Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Mon coeur est noir.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 9:21 am

O daduse-n bara a-ntaia de data asta. Primise un balon ghiulea in spate si cazuse de pe matura fracturandu-si bratul stang, adica principalul, ea fiind stangace. Meciul era inca in curs de desfasurarea, cand ea intra murdarita in cabinet, tinandu-si bratul cu mana dreapta si deschizand usa cu piciorul.
Se aseza in fund, pe pat si se incrunta, stand asa vreo 2 minute. Nu avea timp de zabovit, o durea prea tare fractura ca sa faca asta asa ca incepu sa cotrobaie prin camera. Nu gasi nimic de ajutor si realiza ca mai bine ar chema pe cineva in ajutor.
- Alo?! E cineva aici ? se ridica si merse prin camera batand la usi si facand galagie pentru a se face auzita.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/11/2012

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:00 pm

- AH ! MAI TACI ODATA ! tipa Raluca, din celalalt colt al camerei. Era asezata pe un pat si acoperita total de plapuma, incercand sa se refaca complet dupa bataia cu sora sa. Nu vroia sa o vada nimeni cu ochiu vanat, asa ca se acoperise ca sa treaca neobservata, insa fata care intrase in Aripa Spitalului facea prea multa galagie si ii facea capul sa explodeze, asa ca hotarase sa incerce s-o reduca la tacere.

Anul III

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:16 pm

Soimeanca se intoarse automat catre patul de unde venise zgomotul si isi ridica o spranceana, parand confuza:
- Mai repeti odata, te rog? Cred ca nu am auzit bine, spuse blondina muscandu-si limba intr-un mod provocator. Tie nu-ti ajunge ochiul acela umflat, vrei sa ajungi blestemata sau agatata de tavan cumva?
Se intoarse, nemaibagand-o in seama si incepu sa bata la usa ajutorului de spital , insa se parea ca nu e nimeni inauntru, asa ca incepu sa se ciondaneasca cu fata din pat.
- Cum ai reusit sa te lovesti? Asta a fost cadouasul lui mami de Craciun? intreba ea , foarte nerabdatoare sa vada cu ce replica ar putea sa i-o intoarca saracuta fata.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:20 pm

Cercetasa se ridica dintr-o data si se umfla in pene:
- Stii ce? Mai bine nu ai comenta ! Vad ca bratul tau nu a suportat presiunea ! striga ea ingamfata, insa stia ca acest comentariu nu va aduce decat mai rau starii sale emotionale. Se tranti inapoi in pat, inchise ochii si ii stranse puternic si relua lupta dintre ea si sora sa, nelasand niciun detaliu in urma. In inima parca i se infipse o sageata cand isi aduse aminte de vraja pe care ar fi vrut sa o arunce asupra surorii sale.

Sef de Casa

Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:25 pm

Damon intra calm in cabinet, fluierand, tinand o sticla de votka in mana, crezand ca e singur acolo...realizand apoi ca erau 2 tipe acolo.
    - Hei... le saluta el calm, ca si cum niciuna din ele nu ar avea nimic, cu toate ca una parea batuta si cealalta accidentata. Se asseza pe un scaun, scormonind ceva printr-un sertar si luand cateva guri din sticla. Damon asistent medical...cea mai buna gluma!

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:29 pm

- Da , da, salutari, salutari ! Ce mai astepti? Ia taratura asta de aici si du-o unde are treaba, repara-i bratul pe care i l-a rupt mamicuta in timp ce jucau monopoly ! spuse ea si incepu sa rada isteric, aducandu-si aminte ca pe ea o batuse sora sa cu trei ani mai mica.
- Da, ai auzit bine , TARATURA ! ASTA ESTI ! ii striga fata, vazand fata rosie a celelialte din camera, pregatindu-se de ce-i mai rau.

Anul III

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:34 pm

Soimeanca fierbea de nervi si ura, isi lasa bratul in lina cadere si isi scoase bagheta cu mana drapta, o indrepta catre fata ce se ridicase in picioare si striga cat de tare putu:
- LEVICORPUS ! aceasta atarna acum de tavan si se uita speriata in jos. Te-am avertizat ! Zi mersi ca nu am facut alta vraja pe tine, pentru ca aveam in gand sa folosesc sectumsempra , ii zise fata incercand sa se calmeze.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:37 pm

Fata incepu sa tipe, alarmata, bagheta cazandu-i jos, nemaiputand sa foloseasca contra-blestemul.
- Tu ce stai sa te uiti asa la mine? FA CEVA ! ii striga baiatului din incapere, colegul sau de casa si prea-iubitul baiat atragator, Damon.
- Iar tu, o sa regreti amarnic ce ai facut !

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:39 pm

• - Potoliti-va, parca ati fi la gradinita, mormai Damon plictisit, aducandu-si aminte ca si el facea la fel cu Stef. Isi flutura mana si tanara de atarna de tavan reveni la normal in patul ei. Asa, better...acum...ce ati patit ? Pe rand va rog, nu va inghesuiti sa raspundeti, nu e prea important, suiera sarcastic, dandu-si ochii peste cap numaidecat.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:45 pm

- In afara de faptul ca eu incercam sa dorm linistita in patul asta si ea a venit aici tulburandu-mi linistea ca o nebuna afurisita ce e, tipand ca descreerata si batand la usi ca s-o ajutati sa isi faca bratul ala ciung , nu s-a intamplat ABSOLUT nimic, zise cercetasa nervoasa peste poate de toate cele intamplate pana in momentul acela.
- Altceva mai vrei sa stii ? Sper ca nu !

Ultima editare efectuata de catre Raluca Lostem in Mar Ian 08, 2013 12:59 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:48 pm

• - Ah, ba da, m-ar interesa cateva chestii...gen marimea sutienului tau sau ce culoare au chilotii pe care ii porti, mormai Damon dand degajat din umeri, scormonind iar prin sertare. Mai lua cateva guri de votka, habar nu avand cum sa le "trateze" pe cele doua. Oricum madam Pomfrey era dusa rau daca il lasase pe el singur acolo, fiindca era clar ca nu se va descurca prea bine.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Destiny Heaven
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 12:52 pm

- AHHHHHH ! PANA AICI ! striga soimeanca din rasputeri. Petrificus Totalus ! sopti ea, iar viperina se transforma dintr-o data in stana de piatra, nemaiscotand un cuvant
Foarte calma, frantuzoaica se indrepta catre corpul celeilalte fete si ii ridica putin blugii.
- Hmm, sunt rosii, spuse ea. Dar la sutien poti sa te uiti si singur ! adauga, afisand un zambet rautacios.

Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 3:30 pm

Ma impietrise. Nu-mi venea sa cred ce putuse sa faca javra aceea. Am asteptat si am asteptat, pana cand corpul meu revenea la normal. M-am uitat iin ochii sai cu ura si am tipat:
- SECTUMSEMPRA ! . O vedeam cum sub ochii mei cu doar o miscare de bagheta si o soapta: "vulnera sanentur" isi revine si se ridica furioasa aruncand asupra mea un crucio.
- PROTEGO ! strig eu din rasputeri, insa prea tarziu.. simteam durerea cum se raspandea in mine ca o sulita. Era insuportabila. Am cazut la pamant zbatandu-ma si am asteptat sa treaca, insa era din ce in ce mai puternica. Dintr-o data, i se facuse mila de mine si aruncase o vraja de vindecare asupra corpului meu. Ramasesem culcata la pamant, cu ochii atintiti in fata si ma gandeam cat de proasta am putut fi incercand sa duc o batalie la bun sfarsit cand eram atat de vulnerabila.

Anul III

Data de inscriere : 06/12/2012

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 4:17 pm

Astropuful alerga catre Aripa Spitalului deoarece auzise tipete zdravene de acolo si stia ca astazi e in tura Damon, care nu era chiar as la doctorii. Cand intra inauntru fu foarte mirat si inchise usa zgomotos si o incuie.
- Ce bloody hell se intampla aici? Ati innebunit? O lua pe verisoara sa de pe jos si o intinse pe un pat, apoi o aseza pe un altul pe soimeanca Destiny.
Ii puse niste gheata pe ochi Ralucai si apoi incepu sa o trateze pe Destiny, foarte calm.
- Damon , trebuia sa chemi pe cineva, sau macar sa le opresti ! ii spuse acesta, care auzise de afara tot ce se petrecuse, mai ales blestemul crucio.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 4:34 pm

Fata nu mai stia cum sa o scoata la capat. Dar oricum.. nu fusese ea cea care aruncase un crucio, deci ar fi fost mai putin pedepsita. Il lula pe David in brate si incepu sa se scuze, acuzand-o pe soimeanca, insa parea ca varul sau nu e chiar atat de prost si nu o baga in seama, continuand sa o ingrijeasca pe soimeanca.
- Pff.. pe javra asta ti-ai gasit sa o ai iubita ? Mda.. va potriviti. Doi jegosi !

Anul III

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mar Ian 08, 2013 4:45 pm

David tocmai ii vindecase bratul asa ca se ridica in dreptul patului fetei si ii altoi o stanga peste fata, cum probabil nu mai primise.
- In primul rand, nici nu ne cunoastem bine. In al doilea rand, javra sa-i spui mamei tale, daca asa te-a educat, m-ai inteles? Se uita rapid catre cei doi baieti din sala si le zambi:
- Pa baieti ! spuse si afisa un zambet sarmant, impecabil. Ne mai vedem. Aa, si Damon, tii minte? Rosii Wink. Restul poti sa verifici.. Pupici! mai zise ea si iesi din sala ca un vartej.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mier Ian 09, 2013 3:59 am

• Damon clatina din cap, fara sa mai comenteze. Oricum i se paruse exagerata toata chestia, se lausera la cearta dintr-un nimic. Le oprise odata, sau de 2, nici eu nu mai tinea minte, dar nu era treaba lui sa le tina in frau pe pustoaice. Ridica din umeri si isi termina sticla, apoi o facu sa dispara si privi scurt spre cei doi verisori, fara sa scoata niciun sunet.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mier Ian 09, 2013 11:40 am

Raluca ramasese inmarmurita. Daca acum ar fi fost zilele sale bune, poate ar fi batut-o pe soimeanca. Insa acum era vulnerabila si cersea mila, cateodata. Isi ridica ochii sai albastrii catre varul sau cu o privire plina de culoare si speranta, insa cand intalni privirea trista a baiatului isi duse ochii la sol si ii atinti acolo, asteptand sa vada ce mai aveau de zis cei doi baieti. David era clar ca avea sa-i faca morala cand ieseau de acolo, chiar daca era mai mic ca ea cu un an .

Anul VI

Data de inscriere : 10/12/2012

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mier Ian 09, 2013 2:13 pm

• Am mers la Damon sa vad ce mai face si sa-i duc din fursecurile care le-am facut azi si cand deschid usa il aud pe Damon intreband de chiloti si apoi pe ele cum sa bat.
    Deci, asta asta faci tu mai noi?il intreb eu stand in usa si las farfuria cu fursecuri pe un pat si le privesc pe cele doua.Si voi ce dracu aveti? Daca vreti bataie iesiti afara, nu aici ca iese la fel de urat cu a iesit la Anna sau mai rau.marai usor la ele pentru ca se certau dintr-o prostie.

I ALWAYS get what I want.

Sus In jos
Damon Salvatore
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Mier Ian 09, 2013 2:22 pm

• - Iubitooo! zice el ranjind tamp, venind langa ea si aplicandu-i o ventuza pe buze. Oricum nu facuse mare lucru, el zisese doar la baza fazele cu chilotii si sutienul, soimeanca o luase pe bune, dar nu era vina lui c-o impietrise pe cealalta tipa si se uitase la chilotii ei. Se duse si lua un fursec incepand sa-l rontaie. Fusese intr-adevar o cearta stupida pe care ar fi putut s-o opreasca, dar el era Damon si lui nu-i pasa.

Deborah Lovegood's CLONE
Sus In jos
Raluca Lostem
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Joi Ian 10, 2013 11:07 am

Cercetasa se ridica si se duse spre usa, nemaiplacandu-i atmosfera (nici pana acum nu-i placuse) si vazandu-si ochiul vindecat si bine mersi vrand sa iasa afara. Se intoarse insa brusc si ii multumi varului sau ca a tratat-o si lui Damon ca a dat-o jos de pe tavan, apoi dadu din cap in semn de salut pentru toti cei prezenti si iesi pe usa, la fel de vulnerabila cum intrase.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   Joi Ian 17, 2013 2:14 pm

TOPIC CLOSED
ODS -> 50 puncte
Cercetasi -> 130 puncte
Atropufi -> 10 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Mon coeur est noir.   

Sus In jos

Mon coeur est noir.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Aripa Spitalului-
Mergi direct la: