Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Lectia I

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Karlos Erdeva
Director
Director

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 30

MesajSubiect: Lectia I   Dum Feb 10, 2013 12:06 am

Lectia 1

Afara era innorat.Karlos se uita pe geam si zambi.Era vremea lui favorita.
    'Curand va incepe ploaia,mai bine ma duc in clasa...'
    Karlos isi lua privirea de la cerul innorat si merse in clasa.Deschise usa, toti elevii asteptandu-l pe Benjamin, noul profesor de Farmece.
    'Buna ziua - spuse Karlos si elevii se uitau mirati la el - astazi ii voi tine locul domnului profesor Benjamin , a avut o problema si nu a putut sa vina.Astazi vom invata vraji de vindecare, aproape cea mai folositoare categorie de vraji.Bun, sa incepem!Un amator?...'

Anul II
Anul II

Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Lectia I   Dum Feb 10, 2013 4:41 am

-Buna ziua Domnule Director. spuse Viperina si se ridica in picioare Pai nu sunt o adepta a Farmecelor de genul, insa cel mai mult imi place UnDo. spuse fata si apoi incepu sa roseasca nu prea se pricepea la vraji de genul.
Spera sa fie bine sa castige niste puncte pt casa sa, se pricepea la ora de Farmece, dar nu la genul asta. ["Da doamne sa fie bine da doamne sa fie bine" se gandea fata si se holba la profesor

Ultima editare efectuata de catre Hellen Homeskillet in Dum Feb 10, 2013 5:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Lectia I   Dum Feb 10, 2013 5:15 am

• Leloush isi arcui sprancenele cand vazu ca cel ce intrase pe usa era directorul Karlos, si nu profesorul acestora de Farmece. Eh, ce mai conta? Ramase in banca, la locul sau, deocamdata nu se oferi el sa faca ceva, statea prea comod pe scaun ca sa se ridice si sa se implice, dar o va face la un moment dat, daca va fi nevoie. Irisii sai cafenii si misteriosi o studiau acum pe Hellen care se oferi ea, asteptand sa vada ce se va petrece.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Karlos Erdeva
Director
Director

Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Lectia I   Dum Feb 10, 2013 5:24 am

Karlos zambi.
    'Ce pot spune...Hellen'
    Karlos se intoarse la fereastra si privea cum ploua.Privirea lui...Afara incepu sa fulgere, era unul din cele mai indragite lucruri ale lui Karlos.Statu cateva momente si zambi ironic.
    'Mai bine aleg eu, inteleg ca sunteti nerabdatori toti, ce spuneti de Leloush Petrova!In clasa se facu liniste.Haide, nu-ti fie teama!'

Anul II
Anul II

Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Lectia I   Dum Feb 10, 2013 5:30 am

Fat se aseza la loc in banca probabil nu era nimic din ce spuse bine, deschise cartea si incepu sa citeasca, insa chiar atunci vocea Directorului. Toate privirile se atintira spre Leloush, pai spera sa se descurce bine. Pffui la ce sa gandea Leloush era mereu pregatit pentru fiecare ora, ea avea nevoie de incurajari mai mult decat Leloush. Dar totusi spera sa se descurce bine Smile

Sef de Casa

Data de inscriere : 14/12/2012

MesajSubiect: Re: Lectia I   Dum Feb 10, 2013 5:32 am

• - Mie nu mi-e teama de nimic, ei sunt speriati de mine, spune simplu, cu referire la unii din colegii lui. Toata lumea stia ca Leloush putea sa fie cu adearat groaznic, si probabil se speriasera si dupa ora de Transfigurare in care el se transformase intr-o pantera. Dadu relaxat din umeri si se ridica, aranjandu-si cravata rosie, aratand impecabil ca deobicei, caci asa ii era felul de a fi si din doar cativa pasi mari si vehementi ajunse in fata clasei, langa catedra. Acum astepta ca directorul sa-i spuna ce ar vrea sa faca.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012

MesajSubiect: Re: Lectia I   Lun Feb 11, 2013 3:17 am

• - Imi pare rau ca am... dadu Damon navala, deschizand usa pana la perete, dar ii ramasera cuvintele in gat si ii pica fata cand vazu ca cel care era in clasa nu era profesorul de Farmece, ci directorul. Grozav, norocul lui. Oricum intarzia la toate orele, trebuia sa fie odata si odata prins de Karlos sau de Heather, nu? ...intarziat, termina de zis afisand un zambet tampesc.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Lectia I   Lun Feb 11, 2013 4:40 am

• Am intarziat, ca de obicei dar in ziua aia eram, pissed off. Am reusit sa intru si in Damon cand intru in clasa dar, nu zic nimic, doar ma duc intr-o banca auzind in aer despre ce e vorba.
    De obicei eu eram cu vrajile de vindecare dar nu ajut pe nimeni, nupa vin toti la mine.
    L-am privit plictisita pe Director si apoi la Leloush. Am ras putin cand l-am auzit ce-a spus dar, am incercat sa nu atrag atentia.....prea mult.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Lectia I   Lun Feb 11, 2013 12:26 pm

David daduse buna ziua fericit domnului director si zambize cand auzise subiectul: vraji de vindecare. Ridica mana in semn ca ar vrea sa spuna ceva, iar cand ii fu dat voie sa vorbeasca zise:
- Preferatele mele sunt Episkey si Vulnera Sanentur, dar mai exista si altele destul de grele pe care a incercat Miss Pomfrey sa ma invete sa le fac, dar nu le-am reusit in totalitate. Termina de vorbit si se uita in jur. Bea si Destiny ii zambeau din a doua banca.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Lectia I   Lun Feb 11, 2013 12:37 pm

Soimeanca se asezase cu o bruneta in banca si facusera cunostinta. Nu stia decat o vraja de vindecare, aceea era vulnera sanentur, pe care o folosise chiar pe ea, asa ca nu ridicase mana, ci se sprijinise cu spatele de scaun si privea catre baiatul care vorbea. Apoi isi invarti ochii prin sala, uitandu-se cand la tavan, cand la fereastra, cand la ceas si ochii ii fusera lipiti intr-un final pe director care il poftise in fata pe Leloush.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9

MesajSubiect: Re: Lectia I   Mar Feb 12, 2013 6:40 am

• Bo era singura in ultima banca, surprinsa singura de faptul ca nu intarziase ca deobicei .Evident, o facusera altii, dar nu mai conta.
    - Eu zic ca Damon ar trebui sa stie cel mai bine vraji de vindecare...doar e primul care s-a angajat ca asistent la cabinet! zice ea senina, ridicand din umeri. Evident tanara inca il ura pe tanar fiindca ii daduse lui Adrian jurnalul ei si ii facea rele cu fiecare ocazie.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Lectia I   Mar Feb 12, 2013 9:52 am

Langa Bea se aseza o soimeanca blonda, mai mare ca ea cu mult. Facura cunostinta apoi incercara sa fie putin atente la ora, deoarece profesor le era azi chiar directorul si nu vroiau sa faca o impresie asa proasta, cel putin, din punctul de vedere al viperinei. O auzi pe Deborah din ultima banca cum spusese ceva despre Damon si se intoarse catre ea, zambindu-i. Apoi isi atinti privirea catre rusul din fata clasei si isi duse o mana catre obraz.

Bea >.<
.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lectia I   

Sus In jos

Lectia I
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Farmece-
Mergi direct la: