Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

I have nuffin better to do

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Luca Lestrange
Anul I
Anul I

Reputatie : 1
Data de inscriere : 31/01/2013
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mar Feb 12, 2013 9:09 am

Terminase sa "se joace" cu noua lui achizitie, se uita la Xn si ranji. Si daca nu vreau sa ii dau drumul? Ce vei face Riddle? Iti vei arata "super-puterile" spuse si rase tinando pe Hellen strans de mana. Rosise se uita la el fara sa zic nimic incetase sa se mai zbata, era clar 'She was falling for him." Deci Riddle ai de gand sa mi-o lasi mie pe Hellen sti tu ca pe un mic animal. Promit ca am sa ii dau de mancare si ca am a o tin langa mine cum tu nu ai putut sa o faci. spuse si ranji

Luca:I love you.. Not only for what you are, But for what I am, When I am with you.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mar Feb 12, 2013 9:14 am

Ramase fara cuvinte, inceta sa se zbata din cauza socului, Luca ii dadu drumul acum o tinea de mana, oare chiar o iubea, nu nu sze putea doar se juca cu ea, cum spusese el era doar "un animal" se uita in ochii lui. Zambea ii placea sa faca misto de Xan, sa-l faca sa sufere Xan.. te rog ajutama, si Luca te rog nu il mai jigni pe Xan adica ce ti-a facut el e doar...ehm un baiaty pe care tu rar il vezi pe coridor. cand auzi asta ma smucise de brat.

Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mar Feb 12, 2013 9:24 am

• L-am ciufulit usor pe Luca cand ne saluta, imi placea de copil, era tare simapatic. M-am apropiat de Damon si mi-am sprijinit coatele de umerii lui, sprijinindu-mi barbia in mana si ii priveam cum se cearta pe o fiinta...o chestoe...o ceva care nu prea merita efort dupa parerea mea.
    Am ridicat o spranceana si m-am uitat pe rand la Luca, la fiinta apoi la Xan. Era interesanta cearta la lor.
    Hmm....deci sa inteleg ca voi va certati pe......ea?spun eu aratand cu capul, mai mult cu scarba, spre ea.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mar Feb 12, 2013 9:28 am

Fusese ultima picatura.O lua pe Hellen de barte si o puse pe un scaun.Acum erau doar el si Luca ,fata in fata.
-Asculta corcitura.Daca o mai faci animal si cum iti mai vine in capatana ta aia goala sa o mai faci,o sa mergi langa maica-ta.Ai inteles?Sau trebuie sa o spun pe limba porcilor,sau a boilor?spuse el enervat pe un ton calm.
O privi urat pe Katherine.
-Eu unul o apar ca pe o femeie cu drepturi egale bla-bla.EL o apara ca pe un animal care ii apartine lui si nu are drepturi...de parca maica-sa nu era un animal imputit.Ca fratemiu.spuse soptit si se intoarse inspre Luca,acum cu bagheta atingandu-i burta.Era gata sa spuna Stupefy.Doar sa mai rosteasca acel y si Luca avea sa fie impietrit.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mar Feb 12, 2013 9:41 am

• Am trecut usor pe langa Damon si i-am futut un pumn in gura lui Xan, trimitandu-l pe jos, sau unde dracu vroia.
    Daca nu taci, o sa te pupe ma-ta rece.marai eu la el.N-are decat sa se poarte cu ea ca un catel, ce animal vrea din partea mea, e un nimic. Si-a facut-o cu mana ei, acum indura si nu mai face tu pe viteazu ca esti la fel de praf ca ea. Faci pe durul fara sa sti defapt forta magica pe care o ai tu fata de mine sau de Luca.marai eu la el stand destul de calma.Dragule, om fi noi Cercetasi dar, suntem mai a dracu decat viperinii deci, stai in banca ta si incerca sa nu-ti pui toti vrajitorii in cap, ca nu scapi cu viata.ii spun eu mormaind ceva, si bagheta lui ajunge in mana mea continuand sa-l privesc.
    Ar face bine sa se potoleasca ca iese urat mai ales ca eu sunt responsabila cu ceea ce se intampla in biblioteca. Daca strica ceva sau face vre-o vraja nepotrivita, pot sa ii rup si capul de pe umeri daca vreau.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mar Feb 12, 2013 12:19 pm

• Damon ramase pasiv la tot ce se intampla, stand cu barbia in palma si cotul pe masa, urmarind totul cu irisii sai sclipitori. Il salutase totusi pe Luca atunci cand isi facuse aparitia, acum se uita cand la el, cand la Xan si bineinteles la Katherine.
    - Mai sa fie, dar tare s-au mai incis spiritele pe aici... chicoti el, stiind ca daca in situatia aia ar fi fost Katherine si vreunul ar fi zis ca e fratele ei de cruce, Damon ii rupea capul si cu asta basta.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mar Feb 12, 2013 10:07 pm

Am inceput sa rad cand Kat l-a lovit pe Riddle Riddle esti cel mai prost Cercetas pe care l-am cunoscut am spus si m-am jucat usor cu mana lui Hellen Deci iti lasi "sora de cruce" sa fie jucaria mea? am spus ranjind si uitanduma la Hellen, Sper sa nu mai faci galacie prin biblioteca Riddle, sau data viitoare eu iti dau un pumn am spus incercand sa fiu serios insa ranjetul meu mi-o luase inainte.

Luca:I love you.. Not only for what you are, But for what I am, When I am with you.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 5:23 am

• - Be careful, sweetie. Toys easily break down... sopti Damon amuzat, cand auzi replica lui Luca, adresandu-se evident lui Hellen care in mod ciudat inca nu spusese nimic. Inchise cartea cu zgomot si o impinse mai spre mijlocul mesei, trecandu-si relaxat o mana prin par si asteptand sa vada ce se mai intampla. Pe el il amuzau teribil toate astea si era putin intrigat defaptul ca reusise sa nu sara la bataie desi ar fi putu invoca un motiv.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 5:31 am

• I-am tras o palma peste cap lui Damon si l-am privit urat.
    Tu sti mai bine, nu?mormai eu la el si oftez privind-o pe Hellen apoi pe Luca.De ce i vrei pe post de jucarie? Nu o suport eu pe fita asta dar....e fata si sti....si feme..fetele eu drapturi egale fata de baieti.ii spun eu razand usor.Bine, daca te-a provocat, fara sa faci tu nimic, cum s-a intamplat la mine si acum va indura multe, atunci ar fi o idee destul de buna cu jucaria.spun eu si fara sa-mi dau seama imi dadusem singura o idee si deja ranjetul meu era periculos.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 5:56 am

• - Hei, inceteaza...acum n-am voie nici sa-mi dau cu parerea? Era doar un sfat si nici nu te privea pe tine, isi dadu ochii peste cap cand Katherine il pocni pentru a doua oara. Si oricum , nu vezi ca ea nu zice nimic? I-o placea rolul asta de jucarie, nu vad care a problema. Si poate ca n-am inteles noi bine si jucarie se poate referi si la altceva, zambi el pervers, pe sub mustati, apoi ridica inocent din umeri, afisand o moaca angelica.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 6:39 am

• Si ma mai intrebi de ce te bat.ii spun eu privindu-l calma.Doar la prosti iti sta gandul.continui oftand usor si o privesc pe fetita.
    Nu era o privirea dulce sau drguta ci una rece, cu scarba si dispret, chiar era ciudat ca pe ea au gasit-o astia doi sa se indragosteasca.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 7:15 am

• - Oh, haide, a fost o glumita, chicoti el ranjind tampeste si se duse langa ea, ducandu-si un brat dupa umerii ei. Daca te uiti putin la ei...gandul te duce sigur la vremurile indepartate, tu, eu, Stef...diferenta e ca eu nu te-as fi tratat vreodata ca pe un obiect, sau asa ceva... spune el, luandu-si un aer caraghios, ca de povestitor, facand niste gesturi cu mana spre cei 3.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 7:27 am

• L-am privit ciudat si m-am uitat la ei.
    Da, tu erai dragut cu mine si dulce, Stef era dragut si protector, eu aratam mult mai bine ca ea si nici unul din voi nu incerca sa ma sugrume. Si....ati avut certuri si batai muuult mai bune decat ce au copii aici de fata.i-o intorc eu zambind ca apoi sa ii privesc din nou.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 7:36 am

• - Bineinteles ca am avut certuri si batai mult mai serioase si mai captivante, spune el imediat, mandru, luandu-si un aer important.Sa nu uitam episoade cum ar fi cele in care Stefan m-a aruncat pe geam sau cand eu l-am dat cu capul de zid si i l-am spart, zice ranjind sadic, oftand apoi nostalgic. Eu si Stef eram de cele mai multe ori buni de dati la tv! facu el in continuare pe modestul.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 12:09 pm

Bhaa lu "chestie" nu ii place de Hellen. adica si ea e mai ehm.. better ca el de "Fara Numar Ori". Nu vedeti si voi ce distrus e? Nu-mi vine sa cred ca a fost cu Bo & Bea. Adica uitati-va la el. am spus si am scos un sunet ca si cand as vomita. Si cat despre ea am spus si m-am uitat la Hellen O vreau A MEA si sa nu m-ai iasa cu "chestie", cica "frati de cruce" porcarie am spus zgariindo pe Hellen pe brat Si ayway pot face ce vreau cu ea oricum voua nu va pasa am spus ranjind malefic la Viperina

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 12:12 pm

• - Mda, nici eu nu stiu de ce a iesit Bo cu el...cat despre Bea e mai de inteles, e mai mica si mai naiva, deci... ridica el din umeri, ciufulindu-si parul. I told ya that the toys are easily broken... le reaminti el atunci cand Luca o zgarie pe viperina, afisan un ranjet rautacios. Evident ca nu se va baga, sa faca ce vrea cu ea daca e a lui, atata timp cand nu se lega de Kat el nu avea nicio treaba.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 12:17 pm

• Am inceput sa rad cand am auzit si am privit-o ep fata care statuse atata de tacuta.
    Imi place de pusti, stie ce vrea.ii spun lui Damon razand usor si ma uit la Xan apoi la Hellen.Nup, chiar nu-mi pasa ce faci cu ea, din partea mea ii poti da si foc, dar nu in biblioteca.ii spun eu razand si ranjesc la Luca.Daca mei vrei o jucarie, este o tipa pe aici, Anna se crede mare dura dar, cred ca inca mai are vanataile de la mine. O sa te distrezi pe seama strungaretei ei.ii spun eu razand amintindu-mi de felu cum rajea tipa si ma bufnea rasul de nu mai puteam dar, acum incercam sa ma abtin.

Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Mier Feb 13, 2013 10:27 pm

Daua nibi paia n-ai vazut ce urata e?am spus dezgustat Am vazut ca are ochiul invinetit capodopera ta? am spus ranjind -Oricum nu am de gand sa-i dau foc am spus si m-am uitat la Viperina dandu-i drumul si punandu-i mana pe umar incercand sa o trag mai aproape de mine.Oo, biata fata, Riddle acukm nu ar trebuii sa o ajuti vroiam o bataie, sa ii trag lui Riddle 15 pumni in fata aia deja invinetita de Kat, si trebuia sa am un motiv bun, adica doar n-o sa dau ca nebunul in el.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Joi Feb 14, 2013 12:50 am

Mi-am ridicat privirea catre Luca, care ra mai inalt ca mine, fuck, vroiam sa il musc de gat insa.. ar fi fost awkward. -Luca esti un bou prost nesimtit, tampit, vrei sa iti fac o lista? Stii e mai usor sa spun ce nu esti am spus aruncandu-i o privire rece. -Si sa stii ca nu sunt a ta nici a luiam spus dejgustata Si daca ar fi sa aleg l-as alege pe Xan adica el e mai dragut si mai intelegator ca tine.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Joi Feb 14, 2013 3:10 am

• Cand auzi ce zice viperina, Damon pur si simplu bufni in ras si-si lasa capul pe umarul lui Katherine, hlinzindu-se in continuare.
    - Da, Xan e asa de dragut...pana cand ii va sari tandara si de va face si pe tine curva, isi dadu Damon ochii peste cap, stramband din buze dezgustat. Si nici nu apucase sa-i dea mama de bataie care o merita din plin pana la capat, dar inca nu era timpul pierdut.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Joi Feb 14, 2013 5:04 am

• AM inceput sa rad de ce spusese Luca apoi il privesc zambitoare pe Xan.
    Uite, nu ca nu as vrea sa te bad bocind si strigand dupa Xan dar, nu e asa "dragut" pe cat crezi tu. Vorba lui Damob, odata ii sare tandara si te face curva si in alte feluri, la fel ca pe Bo, nu-i asa dragule? Mai ai urme de la ghearele mele sau deja te-ai vindecat?il intreb eu continuand sa ii zambesc amar, fara sa ma mai uit la fata, pe moment.

Ultima editare efectuata de catre Katherine Pierce in Joi Feb 14, 2013 8:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Joi Feb 14, 2013 5:18 am

Intamplator,se afla Anne acolo.Cauta o carte despre Magie Neagra.Cauta bibliotecara...Katherine.Isi dadu ochii peste cap si o gasi intr-un mic grup.Statu sa asculte si isi auzi numele.Scuipa si isi facu aparitia acolo,cu bagheta la indemana.
-Mai,mai,mai.Se pare ca lui Damon si Katherine se alatura un altul...*isi indreapta privirea inspre Luca*.
Ranjeste si i se adreseaza lui Katherine plictisita:
-Stii,vreau sa imprumut cartea asta.Pot?

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Joi Feb 14, 2013 5:29 am

• - Sweetheart...suntem o intreaga secta, crede-ma, nici nu ai idee cate persoane pot fi de partea noastra, incepand pana si cu ametitul de frate'mio care chiar daca ma uraste tot de partea mea e, rase Damon ironic, sarutandu-i obrazul lui Kat si revenind pe scaun ,cascand. Mai sa fie, dar tare s-a mai aglomerat...singurul lucru care mai lipseste e sa apara si Bo si sa-mi dea cu o carte in cap. stramba el slab din buze.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Joi Feb 14, 2013 5:31 am

Isi dadu ochii peste cap.Spusese o replica tampita,asta e adevarat,dar nu ii placea sa fie atat de mult luat in ras.Se ridica in picioare si spuse:
-Bine,bine.Vorbiti voi cat vrei.Eu unul plec la alta masa.Eu vreau sa citesc,nu sa fiu implicat intr-o bataie viitoare...Apropo,nu sunt las. Neutral
Acesta arata inspre usa bibliotecii care se deschise.
Aparu Anne.O saluta si pleca fara sa mai zica nimic.Nu mai avea nevoie de certuri.Ofta si se aseza intr-un colt de langa un geam.Afara era innorat,dar se putea citi la lumina soarelui.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   Joi Feb 14, 2013 5:44 am

• Bo intra si ea in biblioteca, clatinandu-se usor din cauza cartilor pe care le cara. Le luase seara trecuta ca sa-si faca temele...dar le luase pe rand, facand mai multe drumuri, asa ca acum se chinuia ca naiba. Ii vazu la o masa adunati pe Katherine, Damon, Luca, Hellen si Anne si banui ca iar se cearta sau asa ceva, si se decise doar sa-i salute si apoi sa treaca mai departe. Il vazu pe Xan singur la o masa si ca sa-i arate ca nu-i poarta pica se aseza in fata sa, punand cartile jos.
    - Hei, zambi ea.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I have nuffin better to do   

Sus In jos

I have nuffin better to do
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Biblioteca-
Mergi direct la: