Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

New friends(Privat)

In jos 
AutorMesaj
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 10:09 am

• Ajunsese la lac din intamplare.Blondina cerceta cu privirea pentru cateva clipe zona si vazu ca momentan era singura.Jenny observa ca locul era destul de pustiu,ca de fiecare data cand veni ea aici.Lua o gura mare de aer si privi cerul.Observa ca nu era nici un nor.Si asta era bine.Nu vroia sa se trezeasca ca incepe vreo ploaie sau ninsoare.Zambi tamp si incepu sa se plimbe,mergand fara o directie sau o tinta anume.Vazu o silueta necunoscuta in departare.Deci se pare ca nu sunt numai eu aici,gandi blondina si inainta cu pasi mici,dar repezi spre aceea silueta.

Anul V

Reputatie : 4
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 10:21 am

Fata isi imbraca roba rapid si inainta catre lac plictisita si cu o carte nou imprumutata din Sectorul Interzis, de data asta ceruse semnatura unui profesor pentru ca era o carte foarte importanta pentru ea si vroia s-o citeasca cu orice pret.
Se aseza jos si incepu sa focalizeze randurile cu atentie, insa observa o eleva blonda ce se indrepta spre ea cu pasi repezi.

Bea >.<
.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 10:28 am

• Merse la fel de rapid si cu acesi pasi mici si in curand ajunse langa silueta zarita.Era o fata,de la viperini.Jenny o mai vazuse de cateva ori prin imprejurimi,dar nu vorbise cu ea niciodata si stia ca o cheama Beatrice.Doar atat stia despre aceea fata.La inceput nu spuse nimic si doar o privi.
    -Buna!o saluta blondina si o privi zambitoare pe viperina din fata ei.Scuze nu am vrut sa te deranjez!

Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 10:35 am

Bruneta isi ridica ochii din carte si analiza noua ei companie. Era o fata pe care o mai zarise de multe ori , fiind prietena cu majoritatea prietenilor sai. O chema Jenny.
- A, salut. Nu ma deranjezi, spuse viperina si se trase putin mai in colo facandu-i loc fetei sa se aseze langa ea:
- Ia un loc ! ii zise , zambindu-i .

Bea >.<
.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 10:44 am

• Ii intoarse zambetul fetei,dupa care se aseza langa ea.
    - Eu sunt Jennifer Humphrey...dar imi poti spune Jenny!spuse ea vesela.Nu stiu ce aveain aceea zi blondina era foarte vesela si zambitoare.Cam ciudat pentru ea.Totusi mai exista si zile mai speciale.Te-am mai vazut pe aici..tu esti de la viperini,nu?Si te cheama Bea..Beatrice.Am dreptate?zise blondina asteptand raspunsul fetei.O priveste fix pentru cateva clipe dupa care cerceteaza putin locurile.

Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 11:27 am

Viperina ii zambi si dadu din cap aprobator.
- Da, eu sunt Beatrice Lostem . Si stiam ce tu esti Jenny, esti prietena cu Damon, Deborah si restul. Bruneta privi in jur, analizand persoanele cunoscute si necunoscute si incepu sa arunce cu o piatra facand broscute . Beatrice era de fel jucausa asa ca ii intinse o piatra si noi sale prietene si incepura sa se intreaca facand diferite forme in apa.

Bea >.<
.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 11:36 am

• Jenny nu era copilaroasa si nu facea astfel de gesturi.Totusi nu se putu abyine si incepu sa se intreaca cu noua ei prietena Beatrice la acest joc.
    -Da ai dreptate sunt pritena cu Deborah,dar cu Damon..Totusi hai sa zicem ca am fii prieteni.Dar si tu esti cu Deb prietena nu?Si apropo de prieteni tu nu esti prietena si cu un cercetas numit Xan?spuse blondina curioasa vrand sa afle mai multe despre noua ei prietena.Auzise niste zvonuri ca ea si Xan.ar fii impreuna,dar totusi ea nu le dadea crezare.Vroia sa afle aasta de la Beatrice,daca era adevarat.Oricum zvonurile se dovedeau eronate daca ea spunea ca nici macar priteni nu sunt
.

Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mar Ian 08, 2013 11:45 am

Continuand sa se joace, ii asculta intrebarile fetei si le retinu ca sa le poata raspunde, pe rand:
- Da, sunt prietena cu Deb, dar si cu Damon. Si da, Xan este iubitul meu, ii spuse aceasta si ii zambi , fara nicio problema. Prietenul tau e Stefan, fratele lui Damon, nu? o intreba tanara fara perdea, stiind ca nu se ascunde de acest lucru .

Bea >.<
.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mier Ian 09, 2013 3:50 am

• Si ea continua jocul si ii raspunde fetei la intrebare.
    -Da Stefan e prietenul meu!spuse ea si afisa un zambete larg pe fata dupa care continua.Stefan si Damon sa stii ca nu sunt deloc la fel si nu auaproape nimic in comun,desi sunt frati.Sunt foarte diferiti.Unul dinte ei ar fi la un capat al Pamantului si al doilea ar fi la celalalt capat.Dupa ce spuse asta rase.Adevarul e ca blondei i se parea acesta treaba cam amuzanta.

Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mier Ian 09, 2013 3:56 am

- Da, stiu asta. Mi-a povestit Damon diferite peripetii si mi-am dat seama ca sunt diferiti, spuse bruneta surazand. Damon profita de calitatile lui si chestii de genul asta, dar nici el nu e un baiat rau, adauga hotarata, amintindu-si cum se distrase cu el pe terenul de vajthat, la balci si " in cautarea aventurii lor " cand viperina nu o avea decat pe sora sa cunostinta la Hogwarts.
- In fine, hai sa nu-i mai vorbim, ca poate sughita, zise tanara raznad subtil.

Bea >.<
.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mier Ian 09, 2013 4:03 am

• -Bine!aproba blonda.-Ce ar fii sa ne spunem lucruri una despre alta pentru a ne cunoaste mai bine.Incepe tu.......de exemplu daca vrei imi poti spune cum ai ajuns sa fii impreuna cu Xan.Ca am auzit niste zvonuri pe aici ca el ar fi fost impreuna si cu Deborah.Ii zambi fetei de langa ea si astepta raspunsul ei fara sa mai zica ceva.Cerceta locurile si observa ca pe aici erau doar ele doua.Ce pustiu e,gandi blondina.

Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mier Ian 09, 2013 4:09 am

- Pai da, asa a fost. Apoi Deborah.. in fine si eu cu Xan m-am intalnit intr-o zi la Oglinda lui Erised si.. ei bine.. s-a intamplat, spuse Beatrice cu zambetul pe buze.
- Dar tu? Ce poti sa-mi spui despre tine? Hobby-uri? Mancaruri preferate? Orice care ti se pare nesemnificativ, zise bruneta si rase. Apoi, arunca in lac ultima piatra care mai ramasese. Se uita in jur si nu zari nici urma de elev, era gol. La lac erau doar ea si Jenny.

Bea >.<
.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mier Ian 09, 2013 4:25 am

• -Hmmm..ceva nesimnificativ!Pai imi place sa calatores,sa vizitez diverse tari si aflu cate ceva depre cultura fiecareia,imi place sa petrec timpul cu prietenii sa ma distrez.Imi place sa citesc carti de aventur,politiste de dragoste.Imi place sa incerc diverse mancaruri.Dintre filme imi plac cele de aventura,poitiste,romantice,cu pirati.zise blondina si afisa un zambet larg pe fata.E randul tau!Spune-mi si tu ceva nesemnificativ despre tine!

Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Mier Ian 09, 2013 7:00 am

- Pai, sa vedem.. imi plac sporturile, mancarea mea preferata se afla la fast-food, imi place foarte mult vajt-hatul, de obicei ma imbrac in haine incuiate ( si acum am , pe sub roba ) , ador sa citesc, urasc mincinosii si ingamfatii , turui viperina destul de repede, insa ca sa poata intelege. Se rdica putin pe varfuri si isi puse mana la frunte ca sa poata sa observe cat de departe aterizase ultima pietricica, apoi isi relua locul si o asculta cuminte pe cercetasa .

Bea >.<
.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Joi Ian 10, 2013 1:15 am

• Desi viperina vorbi putin cam repede intelese cat de cat ce vroia sa spuna aceasta.Se uita si ea unde va aterisa ultima piatra aruncata dupa care mai arunca o scurta privire in jur.Se uita la viperina zambind.
    -Hmmmmmm...si ce ai vrea sa facem acum?zise blondina vesela si avand un zambet larg pe fata.

Anul V

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Joi Ian 10, 2013 10:43 am

Fata se uita confuza la prietena sa si ridica din umeri, apoi privi cu un ochi inchis catre soare.
- Ce doresti tu, insa daca vrei am putea pleca de aici, vreau sa dau roba asta jos. Imi e prea cald si vreau sa raman in haine normale. Adica, incuiate, stii la ce ma refer, ii zise si isi ridica colturile gurii intr-un zambet larg.

Bea >.<
.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   Joi Feb 14, 2013 6:30 am

TOPIC CLOSED

Cercetasi -> 80 puncte
Viperini -> 80 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: New friends(Privat)   

Sus In jos

New friends(Privat)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Lacul-
Mergi direct la: