Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Schlecht und manipulative

In jos 
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Schlecht und manipulative   Dum Ian 27, 2013 11:34 am

• Nu prea era o camera care sa-i placa lui Leloush, mai ales dupa lupta pe care o avusese acolo, dar in dormitoare iar era forforta si haos, si el avea nevoie de liniste. Rusul intra si camera se transforma imediat intr-un sobra si infioratoare, fiindca asa o dori el, nu ca asa ar fi aratat camera sa extrem de ordonata si la locul ei. Deschise fereastra si aprinse o tigare, fara sa-i pese ca poate fi prins.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Ian 27, 2013 11:16 pm

Fugea iarasi de Katherin si Damon (iarasi le pocesc numele stiu), era obosita, sa aseza langa perete, trebuia sa scrie tema la Transfigurare. In spatele ei aparu o usa. Intrase in Camera Necesitati. Il vazu pe Leloush stand la geam.
-Hey Leloush, ehm ce faci tu aici? de parca intreba ceva ciudata, mereu il gaseste pe Leloush aici. Mindfuck
-Okey deci camera asta e foarte...creepy? ehm. anyway se duse si se aseza pe un scaun scoase cartea de Transfiurare si incepu sa scrie.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Lun Ian 28, 2013 3:20 am

ooc: nu e f gresit, doar ca e Katherine in loc de Katherin

• Leloush ridica o spranceana cand o vazu pe viperina intrand, luand inca un fum din tigara sa, lasandu-l apoi sa-i paraseasca buzele palide si masculine.
    - Ma destind...sa zicem, ridica el degajat din umeri, privind acum spre ea. Camera asta se poate tranforma dupa orice dorinta a ta, daca te concentrezi putin.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Vin Feb 08, 2013 12:28 am

-Stiu Leloush.se uita la ce scrisese ,sa gandi sa il intrebe pe Leloush daca e bine, el era un elev mai bun la Transfigurare decat era ea, insa era prea timida pt asta insa isi lua inima in dinti si spuse:
-Hey Leloush crezi ca ma poti ajuta? Adica tu stii cel mai multe despre Animagi, doar esti unul dintre ei?

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Vin Feb 08, 2013 3:49 am

• - Da, asa e, sunt. Deci ce nu stii? o intreba simplu, asteptand sa-i spuna care sunt nedumeririle ei ca sa o poata lamuri. De regula el nu prea isi dadea interesul pentru niciunele din materii, dar stia destul de multe lucruri, retinea repede si de asta ii era foarte usor la cursuri, cu toate ca nu acorda cine stie ce atentie explicatiilor profesorilor.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Vin Feb 08, 2013 1:02 pm

Incepu sa se uite pe carte si apoi la Leloush.
-Pai..ehm...nimic spuse ea rusinata
-Am lipsit la ora de Transfigurare. spuse calm si se aseza pe scaun scoase o foaie si un pix si scrise un tiylu mare "ANIMAGI"
-Deci Leloush ma poti ajuta?

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Sam Feb 09, 2013 4:43 am

• Leloush veni aproape de ea. El deobicei nu-i ajuta pe cel din jur, era prea nepasator pentru asta, dar...se mai schimbase si el in ultimul timp/
    - Ai noroc ca am o zi relativ buna, deci da, te ajut. In primul rand...stii sa diferentiezi un animag de un metamorf?

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Sam Feb 09, 2013 1:17 pm

-A da, da,da desigur. NU. Pe bune care e diferenta? spuse fata si incepu sa rasfoiasca dupa raspunsuri prin carte.
-Anyway tu esti animag nu, adica nu metamorf? Sunt foarte confuza. care e diferenta, adica mi-se pare acelasi lucru.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Sam Feb 09, 2013 1:53 pm

- Seriosly?! isi dadu el ochii peste cap, oftand si ciufulindu-si parul. Un metamorf se transforma cu totul, pe cand un animag se transforma doar pe jumatare. Nu ai vazut diferenta dintre mine si Katherine? Eu eram pantera, ea tigrul...intr-adevar se aseamana putin, dar...totusi exista diferente evidente.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 1:49 am

Ramase cu gura cascata. Dupa parerea ei era acelasi lucru, adica nu erau prea multe diferente intre el si Katherine, de loc dupa parerea ei. Se stamba si ofta.
-Pai imi poti da un fel de exemplu, adica ce diferente erau intre tine si Katherine/ Eu sincer, nu am vazut nimic "prea diferit".

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 2:54 am

• - Pai asta era diferenta, care ti-am zis-o...ea s-a transformat complet fata de mine. Dar sa lasam asta, nu diferentele dintre metamorfi si animagi e lectia, ci doar animagul .Asa ca pune-mi intrebari ca sa te pot ajuta, zise pe vocea sa serioasa si calculata, putin ragusita si dura din cauza accentului nemtesc.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 4:23 am

Statu pe ganduri cateva minute apoi spuse: -Imi place accentul tau ;3 spuse si incepu sa se strambe. -Pai prima intrebare ar fi: Te nasti animag sau devii animag? Adica. ehm. Nu stiu. Leloush probabil credea ca e grea de cap s-au chiar proasta, probabil.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 5:18 am

• - Mersi...multa lume zice ca e interesant faptul ca sunt rus si accentul meu e totusi nemtesc, cu toate ca stiu si rusa si germana la fel de bine, ridica el din umeri si-si arcui sprancenele cand ii auzi intrebarea, crezand ca totusi asta e unul din lucrurile evidente.Te nasti si nu ai cum sa schimbi acest lucru.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 5:33 am

Isi ridica privirea catre el. Pai tu ehm... iti place sa fii animag? sau nu stiu, adica e interesant? isi daduse seama ca pusese o intrebare incomoda, asa ca incepu sa se uite la podea, pentru a ascunde faptul ca rosea. Pai imi pare rau ca te-am intrebat asta. Ca sa fii un animag trebuie sa fie ambi parinti animagi nu. isi daduse seama ca punea intrebari ciudata, logic ca trebuiau sa fie ambii parinti animagi, sau nu?

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 5:40 am

• - Imi place sa fiu animag, imi confera o anumita putere, si-mi place puterea. Nu ca n-as fi puternic si sub forma normala, stiu destul vraji si blesteme cat sa omor pe cine imi sta in cale, zice calm si nonsalant de parca ar vorbi despre 'pamantul maroniu si floricele albastre'. Nu conteaza asta...parintii pot sa fie ambii animagi si copilul sa nu fie, sau ca in cazul meu, copilul sa fie animag si parintii nu.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 7:33 am

-Mesri acum am inteles diferenta dintre Metamorfi si Animagi. isi lua pana si incepu sa scrie pe pergament diferentele dintre Animagi ai Metamorfi. Pai, nici nu stiu ce sa ma intreb..spune-mi tu povesteste-mi despre animagi, despre cum e sa te transformi, si in special despre viata unui animag.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 7:39 am

• - Hmpf...ar fi destul de greu sa-ti fac un rezumat. Cert e ca...uneori te poti transforma fara sa vrei. Cand animalul din tine simte pericolul preia controlul. Cand esti transformat, de cele mai multe ori actionezi dupa instinct si nu dupa ratiune, cu toate ca nu te transformi cu adevarat in animal si ai gandirea oarecum limpede... incepu sa-i spuna, apoi isi cauta pachetul de tigari, aprinzandu-si una.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 8:01 am

Nu stiu cum poti tine asta in frau. E sincer nu cred ca m-as descurca mai scrise inca 12 randuri pe pergament. Se simtea rau pentru Leloush, sau nu? adica lui leloush ii place sa fie animag. Nu se putea decide daca sa fii animag este un blestem sau o binecuvantare.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 8:06 am

• - Pur si simplu inveti chestia asta involuntar...cum sa te controlezi si cum sa traiesti la fel ca oricare alt vrajitor. Doar ca, din punctul meu de vedere, ai un avantaj, pentru ca mereu stii cand esti in pericol si niciodata nu devii vulnerabil, spune pe vocea sa calma si ragusita, accentul nemtesc vibrand din nou in toate cuvintele. Isi duse tigara la buze, tragand anemic din ea.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 8:21 am

Pot sa te intreb ceva? spuse fata terminand de scris De ce tu te transformi intr-o Pantera? Adica chesti ast tine cont de personalitate sau ceva de genul? spuse fata si isi scoase bomboanele din buzunar punandu-le pe banca. desfacand una si aruncand ambalajul pe jos la intamplare.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 1:02 pm

• - Aaa, pentru ca pot? ridica el o spranceana, privind-o nesigur. Nu ma transform asa de des, doar cand am nevoie, cand sunt intr-o lupta saau cand simt nevoia sa fac o plimbare in stilul unei pantere... ridica apoi si din umeri, terminandu-si in cele din urma tigarea si zvarlind-o pe geam la intamplare, fara sa-i pese ca poate ateriza in capul cuiva, doar era Leloush si mna.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Dum Feb 10, 2013 11:52 pm

-Stii ca daca o arunci pe geam, ehm cineva ar putea sa o vada?Adica poate te v-a pedepsit directorul. stai de ce ii pasa ei? adica nu era vorba de ea, si oricum lui Leloush ii placea sa dea de probleme si sa scape pe de ele, in felul lui.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Lun Feb 11, 2013 2:10 am

• - Directorul n-o sa treaca tocmai acum pe acolo si oricum nu au vreo dovada ca mi-ar apartine mie. Sunt o gramada de pusti din anul I care fumeaza, sunt neglijenti si sunt prinsi si de cele mai multe ori se da vina numai pe ei, replica el nepasator. Nu-i pasa ca altii dadeau de probleme din cauza lui. Da, se mai schimbase el cu timpul si nu mai era chiar nemernicul absolut, dar de unele lucruri chiar nu putea incepe sa-i pese.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   Mier Feb 27, 2013 10:26 am

TOPIC CLOSED
Astropufi - 120 puncte
Viperini - 110 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Schlecht und manipulative   

Sus In jos

Schlecht und manipulative
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Camera Necesitatii-
Mergi direct la: