Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Gefahr liegt in der Nähe

In jos 
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 9:54 am

• Leloush iar plecase de la castel, era prea multa forfota acolo pentru gustul tanarului rus. Se aseza jos pe niste scari, privind in jur, cu toate ca era deja bezna, caci era trecut de miezul noptii. Isi aprinse o tigara, tragand puternic un fum, lasandu-se inconjurat de el ca de o ceata. Incepu sa zareasca o silueta, probabil feminina dupa inaltime si faptul ca era subtire. Astepta ca aceasta sa se apropie mai mult ca sa vada despre cine era vorba, sa stie daca se va baga sau nu in seama caci singur se cam plictisea.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 26/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 10:02 am

Fata se plimba din nou pe strazile intunecate, ajungand pe Aleea Nocturn. Ca de obicei, ii umblase in lucruri surorii sale si ii furase niste haine si accesorii incuiate, ca sa se simta mai lejera si sa scape de roba aceea ponosita. In timp ce merge aiurea, plictisita pe alee, zari un elev de la Hogwarts stand pe niste scari si se duse spre el, gandindu-se ca n-o sa se intample nimic rau daca isi omoara putin timpul.

Haine: http://data.whicdn.com/images/45582112/tumblr_meq1a7TMPt1rvcovgo1_500_large.png

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 10:06 am

• Irisii lui Leloush urmarira silueta pana ce aceasta se opri in dreptul sau. trase lenes ultimul fum de tigare, lasand-o sa pice pe jos, stingand-o cu talpa pantofului.
    - Guten Abend! se auzi vocea rusului, intr-o germana perfect cu accentul specific, dur, dar interesant. Se ridica in picioare, coborind cele cateva scari, oprindu-se in dreptul ei.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 10:31 am

- Buna seara si tie! ii spuse fata repezita. Am observat ca fumai.. ai un foc? intreba fata destul de ingrijorata, uitandu-se in jurul sau, de parca ar fi vrut ca nimeni cunoscut sa nu o vada.
- Tu esti la Hogwarts, nu? Ce casa esti? il intreba cu un zambet siret si caracteristic pe buze.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 10:36 am

• - Da... raspunde bagandu-si o mana in buzunarele blugilor sai negri, scotand o bricheta de un negru aprins, ca smoala, intinzand-o spre tanara. Corect. De la Astropufi, ridica el usor din umeri ,stiind ca multa lume l-ar fi vazut mai degraba viperin decat astropuf, datorita caracterului sau de care toata lumea stia.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 11:28 am

Raluca isi scoase o tigara din pachetul sau slim si o aprinse incet, tragand sceptica din ea. Isi umplu pamani cu nicotina si ce mai continea tigara si ii inmana baiatului bricheta.
- Ah, astropufi.. sa inteleg ca il cunosti pe prea-maritul David care e ajutor in Aripa Spitalului , caruia ii plac animalele si care e cel mai frumos si adorat? E varul meu, adauga ea rapid, ca sa nu-l confuze pe baiat si afisa un zambet, mai degraba din politete.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 11:32 am

• - E cam mult spus "cunosc" , am vorbit o singura data cu el chiar daca e Seful de casa de la noi, ridica acesta din umeri, bagandu-si bricheta inapoi in buzunar, clatinand din cap. Iar tu, la ce casa esti...la Cercetasi, casa mult popularului Salvatore? intreba el ridicand sceptic dintr-o spranceana, fiindca isi daduse seama ca tanarul ii furase vreo 2 sticle de alcool din dulap cand isi petrecuse o noapte in camera astropufilor si nu il avea la inima.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 11:37 am

- Cam asa ceva. Nu-l cunosc foarte bine, dar in timp ce aveam o ... mica cearta cu o soimeanca si vedea cum eu eram blestemata statea acolo si nu facea nimic, ceea ce nu pre mi-a intrat la inima, intelegi? intreba fata apoi privind in jurul sau inca o data si asezandu-se pe scarile din piatra.
- Te aduce ceva special pe aici sau pur si siplu frecventezi ca si mine? intreba ea cu ochii atintiti catre cer.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 11:43 am

• - Mai nimeni nu il are la inima...e cam singurul lucru pe care il am in comun cu el, ridica el din umeri, aprinzandu-si o tigara si tragand un fum lung in plamanii care probabil deja aveau de suferit. Pur si simplu m-am saturat de aglomeratia de la Hogwarts, toate barfele si asa mai departe...si aici e mai pustiu, deci e un loc pe placul meu, ii raspunse rusul, eliberand fumul printre buzele sale sexy si masculine.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 11:52 am

- Da, inteleg, probabil ai auzit de batalia surorilor Lostem, nu-i asa? " A batut-o sora-sa care e o piticanie, nu-mi vine sa cred ca e asa proasta! " le ingana Raluca pe cele din topul barfitoarelor de la Hogwarts, incercand sa nu-si aminteasca de acele momente , insa era prea greu si aproape intotdeauna ajungeau cumva in discutie si isi amintea de fiecare clipa de groaza in care ea si sora sa isi aruncau una alteia cuvinte grele si chiar vraji groaznice.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Mier Ian 09, 2013 12:05 pm

• - Nu, nu am auzit nimic. Eu nu ascult barfele din Hogwarts si nu stiu nimic din ce se intampla...nici macar in legatura cu barfele despre mine, ii raspunse el simplu, privind-o atent cu irisii sai cafenii ce sclipeau misteriosi in acea semi-obscuritate. Se spusesera multe despre el, caci unii pur si simplu aveau o imaginatie prea bogata si o foloseau pentru a inventa lucruri despre restul, el fiind unele din subiectele preferate.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Joi Ian 10, 2013 10:59 am

Fata zambi si se gandi ca era bine ca mai existau si persoane care incercau sa stea departe de barfe. Isi aminti cum acum cateva luni, chiar ea facea parte dintr-un grup care nu mai tacea din gura si vorbeau ca sa n-adoarma, pentru ca erau invidiosi.
- Ma bucur sa aud asta, spuse ea afisand un zambet timid si continuand sa priveasca imprejurimile. Era a doua sau a treia oara cand venea aici, insa deja se familiarizase cu mirosul si persoanele ciudate.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Joi Ian 10, 2013 11:07 am

• Ii zambi scurt, el nefiind un tip prea optimist, deci nici prea zambitor. Isi aduse aminte de tigara aprinsa si o termina, luand cateva fumuri unul dupa celalt, simtind apoi frigul, se inoptase si el nu era tocmai bine imbracat. Ce zici de o cafea? o intreba pe tanara, caci voia sa intre undeva inauntru, dar nu voia sa ramana fara companie fiindca se plictisea sigur.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Joi Ian 10, 2013 11:11 am

Fata aproba dand din cap usor si afisand un zambet micut, apoi se ridica in picioare si il urma pe baiat, nestiind foarte bine locurile de prin preajma. Cand ajunsera inauntru, se asezara la ultima masa din cafenea, pe scaunele sale reci. Isi comanda un ceai cald, gandindu-se ca frigul dinauntrul ei nu va mai persista si isi scoase telefonul privind o clipa ora, apoi lua doua guri din ceaiul fierbinte si il aseza pe masa dura din lemn.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Joi Ian 10, 2013 12:20 pm

• Leloush se aseza si el jos, punandu-si geaca pe spatarul unui scaun. Cunostea foarte bine personalul cafenelei si se nimeri sa fie servit exact de chelnerita rusoaica ce mereu il lua la injuraturi. Rase cand o vazu, spunandu-i ceva in rusa si aceasta ii aduse o cafea cu lapte. El deobicei bea alcool, dar acum era obosit si o cafea era exact ce avea nevoie pentru a scapa de oboseala si de frigul care il cuprinsese.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   Dum Ian 27, 2013 5:10 am

TOPIC CLOSED
Astropufi -> 80 puncte
Cercetasi -> 70 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Gefahr liegt in der Nähe   

Sus In jos

Gefahr liegt in der Nähe
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: