Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]

In jos 
AutorMesaj
David Lostem
Anul III
Anul III

Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Joi Ian 03, 2013 11:16 am

Era o alta zi in care nu putea sa se stapaneasca si se avantase in padurea interzisa. Sperase sa nu se mai intoarca niciodata in acest loc, insa ceva din-nauntrul lui nu il lasa sa faca asta.
In timp ce se afunda cat mai mult printre copaci, auzi fosnetul unor frunze calcate si se intoarse incruntat incercand sa urmeareasca sunetul
- Cine-i acolo? intreba el, deja facandu-si loc printre crengi si ajungand aproape de sursa sunetului .

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

Reputatie : 0
Data de inscriere : 09/12/2012

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Joi Ian 03, 2013 12:30 pm

Inițial, nu dorise să ajungă acolo, după toate cele întâmplate, dar nu putea rezista. Era mult prea curioasă, și, desigur, căutându-și mai multe probleme. Dorea să găsească din nou lupul din acea zi, chiar dacă știa mult prea bine riscurile. Oftă scurt, adâncindu-se în pădure, încercând să nu facă prea mult zgomot. Însă, neatentă cum era mai tot timpul, călcă pe o creangă și pe niște frunze uscate care făcură un zgomot destul de puternic.
    Imediat, auzi vocea unui băiat, și se panică. Nu o recunoștea, îi era frică. Păși ușor spre acel loc, iar când era să dea aproape nas în nas cu acea persoană se opri brusc, privindu-l ciudat.
    Mhm.. David, m-ai speriat. spuse răsuflând ușurată imediat ce-și dădu seama că acea persoană era David.
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Joi Ian 03, 2013 2:02 pm

Baiatul ramase neclintit pentru un moment, pana recunoscu tanara. Era colega lui de casa, Sasha. Se incrunta pentru putin timp, insa isi lumina fata si ii zambi imediat ce isi dadu seama ca era inca privit.
- Scuzee.. , spuse el plimbandu-si privirea in jur. Ce te aduce pe aici? Intreba fixandu-si ochii verzi in cei ai fetei.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Joi Ian 03, 2013 2:23 pm

Păăi, să zicem că s-a întâmplat ceva acum 2-3 zile și mi-o cam caut cu lumânarea. spuse zâmbind ușor vinovată, nevrând să-și aducă aminte de acel lup.
    Se uită în jurul ei, dorind să meargă în continuare, însă se împiedică de o creangă, dezechilibrându-se. Însă, reuși oarecum să se sprijine de David pentru a nu pica. Da, mereu reușea să o dea în bară și chiar nu știa de ce. Se uită la el, apoi clipi de câteva ori.
    Scuze.. Sunt cam.. amețită. spuse ea zâmbind vinovată.
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Vin Ian 04, 2013 1:40 pm

David rase putin la auzul acestor cuvinte, apoi o ajuta sa sara peste creanga si se aseza pe niste frunze uscate, deschizand o carte mare si groasa si incepand sa parcurga randurile vesel , dar foarte atent.
Peste cateva minute, isi ridica ochii din carte observand-o pe Sasha care statea ganditoare, tot acolo.
- A! Hei.. credeam ca ai plecat, spuse baiatul zambindu-i .

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Vin Ian 04, 2013 1:49 pm

Ți-am spus, caut ceva... și cred că tocmai am găsit... spuse micșorând tonul vocii, observând lupul care umbla pe acolo. Era același lup.
    Făcu doi pași mari, ajungând lângă băiat, uitându-se la el și îi puse mâna la gură, făcându-i semn să tacă. Nu voia să mai aibă de-a face cu acel lup în viața ei. Se învățase minte, îi ajunsese atâta frică în acea zi. Însă, dură ceva vreme până lupul trecu, Sasha răsuflând ușurată. Se așeză pe pământ, lângă David, luându-i mâna de la gură. Își lăsă ușor capul pe spate, sprijinindu-se în mâini și privind cerul înnorat.
    Își întoarse privirea spre mulțimea de copaci, auzind din nou un mârâit puternic.
    Cred că va trebui să plecăm de-aici.. spuse ușor agitată, tot corpul tremurându-i.
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Vin Ian 04, 2013 2:02 pm

Se uita la ea confuz cand ii acoperi gura cu mana, apoi o intreba soptit de ce ii e frica de lup si de ce pur si simplu nu l-a blestemat daca a atacat-o sau ceva de genul, insa o urma fara prea multe rugaminti, neavand chef de urme de colti pe corp sau asa ceva.
- Acum.. imi dai si mie cateva explicatii, te rog ? intreba baiatul trecandu-si mana prin onduleuri, ca s-o poata vedea pe fata mai bine.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Sasha Wagner
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Vin Ian 04, 2013 2:56 pm

Da, se gandea ca baiatul merita niste explicatii, totusi. Ea se alarmase, si desigur il bagase si pe el in asta. Inspira adanc, privindu-l.
    Acum cateva zile m-a atacat acest lup. Am avut mare noroc ca eram cu Damon, care m-a salvat. Apoi, ne-am dus la o cabana, pentru ca eu inghetasem si eram inca ranita. Si mai tarziu, a aparut din nou lupul si a incercat sa ma atace. Dar Damon m-a salvat din nou.
    E chestia ca a fost doar vina mea. Lupul doar trecea pe-aici, si eu m-am apropiat de el si m-am jucat putin cu el. Stiu, puteam sa folosesc o vraja, ceva in genu' , dar... mi-e mila de animale.. chiar daca e un lup.
    spuse ea pe un ton trist la sfarsit.
    Spera ca David sa fi inteles tot ce palavragise ea pana atunci. Dar pur si simplu nu putea sa raneasca acel lup, chiar daca o atacase si chiar daca era un animal salbatic.
Sus In jos
David Lostem
Anul III
Anul III

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   Dum Ian 06, 2013 1:58 pm

- Inteleg, ingaima David. In gandul lui acum se desfasurau diferite scene in care colega sa de casa era atacata de lup si el se gandea cam confuz cum de nu l-a vrajit. Chiar daca ii placeau animalele, totusi putea s-o raneasca foarte grav, sau chiar s-o omoare daca nu era Damon.
- Pai.. stiu un loc in care poti sa te odihnesti si sa bei un ceai cald daca vrei, ii spuse el , privind in toate partile dupa lup si zambindu-i cand ii intalni privirea destul de speriata.

Beatrice Lostem's clone.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]   

Sus In jos

If you can't hang then, there's the door, baby. [Privat]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-
Mergi direct la: