Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Smile, because you can.

In jos 
AutorMesaj
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Smile, because you can.    Sam Feb 02, 2013 11:24 am

Raluca ii sterpelise Deluminatorul surorii sale, asa ca isi cauta un loc sigur in care sa-l ascunda. Se hotarase sa-l ingroape undeva langa lac, insa renunta la idee cand isi aduse aminte ca sora sa ar fi cautat Deluminatorul cu pretul vietii, pentru ca tinea foarte mult la el si se sprijini de un copac, privind catre cer, gandindu-se la prostia pe care incercase s-o faca. Se intuneca afara, iar imprejurimile castelului erau din ce in ce mai pustiite, elevii intrand la caldurica in casele lor. Cercetasa nu dorea sa auda forfota din Camera de Zi asa ca hotarase sa ramana macar cateva minute, sau poate ore afara, departe de zgomotul dinauntru. Isi dorea putina liniste. Cand, dintr-o data auzi pasi indreptandu-se catre ea. I se parea ca sunt doua persoane, insa veneau din directii diferite.

~ Privat.

Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Sam Feb 02, 2013 11:56 am

Soimeanca iesea din Padurea interzisa murdara si cu o taietura destul de adanca pe obraz. Se duse catre lac, unde vroia sa se spele , insa acolo dadu de vechea sa " amica " Raluca si zambi batjocoritor. Insa azi nu avea chef, dupa ce tocmai venise din padure. In timp ce dadu din cap in semn de salut, ceea ce o mira pe cercetasa, isi dadu cu doi pumni de apa pe fata si se sterse apoi cu roba. Isi pipai rana si zambi fara sa vrea. Apoi isi ridica privirea catre cealalta parte a lacului si vazu o silueta indreptandu-se catre ele.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/01/2013

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Sam Feb 02, 2013 12:01 pm

Eram plictisita rau.Am cascat lung si m-am imbracat,iesind din drmitor,Camera de zi era goala,asa ac de ce sa nu ma plimb?Ies afar din scoala...ma vede Doamna Noriss;dar eram cu spatele la ea.Ma apropii de ea,fara sa mi se vada fata,si incep sa o mangai.Toarec linistita si fug brusc.Flich nu va stii cine a fugit.Pe malul lacului,caracatita isi odihneste o tentacula.Rad incet si dau din cap.Apoi,vad niste siluete.Meg incet catre acel loc si vad cine sunt acele siluete:Destiny si Raluca.
-Sal'tare girls.zic eu plictisita,cascand si asezandu-ma pe sezut.

'In dreams,we enter in a world that is entirely our own.'-Albus Dumbledore
A doua clona a lui Xan. Very Happy
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Sam Feb 02, 2013 12:13 pm

Raluca o privi dulce.
- Buna! spuse ea si isi dadu seama in sfarsit ca era viperina Daniel cu care ii facuse cunostiinta sora sa. Se uita catre Destiny si ii zambi, se bucura cand primi inapoi o mica incordare a muschilor fetei, deoarece era un inceput bun, gandindu-se la ce fusese o data intre cele doua fete.

Anul III

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Sam Feb 02, 2013 12:29 pm

Blondina observase cum Raluca ii zambise si incerca sa ii intoarca zambetul, insa reusi decat un fel de ridicare a colturilor gurii. Spera ca cercetasa sa n-o fi inteles-o gresit. Se uita in jur, apoi scoase din roba o gustare pe care o imparti cu fetele si se aseza pe iarba, langa Raluca, apoi o indruma pe Daniel sa se aseze lang ele.
- Veux jouer? adica... Vreti sa ne jucam ceva? intreba frantuzoaica visand cu ochii deschisi.

Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Sam Feb 02, 2013 12:37 pm

-Ce am putea juca?intreba ea refuzand gustarea.
Scoase mica gentuta cu perle din buzunarul robei si scoase o canita cu budinca.Am luat si o lingura si o batistuta si am inceput sa ma indop.Era budinca cu gust de branza.O ador.
-Vreti si voi?Are gust de branza...e super buna,am o obsesie pentru budinca si branza.Da stiu...e cam ciudat.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Sam Feb 02, 2013 1:00 pm

- J'aime les gens bizzare ! spuse Destiny, incantata. Accepta putina budinca, gusta din ea si spuse timid:
- C'est bonne. Apoi scoase un mic pachet de carti si le intreba pe fete:
- Ce vplace sa jucati? eu stiu orice ! adauga si le zambi cat putu ea de larg. Se uita putin la cer, ca sa priveasca frumoasele stele apoi isi aduse ochii inapoi catre fete.

Ultima editare efectuata de catre Destiny Heaven in Dum Feb 03, 2013 5:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 5:14 am

-A,ma bucur ca iti place budinca!Stii,de multe ori primesc canite cu budinca cu branza de la mama ca nu o gasesti oriunde.zic eu dand din umeri,inca mancand.
Statu putin pe ganduri,privind lacul si casca.
-Uhm...ce zici sa ne jucam perechi?Eu alt joc cu cartile nu stiu,decat asta cu perechile.continui eu privind suprafata neteda a lacului.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 10:25 am

Blondina zambi si dadu din cap aprobator, apoi incepu sa imparta cartile. Se uita la mana ei si observa ca avea o pereche de dame, un sapte si un doi. Le examina fetele celorlalte fete, apoi isi schimbara cartile intre ele. La sfarsit Destiny avea in mana o pereche de dame si una de septari.
- Ce aveti? intreba ea amuzata.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 10:30 am

Raluca juca fara sa fie foarte atenta, uitandu-se mai mult in jur, simtindu-se privita. Asa ca la sfarsitul jocului nu avea decat o pereche de zecari.
- Am o pereche, spuse ea aproape soptind. Zecari ! mai adauga si le astepta pe celelalte sa isi dea cartile pe fata, privind suspect in jur.
- Voi ce aveti? intreba curioasa, desi stia ca va pierde.

Anul I

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 10:40 am

Oh,boy!
-Am...defapt,nu am nici o pereche.
Si le arat cam ce carti a reusit eu sa nimeresc.Rad si ii dau frumos cartile lui Destiny.
-Nu mai am chef sa ma joc.Ce ziceti sa...uhm...facem niste competitii?Par exemple cel mai gratios Patronus?Sau,cel mai are jet de apa.Serios,chiar e plictisitor sa joci jocurile Inuciatilor.Asta cred eu,una.Voi ce credeti,eu nu stiu.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 10:49 am

- Imi place ideea cu patronusul, spuse aceasta si rase linistita.Se gandi la gingasul sau patronus. Se uita la cartile de pe jos, le aduna si le puse inapoi in roba , apoi le privi pe cele doua fete.
- Incepeti voi, spuse ea si se intinse pe jos, punandu-si mainile sub cap si privind stelele sclipitoare cu ochii sai albastrii.

Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 10:54 am

Ranjesc si imi prind parul intr-o coada frumoasa.Apoi spun Expecto Patronum si ingerul mortii iese din bagheta mea,incepand sa se plimbe gratios pe suprafata lacului.Se aseaza pe lac si incepe sa scoata niste sunete care atarg niste ciori in jurul lui.
-Sa va vad fetelor.zic eu chicotind.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 12:39 pm

Blondina inchise ochii, iar inima ii fu cuprinsa de caldura cand isi aduse aminte o parte din trecutul sau, in care se juca in nisip cu fratele ei, Jimmie. Apoi isi roti bagheta si zise hotarata:
- Expecto Patronum ! un phoenix iesi din bagheta sa si incepu sa zboare in jurul soimeancai. Apoi i se aseza pe umar si isi puse capul pe al sau.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Dum Feb 03, 2013 12:56 pm

Isi ridica bagheta in aer si rosti:
- Expecto Patronum ! o pantera agila tasni din bagheta sa si se plmba pe terenul ud, dand din coada.
- Imi plac patronusurile voastre ! spuse cercetasa, mangaindu-si pantera. Aveti idee de ce acestea va sunt destinate? Eu ma gandeam ca stiu sa scap de belele si sunt o foarte buna alergatoare, sau ceva de genul asta, zise ea si dadu din umeri ganditoare.

Anul III

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    Lun Feb 18, 2013 10:05 am

- Nu m-am gandit niciodata logic la "de ce am eu patronusul asta?" pur si simplu.. cred ca ma defineste. Nu intru-n detalii sau chestii de genul. Haideti sa facem altceva acum, mi se pare ca subiectul asta e epuizat, zise soimeanca si se ridica in capul oaselor, privindu-le pe celelalte doua fete si zambindu-le, asteptand decizia lor. Nu-i placea sa se plictiseasca.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Smile, because you can.    

Sus In jos

Smile, because you can.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Lacul-
Mergi direct la: