Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !


Distribuiţi | 
 

 Alysa Nerene Phoenix.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alysa N. Phoenix
Adult
Adult
avatar

Mesaje : 22
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/02/2013

MesajSubiect: Alysa Nerene Phoenix.    Lun Feb 25, 2013 10:37 am

Alysa Nerene Phoenix

__________________________

Playby:Shelley Hennig.
__________________________

Full name: Alysa Nerene Phoenix

Age:
21

Birthday:
5.09.1991
Bloodline:
pure

Occupation:
Departamentul Misterelor.

House:
EX. Griffyndor
___________________________

This is my everything

My likes : plimbarile sub luna plina, vrajile non verbale, ciocolata cu menta, cartile,vajthat,dansul

My dislikes: prostia, narcisismul, ipocrizia, minciuna, prefacatoria.

My patronus:
Dragon

Worst memory:
-
Marks:
Trei stele pe degetul mic de la mana stanga.

Sexual orentation:
Straight.

The personality act:
Anemone este o fire independenta, uraste sa i se spuna ce sa faca, nu respecta niciodata regulile, divizia ei : „Regulile sunt facute pentru a fi incalcate” si isi urmeaza viata cu strictete dupa aceasta devizie. Este rea cu cine trebuie si buna tot la fel, se comporta ca o adevarata rebela, nu respecta pe nimeni si nu ii pasa daca cineva ii spune ceva direct sau indirect. Este increzatoare in propriile forte si stie ca tot ce isi propune la un moment dat indeplineste. Nu este genul de tipa romantica sau ceva de genul, dar are si momentele in care nici ea nu se recunoaste. Nascuta sub semnul zodiei fecioara, adora sa critice dar nu suporta sa fie criticata. Inca de mica a stiut sa se descurce singura, parintii sai fiind de multe ori plecati, ea stand cu bona, la varsta de cinci ani a inceput sa cante la pian, apoi la chitara. Visul ei este sa aiba propria trupa, si daca se va intampla asta nici nu i-ar mai trebui altceva. Stie cand sa fie serioasa si cand nu, si mai stie ca nu orice zboara se mananca, niciodata nu a fost pacalita sau inselata de cineva, simturile sale sunt mai ascutite ca ale unui vultur.

Family members:
*Leona Phoenix-mama
*David Phoenix-tata
___________________________

And last but not least, the history
A avut o copilarie fericita,a invatat de mica sa cante la pian si la chitara adorand aceste doua instrumente. Invatand la o scoala incuiata pana la varsta de 11 ani cand a primit scrisoarea de la Hogwarts.

Dat fiind ca aceasta era scrisoarea care a asteptat-o toata viata,este faorte entuziasmata si devine foarte fericita cand jobenul o sorteaza la casa Cercetasilor.
Aici trece prin o groaza de nazabatii facute impreuna cu colegii ei,drame si pimul sarut,urmat de prima despartire. Isi face multi prieteni care ii raman si la ora actuala loiali.
Mai tarziu dupa ce termina scoala pleaca un timp in lume cu tatal sau, petrecand cativa ani incercad sa desluseasca tainele imblanzirii dragonilor. Apoi cand se intoarce in tara natala, se angajeaza la Minister, la Departamentul Misterelor incercand din rasputeri sa ajute ce poate. Intotdeauna i-a placut sa faca drepate, iar acum ca are ocazia nu vrea sa o dea in bara.
____________________________

Alias:
Nicoleta
Age:
18

Rp simple:
Toate posturile lui Damian, si Heater Laughing

Sus In jos
Heather Snow
Director
Director
avatar

Mesaje : 338
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Alysa Nerene Phoenix.    Lun Feb 25, 2013 10:56 am

Personaj Acceptat!

_________________________________
"O existenta care nu ascunde o mare nebunie nu are nici o valoare"
-Emil Cioran-


A woman knows the face of the man she loves as a sailor knows the open sea.
Sus In jos
 
Alysa Nerene Phoenix.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts's Army :: Personaje :: Personaje Acceptate-
Mergi direct la: