Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Animag

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Garret Weasley
Profesor
Profesor

Reputatie : 2
Data de inscriere : 30/11/2012
Varsta : 27

MesajSubiect: Animag   Vin Ian 25, 2013 7:13 am

Se trezi somnoros.Mormai ceva ciudat si merse la baie sa se spele si tot restul tacamului.Se spala si se imbraca cu roba putin sifonata.Merse pe coridor,salutand cativa elevi si intra in clasa.Era goala,bineinteles.Ofta si scris epe tabla un titlu mare:
ANIMAG.
Se aseza si citi Profetul Zilei.Pufai cand citi titlul de pe prima pagina si cauta un articol interesant.Monden,sport,sport,sport,Incuiati,monden,sport.Tranti Profetul pe masa si incepu sa se plimbe prin clasa.Casca puternic si isi aminti de ceva.Se intoarse repde in dormitorul sau si lua niste brosuri depsre Animagi.Puse la fiecare banca cate una si se aseza cu un buf! infundat pe scaunul de la catedra.

Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Animag   Vin Ian 25, 2013 8:58 am

• Am zambit in coltul gurii, stiind ce se intamplase la ultima ora de-a lui si m-am imbracat repede cu niste blugi gri stramti, un tricou negru mai mulat cu decolteu, sacoas negru cu emblema casei mele si bagheta in ghetele negre de piele. Mi-am lasat parul buclat sa-mi cada pe spate si am mers spre clasa.
    M-am dus in ultima banca, asta dupa ce am spus un "Buna ziua" calma, cu un mic semn din cap, si am privit ce scria pe tabla.
    Interesant.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Animag   Vin Ian 25, 2013 2:16 pm

• Damon ajunse, surprinzator, la timp si il saluta pe profesor, indreptandu-se spre banca unde era Katherine. Desigur, se holba atata timp cat avu la dispozitie la decolteul ei, asezandu-se apoi langa dansa.
    - Suntem cei mai silitori elevi din lume, am merita o recompensa, sopti el pe un ton destul de amuzat si vesel.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 2:20 am

Inca scria ceva in caietul sau special pentru niste chestii tampite.Ajunsa in fata usii clasei de Transfigurari,intra incet.Acolo erau EI.Pufai si continua sa mearga scriind.Se aseza in rpima banca si scria,ignorand brosura.Privi titlul de pe tabla...Animagi?Stai deja totul despre ei.
-Ehm...domnule profesor?Da,buna ziua.Nu credeti ca ar cam trebui sa...stiu si eu...incepeti lectia?intreba ea.

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 2:27 am

Merg plictisita catre sala de curs. Mereu ma plictisesc la ora de Transfigurare.
Intru in clasa nu vad decat 2 elevi aici. Shit iarasi am venit prea devreme.
-Buna ziua Domnule Profesor! spun eu cu entuziasm, da nu prea.
Ma asez din nou in ultima banca ca sa ma pot uita pe terenul de vajhat. Imi scot caietul si incep sa desenez.

Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 2:49 am

Se ridica de la masa si privi pe Anne urat.
-Domnisoara Mariah,nu e treaba ta.Si oricum,nu esti in stare sa imi spui ce sa fac.Buna dimineata domnisoara Homeskillet.Asa,acum,deschideti manualul la pagina 215.Cititi in liniste,dupa care spuneti-mi ce este un Animag.
Se aseza la loc si citi brosura de pe masa.ANimagi...interesant.

Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 3:13 am

• Tocmai spusese ca nu e treaba ei cand isi incepe ora si acum na..ma rog..mai trebuiau sa vina elevi dar ce conta?
    Mi-am deschis cartea si m-am rezemat de scaun asezandu-ma mai bine si am inceput sa citesc linistita desi, stiam deja totul despre animagi dar, nu era asa rau sa mai repeti din cand in cand si sa-ti aduci aminte totul cum trebuie, poate chiar citesti ceva nou de care nu stiai pana acum.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 3:26 am

• - Cu tot respectul...nu ar trebui sa asteptam mai intai sa vina toata lumea? intreba el destul de sceptic, ridicand o spranceana destul de confuz. Mai erau o gramada de elevi de venit... David, Bea, Bo, Leloush, Jane, Jenny...si lui nu i se parea corect sa se inceapa lectia daca nu sunt toti, ca pe urma nu se mai intelege nimic...

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Garret Weasley
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 3:38 am

-AI dreptate Salvatore.Mai putem astepta pana sa soseasca si ceilalti...pana atunci,ce-ar fi sa citesti din carte?Te poti obosi si cu brosurile de pe masa ta si a domnisoarei Pierce.
Ii zambi si se ridica,plimbandu-se.O bufnita batu in geam.Ridica o spranceana si deschise scrisoarea primita.Era de la Molly Weasley.O privi scrabit.Imediat o facu mototol si o baga in buzunarul robei.

Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 4:59 am

Ma uitam pe fereastra si il vazusem pe Xan se plimba cu prietena sa. Deja sunt scarbita.
-Domnule profesor au trecut 10 minute nu credeti ca ar trebui sa incepem ora?am zis si m-am ridicat. M-am dus sa stau in banca cu Anne, nu am vorbit cu ea niciodata. M-am intalnit cu ea doar odata la o intalnire a Ordinului.
-hey!! Very Happy Ma pot aseza aici? Nu te superi nu?

Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:03 am

• Am zambit in coltul gurii cand am vazut-o ep tipa mutandu-se langa cealalta tina a mea.
    I have a new toy.i-am spus in soapta lui Damon si i-am facut semn cu capul, in fata spre fete.Super, sunt doua, poate acum o sa fie actiune nu foaca de copi.spun eu incet si ranjesc nevinovata la profesor.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:08 am

• - Bine, asa voi face, zambi el idiotesc catre profesor si se prefacu ca citeste, defapt se juca cu degetele pe genunchiul lui Katherine. O sa fie al naibii de distractiv, sopti zambind rautacios. Rupse o pagina din caiet si o mototoli, si exact cand profesorul nu fu atent o arunca in capul tipei noi, aceasta ricosand si lovind-o si pe Anne tot in cap. Se prefacu apoi inocent atent la lectie.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:28 am

Ii zambi fetei care se aseza langa ea si cand o lovi in cap cu un mototl de hartie ii Impietri repede pe amndoi fara sa mai faca altceva.
-Nu cred ca vrei sa ai de aface cu scarbele astea doua.Se cred directorii Hogwarstului si cam tot ce e suprem in scoala asta.zise ea cu o nota de scarba in glas.
Ii privi din nou urat,in timp ce profesorul faceniste lucruri tampite.

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:32 am

• Noroc ca Damon intotdeauna stiuse o gramada de vraji mute si imediat facu astfel incat nici el nici Kat sa nu mai fie impietriti. O ciupi pe sub banca de picior, in semn sa nu se miste, ca cele doua sa nu se prinda ca nu mai erau sub vraja lui Anne. Facu tot o vraja muta si scaunele pe care stateau cele doua viperini disparura, acestea cazand in fund.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:35 am

Wow, e prima data cand cineva se poarta asa cu mine. Nesimtiti aia. Chiar m-am enervat si dupa faza cu Xan numai asta lipsea.
-Stiu ca nu au minte. i-am spus lui Anne. Ma intorc catre ei si spun:
-Prostia doare? Apoi ma asez si incep sa citesc de parca nimic nu s-ar fi intamplat.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:36 am

• Dupa ce le-am vazut cazand in fund am inceput sa rad.
    Trebuie sa fi mai rapida de atat pustoaico.ii spun eu jucandu-ma cu bagheta in mana.
    Eu nu-i facusem nimic, inca dar daca isi dorea o bataie mai rea ca cea de ultima data, nu ma deranja sa i-o ofer, si asa nu am altceva mai bun de facut decat sa-i maresc strugareata din gura.
    Nu stiu, te doare? Din cate vad inca stai pe picioarele tale deci, nu prea. Acum taci si vezi-ti de treaba ta, eu nu ti-am facut nimic, inca.ii spun eu zambind amar.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:47 am

-Nu ma cunoasteti! In vara am exersat blestemele de neiertat pe animale. Am fost inchisa in Azkaban 10 zile. VA POT FACE SA MORITI INTR-O SECUNDA K-BOOM spuse ea si scoase bagheta incepand sa o fluture prim aer.
-Nimeni nu se pune cu mine si scapa nepedepsit'>:. Sper sa va loveasca un autobuz incuiat. am spus sec si m-am asezat pe scaun nervoasa.

Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:49 am

• Ma-m ridicat din banca si mi-am bagat mana in parul ei dand-o cu capul de banca.
    Mai atingete de el, si o sa vezi ce inseamna un adevarat blestem si crede-ma, o sa-mi faca placere sa stau sa te privesc pana cand se va scurge ultima picatura de sange sin corpul tau. Punete cu mine pustoaico, sa vezi ce misto o sa fie dupa.ii spun si ma duc in banca.Stiu, stiu, detentie.spun cu referire la privirea profului.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:52 am

• Pe Damon il bufni pur si simplu rasul.
    - Ai incercat blesteme asupra animalelor, PE BUNE!? Asta e cat se poate de jalnic... nu esti in stare sa omori nici o musca beata si cred ca nu stii cu cine pe pui, rase el batjocoritor, prinzandu-i barbia si ridicandu-i chipul ca sa-i vada privirea infioratoare. Printesa, ai grija, s-ar putea sa ramai fara beregata, ii zambi acru si fals si se intoarse in banca sa, fara sa-i pese ca va fi pedepsit.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 5:55 am

Ma ridic si scot bagheta.
-Locomotor MortisO prind de par si o zgaltai putin.
-Auzi "pustoaico" mai du-te naibii. Iti pot rupe capul ala plin de fite in 3 secunde. Ne prefacem ca nimic nu s-a intamplat oke? daca o sa ajung in Azkaban putin o sa ma doara. Atat timp cat stiu ca o ....ce oi fi tu e moarta Si incep sa zambesc.Kapish?

Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:03 am

• Cine a spus ca nu pot face vraji fara sa vorbesc? M-am alivberat usor din vraja ei slaba si m-am ridicat, i-am sucit mana si i-am dat un cap in gura.
    Daca nu vrei sa-ti sparg fata ai grija cu tine te pui.ii spun dandu-i un pumn in burta, un genunchi si o arunc in perete.Putin imi pasa mie ce ai facut asta vara si faptul ca te-ai antrenat pe niste animale fara nici o grija si care nu ti-au gresit cu nimic, arata ce om de nimic esti du defapt. Acum, taci dracu din gura pana nu inveti sa zbori.marai la ea privind-o rece.

Sus In jos
Garret Weasley
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:12 am

-Hei,hei,hei!Ce e asta?Domnisoara Homeskillet,ai pierdut 10 puncte de la Viperini si tu Pierce,ai pierdut 5 de la Cercetasi!striga el.Homeskillet,mergi in aria spitalului si daca te mai prind ca faci o vraja din asta,te pedepsesc si mai scad si niste puncte.
O duse in aria spitalului si se intoarse in clasa.Se apropie de Damon si Katherine si le sopti:
-Frumoase vraji!Dar data viitoare faceti-o in afara orei.

Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:20 am

• Damon ii zambi complet acru fetei inainte sa fie dusa la cabinet. Ramase in banca sa si facu o figura inocenta cand auzi cuvintele profului.
    - In legatura cu lectia...sper ca nu are nimic daca zic eu cateva cuvinte pentru inceput. Un Animagus este o vrajitoare sau expertul care se poate transforma într-un animal în voie. Aceasta este o abilitate învățată, mai degrabă decât ereditar, spre deosebire de cele ale unui Metamorphmagus. spuse dupa ce se uitase putin pe brosura, dar vag, caci stia deja acele lucruri.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:22 am

• Am ranjit nevinovata la profesor si mi-am ciufulit parul clipind des la el.
    Pot sa vorbesc despre animagi ca sa recuperez acele puncte pierdute?il intreb eu stand cuminte in banca mea, cu mainile incrucisate pe banca, ca o eleva silitoare ce sunt.
    Damon mi-oi luase inainte si am strambat din ans ca o pisicuta.
    Adevarat, noi nu suntem ca animagii, pot demonstra, asa puteti face diferenta mult mai bine intre un magmetamorf si un animag.spun eu dand din picioare jucausa.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012

MesajSubiect: Re: Animag   Sam Ian 26, 2013 6:28 am

• Iar intarzia, era ceva tipic lui. Vrusese sa fumeze o tigara inainte sa vina la ora si fumase vreo 3 fiindca pierduse notiunea timpului. Se ciocni de Bo chiar in fata usii si i-o deschise, facandu-i semn sa intre dansa prima.
    - Uhhm, ne scuzati pentru intarziere, am fost laa...biblioteca, balmaji el prima scuza tampita care-i veni in minte si se aseza in a 3a banca, la perete.

Deborah Lovegood's second clone

Ultima editare efectuata de catre Leloush Petrova in Sam Ian 26, 2013 6:52 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Animag   

Sus In jos

Animag
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Transfigurare :: Arhiva-
Mergi direct la: