mikael..tatal lui Kol, spuse el si ii lua mana lui Meghan intr-a lui sarutand-o scurt si revenind la pozitia initiala, iar Meghan il privi doar suspicioasa dandu-se cativa pasi in spate. Pasi in casa inchizand usa dupa el, Meghan se dadu mai langa Kol.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:18 am

• - Nu mi-ai raspuns la intrebare... ii zice destul de sec, incruntandu-se si arcuindu-si sprancenele. Isi duse un brat dupa talia lui Meghan. Kol si Mikael semanau foarte mult, mult mai mult decat ar fi recunoscut Kol vreodata. La gesturi, la vorbe si chiar la acel zambet care atragea intr-un fel misterios, sa nu mai zicem de privirea indentica pe care o avea, diferita doar prin culoarea ochilor si atat.

Ultima editare efectuata de catre Kol Mikaelson in Joi Feb 28, 2013 7:32 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:22 am

• Meghan se trase mai aproape de el si simti un aer protector cand el isi duse mana dupa talia ei, Mikael ii privea suspicios.
    -Am mai spus asta odata, nu mi-ai prezentat-o pe Meghan si voiam si eu sa stiu cu cine iti petreci timpul. E chiar asa de greu de crezut ca ma interesez de tine? Evident se prefacea, insa Meghan putea sa simta aerul acela de ironie.
    -Nu ma invitati inauntru, poate un ceai..o cafea? O poveste..

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:34 am

• - Nu, nu te invitam niciunde...ah, ba da, afara! Uite acolo usa! i se adresa el foarte intepat, aratandu-i usa cu capul. Stia ca venise acolo sa-l puna sa faca cine stie ce tampenie ii mai venise lui in cap. Sau mai rau ! Voia sa o gaseasca pe fata Lordului prin intermediul lui...da, probabil asta era ideea lui malefica de aceasta data.

Ultima editare efectuata de catre Kol Mikaelson in Joi Feb 28, 2013 7:44 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:39 am

• Meghan apoba din cap la auzul cuvintelor lui insa era sigura ca Mikael nu avea sa plece prea curand. Mikael cu ajutorul unei vraji il lipi pe Kol de cel mai apropiat perete si pe Meghan o dadu la o parte din calea lui, zicand:
    -Cand zic ca vreau sa..povestesc, aia facem ! Inteles?! Murmura el si le dadu drumul la amandoi mergand in living si asezandu-se pe una din canapele.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:46 am

• Kol nu scoase niciun sunet de durere. Daca invatase ceva de la Mikael, unele din acele lucruri fusese sa suporte durere indiferet de cat de mare era intensitatea ei. Isi freca usor capul si se indrepta intepat spre livind, aruncandu-se in fotoliu.
    - Deci, ce mai face Klaus? intreba el , dandu-si ochii peste cap.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:50 am

• Meghan se aseza in celalalt fotoliu cat mai departe de Mikael. Se puse turceste privind inspre cei doi, insa nu scoase niciun sunet. Mikael facu imediat sa apara un pahar de whisky, lua o gura din el, zicand:
    -Nu stiu, a disparut pur si simplu..probabil s-a rusinat dupa prostia ce a facut-o, insa va reveni el. Murmura Mikael privind inspre Kol cu un oarecare sarcasm.
    -Deci..am auzit despre fata aceea.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:54 am

• - Ce prostie a mai facut? bombanii, stiind ca frati'su facea tampenii, dupa tampenii, fiind mai dezlantuit si mai diabolic decat Kol. Isi trecu intr-un gest nervos mana prin par, stramband din buze. Ce fata? facu el pe prostu'.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 7:58 am

• - M-a sfidat, iar asta inseamna razboi. Spuse el ranjind malefic insa in acelasi timp trecandu-si o mana prin par. Meghan ii privi pe amandoi, erau aproape leiti..si la fizic si la gesturi, doar numele si varsta ii diferentiau. Inghiti in sec.
    -Nu fa pe prostul, Kol. Stii foarte bine despre ce vorbesc, asa ca da-ti drumu la gura inainte sa te fortez eu..sau..nu ai vrea ca Meghan sa pateasca ceva..nu? Spuse el si in cateva secunde ajunse langa ea si ii mangaie obrazul, murmura o vraja astfel incat o tintui acolo pe fotoliu, zicand:
    -Uite ce..trasaturi frumoase are.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 8:07 am

• - Nu stiu nimic despre ea, cum o cheama, sau la ce casa e...stiu doar ca e fiica Lordului, atata tot! isi dadu el ochii peste cap, oftand. Nu avea informatii valoroase inca, desi era destul de sigur ca le va primi curand...si Mikael stand cu ochii pe el le va obtine si el mai devreme sau mai tarziu.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 8:08 am

• - Sa te cred..sa nu te cred. Spuse el dandu-se din partea lui Meghan si asezandu-se la loc.
    -Bine, te cred. Dar daca aflu ca m-ai mintit..fi atent, suferi tu..si si printesa. Spuse el ridicandu-se de acolo. O lua inspre usa si se facu nevazut, Meghan ofta usurata privindu-l pe Kol.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 8:10 am

• - Grozav, exact ce-mi lipsea... murmura el, luandu-si fata in maini. Trebuia neaparat s-o gaseasca pe fata, neaparat ! Stia doar cine e fratele lui Voldemort din scoala aia, datorita numelui 'Xan Riddle'. Probabil avea sa inceapa cautarile de la el, el trebuia sa stie unde se afla aceea fata.

Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 8:14 am

• Se ridica de acolo mergand spre Kol, se puse in fata lui aplecandu-se si lasandu-se pe vine catre el, zicand:
    -Dupa privirea ta asta inseamna ca o sa dam startul cautarii..ei. Spuse ea inghitind in sec, fortandu-l parca sa se uite la ea.

Sus In jos
Kol R. Mikaelson
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 8:15 am

• - Nu am de ales, trebuie sa o gasesc...daca o gaseste Mikael inaintea mea, we're totally screwed out! ofta, dandu-si o palma in frunte. Stia ca trebuia sa se foloseasca de toate sursele lui si stia ca ea un fel de 'muta muntii din loc' , dar trebuia sa dea de cap situatiei asteia.

Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   Joi Feb 28, 2013 9:12 am

TOPIC CLOSED
Cercetasi -> 1400
Astropufi -> 1400

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Give your heart a break   

Sus In jos

Give your heart a break
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Subiecte similare
-
» 38. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 59. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» 57. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii
» Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon- Rezumat al episoadelor in lb.engleza
» 49. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon-
Mergi direct la: