Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Animag

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Garret Weasley
Profesor
Profesor

Reputatie : 2
Data de inscriere : 30/11/2012
Varsta : 27

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:31 am

-Hm...ma bucur ca stiti atatea despre Animagi.5 puncte inapoi pentru Cercetasi.Am auzit si ca tu Pierce esti unul.Tigru alb?intreba el cu un zambet pe fata.
Ii placeau elevii care aveau habar de lectii.O privi pe Anne si ii zise:
-Tu ce stii despre Animagi?Inafara de ce au zis ei doi?
O privi plictisit si astepta un raspuns.Apoi intra Petrova.
-Intra Petrova.Oricum,acum incepeam ora.Stii ceva de Deborah?De Jenny?Sau de restul?zise el uitandu-se la ceas.

Anul II
Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:34 am

Marai usor cand se termina aceea scena si se aseza la loc in banca fara vreo reactie.Cand intra Leloush se aseza langa el si se uita la prof.AStepta un raspuns.
-Ehm...poti sa te nasti Animag sau poti sa devii Animag...cred ca...ehm...ca sa devii ANimag e nevoie de o serie de vraji complexe si chestii din astea.

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:40 am

• Domnule profesor, tocmai ai facut confuzia dintre un animag si un magmetamorf.ii spun eu razand usor.
    Ma ridic din banca si ma transform intr-un tigru alb si frumos mergand in fata si i-au o brosura si i-o dau ca sa citeasca mai atent. Ma urc pe un scaun, sa ma vada lumea cum trebuie, stand in fund si leganand usor din coada asteptand ca proful sa se corecteze.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Garret Weasley
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:45 am

-Hm...ai dreptate Pierce.Mariah mai citeste si tu in plus.Dar pentru ca ai spus ceva util despre magmetamorf,poti lua o bomboana din bol.spuse el.
Nu era nici un bol pe masa,dar el pleca langa usa si zise:Accio bol!.Un bol cu bomboane aparu in fata usii.Il lua si ii dadu una.Aseza bolul pe masa si o mangaie pe Katherine.Avea o blana asa moale.
-Hm.Cine mai are inforematii utile despre Animagi?

Anul II
Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:48 am

Mormai ceva si lua bomboana.O mesteca si o inghiti repede.Ridica mana,asteptand sa fie pusa sa raspunda.Se uita la ceasul de pe mana profului,Era aproape jumatatea orei...si Deborah,Jenny,Bea.Destiny,Dan si David intarziua.Chicoti cand isi aminti numele lor si se uita la Leloush.Avea o expresie de plictiseala maxima.Isi dadu ochii peste cap.Baiatul ala era mereu plictisit.

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:54 am

• - Eu sunt animag... spuse rusul proptindu-se de spatarul scaunului, ridicand usor din umeri. Deci spuneti-mi ce ati vrea sa va zic despre animagi in general si va voi spune...sau pot sa ma transform ca sa le fac elevilor o demonstratie, zice ciufulindu-si parul si zambind tamp.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:58 am

• Mi-am intors capul spre Leloush si am ridicat labuta facandui sem sa vina langa mine. Eu nu prea puteam sa cobor de pe scaun pentru ca nu ma mai vedea nimeni dar, daca el venea langa mine, putea face o demonstratie si asa se va putea vedea diferenta care este destul de mare, cel putin pentru mine.
    Am continuat sa dau calma din coada privindu-l pe rus asteptand sa vad daca va veni.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 7:03 am

• Rusul trase scaunul in spate si merse calm pana langa scaunul lui Katherine. Isi roti putin gatul si inchise ochii, transformandu-se intr-o pantera neagra, mare, cu ochii verzi ca smaraldul si cu o blana aproape stralucitoare. Se puse in fund, cu labele in fata, cercetand totul cu ochii sai de gheata. Era mai simplu o demonstratie, decat sa explice in cuvinte.

Sus In jos
Garret Weasley
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 7:03 am

Zambi.
-Ma bucur ca avem doi animagi.Spune Petrova ce mai stii despre ei si fa-ne si o demonstratie.
Se impropti de catedra,cu bratele incrucisate,asteptand ca baiatul sa spuna tot ce avea de spus si sa ofere,spera el,niste puncte.
Ultima ora fu un dezastru.Ofta si lua o bomboana repede.O tinea intre dinti si facea cam mult zgomot...

Anul II
Anul II

Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 8:08 am

Intru in clasa. Inca imi mai curgea sange din nas. Toata lumea se uita la mine, nu imi mai pasa sa se duca dracu toti. Ma asez in prima banca Like a boss B| Imi scot cartea si pana de scris.
-Deci despre ce vorbeati? Unde am ramas la lectie? Pot spune si eu ce stiu despre animagi? am spus zambitoare Very Happy

Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 8:12 am

• Dadeam din coada si o priveam pe fata, cu nasu cu sange si ma bufnea rasul. L-am miscat putin pe prof, sa nu-i spuna cine suntem noi de fapt ca apoi sa ma dau jos de pe scaun si sa ma urc cu labutele din fata pe banca ei si sa=mi ling boticul. Dintr-o data sangele ala rata bine.
    Am ranjit la ea, cu toti dinti, "muscand" putin din aer. nu stiu de ce facea asta dar, fundul meu si al lui Leloush arata amuzant cand stateam cocotati pe banci.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 9:34 am

Ma uitam infricosata. ce dracu e asta? Ma uit in jur la Anne, parea foarte calma si zambea Am sesizat ca, Katherine lipsea
-Emhhe....Katherine? esti un animag? e bloody amazing. Celalalt animag cine e? am spus si m-am uitat la profu' care inca mai citea din brosurile alea handicapate.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 9:40 am

• Leloush ramase acolo unde era, in aceeasi pozitie teribil de amuzanta. Isi linse si el botul, si apoi labuta, dandu-si cu ea peste fata de parca ar fi fost pisica. Defapt era muult mai mare si mai fioros decat o biata mata, ceea ce ii dadea senzatia aceea de putere care ii placea la nebunie. Marai jucaus, incepand sa dea din coada.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 9:46 am

-Pe bune acum. Unul dintre animagi e Katherine. Celalalt cine e? Pe bune ma speriati spuse ea iritata si uitandu-se la prof care inca citea.
-Domnule profesor!!! Pe bune chestia asta ma sperie
Se uita in sus cele doua "besti" se uitau la ea. Se simtea prost. foarte prost, incomod.

Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 9:52 am

Chicoti cand intra in clasa fata si apoi isi drese vocea.
-Pai daca te lasa gura,spune.Dar,te rog,numai fa o prostie.zise el si incepu sa se plimbe prin clasa.Hm..defapt,nu.Ce ar fi sa spui care dintre cei doi este magmetamorf si care este animagus?Asa mai castigi cateva puncte pierdute.
Ii zambi si se intoarse cu spatele la clasa,cautand ceva in dulapul de langa birou.
Se intaorse si incepu sa rada.
-Serios,niste animale care gandesc logic te sperie?Pantaera este Petrova,iar tigrul e Pierce.Acum,raspunde-mi.

Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 9:58 am

Cel mai prost profesor ever!
-Aaaa chiar nu stiu... Petrova e animag nu? Si Pierce Metamorf? Am spus nesigura cu siguranta nu e bine cum naiba sa stiu daca nu am fost la ora?In fond,erau elevii lui favoriti.Am oftat usor in sinea mea si il privesc urat pe prof,dar nu ii zic nimic.Nu ca nu stiu ce sa zic,dar nu am chef sa-mi bat gura de pomana.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 10:22 am

• Leloush facu cativa pasi mici apoi facu un salt, ajungand exact langa viperina. Se aseza in fund, privind-o cu ochii sai verzi, sclipitori. Isi deschise gura mare, dar defapt doar casca, nu voia s-o sperie sau ceva, desi se spunea ca el era mai rau decat Damon, acesta nu se lua de nimeni daca nu i se dadeau motive, nu era tocmai un fan al certurilor.

Sus In jos
Garret Weasley
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 10:32 am

-Hm...pai eu nu stiu.Ce ziceti Petrova si Pierce,e bine?intreba el amuzat.
Comtinua sa caute prin dulap si gasi niste notite vechi.Ranji.
-Asa,cum mai avem 15 minute,va voi explica eu ce este un Animag si va dau drumul mai repede.Dar pana atunci sa va citesc ce scrie aici.Este un jurnal al unui Animag care s-a mutat in Romania ca sa poata apara vrajitorii de acolo.
5 decembrie 1955,
Din nou,lucruri neinsemnate m-au facut sa patrulez.Dar acei vrajitori nu vor decat sa isi distreze copii Noni.Dar cred ca ii voi lasa sa moara,sa fie omorati de vampirii de aici!Nu sunt o jucarie,un animal de casa!Da,sunt un sfinx.In Romania,dar asta nu e un motiv ca sa fiu un animalut de casa!Ministerul Magiei vrea sa ma intorc,dar vampirii nu se dau batuti.Asteapta de ceva timp sange magic,dar nu ii pot lasa..pur si simplu.Acum,cred ca...

-Si in aceea zi,barbatul numit Karl Adolf,parintii germani,el e din Anglia,mutat in Romania,ca animag.A fost un om bun.

Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 10:45 am

Beatrice intra intarziata impreuna cu David si Destiny si afisa un zambet radiant catre profesor.
- Ne scuzati ca am intarziat ! spuse Bea si isi lipi ochii de tabla. Aaa.. ii dadu un ghiont lui David, iar acesta se transforma intr-un sarpe frumos. Si David e animag, sopti Bea, rasufland greu, probabil ca alergase. Apoi ii spuse ceva in reptomita lui David, iar acesta incepu sa se plimbe printre colegii sai.

Bea >.<
.
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 12:11 pm

Ma uitam la Leloush. Desi stiam ca era un elev obisnuit ma speria.
-Frumosi dinti Petrova am zis sarcastica Smile
Ma tot gandeam la raspunsul dat oare era bine? Nu prea cred deoarece Ehm.. Niciodata nu e bine. M-am apropiat de pantera patera si am mangaiat-o pe frunte.
-Ehm, imi place blana ta Petrova am zis zambind si aseandu-ma din nou pe scaun.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 12:17 pm

• Am coborat de pe banca si mi-am scuturat putin blana si am mers la Leloush, aveam chef de joaca din cauza instinctului animal care ma domina acum. I-am dat un fund, in fundu lui su m-am asezat intr-o pozitie de atac, jucausa si am marait la el dand dn coada.
    Cineva sa ma traga de coada sau sa imi distraga atntia, sa-mi revin ca o sa ma joc cu Leloush.

Sus In jos
Garret Weasley
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Dum Ian 27, 2013 2:28 am

Dupa ce termina de citit,se ridica.
-Asa,notati-va urmatoarele lucruri.Un Animag este o vrajitoare sau vrajitor care se poate transforma intr-un animal.Este o mare diferenta intre un Metamorphmagus,care isi poate schimba aspectul fizic,si un Animagus.Exista cativa Animagi cunocuti,ca si Falco Aesalon,un Animag din Grecia Antica,Cliodna din Irlanda Medievala,James Potter,Sirius Black si Peter Petigrew.Inca un lucru pe care trebuie sa-l stiti este acela ca este o diferenta COLOSALA intre varcolaci si animagi.Varcolacii sunt transformati de alti varcolaci iar Animagi invata cum sa se tranforme.
Le zambi si sterse titlu de pe tabla.
-Ca si tema aveti de scris un eseu de 100 de randuri despre Falco Aesalon,Cliodna sau despre Morgan le Fay.La alegere,nici mai mult ,nici mai putin de 100 de randuri.Sunteti liberi.
Isi impacheta lucrurile si le puse in servieta.

Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Animag   Dum Ian 27, 2013 4:15 am

• Deborah ramase tacuta toata ora, dar asculta si fu atenta, luandu-si chiar si notite. Isi dadu o palma tare peste fata cand auzi cata tema le daduse. Cum naiba putea sa scrie ea 100 de randuri la ceva la care nu era in stare sa scrie nici 100 de cuvinte? Grozav. Se ridica luandu-si rucsacul pe umar si veni langa Leloush, mangaindu-l pe cap. Adora panterele si chiar daca ea si rusul nu fusesera vreodata apropiati nu se putu abtine. Arunca o privire spre Anne si cealalta fata, zambindu-le finut, ea nu voia sa se certe cu nimeni, not anymore.
    - Veniti? le intreba politicoasa pe cele 2, stiind ca nu mai aveau ore dupa aceea si puteau merge in Pivnita Viperinilor.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Dum Ian 27, 2013 7:23 am

-Ehm...da.De ce nu?Vii Anne?
M-am ridicat si am pus caietul cu notitein geanta.Am oftat lung si in timp ce Anne isi impacheta lucrurile,am mers catre fata respectiva.
-Eu sunt Hellen.Incantata.
Am dat mana una cu alta si am continuat intr-o soapta:
-Nu crezi ca proful asta e cam...stiu si eu,exagerat?Am auzit ca e Devorator.
M-am cutremurat si am cascat prelung,intinzandu-ma.Am privit pe Petrova,inca in forma de animal.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Animag   Dum Ian 27, 2013 7:26 am

• - Deborah, Bo...de asemenea, zambi si iesi din clasa impreuna cu cele 2, uitandu-se scurt spre Leloush in semn de "transforma-te la loc inainte sa iesi asa si sa-i sperii pe bobocii din scoala ". A, pe bune? Eu nu stiam...dar oricum mi se pare ciudat, prima ora a fost teribil de ciudata... isi micsora ea ochii.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Animag   

Sus In jos

Animag
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Transfigurare :: Arhiva-
Mergi direct la: