Forumul s-a mutat!

Forumul s-a mutat aici: http://hogwartsarmy.zz.mu/ !

Ne puteti contacta aici: office@hogwartsarmy.zz.mu !

Distribuiţi | 

Lost in ECHOO[PRIVAT]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 20

MesajSubiect: Lost in ECHOO[PRIVAT]   Lun Dec 31, 2012 6:42 am

Iesi din camera de zi plictisit.Merse putin si se aseza pe pervazul cel mai apropiat.Se uita pe geam;totul era acoperit de o plapuma de zapada...dar mai nou,zapada nu dura mult.Era 31 decembrie;se apropia revelionul dar el nu avea chef sa-i asculte pe ceilalti care ramasesera de Craciun,ce aveau sa faca in urmatorul trimestru,cu cine s-au sarutat,etcetera,etcetera.Din nou,se gandi la fratele sau Tom...si la Jane,fata care era fiica lui..deci nepoata lui!Se cutremura si auzi niste pasi.
-Hm...buna Jane.spuse el plictisit.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012

MesajSubiect: Re: Lost in ECHOO[PRIVAT]   Lun Dec 31, 2012 8:29 am

In vacanta de iarna, Jane fusese plecata acasa si petrecuse Craciunul alaturi de matusa ei. Bine, nu ca aceasta sarbatoare ar fi avut o cine stie ce insemnatate pentru ele, dar simplul fapt ca erau impreuna o bucura nespus. Acum se intorsese, la fel ca majoritatea colegilor, pentru petrecerea de revelion, care se anunta una interesanta, desi blonda nu era o mare fana a balurilor. Mai era ceva timp insa, iar ea nu avea chef sa se pregateasca de pe-acum, asa cum faceau unele fete, asa ca iesise pur si simplu sa se plimbe pe coridoare. La un moment dat, il observa la un geam pe baiatul care se dovedise a fi unchiul ei si care banuia ceva in legatura cu adevarata ei origine. Atunci cand acesta o saluta, se opri si aproba scurt din cap.
Xan, buna, spuse ea pe un ton fad, lipsit de emotie.

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Lost in ECHOO[PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 4:36 am

O privi suspicios.Isi aminti ca ea era fata lui Tom.
-Nu esti tu cumva fiica lui Cap-de-Mort?Sau mai bine spus Tom Riddle?
O privi curios.Isi aminti momentul ala ciudat cand isi dadu seama ca era fiica lui Tom.Era de fata cu Leloush si cred ca ii era rusine sau asa ceva...oricum,nu se obosea sa se gandeasca la aceea zi.
-Nu e treaba mea,dar nu te-am prea vazut pe aici in ultimul timp..ai fost plecata undeva sau...
Ii zambi si se uita din nou pe geam.Ningea incet,cu fulgi marunti.
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012

MesajSubiect: Re: Lost in ECHOO[PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 5:42 am

Primul impuls fu, bineinteles, sa nege din nou toata tarasenia. Insa realiza ca Xan, fiind parte din familie, tot avea sa afle la un moment dat, chiar daca acum poate mergea doar pe supozitii. Si ea aflase destul de tarziu insa ca avea un unchi, fiind si mai surprinsa atunci cand i se spuse ca e cam de-o varsta cu ea.
Asadar, aproba usor din cap, aruncandu-si ochii azurii pe fereastra. Ba da, raspunse scurt, dupa care inghiti in sec. Auzindu-i intrebarea, isi intoarse din nou privirea catre el. ridicand usor din umeri. Da, am fost acasa de Craciun...

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: Lost in ECHOO[PRIVAT]   Mier Ian 02, 2013 8:17 am

-Aha..OK.zise el si isi pastra zambetul.Si...errr...cum iti merge cu...errr..Leloush?Stii,fiind unchiul tau,am dreptul sa intreb.Dar*face o pauza lunga repetand r-ul*daca nu vrei,nu-mi spune.
Incepu sa fluiere si sa se uite la tavan.Stia ca spuse ceva care urma sa-l bage intr-o cearta sau ceva de genu' dar era curios sa vada reactia unei fete la o intrebare sensibila.Si totusi...era unchiul ei,nu?Din cate auzise mai avea ceva familie din partea mamei...si din pacate nu-l mai avea doar pe el din partea tatalui.Si el era acum singur!Mai avea doar pe Jane ca si ruda...Diana era moarta,sotul ei nici macar sa nu auda de el...cica fusese vina lui.De ce?Ca facuse infarct?Gandul ca Diana murise il intrista.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lost in ECHOO[PRIVAT]   

Sus In jos

Lost in ECHOO[PRIVAT]
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Hogwarts :: Coridoare-
Mergi direct la: