Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Run for you're life [privat]

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 11:42 am

• Auzisem ceva foarte urat si naspa despre Bo si dragul nostru "orieten" Xan si nu-mi placea deloc mai ales ca acum ma uitam la Damon cum se fataia prin fata mea, nu stu de ce si parea nervos. Cred ca avea acelasi motiv ca mine dar, nu eram sigura.
    Mai stai si tu intr-un loc, m-ai ametit.ii spun eu oftand usor rezemandu-ma cu spatele de spatarul bancii.
    Imi intorc privirea spre lac si oftez usor trecandu-mi o mana prin parul buclat privindul linistita pe brunet acum.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 11:46 am

• - Nu am stare, sa-mi bag picioru'! spune imbufnat, lovind putina zapada care mai ramasese pe jos si-si aprinde o tigare ca sa-si alunge nervii. Trage un fum lung in plamanii lui care erau facuti praf, saracii, lasandu-se inconjurat apoi de o perdea de fum ca de ceata. Evident si el era nervos din acelasi motiv, chiar daca Bo era suparat pe el, era prietena lui care-i suportase o gramada de prostii.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 11:55 am

Pasea incet si prudent,ca si cum il urmarea cineva.Si,totui,auzi susoteli.Ridica o spranceana.Erau Damon si Katherine.
-Buna.zise el zambind inocent.Deranjez?intreba el.
Nu credea ca erau suparati pe el...defapt,de ce sa fie?Auzise despre ceva chesti despre el si Bo dar nu era adevarata.Ea era cu Adrian,si el cu Bes.In plus,aceea stupida chestie era doar o stupia barfa scormonita de o alta fiinta stupida,cu nume necunoscut.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 12:03 pm

• Mi-am intors privirea spre el si am ranjit putin sadica.
    Hmm.....chiar nu deranjezi, ne gandeam sa venim dupa tine.ii s[pun eu si ma duc repede in fata lui Damon ca sa stea cuminte.
    Am oftat usor si l-am privit in ochi destul de linistita.
    Ce e cu tine si tu Bo?il intreb eu serioasa privindu-l in ochi atenta.Ai enervat-o destul de rau.continui eu calma.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 12:08 pm

• Damon marai usor cand Kat se puse in fata lui, dar nu riposta. Daca ea inca nu voia sa-l lase acum sa inceapa sa-l faca cu ou otet, tot il va lasa mai tarziu. Facu cativa pasi in spate si isi vazu de tigare, terminand-o destul de rapid si aruncand-o in lac, fara sa-i pese ca polueaza mediul sau asa ceva. Incerca sa nu-l priveasca pe Xan, ca sa ramana calm, ci doar pe Kat, pe mult adorata lui Kat.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 12:15 pm

Pufai si se uita la cei doi.
-Cum am mai deranjat-o?Chiar nu am vazut-o de mult.
Nu mintea.Auzise de zvonul acela dar nu clar.Vroia sa zica ceva cand Damon arunca tigara in lac,dar tacu.Nu vroia o incaierare sau asa ceva...
-Hm...pai totusi,ce am facut de merit o bataie sau asa ceva?
Ridica o spranceana si se aseza pe o banca aropiata.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 12:19 pm

• Am zambit si m-am apropiat usor de el si-mi pun un picior pe banca, privinindu-mi mainile in picior si ma aplec spre el.
    Injuraturile alea au venit din gura ta si nu au fost dragute si micute deloc, au fost dure. Nu-mi pasa de zvonurile ca cica boi sunteti imrepuna. Tu esti cu tipa aia...cu gura mare si ea este cu Adrian.ii spun eu calma si ma indepartez de banca.
    Il priveam urat pentru ce imi povestise Bo si acum ma asteptam ca Damon sa sara pe el sau sa-l stranga de gat sau ceva de genu.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 12, 2013 12:23 pm

• O data ce Kat se indeparta Damon veni cu pasi intepati langa Xan, ridicandu-l de pe banca in aer cu o singrua mana. Il privea urat si avea o expresie destul de infioratoare, pe care nu des o afisa fiindca ar fi speriat pe toata lumea.
    - Da-mi un singur motiv pentru care sa te las cu toti dintii in gura! marai brunetul, avand aceeasi privire necrutatoare.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 8:34 am

Ridica o sprncaeana.Desigur,infumuratii faceau ce vroiau fara ca nimeni sa ii pedepseasca!isi zise el.
-Pai...sa vedem,tu fiind sef de casa ai putea sa ma pedepsesti altfel,nu cu bataia dar daca vrei sa dai dovada de un comportament care NU MERITA urmat,eu nu am nimic impotriva.zise el pe un ton cat se poate de calm.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 9:28 am

• - Eu iti ofer o sansa serioasa sa te aperi...si sa explici de ce ai injurat-o pe Bo si ai facut-o tarfa si alte cuvinte minunate...astept. Si eu zic sa ciripesti pana nu imi pierd rabdarea si te ingrop de viu la 50 de m sub pamant, zice sec, avand o expresie impasibila, fara sa-i dea drumul deocamdata.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 10:08 am

• Am stat cuminte, mai in spate privindu-i pe amandoi asteptand sa vad ce scuza va avea Xan dar, nu o sa fie ceva atata de bun incat sa-l faca pe Damon sa-l lase jos, sau sa nu ajunga la spital.
    De ce ai face asta? Bo e o tipa atata de draguta si de treaba. De ce trebuia sa faci pe bou si sa o injuri si sa o faci tarfa? Doar pentru ca nu erai tu baiatu pentru ea, doar pentru ca nu erai ce isis dorea ea ai facut-o tarfa. Esti un prost.ii spun eu stand cu mainile in san.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 10:37 am

Deschise gura sa zica ceva de prost gust,dar o voce din mintea sa il mustra.Chiar vrei sa faci asta?Chiar vrei sa jaungi ranit,aproape mort in aria spitalului?Nu,nu nu domnul Riddle! apoi scoase un pufait.
-De ce?Pentru ca pur si simplu am plecat si...
Iis musca buza inferioara.Ofta si isi dadu seama ca merita o bataie sau ceva d egenu asta.Ii privi o clipa.
-Mda...ma rog,am fost un idiot si tot tacamu.Hai,omorati-ma si terminati.zise el plictisit si cu o nota de amuzament.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 10:48 am

• Te-a lasat si a plecat pentru altu care era mai bun si tu ai facut-o tarfa. Sti ce inseamna cu adevbarata sa fi o tarfa? Una care merge cu toti, si-o trage cu toti si eventual primeste si bani.ii spun eu rastit si ma aproprii de el si ii trag mare pumn in gura, daramandu-l in zapada.
    Imi puhn un genunchi pe pieptul sau, apasand bine, tinandu-l cu o mana de guler si cu cealalta pregatita sa ii trag una.
    Bo nu merge din floare-n floare si nu e platita ca sa satisfaca pe cineva. Ea este cu Adrian, si il iubeste pe omu ala si tu esti doar un prost care-mi jigneste prietena.marai la el.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 12:17 pm

Pufai si ramase acolo privind-o in ochi,cu o privire rece.
-Nu am spus asta.Doar ca eram furios,asta am zis.zise el pe un ton calm.Dar daca tu ma 'mustrezi' doar pentru ca nu imi pot controla reactiile,e decizia ta.
Il privi pe Damon pe furis,apoi o privi iar.Se ridica din stramsfoarea ei si ii privi din nou.
-Acum,vreau ca aceasta 'cearta',cu ghilimele de rigoare,sa se desfasuare intr-un mod cat se poate de civilizat.SI nu,nu imi e frica.Daca vreti,putem folosi magia.zise el,dupa care zambi.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 12:32 pm

• M-am dat sa se ridice si l-am privit in ochi.
    De ce sa folosim magia? Tie frica te bati cu mine, pe bune si ai nevoie de magie ca sa te poti apara? Foarte bine, hai cu magia, sa nu spui ca nu ai avut nici o sansa impotriva mea.ii spun eu serioasa si continui sa-l privesc in ochi jucandu-ma cu bagheta asteptand ceva din partea lui desi Damon fierbea in spatele meu, il simteam bine.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 12:42 pm

• O vena zvacni in tampla lui Damon cand ii auzi explicatia complet stupida. Cum adica zisese totul la nervi ? Da, te enervezi, si zici 2-3 floricele, dar nu in halul ala in care ajusnese Xan s-o jigneasca pe Bo. Fara alte avertizmente veni intepat langa el, il prinse de guler si ii plasa un pumn chiar in bot, tinandu-l ca sa nu pice din picioare, prinzandu-le bine si aruncandu-l fix intr-un copac, acela aproape rupandu-se sub greutatea baiatului.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 12:49 pm

Se ridica dupa lovitura.Ii zambi baiatului si spuse pe un ton mult prea ciudat de calm:
-Dupa cum am spus,o putem rezovla pe cale diploma...
Si incepu sa vomite.Statea cu spatele la ei.Dar de ce?Statea in genunchii...deja era ciudat.Se oprea din 5 in 5 minute,apoi dupa 35 minute se opri.Se sterse la gura cu batista din buzunar si se ridica,cu picoarele tremurande.
-Nu...*tuse*nu va ingrijorati!Puteti...*tuse*continua.
Le zambi dupa care,vomita din nou.
Stia el explicatia.Bineinteles,era una stupida:bause mai mult de trei pahare de suc de dovleac.Nu ii faceau bine.
Acum statea in genuchi,cu bagheta inca in mana,asteptand alte reactii.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Joi Ian 17, 2013 1:22 pm

• Damon ramase efectiv perplex. Era constient ca tipul nu vomita doar fiindca ii dadu un pumn si-l aruncase in copac. Deci facuse el ceva stupid de se intampla asta.
    - Tu-ti faci rau singur...nici nu e nevoie sa te mai ajutam noi, vad ca te descuric destul de bine... reusi sa zica, cand isi reveni din soc, ridicand neincrezator o spranceana. Se asteptase de asemenea ca el sa riposteze, sa arunce vraji asupra lor sau ceva.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Vin Ian 18, 2013 4:15 am

• L-am prins de mana pe Damon si l-am tras in spate privindu-l rece pe baiat.
    Tu te lasi batut si omorat doar ca sa te duci la director si ii arati dovezi ca te-am batut? Crezi ca o sa te bage in seama?il intreb si ii aplic un Crucio foarte frumos.Pofitm, cale diplomata, sau vrei sa iara mai rau, eventual devi masa unui tigru.ii spun eu continuand sa tin blestemul asupra lui.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Vin Ian 18, 2013 9:23 am

In timp ce ea i facea cat de mult rau posibil,el statea acolo ca un tampit,stand sa moara.
Stai sa mori,aa lasule?Hai,mori odata!Si asa nu esti folosutor,scarbo!ii zise o voce din capul sau.Dar nu voi muri.isi zise el.Nu pot sa mor.De ce?Pur si simplu.Si totusi,nu poti sa mori torturat.Cel mai rau lucru ar fi sa innebunesti.
Si dupa ce Kat facu o pauza scurta,facu un efort supra-omenesc,se ridica in genunchi si striga Experliamus.
-Pai,stii,nu sunt genul paracios.Nu e treaba directorului ce facem noi aici.zise el pe un ton calm,acum fiind ridicat in picioare.Si sincer,nu ma prea sperie tigrii.continua el pe un ton mieros,batjocoritor.
Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Vin Ian 18, 2013 12:09 pm

• Am ranjit sadic si am facut cativa pasi spre el.
    O sa-ti fie.ii spun eu continuand sa zambesc.
    Ma apropriam de el din ce in ce ami mult pana cand, mai aveam 3-4 pasi si m-am transformat intr-un tigru alb si frumos, am sarit pe el si l-am trantit la pamant maraind nervoasa la el.
    Eram asa aproape de el ca ii puteam musca fata fara sa ma aplec, si-l priveam tinta in ochi. Simtind mirosul de sange, si mie cum imi era foame, simturile sau amestecat in capul meu si mi-am scos ghiarale la iveala, aplicandu-i-le frumos de la umar in jos.
    Nu realizam ce fac decat dupa ce el tipa si m-am dat repede de pe el scuturandu-mi capul si merg langa Damon, stan din fund, inca maraind si dand din coada....si lingandu-mi sangele de pe labuta.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 19, 2013 2:05 am

• Pe Damon aproape il bufni rasul cand o vazu ce face. Da, era sadic si nepasator, ceva tipic Damon. Deocamdata nu-i mai facu nimic, ii ajunsese, si oricum el putea fii mai rau decat un tigru, doar era vorba de el, care tot timpul fusese necrutator si cu idei malefice. Il privi pe Xan cu ochii sai de gheata, fara sa se miste din loc, cu bratele incrucisate sub piept, asteptand inca o replica desteapta de a lui. Nu-i pasa daca ii para la directori, oricum daca avea s-o faca lua el vina doar asupra lui, nu voia ca si Kat sa aibe problema.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 19, 2013 2:11 am

Se ridica in genunchi si ii privi pe cei doi ca pe niste bucati de carne umblatoare.Apoi,le zambi.Se impropti de un copac si se ridica in picioare,care tremurau.Pufai.
-Mda...gata?Pot sa plec sau mai aveti treaba cu mine?zise el pe un ton plictisit.
Si totusi il durea.In umbra copacului,avea lacrimi pe fata de la durere.Bineinteles ca nu se va duce in aria spitalului sa dea ochii cu Damon din nou,el fiind ajutor in aria spitalului.Mai bine stie ca ramane cu rana infectata decat sa stie ca poate i se va amputa mana sau alte chestii tampite.
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 19, 2013 2:16 am

• Damon marai cand il vazu asa nepasator, il venea sa-l arunce in lac sau sa-l inece acolo mai bine. Pasi panaga ajunse de el, apucandu-l de haina si lovindu-l destul de tare de scoarta capului.
    -Asculta-ma bine, pana nu-ti ceri iertare lui Bo si nu te revansezi fata de ea cum trebuie ai cuvantul meu de onoare ca te joc in picioare in fiecare zi ! mormai nervos, ochii sai aratand infioratori , desi era asa de frumosi.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   Sam Ian 19, 2013 2:24 am

-AU!zise el cand il lovi in cap.Pai nu puteati spune asa de la inceput?Puteati pur si simplu sa ziceti 'Cere-ti scuze de la Bo ca nu avem probleme!'.Si in plus,nu am mai vazut-o de ceva timp.continua el frecandu-se de scoarta capului.
Stia ca nu avea sa scape asa de usor.Si totusi,printr-o minune putea sa apara aici Bo ca sa-i ceara scuze si sa mearga la culcare.Pufai la faptul ca se gandise la o stupiditate atat de mare.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Run for you're life [privat]   

Sus In jos

Run for you're life [privat]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Lacul-
Mergi direct la: