Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Epoximise

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Garret Weasley
Profesor
Profesor

Reputatie : 2
Data de inscriere : 30/11/2012
Varsta : 27

MesajSubiect: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 5:02 am

Se culcase tarziu datorita unui raspuns de aproape cinci randuri la o scrisoare primita de la un prieten vechi din India.Deschise ochii brusc si vazu pe ceasul sau de mana asezat frumos pe noptiera neagra ca era tarziu.Ora trebuia inceputa acum cinci minute.Sari din pat ca si ars si se imbraca repede,se apala in fuga si se uita peste programa.Aveau de executat vraja Epoximise...ah,frate!Iesi repede si saluta pe elevi,profesori.Ajuns in clasa,vazu ca in clasa erau cam multi elevi.'Oh!am intarziat!'.Ii saluta si se duse direct la tabla.Scrie titlu mare:
EPOXIMISE
-Buna dimineata elevi.zise el respirand greu si tusind;dupa o pauza putin mai lunga,continua:Azi vom vorbi despre vraja Epoximise.Deschideti la pagina 217 si cititi pana la paragraful doisperzece,dupa care vom practica vraja.
Se aseza si scoase din sertarul catedrei niste notite vechi de-ale sale.Se stramba si le puse pe masa.Casca si merse catre dulapul de langa banca si scoase o cutie cu pahare vechi si rupte pe alocuri.Le imparti la mesele de doua persoane.

Anul II
Anul II

Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 6:37 am

Alta ora handicapata de Transfigurare. Cine niba a mai inventat si materia asta? pff macar nu ne-a intrebat de teme. nu credea ca facuse ceva bine. Si Epoximise, misemise.hfgs, cum naiba se pronunta. Ce naiba mai e si asta? Si pana la urma ce ar trebui sa facem cu paharele astea. Pffuii, incepu sa citeasca de la pagina 217 insa nu intelegea nimic. Da fuq?

Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 8:22 am

Anne adormi devreme,la ora noua si treizeci de minute,citind o carte...mda,mai nou ii placeau cartile de mister.Cascand,se trezi devreme si se imbraca cu o roba noua,verde si cu mici inimioare negre.Marai cand se privi in oglinda si se pieptana.Isi lua tema aproape facuta(90 de randuri) despre Morgan le Fay si pleca,inca scriind ce mai citise aseara.Ajunse in clasa...ciudat.Proful nu era acolo.Dar in sala era Hellen.Anne considera ca fata era draguta si ca lumea.Se aseza langa ea si o saluta.II zambi si mai scrie ceva pana ajunse la 100 de randuri.Nu durase mult sa intre si profesorul.Il saluta si incepu sa citesca din carte.Era plcitisitor dupa ea.

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 10:13 am

David dadu peste pagina 394 in drumul sau si zambi, imaginandu-si povestea acelui numar, apoi, se intoarse la pagina 217 si citi adormit. Casca lung si isi punse mana la falca, plictisit de lectia de astazi. Facuse vraja asta si inainte, insa abia astepta sa o recreeze. Isi ridica ochii catre profesor cand termina de citit si isi lua cartile din partea dreapta a bancii, ca sa nu impiedice presupusii colegi care a fi vrut sa se aseze langa el.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 10:23 am

Viperina intra in sala de clasa adormita, cu parul ciufulit si cartile sub brat. Isi facuse o parte din tema despre Cliodna. Il observa pe verisorul sau, dar ii facu cu mana zambind si se aseza langa o colega de casa pe care nu o cunostea.
- Errm.. salut! zise tanara timida. Eu sunt Bea ! adauga si isi intinse mana fina catre cealalta fata.

Bea >.<
.
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012

MesajSubiect: Re: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 10:42 am

Soimeanca intra ca o furtuna in clasa, saluta fara tragere de inima si se aseza labga o viperina, numita Anne, sau asa ceva.
- Salutare ! spuse ea si isi inclina capul intr-o parte, zambindu-i larg. Eu sunt Destiny, adauga si ranji malefic, cum numai ea putea s-o faca. Apoi dadu la pagina 217, dar nu privi deloc cartea, privea catre masa din dreapta lor unde erau asezate doua viperine.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 12:54 pm

-Incantata Bea. Very Happy Eu sunt Hellen. zise fata zambitoare ii placea sa isi faca prieteni noi.
-Ce parere aveti despre vraja asta? Mie una mi-se pare cam ciudata nu inteleg nimic. spuse ea citind toata lectia de la capat a-4a oara.

Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Epoximise   Sam Feb 02, 2013 1:03 pm

- Pai.. nu stiu ce sa zic. Eu am mai practicat-o de cateva ori, nu e cine stie ce. Tot ce trebuie sa stii e.... sa pronunti cum trebuie, spuse bruneta si chicoti usor. Beatrice se uita din nou la masa lui David, ia acesta ii facu cu ochiul. Ea zambi si se intoarse catre colega sa.
- Tu ti-ai facut tema? intreba ea curioasa.

Bea >.<
.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Epoximise   Dum Feb 03, 2013 1:12 am

• M-am trzit plictisita si m-am dus sa-mi fac repede un dus, imbracantu-ma la intamplare cu niste blugi negrii, converse si un tricou mai mulat mergand apoi spre clasa.
    Nu aveam chef de nimci in ziua aia si cand ma gandeam ca alea doua sunt in clasa cu mine ma treceau fiori.
    Am deschis usa, intrand linistita in clasa.
    Buna ziua, scuzati de intarziere.spun ridicand nonsalanta din umeri si merg la mine in banca dar, trec pe langa Destiny si o ciufulesc usor, zambindui, in semn de salut.
    Ma trantesc pe scaun si incep sa citesc depsre vraja dar, o mai facusem de cateva ori.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012

MesajSubiect: Re: Epoximise   Dum Feb 03, 2013 5:03 am

Cineva intra in clasa si saluta, iar Destiny ridica privirea si o observa pe Katherine. Aceasta o ciufuli cand trecu pe langa ea, iar soimeanca ii scoase limba vesela ca sa-i intoarca salutul. Apoi isi inchise cartea, se sprijini cu spatele de banca, isi incrucisa bratele si il privi pe profesor, inclinandu-si capul intr-o parte. Vroia sa se termine o data ora asta, mai ales ca nu-si facuse tema, memorase decat cateva cuvinte despre Morgan le Fay.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012

MesajSubiect: Re: Epoximise   Dum Feb 03, 2013 1:05 pm

• Leloush ajunse si el intr-un sfarsit la ora, baguind un "buna dimineata" si ducandu-se intr-o banca oarecare, fara prea mult tam-tam. Nu stia despre ce era vorba, dar vazu scris pe tabla si isi deschise cartea unde trebuia, ramanand putin abatut. Isi scutura capul si incepu sa citeasca despre vraja ara sa mai comenteze absolut nimic, desi el era genul care mereu zicea ceva cand nu trebuia.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012

MesajSubiect: Re: Epoximise   Lun Feb 11, 2013 3:13 am

• Damon intra si el grabit in clasa, balmajind niste scuze. Se pare ca atunci cand era vorba de intarziat el si rusul erau maestrii. Se duse in banca, langa Katherine si arunca fugitiv o privire in carte, acolo unde bruneta o deschisese, citind ceva despre o vraja de care probabil nu mai auzise in viata lui, fiindca nu se omora cu cititul si cu cercetarea. Isi ciufulii parul si se incrunta fiindca nu intelese mare lucru.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Epoximise   

Sus In jos

Epoximise
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Transfigurare-
Mergi direct la: