Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Take care!Danger is close(Privat)

In jos 
AutorMesaj
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Take care!Danger is close(Privat)   Vin Ian 04, 2013 4:43 am

• Ce cauta si de ce se afla pe aici?Nici macar ea nu prea stia de ce e acolo.Jenny hotari ca poate ar trebui sa exploreze Padurea Interzisa,dar de una singura.Se imbraca repede cu o bluza si niste blugi si se incalta cu niste cizme,dupa care isi lua geaca neagra si pleca spre padure.Mai vizitase candpadurea se intalnise cu Leloush si Jenny pentru tema aceea,dar atunci mai era cu cineva.Acum era altceva...era de una singura nu o mai insotea nimeni.Era singura,singurica.La inceput i se parea o idee buna a viziteze padurea,dar acum mai crede asta?Normal pentru Jenny vizitarea unei Paduri Interzise nu e mare lucru.Auzise ca pe aici ar fi ceva interesant si deasta se hotari sa o viziteze.Cand e vorba de vizitat ceva care este interzis sau vreo aventura blondina e prima ce se arata.Ajunse in padure si priveste in jur.Observa ca momentan este singura si asta ii placea...deocamdata.

Anul III

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/12/2012

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Vin Ian 04, 2013 5:18 am

Călcă din nou pe o creangă, chiar dacă voia să facă liniște pentru a nu speria animalele și dacă în caz că mai era cineva pe-acolo. Mârâi scurt, privind în jurul ei, precaută. Nu voia să fie luată prin surprindere de cineva sau ceva, așa că mai bine era cu ochii în patru. Simți prezența cuiva, însă preferă să ignore, cu toate că își luase bagheta în mână. Niciodată nu pleca fără ea, mai ales dacă se ducea în pădure, unde evident, era foarte periculos, doar nu de-aia se numea Pădurea Interzisă.
    Avu din nou acel sentiment că nu era singură, și deja începuse să se panicheze, ca de obicei. Poate încerca ea să pară dură, dar în realitate era o fricoasă și jumătate, iar dacă în acel moment apărea cineva, ea începea să țipe. Însă, îi fața ei apăru o pisică, mai bine zis un pui de pisică. Analiză bine acea ființă, dându-și seama că era o pisică Albastru de Rusia. Mereu își dorise o astfel de pisică. Se lăsă pe vine, chemând-o. Aceasta, ca o pisicuță cuminte, se îndreptă spre Sasha. Astropufa o luă în brațe, observând că era destul de murdară.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Vin Ian 04, 2013 5:29 am

• Se plimba prin padure fiind cu ochii in patru.Simti prezenta cuiva.Se apleca sa isi ia bagheta care o avea pusa in cizma.Nu pleca niciodata fara ea...mai precis nu pleca fara ea cand se ducea in locuri ca Padurea Interzisa.Isi lua bagheta in mana si se uita in jur.Momentan nu vazupe nimeni stia ca cineva e prin apropiere.Desi mai tot timpul era curajoasa,existau si unele momente cand putea fi luata prin surprindere sau chiar speriata,dar asta mai rar.Se uita in jur.Era doar ea pe acolo.Merge in continuare si observa silueta cuiva.Mai inainteaza si observa ca era o fata.Probabil cineva de la Hogwarts,gandi blondina.

Anul III

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Vin Ian 04, 2013 8:17 am

Văzu cum mica ființă se freca de mâna ei. Zâmbi fericită, mângâind-o și ridicându-se de jos. Avea să o ia în cameră, să-i facă o baie li să-i dea de mâncare pentru că părea lihnită. Avea o mare slăbiciune pentru animalele fără stăpân, mai ales puii. Zâmbi din nou, având bagheta în mână în caz de orice și înaintă.
    Simți prezența cuiva, mult mai puternică, și mârâi scurt, Pisica din brațele ei deja începea să tremure. Dacă se gândea mai bine îi trebuia un nume. Verifică dacă era fată sau băiat, într-un final ajungând la concluzia că era băiat. Luxor. Da, Luxor era numele potrivit.
    Privi în fața ei, reușind să observe o umbră, probabil a unei fete care venea spre ea. Se încruntă, iar când o putu vedea întreagă, răsuflă ușurată. Nu avea de ce să-și facă griji. Chiar dacă nu o cunoștea, spera să nu fie vreo Viperină, pentru că dacă ar fi fost, nu ar mai fi stat pe gânduri
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Vin Ian 04, 2013 8:36 am

• Incerca sase apropie mai mult de ea,dar vazu cum reactionase si se opri.
    -Hey calmeaza-te!Nu am de gand sa iti fac nimic....spuse blonda si se apropie mai mult de ea.Continua ce vroia sa zica....Nu am de gand sa iti fac nimic daca nici tu nu imi faci mie ceva.Dupa ce spuse acest lucru veni langa ea.Eu sunt Jenny Humphrey!Dar poti sa imi zici Jennyse prezenta blondina.Lasa pentru ceva timp sa se astere tacerea si astepta ca si cealalta tanara sa zica ceva,macar sa scoata un cuvant.

Anul III

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Sam Ian 05, 2013 4:45 am

Răsuflă ușurată realizând că tipa nu avea de gând să-i facă rău. Zâmbi dulce.
    Sasha Wagner. răspunse scurt, zâmbindu-i în continuare.
    Se așeză jos, pe pământ, unde nu prea mai era zăpadă, mângâind în continuare pisica pe cap și pe burtă, iar dacă făceai liniște o puteai auzi torcând adorabil. Auzind-o, șatena zâmbi fericită, lăsându-și ușor capul pe spate.
    Ești la Cercetași? întrebă curioasă.
    Nu prea avea idee, dar văzuse comportamentul ei și presupusese că era la Cercetași.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Sam Ian 05, 2013 4:54 am

• Se apropie mai mult de ea.Peste putin timp blondina se aseaza pe pamant langa ea.
    -Daaaaa,ai ghicit!Chiar sunt de la cercetasi!Tu esti de la Astropufi,nu?zise blonda si ii intoarce zambetul fetei.Dar tu cum ai ajuns pe aici prin Padurea Interzisa?Eu am inceput sa explorez zonele din jurul Hogwarsului pentru ca nu sunt de mult timp pe aici.Si m-am gandit ca voi gasi ceva neobijnuit pe aici sau ceva interesant,dar momentan am dat doar de tine.

Anul III

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Sam Ian 05, 2013 7:29 am

Chicoti ușor, realizând că putea să-i spună lui Jenny de ce venise acolo.
    În urmă cu câteva zile, un lup ciudat m-a atacat. La început doar a mârâit, iar eu am vrut să mă joc cu el, mare prostie. Am avut foarte mare noroc pentru că eram cu Damon, altfel probabil nu aș mai fi trăit. Damon m-a duc la o cabană pentru că încă aveam răni grave, iar în seara aia era să mă atace din nou tot același lup... și voiam să-l găsesc, chiar dacă știu că iar mă va ataca. Și în plus, am găsit acest pui de pisică și îl voi lua în cameră. spuse sinceră, zâmbind dulce, privindu-l pe Luxor care adormise din cauză că Sasha îl mângâia pe burtică.
    Adora să vadă animalele mici dormind, mai ales pisicile care în timp ce dormeau și toceau.
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   Sam Ian 05, 2013 9:25 am

• Aculta cu atentie povestea lui Sasha.
    - Ma mir ca Damon te-a ajutat!spuse blondina dandu-si ochii peste cap.In fine se mai intampla si minuni.Si tu te-ai intors aici ca sa gasesti lupul?In fine,nu crezi ca ar fi trebuit sa vii cu cineva ca aca gassesti lupul s-ar putea sa te atace din nou!Dar sa trecem peste acest subiect.Vad ca acum ai o pisicuta a ta!Si cum se numeste?Si e baiat sau fata?

MesajSubiect: Re: Take care!Danger is close(Privat)   

Sus In jos

Take care!Danger is close(Privat)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: