Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

I just want to be baad ! <3

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 3:52 am

• Doar ce il batuse pe unu, nu departe de curtea scolii si cum era un car de nervi si nu voia sa treaca la 'urmatoarea' victima, plecase de la castel si acum se plimba prin Aleea Nocturn, sperand ca aici nu va da de nimeni care sa-l scoata din sarite, mai ales ca el se enerva super repede.
    Tragea dintr-o tigare pe care o tinea intre degetele albe si fiind putin absent nu se uita pe unde merge si i intra in cineva, probabil o fata dupa statura. Irisii sai albastrii se dilatara si mana sa se duse instinctiv pe talia acesteia ca s-o salveze de la un impact nu prea placut cu astfaltul.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

Data de inscriere : 20/02/2013

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 3:59 am

• Inghiti in sec simtind aerul cald din castel o sufoca pur si simplu. Isi lua totusi geaca de blugi pe ea si iesi din castel. Cu ajutorul baghetei aparu si disparu fix pe Aleea Nocturn, avea nevoie de liniste.
    Ultimele zile fusesera destul de obositoare si in acelasi timp pline de invatat, chiar daca ii displacea sa faca asta. Isi muta privirea la ceasul cu bufnita de pe mana, nu era tarziu. Brusc corpul ei se izbi de o alta persoana si aproape ca, cazu jos lovitura fiind destul de puternica. Isi scutura capul revenindu-si la normal si se trezi in bratele unui baiat. Dupa ce se dezmetici isi duse mana catre a lui si o lua frumos de pe talia ei, spunand:
    -Uita-te pe unde mergi.Murmura ea dandu-se cativa pasi in spate.

>>I'm just a sweet serial killer <<
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 4:01 am

• Damon isi arcui sprancenele, privind-o acum atent pe blonina din fata lui. Trase ultimul fum din tigare, arucand-o pe jos, fara sa-i pese ca polua mediu sau vreo prostie de genul acesta.
    - As putea sa-ti spun si tie acelasi lucru ,daca si tu erau atenta la drum, ma evitai inainte sa te lovesti de mine ! Deci nu e numai vina mea... se apara el imediat, incruntandu-se usor si stramband slab din buzele palide.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 4:29 am

• Isi arcui ambele sprancene si incepu sa rada. Se abtinu pentru cateva momente, caci ei nu ii statea in caracter sa isi ceara scuze. Nu avea sa faca asta indiferent ca baiatul avea sa ii ceara asta sau nu.
    -Si ce astepti acum, mister Salvatore? Sa-mi cer scuze? Ia un loc si asteapta, poate vrei si o cana de cafea ceva...sau stai, tu nu bei cafea, decat alcool?. Spuse ea zambind in acelasi timp sarcastic, dar un zambet care ar da pe orice baiat pe spate.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:07 am

• Damon o privi parca brusc interesat de ceea ce zice ea, dand din sprancene si razand.
    - Woow...dar se pare ca pe mine toata lumea ma stie, de bine, de rau ! Dar n-ar trebui sa-mi spui Salvatore, adica Salvatore mai e si frate'miu si sa nu ne confuzi. I like more Damon, it's sounds nasty, ii facu el cu ochiul, dandu-si cu limba peste buze. Yeap, trebuie sa recunosc ca n-as da un pahar de wiskey pe o cana de cafea.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:11 am

• Pufni scurt in ras, isi dadu o suvita blonda din ochi, spunand:
    -Esti Sef de Casa, nu ai cum sa nu fi cunoscut. Plus ca sunt la casa ta, Damon. Murmura ea accentuand numele lui cu un aer frantuzesc.
    Mereu adorase Franta, se nascuse acolo si copilarise cativa ani inainte sa ii moara parinti in acel tragic accident. Insa se invatase, fratele ei era inca acolo. Tinea inca legatura cu el, dar destul de rar. Insa se stia cand aveau nevoie unul de altul, el era acolo pentru ea si viceversa.
    - Vezi? Esti usor de citit, mai usor ca o carte. Si nu-mi vine sa cred ca nu-ti recunosti elevele de la casa....Spuse ea prefacandu-se jignita de faptul asta.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:19 am

• - Si daca nu eram Sef de casa probabil tot auzeai de mine, doar sunt nemernicul scolii...eu si Leloush ne batem pentru primul loc, dadu el nonsalant din umeri, trecandu-si o mana parin parul negru si bogat, ravasindu-l in timp ce irisii sai albastrii o fixau. Nu tin minte sa te fi vazut la nicio ora, si chiar nu am chiulit. Deci esti noua...e si normal sa nu te stiu !

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:22 am

• Nemernicul scolii? Pe ea nu o impresionau astfel de chestii, pentru ea toti ramaneau niste ipocriti cu doua masti. De aceea prefera sa ramana deobicei singura, chiar daca unele momente erau in compania unor persoane.
    -Punct ochit,spuse ea facand cu ochiul la ultima lui replica. Era noua, se transferase de la Durmstrang desi ii paruse rau pentru asta. Insa fapta era facuta, din nefericire custodia ei era in mainile matusii care era o scorpie uneori, si mereu tinuse ca ea sa vina la Hogwarts.
    - Bad guys?! Toti sunteti la fel, bad sau good..aceleasi masti le purtati. Spuse ea incrucisandu-si mainile la piept, facand cativa pasi in fata.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:30 am

• - Asta nu e chiar atat de adevarat pe cat crezi...unii tipi chiar sunt okay si de gasca fiindca asa le sta in fire. Eu sunt nesimtit si gata, ii fac mereu pe cei din jur sa se simta prost pentru ca nu ma port asa cum ar vrea ei... nu m-as chimba niciodata, oricum e imposibil sa fii pe placul lor. Si imi dau cartile pe fata, sau mai bine zis mereu spun adevarul verde in fata...si toata lumea ma detesta, dar nici ca-mi pasa! ridica el din nou nonsalant din umeri, clatinand din cap.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:33 am

• Il asculta cu atentie captand fiecare cuvintel, dar se plicti atat de tare incat inceta sa-l mai asculte si cand termina isi ridica privirea spre el.
    -Interesant, insa asta dovedeste doar faptul ca ascunzi ceva. Crede-ma, ceea ce ai spus tu acolo...sau stii ce? Las-o balta, probabil nu e prea importanta parerea mea. Asa ca, scuza-ma ! spuse ea si isi facu loc sa treaca pe langa el. Probabil avea sa se plimbe in continuare caci altceva mai bun de facut nu avea. Insa nu avea chef nici sa devina bataia lui de joc si nici invers. Lumea de la Hogwarts era mult mai diferita fata de cei de la Durmstrang. Cei de la cealalta scoala cand ziceau ceva asa era, aici le trebuia ani ca sa se hotarasca la o chestie.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:38 am

• Isi arcui din nou interesat sprancenele, semn ca ceva din ce spusese ea ii captase atentia. O urma si dupa doar cativa pasi mari de-ai sai, o ajunse din urma.
    - Sa ascund ceva ? Ce te face sa crezi asta? o privi cu marginea ochiului, tinandu-si mainile in buzunare, privind-o suspicios. Cateodata unele lucruri chiar erau evidente despre el, dar asta cu ascunsul il pusese pe ganduri.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:40 am

• Pufni scurt, era sigura ca avea sa faca asta. Isi musca buza inferioara si se intoarse rapid spre el.
    -Daca e ceva ascuns..ce te face sa crezi ca eu stiu ce e? Ti-am spus, persoanele ca tine ascund lucruri care nu vor sa iasa la iveala. Stia asta, asa era si ea de aceea ii putuse spune chestiile astea.
    Insa laea nu avea sa afle, nu avea cum. Trecutul il ingropase si asa voia sa ramana, indiferent de situatie.
    -Ce e Damon? Ti-e frica ca, o eleva ti-ar putea afla si cele mai ascunse secrete? Dute cu gandul in primul an..de studentie al tau.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:46 am

• - Nu am secrete si nu am de ce sa ma ascund...sunt o persoana deschisa, nu secretoasa. Si nu mi-e frica de nimic, niciodata nu imi va fi, raspunse natural in timp ce un zambet incantator se contura pe buzele sale palide si masculine, irisii sai capatanad o sclipire atragatoare. Isi baga mana in buzunar, realizand ca nu mai avea tigari in pachet.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 5:54 am

• Dar daca isi tinea unele lucruri ascunse nu insemna ca era o persoana secretoasa. Ci pur si simplu cineva care isi ascunde sentimentele sau unele lucruri care nu aveau de ce sa iasa la iveala.
    - Fiecare persoana are o temere, unii pur si simplu nu vor sa recunoasca.. Murmura ea observand ca el cauta probabil tigarile in buzunar, asa ca scoase din buzunarul ei de la spate pachetul lui in care se mai afla o tigara, spunand:
    -Cauti asta? Ti-au cazut mai devreme. Isi duse mana delicat in fata si ii inmana pachetul cu tigari, pe care le detesta.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 6:00 am

• - Presupun ca ori sunt exceptia care intareste regula, ori pur si simplu nu mi-am descoperit inca o temere, dadu din umeri si isi recupera pachetul, luand tigara, aprinzand-o si debarasandu-se de pachet. Trase anime din ea, sufland in fata fumul in cerculete, privind-o cu marginea ochiului. Nu mi-ai spus cum te cheama, sweetie!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 6:05 am

• Isi arcui ambele sprancene oftand, isi dadu ochii peste cap nonsalant.
    -Sau nu, murmura ea la primele lui vorbe. Ea oricum avea sa-si sustina ideea fie ca el voia sau nu, fie ca accepta sau nu. Nu facea pe plac nimanui si nici nu avea sa faca vreodata, persoana ei era mult mai importanta decat a altora.
    -Meghan sau Lilith, care preferi. Dadu din umeri absenta privind fumul cum se duce in cerculete in sus, se dadu cativa pasi in spate dand cu mana sa imprastie chestia aia enervanta.
    -Tine-ti tigara in partea cealalta.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 6:07 am

• Vazand totusi ca fumul o deranjeaza, renunta pana la urma la tigara, nu murea fara, strivind-o intre degete si lasand apoi pe jos.
    - Lilith sunt mai frumos...parerea mea. Nice to meet you, my lady, sopti apoi, facand o plecaciune ridicola, dar amuzanta, prinzandu-i mana in mana lui rece si sarutandu-i galant incheieturile degetelor. Chiar daca el era de regula nesimtit, si el si frati'su, Stefan, fusesera crescuti si invatati sa se poarte frumos cu fetele.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:12 am

• Niciodata nu ii spusese cineva "Lilith" decat mama ei care o alinta intr-o suta si o mie de feluri. Insa nu ii displacea numele, considera ca ii se potrivea la perfectie asa ca nu era ca celelalte persoane care se plangeau de asta.
    Isi ridica privirea catre el cand acesta ii saruta galant mana si simti imediat parfumul emanat, parfumul barbatesc care ar fi dat-o pe spate oricand. Raceala din mana lui ii dadu o oarecare incomoditate cand mana ei facu contact cu a lui. Era ceva ciudat la el, care o facea curioasa din ce in ce mai mult.
    -Sii, ce cauti singur pe aici? Daca tot esti "the bad guy", cum de nu esti inconjurat de fete? Deobicei adolescentele dupa astea alearga.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:26 am

• - O, ba da...am o gramada de "fane"...si de cand m-am angajat asistent medical toate se imbolnavesc subit sau au accidente care mai de care mai prostesti numai ca sa ma vada...dar au cam invatat treptat sa stea la distanta decat my girl, Katherine, a batut-o pe una pentru ca s-a dat la mine.... spune el foarte degajat, ridicand din umeri. Oricum stia ca vreo 2 saptamani de la intamplarea aia in scoala se vorbea numai si numai despre asta si unele persoane mai si hiperbolizau ceea ce era destul de comic.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:32 am

• Katherine? Suna bine numele insa nu si persoana. Ii se parea injositor sa te iei la bataie pentru un baiat, era alegerea lui daca statea cu tine sau nu. Pe ea nu o acaparau astfel de chestii, nu isi lua "populari" ca pot de iubiti si daca isi lua..avea grija cu cine se incurca.
    -Mi se pare injositor sa te bati pentru un barbat, baiatu sau ce o fi persoana respectiva. Oricum, daca tu hotarasti sa fi cu alta..ea n-are cu ce sa se impuna sau nu, deci..e o risipa de timp si te faci si de ras. Murmura ea imaginandu-si deja o lupta intre fete, si-ar fi luat popcorn si ar fi stat ca la film.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:38 am

• - A avut si alte motive pe langa asta...tipa aia se lua absolut de toata lumea si era o retardata... ingana el, dand nepasator din umeri. Oricum mai avea putin si o lua si el la bataie, dar totusi se abtinuse, ca pana la urma proasta sau nu, era fata si nu putea sa dea in fete, oricat de nermernic si idiot era. Isi trecu mana prin par, privind-o pe blondina cu coada ochiului, asteptand replica.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:43 am

• Ea nu se baga in astfel de chestii, ii se pareau plictisitoare. Nu avea sa-si piarda minute pretioase din viata pe chestiile de genul, prefera sa le evite.
    - Evit astfel de persoane, in plus nimeni nu are treaba cu mine de cand am venit de la Durmstrang. Spuse ea luand o gura mare de aer, privi in jurul ei. Simti o oarecare tensiune in jur si isi muta privirea dintr-o parte in alta. Observa de dupa un colt o lumina care era indreptata spre ei si il trase pe Damon in jos la pamant, lumina trecand peste capul lor doar la cativa centimetri. Rasufla usurata si in acelasi timp respira sacadat.
    -Ti-ai adus prietenii?

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:46 am

• - Nu cumva i-ai adus tu pe ai tai? mormai nemultumit, stramband din buze. Ce naiba fusese asta? Se incrunta, apoi se ridica in picioare, scuturandu-se de praf si uitandu-se in stanga, in dreapta, incercand sa repereze din priviri persoana sau persoanele care facusera asta, dar nu era nimeni care sa-i intre in raza vizuala. Marai...el tot timpul intra in probleme, chiar si cand nu facea nimica.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Meghan L. Stryder
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:54 am

• Ea? Pe cine mama naibi sa aduca? Pe Zeus? Tocmai mai devreme zisese ca ea nu se baga in probleme si ce dedusese el din toata chestia asta...
    - Am spus mai devreme ca nu ma bag in probleme, insa se pare ca tu da. Murmura ea si se ridica de acolo scuturandu-se de praf, isi scoase bagheta din cizma si zise cateva vraji de protectie asupra amandurora, vraji care chiar daca nu erau mari ii ajutau cat de cat sa nu sfarseasca acolo. Observa o silueta care fugea in partea opusa si o lua la fuga dupa aceea persoana, insa se opri si se intoarse catre el, tipand:
    -Stai acolo sau vii?

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   Sam Feb 23, 2013 10:57 am

• Isi dadu ochii peste cap si doar aproba, apoi fugi dupa silueta respectiva atat cat il tineau picioarele, prinzand in scurt timp viteza. Prinse la un moment dat haiana tipului, dar el disparu ca o umbra, chiar din fata ochilor sai, Damon ramannad uimit cu mana in aer, oprindu-se si tragandu-si sufletul.
    - What the fuck was that ?! aproape ca scuipa el, nervos.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I just want to be baad ! <3   

Sus In jos

I just want to be baad ! <3
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: