Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

The creepy guy and the innocent girl

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Liselotte van Korn
Anul I
Anul I

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/02/2013

MesajSubiect: The creepy guy and the innocent girl   Sam Feb 09, 2013 12:39 pm

Un nou an scolar. Da. Asta era. Un nou an scolar era pe cale sa inceapa.
    Rotile Expresului de Hogwarts de invarteau pe sine cu o viteza ametioare. O astepta un drum lung pana la castel insa avea sa merite. Alte prostii, alte tampenii, alte detentii, alte prieteneii si cel mai important alte primbari nocturne. Il mangaie pe Charlie pe spate. Catelul era tolanit lenes in poala ei, fericit de faptul ca avea cu cine sa se joace mereu. Isi arunca privirea pe geamul aburit si desena printre vaporii de apa condensati o inimioara pe care o stersese imediat. Nu se gandise la nimeni cand facuse asta si stia prea bine ca daca nu ar fi fost singura in cuseta ar fi fost tachinata. Dar nu. Era ceva involuntar, pe care il desena de fiecare data cand prindea ocazia.
    Si ca tot veni vorba de cuseta. Se parea ca pe parcursul drumul de anul asta avea sa stea singura. Pf... nici nu o deranja asta. Mai bine statea de vorba cu Charlie decat cu cine stie ce elev sacaitor de enervant. Probabil asta ramasese singura cuseta in care mai erau locuri libere.
    Isi focaliza privirea lenesa in exceriorul geamului. Peisajul zbura pe langa ea cu o viteza ametitoare. Renunta la a mai privi afara. Nu avea nici cea mai mica intentie de a se alege cu o urata durere de cap inca din prima zi de scoala.

ooc: poate sa continue oricine, atat timp cat e baiat Very Happy

Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I

Reputatie : 1
Data de inscriere : 31/01/2013
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: The creepy guy and the innocent girl   Dum Feb 10, 2013 1:44 am

Se plimba degajat oe coridor cu mainile in buzunar si fluierand. Se uita in fiecare compartiment, vroia sa gaseasca unul gol, vroia sa isi desfaca sticlele de BERZERO pe care tocmai le cumparase. Cutreierase tot Trenul, insa nu gasi nici unul liber. Intra repede intr-un compartiment, in el se afla o fata, o studie cu atentie apoi se aseza in fata ei.
-Pai, buna.Nu deranjez. Nu?

Luca:I love you.. Not only for what you are, But for what I am, When I am with you.
Sus In jos
Liselotte van Korn
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: The creepy guy and the innocent girl   Dum Feb 10, 2013 4:53 am

Isi indrepta privirea spre usa care se deschise si in pragul careia aparuse un tanar. I se parea ca il cunoaste de undeva insa nu stia cu precizie de unde sa il ia. Schita un zambet fals, de intampinare. Tipic ei.
    Hei. Nu, nu deranjezi. Raspunse satena lipindu-se cu spatele de bancheta.
    Isi puse piciorul dreptu peste cel stang, intorcandu-si atentia catre cartea scrisa de R. Mead. Nici nu mai stia unde ramasese cu cititul. Trecu o linie insesizabila de la actiunea cartii spre propriile ganduri incat acum isi pierdu concentrarea necesara pentru a mai putea citit.
    Daca esti amabil, ai putea te rog sa inchizi usa? Vine curent de pe hol. Spuse Raven dupa cateva clipe, cu o usoara nota de rautate in voce. Mda.... din nou era ceva tipic pentru ea.

Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: The creepy guy and the innocent girl   Dum Feb 10, 2013 5:17 am

Baiatul se ridica si inchise usa incet. Usa scartaia.
-Pai sper ca nu te incomodez, oricum nu am de gand sa plec de aici. spuse baiatul pe un ton ursuz, nu ii placea sa fie 'in plus" undeva.
-Apropo numele meu e Luca, Luca Lestrange. spuse el si deschise o sticla de berezero. -Vrei si tu?:3

Luca:I love you.. Not only for what you are, But for what I am, When I am with you.
Sus In jos
Liselotte van Korn
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: The creepy guy and the innocent girl   Dum Feb 10, 2013 6:15 am

Keep calm. Inafara de coridor nici nu cred ca ai unde altundeva sa se duci. Anul asta parca sunt mai multi boboci decat in oricare alt an. Spuse satena usor indiferenta. Alt motiv pentru care era nevoita sa fie si mai atenta in timpul acelor mici escapade nocturne. In anul precedent se intalnise cu o groaza de boboci care alergasera intr-un suflet la seful de casa in speranta ca vor face o fapta buna. Raven insa disparea repede din peisaj cand era vorba de profesori si detentii.
    Eu sunt Raven Cameron. Scutura usor din cap in semn de negatie.

Sus In jos
Luca Lestrange
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: The creepy guy and the innocent girl   Dum Feb 10, 2013 7:46 am

Am observat, trenul e plin de boboci anul asta. spuse si incepu sa se strambe Mereu imi incurca planurile, ma parasc repede directorului, pffui de parca mi-ar pasa, de obicei ma strecor afara din castel si ma duc in padurea interzisa cu niste prieteni ar trebui sa vii si tu. spuse baiatul si incepu sa rasfoiasca "Profetul Zilei"

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: The creepy guy and the innocent girl   

Sus In jos

The creepy guy and the innocent girl
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: King's cross station :: Expresul de Hogwarts-
Mergi direct la: