Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Prima ora

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 1:34 pm

• Leloush ca deobicei nu stia pe ce lume traieste si uitase de ora. Ajunse si el unde erau toti ceilalti, luand o gura mare de aer si privind-o neincrezator pe profesoara, fiind gata sa primeasca detentie sau puncte in minus...cum primea deobicei. Isi drese glasul ca sa-i atraga atentia. Imi pare rau ca am intarziat...am avut o problema, ingaima acesta, stiind deja ca avea o reputatie destul de proasta despre cat de nemernic e si nu era exclus ca si profesoara sa stie asta.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Aleksandra Miloslava
Profesor
Profesor

Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/12/2012
Varsta : 24

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 1:42 pm

• L-am vazut de departe cum alerga inspre noi dar fusesem mai atenta la catalog decat la el.
    Nu-ti face griji, asta e prima ora si eu am intarziat deci, poti sa stai linistit dar, la ormatoarea ora ei belito Petrova.ii spun calma.
    Acum ca erau toti prezenti, puteam sa stau linistita ca nu voi avea de scazut puncte pentru absente, deocamdata.
    Vad ca domnisoara Humphrey, nu vrea sa ni se alature deci, o sa trezem mai departe la David.spun calma privindu-l pe baiat.

Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 1:47 pm

• Rasufla usurat, asezandu-se jos langa Jenny care parca era in transa. Ii dadu un cot, atragandu-i atentia spre el, soptindu-i apoi: Hei, Süße, ce am pierdut? o intreba el cu accentul sau specific nemtesc, sperand ca la ora asta nu se luase nimeni la cearta cum se intamplase la vestita ora de transfigurare. Trase de nodul de la cravata caci era prea stramt, asteptand ca ea sa revina cu picioarele pe pamant si sa-i raspunda.

Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 1:54 pm

Astropuful merse incet si increzator catre hipogrif, aplecandu-se foarte lent, ca onduleurile sa nu-i intre in ochi si astepta cumintel ca el sa-i intoarca plecaciunea. Se intampla la un moment dat, inainte sa-si piarda rabdarea si sa plece, asa ca il mangaie lin si ii zambi, descoperindu-si dantura. Se inlatura incet, lasandu-i si pe altii sa incerce experienta aceea uimitoare.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Aleksandra Miloslava
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 2:01 pm

• Am zambit cand vad ca asteptase desi se vazuse ca nu prea avea rabdare sa astepte. Cred ca dragul meu prieten se joaca cu elevi mei.
    Lovegood Deborah, frumos nume, sa vedem daca si talentul este la fel de frumos.ii spun eu putin ironica si ii fac semn cu degetul sa se aproprie usor si sa-l salute.
    Cred ca deja ma injura la cate plecaciuni avea sa faca azi dar, nu aveam ce sa-i fac. Este un animal mitologic si destul de rar asa ca, sa indure.
    Hmm....desi ar fi interesant sa vad cum refuza pe cineva desi, stiu ca ultima data cand s-a intamplat asta a iesit urat.

Anul V
Anul V

Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 2:06 pm

• Inghiti in sec cand auzise vocea lui Lelouh.Se trezi la realitate revenind cat de cat cu picioarele cu pamant.Nu imi vine sa cred ca aproape am adormit in ora,dar ce spun eu chiar am adormit aici,gandi Jenny.Adevarul e ca in noptile trecute nu prea dormise mai deloc si acum era destul de greu sa stea treaza.Il privi pe Leloush
    -Inafara ca aproape am adormit in ora deoarece nu prea am dormit mai deloc in ultimele nopti si drumul incet,dar sigur spre o detentie si puncete scazute..tu nu ai pierdut mai nimic!ii sopti ea tanarului rus.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 2:11 pm

• Deborah nu comenta absolut nimic, doar se ridica si se apropie cu pasi moderati, precauti, privind animalul cu ochii sai albastrii, rotunzi si hipnotizanti. Se opri la o distanta pe care o considera ea buna si facu incet plecaciune, fara sa-l scape din priviri, revenind apoi la pozitia initiala, clipind des, de cateva ori, inghitind in sec, insa rasufla usurata in sinea sa cand animalul facu si el o plecaciune. Zambi tamp si-l mangaie usor, cu grija, revenind apoi la locul ei, langa leu.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Aleksandra Miloslava
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 2:15 pm

• Humphrey!!strig la ea, stand in spatele ai acum.Daca tot te-ai gandit sa nu mai dormi la ora mea, vrei sa ne faci onoarea si sa saluti acel hipoogrif? Daca nu cumva iti deranjam somnul profund.ii spun eu ceva mai calma si ma misc usor de langa ea.
    Trec pe langa leul meu si il mangai putin, imi i-au soimul de pe umarul lui Salvatore si ma aproprii de hipogrif, pana si soimul meu isi deschise aripile si se aplce iar animalul mare din fata noastra facu acelasi lucru.
    L-am prins usor de lant si am privit-o pe blondina astepand sa vad daca vine.
    Sa se pregateasca...Petrova, perfect.spun eu vazand ca stateau unul langa altul chiar.

Anul V
Anul V

Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mar Ian 08, 2013 2:32 pm

• Nu comenta nimic de teama sa nu o icurce.Se ridica si se duce spre animal cu pasi mici si moderati.Se opreste la o distanta potrivita de el.Ii zambeste,dupa care face plecaciunea increzatoare si spera ca o va face si acesta.Rasufla usurata cand vede ca si acesta a facut plecaciunea si se retrage lasandu-i si pe ceilalti sa incerce acesta experienta.Ajunge la locul ei langa Leloush.
    -Succes!ii ureaza blondina in soapta si asteapta sa se duca si el sa incerce experienta.

Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 12:20 am

Fugi,împiedicându-se de picioare.Întarziase din motive tâmite,ca de obicei!Dormise prea mult.Căzu la pământ,dar se ridică şi fugi ca un bezmetic.Ajunse lângă clasă şi îşi trase suflul.
-Bună dimineaţa!Vă rog să mă iertaţi că am întârziat.Am...am...
Şuieră şi continuă pe un ton nevinovat.
-...am dormit prea mult pentru că....am citit toată noaptea!O carte despre...ăăă...Hogwarts!Da,despre Hogwarts!
Zâmbi.Încă respira greu.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Aleksandra Miloslava
Profesor
Profesor

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 5:04 am

• Calmeazate si stai jos. Daca mai faci asa o sa cred ca faci pe tine.ii spun eu oftand usor si astept sa vina Petrova dar vad ca era in lumea lui.Petrova, trebuie sa te i-au de mana ca sa vi sa saluti un hipogrif? Sau nu ti se pare asa atracvit.ii spun aparand simplu in spatele lui si il privesc cu mainile in san.
    Deja devenea stresant sa ma duc la fiecare in parte sa le spun sa vina la hipogrif.
    Ascultati aici, nu am chef sa vin la fiecare in parte. Ora de Grija pentru creturile magice este importanta la fel ca celelalte ore si ma astept din partea voastra sa o tratati cum trebuie, nu sa dormiti ca domnisoara Humphrey sau ca Petrova. Daca nu va place de mine asa draguta, nu-i problema, pot sa devin ce-a mai a dracu profesoara si sa veniti la ora mea mai mult de frica sa nu iasa urat.marai eu putin nervoasa privindu-i pe fiecare in parte.Pierce, Riddle si Salvatore, voi mai sunteti, hai.le spun pe un ton mai rece.
    Eram nervoasa si nu era bine pentru ca hipogriful reactiona urat dar, am vrut sa fiu draguta cu ei si sa fie totul ok in realtia de profesor elev dar, aca ei nu vor sa fie asa bine, atunci schimbam placa.
    Lorn veni langa mine sa ma mai calmeze si sa fie atent la Hipogrif dar....ma abtineam cu greau sa imi pastrez nervii pentru mine.

Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 5:38 am

• - Nu dormeam, ingana scurt Leloush, ridicand din umeri si sculandu-se de jos, indreptandu-se calm si linistit spre animal ,gandindu-se ca la cat de dragut e el ca persoana poate acesta va sari sa-i sfarme capul. Nu se intampla asta, ci dupa ce el facu plecaciune, la fel facu si hipogriful, iar tanarul Petrova reveni langa blonda fara niciun alt comentariu, stiind ca deja reusise s-o enerveze pe profa din prima ora.

Sus In jos
Katherine Pierce
Anul VI
Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 5:55 am

• Imi venea sa rad putin dar nu stiu de ce. Am oftat si l-am luat de mana pe Damon mergand in fata. L-am lasat putin mai in spate pe brunet eu fiind c-am proape de Hipogrif dar, m-am aplecat calma, fara sa pierd contacul vizual cu el - sigur Damon imi admira fundul acum - si am zambit usor vazand ca Hipogriful sa aplecat si el.
    M-am apropiat mai mult de el mangaindul calma si am zambit dandu-ma apoi usor in spate si i-am lasat si pe cei doi sa incerce.
    Mie imi placea ora dar, ar fi fost mai dragut daca nu se enerva profa.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

Data de inscriere : 01/12/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 10:38 am

• Vazand ca Xan nu face nimic si sta in loc Damon nu mai avu rabdare si se indrepta si el spre hipogrif, privindu-l putin sceptic, arcuindu-si sprancenele. Facu o plecaciune, iar animalul il privi urat, fara sa intoarca gestul. Cand isi dadu seama ca vrea sa se napusteasca asupra lui, brunetul pleca imediat de acolo, in alta parte. Errr, se pare ca animalele nu ma plac prea mult, ingaima Damon zambind tamp, ducandu-si o mana dupa cap si avand o privire complet inocenta.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Dan Humphrey
Anul I
Anul I

Data de inscriere : 31/12/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 10:42 am

• Dan isi facu si el aparitia, desi era clar ca ora era pe sfarsite. Inghiti in sec, dandu-si seama ca era singurul care lipsea, ceilalti fiind cu toti prezenti. Isi flutura mana spre sora sa si Bo, apoi isi indrepta irisii spre profesoara. Imi pare rau ca nu am putut ajunge la timp, aa...m-am accidentat si abia acum mi-au dat drumul de la cabinet, murmura facand un semn discret spre bratul sau drept care era bandajat, scotand un oftat ca sa-si exprime regretul.

Profesor

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 10:49 am

• Am oftat usor si l-am privit pe Salvatore dar..nu mi-a placut privirea lui iar nervii mei se vedeau prin animal.
    L-am prins de lanturi si l-am tras in spate la timp sa nu napusteasca peste baiat. Am luat o nevastuica de jos si i-am aruncat-o in spate sa stea cuminte,
    Zi ce este un hipogrif.spun catre Humphrey si pasesc mai aproape de copii.Pentru ora viitoare trebuie sa stiti ce este un Basilisk.le spun notand si eu tema.Asculta bine la mine, ora viitoare nu mai intarziati, raspundeti cand va strig pe nume si sa fiti treji. Voi nu ati acceptat sa fiu asa draguta, bine, de ora viitoare ati dat de dracu.le spun privindu-i fix apoi pe Humphrey sa raspunda.

Anul I
Anul I

Data de inscriere : 31/12/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora   Mier Ian 09, 2013 11:13 am

Un Hippogriff este o creatură magică care are picioarele din fata, aripi, cap ca ale unui vultur gigant și corp, picioarele din spate si coada ca ale unui cal. Acesta este foarte similar cu o alta creatura mitica, Griffin, cu partea din spate calul înlocuirea spate cu un leu. Hippogriffs au crude, din oțel de culoare ciocurilor și ochi mari, portocalii strălucit. Cele gheare de pe picioare din fata sunt de o jumătate de picior lung si par moarte. Atunci când se apropie oameni de Hippogriffs, o etichetă corespunzătoare trebuie să fie menținute pentru a evita pericolul. Hippogriffs sunt creaturi intens mândre, și o persoană fizică trebuie să arate respectul cuvenit prin arcuirea pentru a le, și de așteptare pentru ei să se plece în schimb înainte de a aborda. Contactul cu ochii ar trebui să fie menținute în permanență, fără să clipească.Hippogriff ar trebui să li se permită să facă prima mutare ca aceasta este politicos. raspunde el grabit, facand multe pauze, in timp ce privea in jos, fiind destul de sigur ca nu se exprimase tot timpul corect.

Profesor

MesajSubiect: Re: Prima ora   Joi Ian 10, 2013 3:11 am

• Asta da raspuns. 5 Puncte pentru cercetasi.spun eu zambind vazand ca nu toti elevii mei sunt chiar asa neinteresati de ora.Dan, vino putin, restul puteti pleca si nu uitati de tema.le spun calma.
    Ma intorc spre hipogrif si il i-au de lanturi aducandu-l cat de cat aproape de baiat.
    Sti ce trebuie sa faci ca sa-i castigi increderea.ii spun eu calam aratand spre animal si il tin de lanturi sa nu zboare eventual dupa Salvatore.

Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Prima ora   Joi Ian 10, 2013 2:13 pm

TOPIC CLOSED

Alexandra Milosiva -> 110 galeoni
Cercetasi -> 160 puncte
Viperini -> 50 puncte
Astropufi -> 50 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prima ora   

Sus In jos

Prima ora
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Ore de curs :: Grija fata de creaturile magice :: Arhiva-
Mergi direct la: