Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Prima ora-Bouncing Bulb

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Michel Jenkins
Profesor
Profesor

Reputatie : 0
Data de inscriere : 20/01/2013
Varsta : 34

MesajSubiect: Prima ora-Bouncing Bulb   Vin Ian 25, 2013 6:17 am

Domnul Michel Jenkins se trezi la ora 6:55.Coborî in bucătarie.Îşi făcu repede un ceai si îl bău citind o carte luată la întamplare din bibliotecă.La ora 7:00,veni corespondenţa.Primi Profetul Zilei.Plăti bufniţa şi aceasta plecă.Îl desfăcu şi citi titlul de pe prima pagină:
INVAZIA DE PITICI CONTINUĂ
Chicoti încet.Era un lucru tâmpit să pui pe prima pagină un astfel de subiect.La ora 7:30 urcă să se îmbrace.Îşi lua obişnuitele sale haine:un costum albastru,cu o cravată roşie şi un sacou lung,maro.Îşi lua geanta albă şi încuie uşa de la dormitor.Se întoarse în bucătarie,împături Profetul,mai luă o gură de ceai şi plecă.
Salută câţiva oameni care mai locuiau acolo,în Hogsmeade şi trecu pe lângă Lorzii Mierii.Îşi cumpără o mică tabletă de ciocolată şi se îndreptă înspre sere.Trecu pe lâmgă sera 1,pe lângă sera 2 şi ajunse la sera 3.Descuie uşa şi intră.Se aşeză pe un scaun şi citi lista cu elevii înscrişi.Trebuiau să înceapă lecţia la ora 9:15,aşa cum planificase,indiferent dacă erau doi elevi sau doar unul.Deschise Profetul şi continuă să citească,aşteptând elevii.Oricum,era prea devreme ca să vină cineva,dar vroia să vadă câţi vor ajunge atât de devreme.

Smile. Smile
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Vin Ian 25, 2013 6:31 am

Murmura incet:'Nu..nu,te rog,nu!Hm...nu!'.Apoi deschise ochii.Ofta din nou.Se uita la ceasul de pe noptiera.Era ora sapte fix.Stramba din nas si se ridica.
Dupa ce se pregati,cobori din dormitor.Se uita pe geam.Era o zi senina si nu mai era atat de multa zapada.Iesi din camera de zi si se uita pe orar.Avea prima ora Ierbologie.Stramba din nou din nas si se uita la ceasul de pe mana sa.Era ora 7:30.Merse sa ia micul-dejun.Erau inca vreo 5-6 elevi care erau acolo:doi de la Cercetasi,unul de la Astropufi si trei de la Viperini.Manca ceva in graba si pleca inspre sere.Era ora 8:15.Stramba din as din nou si ajuns la sera 3,batu la usa,iar cand cineva zise:Intra!,intra.
-Buna dimineata!mormai el,asezandu-se intr-un colt,pe un scaun uzat.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Vin Ian 25, 2013 9:03 am

• M-am trezit lejer la 7, mi-am facut un dus, m-am imbracat repede cu niste gluri, un pulovar gri si ghetele obijnuite si am mers la sera 3. Pe drum mi-am prins parul intr-un coc lejer si nu am bagat in seama prostia incredibila care se simtea pe holrui.
    Am intrat, fara sa mai bat la usa.
    Buna dimineata.spun eu asezandu-ma pe un scaun si-mi verific ceasul.
    Era abea 8, perfect, profu sa se inchine ca o sa fie prima si ultima data cand ajung asa devreme.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Anne Mariah
Anul II
Anul II

Reputatie : -4
Data de inscriere : 24/12/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Vin Ian 25, 2013 11:13 am

Pasea pe coridor,cu pasii rasunandu-i in toata scoala.Privea in stanga si in dreapta relaxata.Ranji si intra in sera.Purta niste blugi negrii,stramti,o bluza alba,cu niste desene pe ea,niste cizme fara toc si roba peste ele.Privi sera.Ridica o spranceana cand vazu ca erau doar doi...'Oh!minunat!Madam Katherine.Urmeaza sa vina si infumuratul ala de Damon si atunci putem face o batalie ca lumea!' isi zise ea.Se aseza langa Xan,fara sa zica ceva si se uita la ghivecele pregatite.Erau acoperite cu ceva...metalic!

My blood is a tribute...and my heart is yours. <3
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Vin Ian 25, 2013 2:11 pm

• Bineinteles ca si Damon isi facu aparitia, aratand ciufulos si caraghios.
    - Buna dimineata, il saluta pe profesor, zambind idiotesc. Cand o vazu pe Anne ridica rautacios din sprancene spre ea, lingandu-si buzele, apoi se aseza langa Katherine a lui sarutandu-i usor mana dragastos.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Michel Jenkins
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Sam Ian 26, 2013 7:01 am

Domnul Jenkins se ridica brusc si scaunul cazu.Se scarpina in cap jenat si cu o mana in buzunar spuse pe un ton vesel,si foarte rapid:
-Bine ati venit!Eu sunt proful de Ierbologie.Sunt Michel,imi puteti spune domnule sau profu.Asa,va place Ierbologia?Bineinteles,cum sa nu va placa?Vom incepe cu Bouncing Bulb.Se pare ca ceilalti intarzie asa ca*se uita la ceasul sau vechi din buzunar*va trebui sa vedem cam ce stiti voi din materia pe care o predau.

Smile. Smile
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Sam Ian 26, 2013 7:13 am

• Un ciocanit se auzi in usa imediat dupa ce profesorul termina de vorbit. Leloush intra apoi, luand o gura mare de aer.
    - Imi cer scuze, balmaji acesta si se aseza rapid in prima banca care ii iesi in cale. Spera ca nu ratase nimic, si asa se descurca greu cu temele asa ca era bine sa prinda cate ceva din clasa.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Sam Ian 26, 2013 7:19 am

• L-am privit ciudat cand se ridica asa brusc dar, i-am raspuns la lectie, fara sa ridic mana.
    Bouncing Bulb este o planta magica mov, cu un buchet de frunze care creste in partea de sus, si din cate stiu topaie pe aici daca nu-l ti.Cei tineri sunt micuti, c-am cat un maner de la usa iar cei mai batrani sunt cat o usa. Sincera, nu am vazut unul asa mare, doar cei micuti. Pot deveni agresivi, cand se simt amenintati si te ataca. Un Knockback Jinx ar putea opri unul mic dar, nu pot face acelasi lucru si cu cei maturi, acolo ar trebui sa-i arzi pentru ca sunt puternici.ii spun eu din amintiri mai mult sperand ca e bine.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Hellen Homeskillet
Anul II
Anul II

Reputatie : 2
Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Sam Ian 26, 2013 8:15 am

-Buna ziua domnule profesor! Imi pare rau ca am intarziat iarasi am ajuns in Aria Spitalului. Ma puteti scuza? Ma simteam prost. Mereu chiulesc sau intarzi la ora de ierbologie. Ma uit in jur si nu vad un loc unde as putea sta. O vad pe Anne si ii fac cu mana. Statea langa Xan. Asteptam cu ochii in pamant raspunsul profesorului. Sad

Profesor

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Sam Ian 26, 2013 10:47 am

-Da Home...Perfect!Bravo domnisoara Katherine!10 puncte Cercetasi!Acum,ce ar fi sa deschideti manualele la pagina 157 si sa va uitati la cateva poze cu un Bouncing bulb in toate fazele?Cel de aici este nici matur,nici imatur.Este un fel de...de adolescent.
Le zambi dupa care Michel iesi repede din clasa si se intoarse cu un manual vechi si uzat,diferit de al elevilor.
-Perfect!Briliant!Asa,notati-va ce a spus domnisoara Katherine si apoi,va rog sa imi spune-ti cand terminati.Apropo,se pare ca avem doua ore consecutive.Deci,nu va grabiti.zise el pe un ton grabit.
Trecura deja doar 10 minute.Nu se stresa.

Smile. Smile
Sus In jos
Beatrice Lostem
Anul V
Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Sam Ian 26, 2013 10:49 am

In sera intrara ca o furtuna David,Destiny si Beatrice. Inaintara, pasii lor apasati rasunand in sala. Isi scuzara intarzierea, apoi se dusera la locurile lor si incercara sa fie atenti. Bea isi dadu seama ca vorbeau despre " bouncing bulb " . Mai auzise despre el, dar nu vroia sa-si toceasca creierul acum pentru a da informatii, asa ca ramase tacuta langa cei doi colegi ai sai.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   Dum Ian 27, 2013 4:24 am

• Deborah ajunse si ea, intarziata ca deobicei, vazand o fata stand in usa. Ii facu semn s-o urmeze pana la a 3a banca si se aseza impreuna cu ea in banca, deschizand manualul si luandu-si imediat notite.
    - Eu sunt Bo, sopti ea zambindu-i, privind-o cu coada ochiului. Ce ai patit? o intreba cand ii vazu rana.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prima ora-Bouncing Bulb   

Sus In jos

Prima ora-Bouncing Bulb
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Ierbologie-
Mergi direct la: