Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Siluetele.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 10:55 am

• - O cautai pe profesoara de Transfigurare, serios? In pivnita viperinilor?! il priveste sceptica, ramanand complet inexpresiva. Cat despre casa Infamfatiilor...cred ca pentru a o gasi trebuie sa te intorci de la casa de un provii, unde pariez ca tu esti sef la asta! ii raspunde pe un ton acid, zambindu-i acru. Si nu mai spiona domnisoare, poate te alegi cu-n ochi vanat sau chiar mai rau... adauga de data si mai rautacioasa.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:00 am

Xan nu se mai putea abtine.Acum se tavalea pe jos de ras!
-Chiar crezi ca imi e frica de o fetita mica si rasfatata?Ce se va intampla va venii 'tati' tau si imi va lua dreptul de a mai merge la Hogwarts?Sau e Devorator al Mortii si ma va omori?
Xan avea lacrimi in ochi.Dar apoi nu mai putea respira,se sufoca.Si apoi cu un bufnte infundat cazu jos cu ochii larg deschisi.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:03 am

• Il privi ca traznita cand cazu pe jos, ramanand totusi la fel de inexpresiva.
    - Daca te pleznesc iti crapa capul ca un dovleac, ii spuse sec, fara sa dea vreun semn ca il va ajuta sa se ridice, la urma urmei nu avea ce sa caute acolo si mai era si cu nasul pe sus, plus replici de doi bani, exact genul de tip pe care Deborah l-ar fi aruncat prin primul geam fara sa aibe vreo remuscare. Ridica totusi o spranceana, din nou, cand observa cat de larg deschisi erau ochii acestuia.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:05 am

Bea o urmari pe Deborah pana la locul de unde se auzise un fel de ras infundat. Un baiat statea acolo ascultand conversatia noastra. UN BAIAT ! necunoscut ! OMG ! nu am mai fost asa 'populara' demult. Oare ce a gasit asa interesant la convorbrea noastra? Anyway..
- Bo, il cunosti pe baiatul asta?
Lui Deborah ii lua ceva timp sa-mi raspunda deoarece astepta o replica de la baiatul ce ne ascultase conversatia.

Bea >.<
.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:12 am

Xan era inconstient!
*in mintea lui*
'Cum?Cum am ajuns aici?Ce s-a intamplat?Heeeeei!Anybody here?'Nimic.'Heeei!e cineva?' Iar nimic.Apoi vazu o silueta.Aceasta lasa jos un bilet.Xan il ridica si citi:

Draga Xan,
Sper ca citesti acest bilet...caci daca il citesti,inseamna ca Tom a murit si tu ai ajuns inconstient...
Asa ca va trebui sa-ti spun:
tu dragul meu,va trebui sa le spui tutror elevilor s acaute o carte cu vraji nedescoperite.

Bafta!Si sunt mandra de tine!
Semnat,
Merope Gaunt,mama ta
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:15 am

• - Habar nu am cine e, dar dupa cum mi-a vorbit e clar un prost crescut, ridica ea din umeri si il privi nesigura. Nu-s sigura, dar cred ca lesinat sau ceva...ce facem? isi intoarse privirea spre Bea, habar nu avand cum sa reactioneze. Intr-adevar tipul o calcase pe coada rau de tot, dar nu puteau sa-l lase acolo sa zaca pe jos cu toate ca le spionase, doar nu erau sadice si nimic de genul.

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Mier Noi 28, 2012 11:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:20 am

Xan incepea sa le auda.Dar nu-si simtea mainile.Nici picioarele...Ce se intampla?Nu se mai simtea nciiodata asa de cand...de cand...de cand murise mama sa!
Dar cum?Nu mai era nimeni inafara de...
Oh,nu!Gina!Femeia care-l ingrijise!Daca era moarta?Daca nu mai traia?Daca au omoart-o Devoratorii?Oh,nu!Xan urla de durere si se zvarcolea ca un nebun.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:21 am

Bea il ridica repede de roba in sus si ii trase cateva palme zdravene:
- Alo ! Wake up !!
Baiatul nu reactiona in niciun fel, nu mai stiam ce sa fac, asa ca, la fiecare 5 secunde ii trageam cate o palma zdravana.
Incepuse sa reactioneze, isi misca capul in diferite parti asa ca Bea ii dadu drumul cu grija, incet, jos,

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:25 am

• Deborah marii ochii, dandu-se din instinct mai in spate cand baiatul incepu sa se zvarcoleasca in toate feluri si sa tipe, aproape ca tresari din aceasta cauza.
    - Asta clar nu e bine, ar trebui sa chemam un adult, sau pe cineva... spune in soapta, muscandu-si buzele si trecandu-si intr-un gest nervos mana prin par- asta era exact ce-i lipsea dupa acea zi extenuanta.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:28 am

Bea se uita fix la baiat incercand sa-si dea seama de simptome.
- Du-te tu, eu raman aici.
Baiatul nu parea ranit, parea mai degraba ca urla din instinct, ca este nervos, suparat si preferam sa stau , sa ascult si sa privesc. Poate isi revenea si ca de obicei, eu sunt cel mai bun ascultator. Dar cand vine vorba de spus.. ma rog.
- Davca vrei sa chemi pe cineva, fa-o rapid !!

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:41 am

• - Ma duc acum, ma duc, spuse repezita iesind imediat pe usa in fuga. Voia sa se duca la biroul directoral, insa chiar inainte sa ajunga acolo o vazu pe directoare iesind de dupa statuie. Se opri in fata ei gafaind, privind-o parca disperata. Ma scuzati, stiu ca este tarziu...dar un baiat, nu stiu cum il cheama sau de la ce casa e, a lesinat in pivnita viperinilor si eu si Beatrice nu stim cum sa procedam! spuse tot intr-o suflare.

Sus In jos
Heather Snow
Director
Director

Reputatie : 6
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:51 am

Am aruncat o ultima privire in birou si mi-am trecut mana prin coada mea deja ciufulita, am privit ceasul din perete, ora zece, e deja tarziu si elevii trebuie sa fie in pat deja de o ora.
Lucrurile incep sa se complice si zvonurile sunt din ce in ce mai multe si mai confuze ca niciodata, nu stiu ce sa mai cred, Karlos nici el nu mai stie. Arunc o privire la tabloul lui Dumbledore, doarme linistit cu capul sprijinit de tine.
-Acum mai mult ca niciodata am nevoie de sfatul tau maiestre.
Soptesc si imi scutur capul infasurandu-mi mai mult roba pe mine si coborand scarile garguilui. Cand ajung la ultima treaba o eleva de la viperini vine disperata, imi zice totul si deja incep sa ma comport ca o profesoara, ce cautau ei la orele astea pe coridor?
Am fugit alaturi de ea spre pivinta, elevul de la Cercetasi este inca intins pe jos.
-O sa ma gandesc la pedepsele voastre mai tarziu, trebuia sa fiti in pat la ora asta! Acum trebuie sa fac ceva sa il salvez pe Xan, saracutul, mereu are probleme ca astea..
Ma aplec la el si il ating usor, off cine stie ce a mai facut de data asta.
-Vulnera Sanentur.
O lumina albicioasa se exteriorizeaza spre baiat, vindecand ce trebuie, este aceeasi vraja pe care Pleasneala a folosit-o pe Draco cand a fost atacat cu Sectumsempra, deci o sa mearga si pe cazul lui Xan.

A woman knows the face of the man she loves as a sailor knows the open sea.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 11:58 am

- Dna. eu.. adica stiu ca nu prea sunt importane parerile mele, dar.. eu nu cred ca l-a ranit cineva. Eu cred ca a urlat instinctiv.. adica stiti la ce ma refer. Poate are probleme .. sau? Adica.. nu stiu, nu ma bag. Este doar parerea mea, sper sa nu o luati in nume de rau.
Aoleu ! ce fac aici ?? tocmai imi exprim parerea unui director ! nici macar profesor.. director ! Vocea din capul meu imi spune sa ma exteriorizez, dar nuu ! Tazi Bea, TACI !

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 12:05 pm

• Deborah nu mai spuse nimic, spera ca totul sa se rezolve. Pedpsita, cum reusea mereu asta? Totul incepuse din pura ei nevoie de a citi o carte si pierduse notiunea timpului, nimerind exact ziua cand programul de la biblioteca era mai lung. Eh, oricum pedeapsa nu mai conta, avea sa treaca peste, acum era mai important ca baiatul sa-si revin.
    Isi musca usor buza de jos, asteptand sa vada ce se va intampla
.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 12:09 pm

Xan s etrezi brusc.Zambi vazand-o pe profesoara si spus-se:
-Doamna profesoara,ne veti pedepsi mai tarziu.Trebuie sa gasim o carte.Una importanta,care ne va schimba viitorul.Va rog,nu ma credeti nebun.Dac aeram nebun foloseam o vraja pe cei din incapere si nu cred ca era una permisa.Va rog,sa mergeme!E in prima sectiune din biblioteca!Daca nu e nimic,ma puteti da afara si trimite la Azkaban!Va rog!
Vocea lui Xan ruga...chiar implora!
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 12:15 pm

• Ce naiba era neinregula cu tipul asta? se intreba Deborah privindu-l ciudat. Nu din cauza cartii, ci a schimbari comportamentale radicala, la 180 de grade la o adica. Isi scutura capul, defapt nu trebuia sa o intereseze, acum parea sa fie in regula, deci nu il va avea pe constiinta.
    Acum...ar trebui sa-si faca grija in legatura cu pedeapsa, care cine stie cat de grea va fi sau cat de plictisitoare, oricum urma sa nu aduca nimic bun.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 12:33 pm

Bea se uita confuza la persoanele din incapere. Cugeta ce sa faca, era prinsa intre ciocan si nicovala. Dintr-odata, spuse:
- Xan, daca asa te cheama.. eu vin cu tine !
Deborah se uita putin ciudat la mine, dar nu spuse nimic. Oare ma credeau nebuna? Nu stiu .. nici macar eu nu stiam de ce, dar eram din ce in ce mai curioasa de ce voia baiatul asta.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 1:09 pm

• Deborah cazu un pic pe ganduri, defapt era si ea putin curioasa in legatura cu cartea si cum ar putea aceasta sa schimbe viitorul. Chiar voia sa stie despre ce e vorba.
    -Vin si eu! spune deodata, pe vocea sa placuta, raraita. Ah, adicaa...daca ne da voie doamna directoare, adauga aproape imediat, ducandu-si una din maini dupa cap, zambind stanjenita.

Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 1:13 pm

Bea se uita cu subinteles la Deborah, gen: nu trebuia sa faci asta !! si astepta ca Xan sa le duca la cartea respectiva curioasa. Din cand in cand, se uita la dna. directoare sa vada daca le spune ceva..:
- Dna., va promit ca imediat dupa ce citim cartea, sau o gasim.. mergem in pat . Va rog frumoooos !
Ma uit cand la Bo, cand la Xan, cand la dna. directoare. Fiecare aveau cate o expresie diferita. Xan parea cat de cat speriat, Deborah parea la fel de curioasa ca mine, insa pe chipul dnei. directoare se citea putina suparare..

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Siluetele.    Mier Noi 28, 2012 1:16 pm

• Nu mai zise nimic, nu voia sa insiste, nu-i placea sa faca asta, dar adevarul era ca in sinea ei spera ca directoarea sa cedeze. La o adica oricum erau treji si deja incalcasera niste reguli si aveau sa fie pedepsiti, ce mai strica daca se intorceau pentru 5 minute la biblioteca? Doar nu avea sa fie un capat de lume. Isi netezi roba neagra cu palmele sale reci asteptand parca nerabdatoare verdictul, sperand ca acesta sa fie unul pozitiv.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Siluetele.    

Sus In jos

Siluetele.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Biblioteca-
Mergi direct la: