Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Deadly meeting [PRIVAT]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 5:24 am

Era o zi frumoasa de iarna, mai calduta si mai placuta decat precedentele. Zapada disparuse in totalitate, cel putin pentru moment, iar vantul nu mai batea. Jane parasi castelul, imbracata intr-o pereche de blugi albastri, niste ghete mai rock si un pulover, ascuns sub paltonul ei negru cu blana. Parul ii curgea bland pe umeri, aranjat, ca mai mereu. Se indrepta spre terenul de Vajthat. Nu mai jucase de ceva timp, pentru ca era usor accidentata iar capitanul echipei nu voia sa riste prea mult, asa ca nici acum nu avea matura cu ea. Se plimba incet, crezand ca este singura.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 5:40 am

• Leloush era si el undeva pe teren, nici el nu stia cu ce ocazie acolo, nu era un mare fan al acestui sport, deci nici nu juca si nici nu prea urmarea. Fuma o tigara cand incepu sa zareasca silueta lui Jane si vru sa se duca spre aceasta...dar se opri cand vazu inca o silueta in spatele tinerei, tot feminina isi zise, la cat era de subtire. Nu o recunoscu inca, era prea departe. Ramase in loc asteptand ca ambele tinere sa se apropie mai mult inainte sa faca vrei miscare, tragand anemic din tigara care mai avea putin si se termina, clatinand dezaprobator din cap ca pentru el.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Blair Waldorf
Anul I
Anul I

Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/12/2012

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 5:44 am

• Imi era dor sa fiu pe teren si sa jodc dar, din pacate asa ceva nu se mai putea dupa ultimul meu accident.
    Oftez usor vazand o cilueta destul de cunoscuta si am zambit.
    Hey, Jane.o salut eu zambind finut ajungand langa ea.
    Purtam niste blugi gri stramti, ghetele de piele cu sinte si un pulovar, putin mai lung verde in timp ce parul era rins intr-un coc lejer.

Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 5:55 am

Jane stia ca la Hogwarts venise o eleva noua, Blair Waldorf se numea, care avusese in trecut o relatie cu Leloush, relatie terminata destul de dur pentru baiat, relatie care probabil il facuse sa fie asa cum era. Blair era colega de Casa cu Jane, si desi o vazuse de mai multe ori, nu vorbisera niciodata. Asa ca faptul ca bruneta o saluta acum o surprinse, insa hotari sa nu fie rautacioasa sau nesimtita.
Blair, buna, raspunse scurt, aproband din cap.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 5:59 am

• Aproape ca-i veni a se ia la palme cand vazu ca era Blair si pe deasupra mai si vorbea cu Jane. De ce se mira ? Doar erau in aceeasi casa, era evident ca odata si odata tot or sa se cunoasca. Despartirea de Blair ii lasase un gust amar si si acum isi amintea cuvintele usturatoare pe care amandoi isi le adresasera. Lua ultimul fum din tigara si vru s-o tuleasca de acolo, dar fu prea tarziu, vazu ca amandoua il observasera. Craap, gandi el ofticat.

Sus In jos
Blair Waldorf
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 6:09 am

• Mi-am bagat mainile in buzunar privintu-l pe baiat atenta si am oftat.
    Leloush, de ce nu vi aici?ii spun eu mai tare cat sa ma auda.
    Auzisem de la barfitoarele din Hogwarts ca ei doi erau impreuna acum si ar fi chiar nepoliticos sa nu vina jos sa-si salute iubita.
    Am zambit in coltul gurii facand cativa pasi spre teren amintindu-mi cat de frumos era sa joci si totusi periculos.

Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 6:13 am

Inghiti in sec atunci cand il zari si pe Leloush acolo, pentru ca nu se astepta sa iasa ceva prea bun din aceasta combinatie. Umblau zvonuri prin scoala cum ca Blair il voia pe baiat inapoi, numai pentru ea. Nu stia daca sa le dea crezare sau nu, insa era destul de aiurea situatia oricum.
Ramase tacuta si se apropie putin de asemenea, sperand doar ca avea sa fie totul bine.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 6:18 am

• Leloush aproape se lua la palme cand o auzi pe Blair, dar veni mai aproape de cele doua, incercand sa aibe o atitudine...normala.
    - Buna Blair, Jane... le saluta el pe un ton impasibil, trecandu-si o mana prin par. Era chiar penibil pentru el, se afla intre ciocan si nicovala acum ca era cu actuala lui iubita si cu fosta care ii succise complet mintile intr-un timp.

Sus In jos
Blair Waldorf
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 6:20 am

• Pentru cateva clipe am ramas cu imaginea trecutului in fata mea, vazand cum mai cadeau colegii mei, cum ne accidentam si restul.
    Mi-am scuturat usor capul si mi-am intors privirea spre ei.
    Ce ati patit de sunteti asa......rigizi?ii intreb destul de calma continaudn sa stau cu mainile in buzunarele de la blugi si sa-i privesc.

Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 6:25 am

Jane privi in jos, varandu-si mainile in buzunarele paltonului. Cei doi aveau atatea in comun, un trecut plin de amintiri, pe cand ea era noua si nestiutoare. Asa se simtea si nu intelegea deloc de ce era Blair atat de calma si de draguta.
Nu, cred ca ti se pare... murmura, ridicand din umeri.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 6:27 am

• - Nu sunt rigid... ridica Leloush o spranceana sceptic, banuind ca Blair era destul de constient ca acum avea doar sentimente de repulsie fata de ea...sau poate asa ii placea lui sa creada. Pur si simplu era nervos, si nu intelegea de ce, nu avea de ce sa fie asa, o avea pe Jane alaturi de el. Isi mai scoase o tigara, aprinzand-o si trecandu-si o mana prin par.

Sus In jos
Blair Waldorf
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 6:31 am

• M-am incruntata usor vazand reactia lui, vazandu-se ca e nervos.
    Tu esti nervos iar tu...am inceput privind-o pe Jane.Am auzit si eu zvonurile dar crede-ma, nu ma bag intre tine si Leloush, nu am nici un motiv pentru care sa fac asta deci, poti sa stai linistita.ii spun eu ridicand din umeri privind din nou terenul si locurile unde stateau elevii de obicei.

Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 11:42 am

• - Normal ca nu, ti-am fost deja victima, te-ai plictisit de mine... isi invartii el ochii, tragand parca cu sete din tigara. Nervos? Era putin spus pentru starea care o avea acum. Avea atatea intrebari in legatura cu trecutul, dar preferea sa se abtina, sa nu rascoleasca ceva ce a fost ingropat de mult. Lasa fumul sa-i paraseasca buzele sexy si masculine, privind un punct imaginar.

Sus In jos
Blair Waldorf
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 12:06 pm

• Mi-am dat ochii peste cap privindul destul de calma.
    Are you really gonna start a fight? Spune pe fata care e problema ta, daca nu tie jena sa-i spui lui Jane de greselile tale din trecut pana sa ajungi la ale mele pentru ca, nu sunt singura care a crezut ca reltia aia era o joaca, la fel ai facut si tu.ii spun pe un ton rece zambind acru la el.
    Normal ca eu eram de vina pentru tot, intotdeauna trebuia sa fiu eu de vina pentru tot pentru ca orgoliul lui nu-l lasa sa recunoasca greselile din trecut mai ales cele cu tatal sau.

Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 12:27 pm

Inghiti in sec, caci se simtea oarecum in plus acolo. Nu cunostea prea multe detalii despre trecutul celor doi, mai putin cele mentionate de Leloush, si nu voia sa inceapa o cearta chiar acolo. Ea avea sa devina probabil victima colaterala si nu era corect, pentru ca nu era ca si cum ea se bagase intre cei doi; ea nu avea de a face cu problemele lor.
Se muta de langa Blair si veni langa Lulu, simtind ca avea nevoie de o imbratisare. Isi trecu astfel bratul in jurul taliei lui, lasandu-se putin de tot pe el. Cred ca mi-a zis to ce era de zis. Oricum, totul a fost in trecut. Daca niciunul dintre voi nu are scopuri ascunse, asa cum spuneti, nu cred ca e cazul sa incepeti o cearta, isi dadu bland cu parerea.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Lun Ian 07, 2013 12:43 pm

• - Blair, am fost invatat ca atunci cand nu am nimic dragut de zis, sa tac, asa ca exact asa voi face! ii zambi el acru, refuzand sa-i dea apa la moara si se inceapa o cearta cu ea. Ea fusese cea care il parasise si se jucase cu mintea lui...si tot ea il pusese intr-un timp sa se dea la un barbat doar pentru a le merge afacerile bine. Intotdeauna pusese orice altceva pe primul loc numai pe el nu. Nici nu se putea chema relatie ce avusesera ei doi din punctul lui de vedere.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Mar Ian 08, 2013 7:42 am

Inghiti in sec, indepartandu-se putin atunci cand Leloush o ignora total si isi concentra toata atentia asupra lui Blair, desi asta se intampla doar pentru ca era nervos. Totusi, ar fi putut sa ii arate putina sustinere. Insa ea era puternica oricum si nu avea nevoie de acest lucru atat de mult. Isi indrepta spatele si isi vari mainile in buzunare, adoptand o expresie impasibila, atintita asupra amandurora. Putea si ea sa fie asa, inchisa in ea si fara sa arate niciun semn de afectiune, nu ii era prea greu. Doar o facuse pentru atata timp.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   Joi Feb 14, 2013 6:03 am

TOPIC CLOSED
Viperini -> 110 puncte
Astropufi -> 60 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Deadly meeting [PRIVAT]   

Sus In jos

Deadly meeting [PRIVAT]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Terenul de Vajthat-
Mergi direct la: