Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

I just want to be baad ! <3

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/02/2013
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:01 am

• Alerga ce alerga si vru sa il opreasca pe Damon, sa nu atinga silueta insa fusese prea tarziu. Ajunse in dreptul lui si ofta.
    -Nu trebuia sa-l atingi. Ai zis ca nu ai lipsit de la ore, nu atingi pana nu stii ce e ! E regula de aur! Si se pare ca ai fost si blestemat, Salvatore. Spuse ea luand talismanul in forma de inima neagra de pe jos insa o arse asa ca il puse la loc. Isi privi palma arsa, insa o lasa balta revenind la ce o interesa.
    - Daca erai atent, ai fi stiut ca orice atingi si lasa in urma un talisman, esti automat blestemat. Si doar aceea persoana poate desface vraja, insa..aceea persoana nu mai e momentan.

>>I'm just a sweet serial killer <<
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:05 am

• - Ehh, nu-i mare lucru, nu-i prima data cand sunt blestemat... facu el un gest intr-o doara, stramband din buze. Ii prinse apoi incheietura, uitandu-se la arsura de mana ei. Take more care, swetness, sopti si-si lasa ochii albastrii asupra arsurii sale si aceasta disparu, apoi el ii dadu pur si simplu drumul. Noroc ca bunica'su il invatase o gramada de vraji utile ce nici nu necesitau bagheta.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:08 am

• Isi arcui ambele sprancene si apoi isi dadu ochii peste cap. Nu avea nevoie de ajutorul lui, nu era copil mic sa ceara ajutor la orice zgarietura.
    -Multumesc, insa nu era nevoie. Nu vreau sa-ti raman datoare cu nimic, absolut nimic. Spuse ea trecand pe langa el si privind in jur, trebuia sa fie un indiciu ceva. Se intoarse inapoi si cu ajutorul baghetei facu astfel incat inima sa nu mai arda si o lua in mana rotind-o de o parte si alta, nu vedea nimic special la ea.
    -Nu...nu-mi dau seama care e indiciul care ne conduce la persoana respectiva.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:10 am

• - Nu imi esti datoare cu nimic...m-ai pus la pamant si m-ai salvat de lumina aia, iar eu ti-am vindecat arsura, suntem chit! spune el simplu si privi obiectul din mana ei, nu parea insa sa fie un indiciu , ci mai degrana ceva ce-i incurca mai mult. Ofta si isi trecu mainile peste fata. Parca il mancase undeva sa plece de la Hogwarts, daca statea in camera lui nu patea nimic...dar nuuuuuu, e vorba de Damon care mereu si-o cauta.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:14 am

• Incepu sa rada, da..avea dreptate, acum erau chit.
    -Bine, pe asta ai nimerit-o. Murmura ea indignata de faptul ca el avea dreptate, in general ea isi sustinea parerea insa de data asta lasase de la ea. Era evident ca erau chit, insa nu conta asta acum. Ochii ii picara pe zidul unui magazin in care se afla scobit ceva. Facu pasi repezi pana acolo si observa ca scobitura era in forma de inima.
    -Uite, spuse ea si lua inima incercand sa o puna acolo insa nici cum nu incapea..insa intr-un final se plasa unde ii era locul si zidul se dadu la o parte.
    -Uhm...

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:18 am

• - Wohoo, good game, blondie ! marii ochii Damon cand o vazu ce face si veni langa zidul care se daduse la o parte. Ducea intr-un loc intunecat, asa ca isi scoase bagheta pana la urma, rostind "lumos" si intrand inauntru, facandu-i semn lui Meghan sa-l urmeze, desi nici el nu era sigur ca vrea sa afle ce e acolo.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:34 am

• Acapara fiecare fiecare faza pana cand zidul se dadu de tot la o parte. Isi scoase si ea bagheta si murmura "Lumos" incercand sa faca ceva lumina in jur.
    -Si..start. Spuse ea mergand dupa Damon, sau mai degraba stand in spatele lui pentru orice eventualitate. Auzi cateva trosnituri si observa cum zidul se inchide dupa ei, puse mana pe el insa nu se clinti din loc.
    -Oh, grozav! Intri da nu mai iesi..regula stupida. Asta era scris pe perete, insa in limba straveche pe care o stia la perfectie.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:36 am

• - Ah, fuck...trebuie sa mai fie si alta iesire, nu vreau sa raman blocat aici...hai sa mergem ! murmura si o prinse dde mana, tragand-o dupa el, nu voia sa se rataceasca de ea, asta i-ar mai fi lipsit, dupa aia sa stea s-o caute. Inainte neincrezator, fiind mereu cu ochii in 4 in caz ca mai era cineva acolo...desi tot ce se auzea era pasi loc si cateodata niste scartaituri sau zgomote fara noima.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:40 am

• Se trezi doar trasa dupa el si enervata isi trase mana inapoi punandu-si degetele pe incheietura, tipul asta era brutal in adevaratul sens al cuvantului.
    - Inceteaza, ma doare. Murmura ea indignata de faptul ca o trase in halul ala, insa isi reveni in scurt timp. O lua inainte fiind atenta la fiecare miscare, auzi din nou pocnituri si se opri pentru cateva secunde insa inainta, nu voia sa para ca ii era frica sau ceva de genul. Observa picaturi cazand in fata ei si isi ridica privirea in sus, isi puse mana la gura dandu-se cativa pasi in spate parca teleghidata si rapid lovindu-se de Damon..era..un, nici nu stia ce era..un om lipit de tavan si mort din care picura sange. Isi innabusi strigatul.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:46 am

• Damon se incrunta, privind mai intai spre ea si apoi spre cadavrul care atarna de tavan, dar nu se sperie, nu era prima data cand vedea ceva de genul si fusese destul de mic la prima experienta ,asa ca il cam durea in cot.
    - Ehee, sa speram ca nu sfarsim si noi asa... spuse, dar cand vazu expresia ei, aproape ca-si inghiti cuvintele. Bine, bine, scuze, o sa incetez cu glumitele sadice.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:52 am

• - CEEE ?! Revino-ti, Damon Salvatore..si cum te-o mai chema ! Murmura ea indignata de faptul ca el era atat de "optimist" si nu gaseau odata iesirea.
    Ii dadu un pumn in umar ca sa isi revina si apoi privi inca odata ingrozita cadavrul acela care atarna..legat de ceva. Il prinse de incheietura si il trase dupa ea ocolind cadavrul acela pana ajunsera la o rascruce de drumuri. Asta nu era de bine, doar o singura varianta era buna..si doar un mod de a afla.
    -Ne despartim, eu la dreapta tu la stanga. Bine?

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 11:59 am

• - Nu cred ca e o idee asa buna sa ne despartim, nu vreau sa ma trezesc dupa aia ca sfarsesti si tu atarnata de tavan pe bune, asa cum am zis mai devreme in gluma, asa ca nu pleci de langa mine, ai inteles?! zice destul de raspicat si o prinse din nou de mana, mai slab, ca sa n-o doara, tragand-o dupa el intr-o directie aleatorie.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:03 pm

• Pufni scurt si isi trase din nou mana. Jocul lui, regulile ei! Aveau sa se desparta, altfel nu ajungeau niciunde.
    -Asculta aici, nu am de gand sa-mi petrec toata ziua mergand cu tine prin tunelele astea! Nu de alta, insa am urmatoarele zile examene si nu am timp de pierdut. Ne despartim si punct ! Daca ajung atarnata si moarta asta e, te resemnezi! Spuse ea si o lua din loc in dreapta si ii facu semn sa o ia spre stanga, incepea sa creada ca era o idee proasta insa nu aveau de ales asa ca, continua sa mearga privind in stanga si in dreapta ei.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:14 pm

• - Stai, opreste-te, nebuno ! striga dupa ea, ajugand-o din urma si privind-o destul de urat. Gandeste-te ca la un moment dat drumul poate se bifurca din nou, o sa ne RATACIM, doar pentru ca nu vrei tu sa pierzi timp...dupa aia sa stii ca nu vin dupa tine sa te salvez, I'm not a hero and in general I don't fucking care ! spuse pe un ton apasat.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:17 pm

• Isi incrucisa bratele la piept si pufni scurt.
    - Ti-am cerut sa-ti pese de mine? Si gandeste-te ca daca alegem calea gresita ne ducem naibi amandoi! Asa e mai convenabil sa te duci doar tu..sau doar eu si unul sa gaseasca iesirea. Murmura ea aproape tipand la el, insa se calma in scurt timp. De ce sa se consume pe el? Nu avea niciun motiv..defapt avea, insa nu o sa-l foloseasca ca pretext sa isi strice si ultimii nervi pe el.
    - Stii ce? Fa cum vrei ! O lua inainte, daca venea dupa ea bine daca nu sa se duca pe partea cealalta.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:22 pm

• - Stai...am o idee! murmura si o prinse de brat, tragand-o spre el. Inchide ochii! spuse calm si isi aseza mainile pe umerii ei, facand acelasi lucru si spunand o vraja muta in gand. Nu avea voie sa o foloseasca, era interzisa, bunicul sau mereu ii spusese asta, s-o foloseasca in caz de urgenta, dar acum era una. Cand deschise ochii, clipind des, ranji, caci acum se aflau in Turnul Cercetasilor, departe de tunelele infernale.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:26 pm

• Sa se ia dupa el sau nu? Oricum nu avea nimic de pierdut, asa ca inchise ochii. Simti doar o oarecare incomfortanta insa cand deschise ochii se trezi in Turnul Cercetasilor. Realiza ca el folosi magie interzisa, nu aveau sa iasa de acolo prea usor daca nu ar fi folosit astfel de magie. Rasufla usurata insa se intoarse spre el si il atinti cu ochii ei verzi ca smaraldul, spunand:
    -Stii ca ce ai facut tu e STRICT INTERZIS! Nu? Si ca, daca esti prins..probabil o sa ramai fara functie. Murmura ea.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:30 pm

• - Normal ca stiu, doar nu sunt idiot si batut in cap ! Asta e, am riscat... nu prima data cand fac o vraja de genul. Poate sunt prins ,asta-i viata, daca scap din nou, bravo mie... zice el nepasator, dandu-si geaca jos si aruncand-o intr-un cuier din camera. Deschise geamul, fiindca simtea ca se sufoca, era parca prea multa caldura in dormitoare.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:33 pm

• Isi dadu ochii peste cap, simti si ea caldura aceea care era sufocanta deja. Mereu era prezenta in dormitoare si de aceea cand avea ocazia deschidea si ea fereastra, mai ales iarna cand venea aerul proaspat. Isi dadu jos geaca de blugi ramanand doar intr-un tricou rosu simplu, nu ii placeau cele impopotonate cu tot felul de desene.
    -Esti imposibil, stiai asta? Spuse ea pufnind scurt si asezandu-se pe unul dintre paturi la intamplare privind in gol.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:36 pm

• - Mi se spune destul de des, deci din pacate sau din fericire, alege tu varianta corecta, da, stiu ! murmura el nemultumit, stramband din buze. Deschise un dulap, scormind prin el si scoase o sticla de wiskey. Ii dadu dopul la o parte si incepu sa galgaie din ea. Asta era modul lui de a se calma, putina bautura facea lumea sa aibe culori mai vesela si sa fie la picioarele lui.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:39 pm

• Pufni scurt oftand si privind catre fereastra.
    - Nu mai am ce alege, ai dat singur raspunsul. Desi il stiam deja, murmura ea analizand fiecare miscare a lui. Ura bautura, desi cateodata avea nevoie de un pahar de whisky ca sa se calmeze sau ceva. Se ridica de pe pat si ii lua sticla din mana si lua cateva guri bune de bautura. Stramba putin din nas, zicand:
    -Ieftina. Spuse ea cu privire la calitatea bauturii.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:41 pm

• - Defapt nu e deloc ieftina, dar nu ma astept de la o femeie sa se pricepea la alcool ! murmura stramband nemultumit din buze si isi lua la loc sticla, galgaind din ea de parca ar fi fost apa. Nici nu se chinui prea mult s-o termine si apoi pur si simplu o zvarli pe geam ,fara sa-i pese daca va nimeri pe cineva in cap, lui nu-i pasa vreodata.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:44 pm

• - Consideri femeile inferioare? Esti un egocentrist. Nici eu nu ma astept ca tu sa gandesti limpede situatiile, si nici nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine sau de ce ar face cineva asta. Murmura ea si cand observa ca arunca sticla pe fereastra se duse repede la ea si murmura o vraja astfel incat sticla se dusese in alta parte, altfel ar fi cazut in capul unuia dintre profesori. Se intoarse spre el enervata si spuse:
    -Esti nebun? Gandesti macar? Ai fi putut sparge capul oricui cu sticla aia! Cu ajutorul baghetei il tranti de perete si il imobiliza, spunand:
    -Ce crezi ca rezolvi cu atitudinea asta? Pun pariu ca frateto e mult mai intreg la cap decat tine.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:47 pm

• - 1 la mana, nu consider femeile inferioare mie, intotdeauna m-am purtat cu ele ca si cum mi-ar fi egale, pentru ca asa este ! 2 putea sa se sparga si in capul directorului, I don't give a fuck ! 3 da-mi drumul...before the things get dirty ! murmura al naibii de serios, pe o voce ragusita, dar sexy, zambind acru, ochii lui lucind intr-un mod cel puin ciudat.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 12:50 pm

• - 1 la mana, 2 la mana..3..nu-mi pasa, pricepi? Iti dau drumul cand iti revii, sau mai bine...de ce nu te eliberezi singur? Se pare ca vrajile interzise le practici, banuiesc ca asta e o nimica toata pe langa ce poti face tu. Incerca sa-l provoace, sa vada pana unde avea limitele si daca si le stia. Era pregatita de orice, mai daduse peste figuranti gen "Damon", insa..ii lasa balta, asa avea sa faca si cu el in curand. Se dadu cativa pasi in spate asezandu-se pe un scaun, facandu-se comoda.
    -Haide, inca n-ai terminat?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   

Sus In jos

I just want to be baad ! <3
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: