Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Just an ordinary girl

In jos 
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 6:49 am

Plecase de la castel, departe de aceea galagie ingrozitoare. Era noapte, aproape miezul noptii si pe Aleea Noctor era o liniste si o pustietate ingrozitoare, dar pe Bo n-o deranja. Isi aprinse o tigare, furata de la Damon, caci nu-si mai cumparase pachet de mult timp, de cand fusese atunci de mult in Hogsmeade cu Adrian. Isi musca buza de jos, lasand apoi fumul sa se risipeasca in aer. Clatina putin din cap, lasandu-l pe spate si uitandu-se plictisita la stele.

outfit

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?

Ultima editare efectuata de catre Deborah Lovegood in Dum Feb 10, 2013 7:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/01/2013

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 6:57 am

Am aterizat in Aleea Nocturn.Imi scutur roba de praf si imi pun matura Fulger in gentuta mea mica cu perle,primita cadou de la tatal meu.Imi prind parul intr-o coada simpla si inaintez cu mainile in roba sa lunga.La un moment dat,m-am uitat in spate si mi-am dat jos roba.Purtam niste haine comode si dragute.Am zambit si mi-am pus roba in gentuta mea mica cu perle.Avea asupra ei o vraja:puteam pune orice in ea.Apoi,dupa un colt,o vad pe deborah.
-Ah.Salut Lovegood.zic eu ranjind si apropiindu-ma.
Nu era ceva ciudat ca fuma...in fond era la moda.

'In dreams,we enter in a world that is entirely our own.'-Albus Dumbledore
A doua clona a lui Xan. Very Happy
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 7:01 am

• Bo mai lua in fum din tigarea sa, lasand fumul sa-i paraseasca buzele palide. Ridica o spranceana cand auzi vocea, incruntandu-se scurt.
    - Malfoy...pui ceva planuri diabolice la cale? intreba sec, insa fara rautate, mai degraba chiar total lipsit de ton sau intonatie. Lasa chistocul in putina zapada care mai era pe jos, dandu-si suvitele rebele dupa ureche.

Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 10:12 am

Am ras si a cascat puternic,dupa care m-am intins.Era aproape intuneric pe Nocturn,inafara de cateva lumini slabe venite din magazinele de alaturi.
-Ah,pai pregatesc uciderea tuturor oamenilor care urasc branza!raspund eu cu un glas amuzat,uitandu-ma la un magazin de vizavi.
Scot din gentuta cu perle o canita cu budinca.Incep sa iau lingurite mici si o privesc cu ochii mari pe Bo si cu gura plina de budinca:
-Vrei si tu?Am destula.dupa care ii intind o alta lingurita si o alta canita.Am ras.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 10:35 am

• - Interesant. Eu ma gandeam sa infiintez niste camere de tortura pentru clonele mele, zice cu un suras "malefic" pe buze, apoi ia budinca si se apuca s-o manance, cu imbucaturi foarte mici. Mereu mama ei Luna ii spunea ca mananca de parca ar fi fost vrabiuta si gandul asta o faca sa rada in sinea sa, la exterior doar privi din nou catre cer.

Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 10:42 am

O privesc ciudat dupa care dau din umeri si ma intorc la budinca mea.
-Hm...tu stii ca...hm...tatal meu si...hm...mama ta au fost....hm....in acelasi an la Hogfarts?zic eu cu gura plina de budinca.A,si tu nu crezi ca esti imbracata cam scurt?Nu e treaba mea,dar,na,cred ca e cam frig,desi azi nu a nins...
Oh,draga de mine!Am ras in sinea mea si m-am uitat in gol,terminand budinca.Am scos un servetel,m-am sters la gura si am pus canita in gentuta.I-am aruncat si lui Bo un servetel si am cascat din nou.Incepea sa ploua,dar marunt.Dar dupa ceva timp,ploaia marunta se opri.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 11:16 am

• - Da, stiu...mama a povestit mai multe intamplari care il implicau pe tatal tau, sopti ganditoare, dar fara sa dea detalii. Se sterse si apoi se aseza in fund, pe jos, cu toate ca Daniel avea dreaptate si era imbracata subtire si era predispusa sa raceasca, dar o dureau picioarele si nu era nicio banca care sa-i intre in raza vizuala.

Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Joi Ian 31, 2013 11:34 am

Imi dau ochii peste cap si scot o geaca lunga,dar sic.
-Uite,ia asta pe tine.Nu vreau sa faci penumonie sau ceva de genu.zic eu ironic dar si cu o nota slaba de ingrijorare.
Desi mama ei si taicameu nu fusera prieteni,asta nu isnemna ca trebuie sa fim dusmani.In plus,eram in aceeasi casa si am auzit ca e de treaba.Am dat din umeri si m-am ridicat.
-Uite,asteapta aici.
AM fugit de-a lungul aleei intunecate si am intrat intr-un magazin.
-Salut Bob.zic eu vesela.
Un barbat urat si uscat,inalt,care purta o roba,imi zambi.Isi freca mainile.
-Delia...ah,ce placere sa te vada Bob.Da,da!ce ar vrea inimioara ta de aur?intreba el pe un ton satisfacut,masuradu-ma din cap pana in picioare.
Bob era un tigan(OOC:nu sunt rasist Roling the floor )crescut in Anglia.Vindea obiecte contrafacaute,dar avea si un obiect facut de el:panza acvatica.daca o punei pe tine,te puteai degiza intr-o balta.Era folositoare.
-O sa inchiriez pentru 4 saptamani.Ti-o trimit inapoi cu bufnita.
-Bine draguto.Bine,cum vrea sufletelul tau.

Rad si ies din magazin avand in mana panza acvatica.Ajung iar langa Bo si i-o arat.Ii explic ce este si continui:
-Este super!O incercam?Incap maxim doi sub ea.Pana si un trol sub ea.
Managi panza si privesc in spate.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Sam Feb 02, 2013 5:11 am

• - De ce as vrea sa ma deghizez intr-o...balta?! intreba ea ca traznita, parandu-i-se o ideea prea tacanita chiar si pentru ea. I se parea prea ciudat sa faca asa ceva, cu toate ca ea era definitia pentru ciudat. Clatina din cap, in semn ca nu doreste sa faca asta, zambind tamp. Isi dadu suvitele de par care ii acopereau chipul, uitandu-se in jur.

Sus In jos
Malfoy Daniel
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Sam Feb 02, 2013 10:19 am

Am ridixat o spranceana si am izbucnit intr-un chicotit care s-a transformat repede intr-un ras.M-am oprit si am rasuflat dupa care am zis pe un ton amuzat:
-Pentru ca...stiu si eu!Poti spiona oamenii cu ea?Dezavanatajul e ca atunci cand te calca in picioare oamenii,te calca incet dar durerors pe cap si,na!Dar aflii chestii ciudate despre oameni.Exemplu bun este acela ca...hm,hm.
Am rosit.Il urmarisem pe Xan ca sa il ruinez..aveam ceva cu el din anul III cand m-a facut de ras in fata Cercetasilor...si de atunci il urmaresc...sau ma rog,il urmaream.Acum renuntasem datorita unor motive gen,m-am plcitist sa-l mai urmaresc.Si totusi,inca nu l-am facut de ras.
-...cand Xan te-a jignit ca un porc.mormaiesc eu in continuare.Si nu avea motive intemeiate sa te faca cum te-a facut.mai spun si dau din umeri.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   Dum Feb 10, 2013 7:51 am

• - Pot afla si prin alte metode, cred...daca intr-adevar mi-as dori asta. Am trecut peste oricum, cred... ridica ea indiferenta din umeri. Stia ca oricum Damon i-o daduse rau de tot lui Xan si se mira ca Adrian nu se enervase indeajuns de tare sa-i care si el pumni, avand in vedere ca era destul de posesiv si ea fiind a lui nu-i convenea s-o jigneasca in acel fel. Dar in orice caz, ea se bucura ca toate astea tineau de domeniul trecutului.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Just an ordinary girl   

Sus In jos

Just an ordinary girl
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: