Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Don't ignore me! (PRIVAT)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 5:24 am

• In ultimul timp Jane pur si simplu il ignorase. El se gandise ca isi vor petrece mai toata vacanta impreuna, ca ziua in care el o luase la el acasa, numai ca prin castel sau prin imprejurimi. Se plimba pe coridoare si o vazu stand pe un pervaz, citind la ceva si scriind, notand unele lucruri. Isi dadu ochii peste cap si se opri langa ea, aprinzandu-si o tigara, stiind ca nu-i placea sa riste sa fie prins, lasand fumul sa-l inconjoare ca o ceata. Iar inveti? intreba sec, vizibil nemultumit.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 5:41 am

Inceputul vacantei, cam pana pe la jumatate, fusese unul presarat de plecari si de momente frumoase. Petrecuse o zi superba acasa la Leloush, mai multe impreuna cu matusa ei si chiar ii cunoscuse pe cativa dintre vechii adepti ai tatalui ei, asa ca depanasera impreuna amintiri si petrecusera destul de mult timp impreuna. Dupa jumatate vacantei se intorsese la Hogwarts, unde o asteptau insa mormane de teme si lucruri de invatat. Ramasese in urma, asa ca in ultimele zile scrisese eseuri si referate si citise din carti si manuale.

Tresari usor, caci nici nu il auzise pe Lulu apropiindu-se. Daca de obicei i-ar fi spus sa stinga totusi tigara in interiorul scolii, acum ochii ei ramasera in carte si pe notite. Da, am cam ramas in urma... murmura.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 6:07 am

• - Pe bune ?! Tu chiar nu vezi ca esti singura din toata scoala care sta pe coridoare sa scrie in loc sa se distreze pentru ca e VACANTA? o intreba el complet enervat de situatie, trecand nervos un fum de tigara, fara sa-i pese ca fumul vine spre Jane si o poate deranja, in timp ce isi invartea ochii deranjat.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 6:16 am

Mari ochii si ii ridica din carti, caiete si papirusuri, auzindu-i reactia. Nu se comportase niciodata asa cu ea, in sensul ca nu se enervase asa. Inghiti in sec, pentru ca nu se asteptase la un asemenea ton. Avea teme, toata lumea avea, si daca celorlalti nu le pasa, nu era problema ei, ea nu fusese niciodata delasatoare cand venea vorba de scoala.
Poftim? intreba moale, privindu-l surprinsa.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 6:21 am

• - Ai auzit foarte bine ce ti-am zis si stii ca asa e... mormai iritat, buzele sale zvacnind anemic din cauza nervilor. Termina tigara si lasa chistocul pe jol, calcandu-l cu talpa adidasului. Nici nu-si dadea seama de ce se chinuie sa-i explice faptul ca-l ignora complet...evident ca nu-i convenea deloc asta, il lasa practic in aer.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 6:29 am

Inghiti din nou in sec, pentru ca nu voia sa se certe cu Leloush din cauza asta, mai ales ca nu era un motiv atat de bun. Bine, poate nu petrecuse atata timp cat ar fi trebuit cu el, insa nici el nu spusese ca aceasta raceala temporara l-ar fi suparat prea mult.
Nu se misca de acolo, ci ramase cu cartile si caietele ei. Am teme, Lulu. Am referate interminabile si nu stiu cate carti de citit. Am fost plecata mai mult la inceputul vacantei, acum trebuie sa ma apuc si de astea. Ce vrei sa fac? murmura doar, pentru ca nu voia sa ridice glasul sau asa ceva.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 7:35 am

• - Multumesc ca pe mine ma plasezi la sfarsit...sau nici macar acolo, mormai la fel de nervos si trecu pe langa ea, dand cu mana peste tot ce avea acolo, cartile si caietele ei imprastiindu-se peste tot. Marai nemultumit si trecu mai departe, cu pasi intepati, ca sa nu inceapa un scandal fiindca de regula dupa ce se supara se certa urat de tot cu oricine, fie fata, fie baiat, si se sfarsea teribil de prost din cauza orgoliului sau.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 7:42 am

Tresari puternic atunci cand Leloush ii darama toate cartile si caietele, pentru ca la o asemenea iesire cu siguranta nu se asteptase, cel putin nu in acea zi. Era ziua ei, insa din cauza temelor mult prea multe, hotarase sa iasa putin cu prietenii intr-o alta zi, dupa ce avea sa termine totul. Bine, nu stia sigur daca tanarul stia ce zi era, dar oricum, un gest nervos ar fi lovit-o greu oricand. Cu ochii mari si deja usor umezi, sari jos de pe pervaz, fara sa se oboseasca sa ridice lucrurile cazute. Se indrepta astfel catre el si il prinse bland de mana.
Lulu... Bine, imi pare rau. Ai dreptate, ar fi trebuit sa petrec mult mai mult timp cu tine, si asa aveam de gand. Dar sunt stresata, incepe scoala si nu am facut nimic aproape. Dar te rog, o sa incerc sa imi fac timp de acum, bine?

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 8:10 am

• Isi lasa ochii acum goi si rece asupra ei, avand o expresie destul de impasibila si necrutatoare pe chip.
    - Fa ce vrei, nu mai imi pasa, veni replica lui usturatoare. Cand se supara nu-i trecea asa de repede, chiar daca era vorba de Jane care era totusi slabiciunea lui. Incepea in adancul sufletului sau sa creada, sa se teama chiar, ca povestea cu Blair se repeta si va sfarsi din nou parasit si indurerat.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Dum Ian 06, 2013 12:11 pm

Ochii ei ramasera mari si umezi, iar buzele intredeschise si tremurande. Era extraordinar cat de usor putea Leloush sa o raneasca, doar cu niste vorbe, cand ea era atat de puternica si de nepasatoare de obicei. Plansese in fata lui, iar acum era tot intr-o stare nasoala. Replica o lovi ca un cutit, pentru ca in interior, speranta ca el nu vorbea serios era extrema.
Lulu, de ce faci asa? Ti-am spus ca imi pare rau si ca am gresit... murmura, fara sa ii dea drumul la mana.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 4:30 am

• - Am mai trait asta odata...si s-a terminat prost pentru mine, nu vreau sa se repete, murmura, inghitind in sec, ochii sai fiind infioratori de goi. Privi in jos, muscandu-si buza si scapand un oftat. Cine ar fi crezut ca tanarul rus a suferit vreodata si ii e teama sa nu repete experienta ? El care parea atat de insesibil...nimeni nu stia defapt ce se ascundea sub acel zid pe care si-l crease si Jane il depasise intr-o oarecare masura.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 4:34 am

Jane inghiti in sec, pentru ca acum stia despre ce vorbea Leloush si de ce facea o tragedie din nimic, pana la urma. Ea nu era la fel ca fost lui iubita si tinea la el extraordinar de mult, avand in vedere ca ei nu prea ii placeau oamenii, foarte putini erau cei care i se apropiau. Asa ca nu voia ca el sa isi faca o impresie gresita despre ea, doar pentru ca o interesa scoala mai mult decat pe ceilalti.
Lulu, stii ca nu o sa se intample asta... murmura. Am doar o perioada mai stresanta, o sa treaca.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 4:40 am

• - Eu nu sunt asa de sigur... murmura si pur si simplu inchise ochii, incercand sa se calmeze. O lua in brate fara sa stie ce-l apuca, tinandu-si-le in jurul taliei ei in timp ce-si lasa barbia pe umarul ei. Diverse episoade nu prea placute din trecut parca il bantuiau acum si nu-i dadeau deloc pace.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 4:44 am

Inghiti in sec, caci realiza faptul ca Leloush nu avea incredere in ea in acele momente, desi ea nu ar fi facut niciodata ceva sa il raneasca. Fu surprinsa atunci cand tanarul o lua in brate pe neasteptate. Ii inconjura bland gatul cu bratele, cu o mana mangaindu-i spatele. Ii saruta parul si inchise si ea ochii pentru cateva momente.
Imi pare rau, scumpule, ii sopti la ureche.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 5:14 am

• Leloush aproba putin absent cu capul, ascunzandu-si chipul in gatul ei si oftand incetisor. O saruta scurt pe buze, desprinzandu-se de ea si intorcandu-se la dezastrul pe care il cauzase. Incepu sa stranga caietele si cartile, readucandu-le la o stare normala si asezandu-le pe pervaz, in timp ce o privea parca cu regret in ochi pe Jane. Nu trebuia sa reactioneze asa, luandu-se din nou dupa impulsurile sale idioate.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 5:20 am

Jane nu voia ca ziua ei sa se termine urat, asa ca faptul ca Leloush se mai calmase o bucura nespus. Poate ar fi trebuit sa se opreasca, sa isi duca materialele inapoi in camera si sa se bucure pur si simplu de ziua aceasta frumoasa si speciala, chiar daca tanarul stia ce zi era sau nu.
Zambindu-i finut, se apropie de el. Isi puse bland mainile in ale lui si il privi in ochi. Te iubesc, murmura ea, sperand ca Lulu intelegea asta si o lua in serios.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 5:34 am

• Isi duse din nou mainile pe talia ei, ca intr-o imbratisare, lipindu-si obrazul de parul ei, caci era mai inalt. Zambi finut si o mana se urca pe spatele acesteia, plimbandu-se in sus si in jos. Si eu, murmura tanarul rus, amintindu-si apoi imediat de ceva. Se departa afisand un ranjet absolut inocent. Scoase din buzunarul interior al gecii o cutiuta patrata, in nuanta ochilor lui Jane si i-o dadu fetei, indemnand-o s-o deschida, fiind nerabdator sa vada daca fetei ii va placea.

ce era in cutiuta: http://ineledelogodna.files.wordpress.com/2012/01/inel-de-logodna-cu-diamant-albastru-in-aur-alb.jpg

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 5:53 am

Zambi auzindu-i vorbele. Jane nu mai spusese nimanui pana atunci acele cuvinte aparent magice, pentru ca nu considerase ca le merita cineva. Insa Leloush era diferit, mai mult decat se asteptau oamenii care ii vedeau si erau surprinsi ca erau impreuna.
Facu un pas inapoi, si atunci cand zari cutiuta scoasa de Leloush, un zambet larg ii aparu pe chip. Ce... e asta? intreba, caci nu se asteptase ca el sa isi aminteasca de ziua ei.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 5:57 am

• Leloush zambi larg, trecandu-si o mana prin parul deja ravasit, rezemandu-se apoi de perete, cu mainile la spate in timp ce-si umezea usor buzele.
    - E ziua ta...si ti-am luat o mica atentie, murmura el, evitand sa spune cati bani cheltuise pentru acel inel, fiindca probabil l-ar fi certat pentru exagerare. Astepta nerabdator sa-l deschida ca sa-i vada reactia, spera sincer sa-i placa, nu era un as la ales cadouri, mai ales pentru fete.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 6:05 am

Zambi larg si lua cutiuta albastruie. Nici nu ii venea sa creada ca chiar si acum, dupa ce il ignorase practic atata timp, el era atat de dragut si ii cumpara un cadou. Desigur, primise cadouri de la matusa ei si de la cativa vechi Devoratori cu care se intelegea mai bine, insa venind de la Leloush, acesta era cu totul special.
Nu se uita inca, ci il prinse pe baiat intr-o imbratisare calduroasa. Vai, nu pot sa cred ca ti-ai amintit, exclama aproape, sarutandu-i obrazul.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Lun Ian 07, 2013 6:13 am

• - Normal ca mi-am amintit, nu uit lucruri importante. Deschide-l si vezi daca iti vine...s i daca-ti place, zambi baiatul cu gura pana la urechi. Intr-adevar era bun la a uita multe lucruri, in special unde punea diverse obiecte de care avea des nevoie si le punea bine sa nu le piarda...atat de bine ca nici el nu le mai gasea. Insa cand venea vorba de asa ceva, cum ar fi ziua iubitei sale normal ca nu era atat de idiot incat sa uite.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Mar Ian 08, 2013 7:44 am

Inca zambind larg, rupse bland imbratisarea si isi concentra atentia asupra cutiutei in interiorul careia cu siguranta era un cadou superb, asa cum numai Leloush stia sa aleaga. Inca avea acea rochie absolut superba pe care o primise de la el de Craciun si pe care o iubea total.
Deschise cutiuta si ochii ei se marira considerabil, vazand inelul superb dinauntru.
Scumpule... O mica atentie? E extraordinar! zambi fericita, aruncandu-si din nou bratele in jurul gatului lui.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Mar Ian 08, 2013 1:41 pm

• [color=crimson]-Ma bucur mult ca-ti place, zambi raspunzand imbratisarii. Statuse mult in magazinul de bijuterii pana sa aleaga acel inel, probabil aproape o ora, certandu-se cu vanzatorul care mai avea putin si-o lua pe pereti la cat de pretentios era tanarul rus. Dar lui i se parea normal sa fie asa, sa vrea sa ia ce-i mai bun pentru iubita lui. Si in final il alesese pe acela, fiindca ii atrasese atentia si era pe placul sau si sperase ca va fi si pe placul blondei.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Mar Ian 08, 2013 1:47 pm

Inca zambind larg, Jane rupse imbratisarea si se uita din nou la superba bijuterie pe care o primise cadou. Ii placea mult de tot, insa mai ales pentru ca era de la Leloush. Putea sa fie orice, atata timp cat venea din partea lui, era frumos si impresionant.
Si-l puse pe deget si zambi din nou, vazand ca ii venea de parca ar fi fost facut special pentru ea.
E superb, ii spuse din nou, inaltandu-se putin de tot si sarutandu-i scurt buzele. Parca acum se simtea si mai prost pentru felul in care il tratase si il ignorase in zilele precedente.

Sus In jos
Leloush Petrova
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   Mar Ian 08, 2013 1:56 pm

• - Stralucirea lui paleste in fata felului in care stralucesc ochii tai acum, murmura el privind-o parca fascinat, lasandu-si mainile reci pe obrajii ei, uitandu-se chiar fix in irisii superbi si albastrii ai acesteia. Ii mai oferi un sarut scurt si se uita si el la inel, bucuros ca ii venea de parca ar fi fost creat special pentru ea. Isi ciufulii parul, cealalta mana tinand-o pe talia blondinei.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Don't ignore me! (PRIVAT)   

Sus In jos

Don't ignore me! (PRIVAT)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Coridoare-
Mergi direct la: