Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Magic War on Space

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Magic War on Space   Vin Feb 08, 2013 7:40 am

Aceasta poveste are ca subiect un razboi intergalactic cu personaje din serialul Doctor Who care au ca si participanti si personaje noi din Harry Potter. Smile

Episodul I:meeting

Vântul bătea puternic.Dar,brusc,acea pală de vânt deveni o mică tornadă.Apoi,o cabină telefonică veche şi albastră ateriză în faţa Hogwarts-ului.Din ea ieşi un om mai scund,cu păr negru şi ohii negrii.Era al doisprezeclea Doctor supranumit John Smith.Acesta inspiră şi se îndreptă înspre castel.Intră şi în acel moment,coridoarele gălăgioase tăcură...acesta urcă scările şi ajunse în faţa garguiului de piatră.
-Unicorn cu fez.spuse el pe un ton vesel şi cu o voce groasă.
Garguiul dispăru din vedere,dar în locul lui apărură nişte scări de piatră.John urcă pe ele şi ajunse în faţa uşii directorului Xan Riddle.Intră fără să bată şi directorul,care citea o carte,îl privi surprins pentru un moment pe Doctor,dar apoi vorbi pe un ton plictisit:
-Ia loc.Veştile primite de la tine acum două luni nu sunt prea bune,nu crezi?
John se aşeză şi căscă puternic.Afară era o zi însorită şi îşi dorea ceva acţiune.Dar acum trebuia sa povestească tot ce auzise.
-A,sunt rele,ştiu.Dar am unele mai bune.Şi cred ca îţi vor plăcea.zise el şi îi trase cu ochiul.
În încăpere Apăru un mic spiriduş cu şase ceşti de ceai şi un ceainic mare.John ridică o sprânceană şi continuă pe un ton calm:
-Cine mai vine?Mi-ai spus că vom fi doar noi doi.
-Oh,dragul meu...chiar crezi că doar eu sunt îngrijorat pentru soarta lumii vrăjitoreşti?O,nu.Va trebui să sosească Ministrul din Berlin,din Bucureşti,din Washington şi din Buenos Aires.
-Aha...bine.
-Dar spune-mi ce am de auzit...sunt chiar curios.
-Curiozitatea omoară pisica.spuse un tablou de lângă uşă.
Era un bătrân cu barbă albă,cu ochi albaştri şi cu ochelari în formă de semilună.Era Albus Dumbledore.
-Te rog Dumbledore,chiar nu mai am răbadre.răspunse Xan nerăbdător,jucându-se cu degetele absent.
-Bine dragul meu Xan.Dar să ştii...tu vei avea de suferit.
Directorul ridică o sprânceană şi oftă.
-Te rog,spune-mi veştile.
-Ei bine,se pare că va avea loc un război între Skaro şi Pământul Paralel.Ne va afecta şi pe noi.Dar,partea bună,e că,dacă facem un armistiţiu cu Silurienii,vom putea duce acest război magico-intergalactic.
-Deci tu vrei ca vrăjitorii din lume să-şi rişte viaţa într-un război încă nedeclanşat?întrebă rece Xan.
-Da.Dacă nu acceptă,e problema lor.Oricum va afecta grav Pământul.A,da.Deja Dalekşii au făcut o alianţă cu Sontaranii şi cu familia de Slitheeni.Dar cyborgii vor să facă cu Gallifrey şi cu Pământul.Tu,dragul meu,vei conduce armata de vrăjitori.Acum celelalte ţări invitate de tine vor trebui să fie de acord.Dacă nu,suntem cu toţii morţi.
Xan deschise gura să răspundă,dar se auzi o ciocănitură în uşă.Doctorul zâmbi şi directorul îl privi urât.
-Intră!strigă el.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/

Magic War on Space
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: OOC :: Fan Fiction.-
Mergi direct la: