Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!

In jos 
AutorMesaj
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Lun Dec 31, 2012 5:12 am

• Se decisese sa faca o plimbare, dupa toata treaba nasoala cu tatal ei avea nevoie de una. Era aproape seara, dar nu se intunecase si mai era lume pe Aleea Diagon, pe acolo unde ajunsese Deborah sa se plimbe de una singura ca o sinistrata. Isi trecu o mana prin parul lasat liber, ciufulindu-l, facand pasi aproape doar din inertie in timp ce mai scapa un oftat. Nu departe zari o siluete si cu cat se apropia Deborah isi dadu seama ca e tot o viperina, mai exact Jane.
    - Hei ! o saluta oprindu-se in dreptul ei, zambind slab.Ce mai faci? o mai intreba privind-o cu irisii sai albastrii sclipitori.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

Reputatie : 2
Data de inscriere : 24/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Lun Dec 31, 2012 5:19 am

Jane era intr-o pasa destul de buna, fapt care nu se intampla atat de des, cel putin inaintea acelui an la Hogwarts. Acum insa era mult mai relaxata, caci isi facuse cativa prieteni foarte buni, tatal ei era intr-o stare mai buna, desi mijloacele lui de insanatosire nu erau chiar cele mai corecte, si avea chiar si un prietena, premiera pentru viperina. In acea zi, pentru simplul fapt ca nu avea ceva mai interesant de facut, se hotari sa faca o plimbare pe Aleea Diagon. Nu se asteptase insa sa intalneasca acolo o alta colega, pe Bo mai exact.
Deb, hei! o saluta cu un zambet usor pe buze. Uite bine, ma bucur de putin aer curat. Tu?

Jane Rivers: Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Lun Dec 31, 2012 5:26 am

• - Asa si eu, incercam sa ma plimb si sa-mi limpezesc gandurile... murmura e zambitoare. Ai cunoscut-o si tu pe Jenny, nu? o intreba pentru ca pur si simplu imaginea in care ii vazuse pe Leloush si cele 2 blonde imediat dupa ora de transfigurare ii fulgera mintea si pur si simplu intreba din inertie. Aahm, adica nu am vrut sa fiu indiscreta sau ceva... isi duse ea o mana dupa ca, dar pur si simplu i-ar fi placut sa se formeze un grup mai restrans de fete cu care se inteleaga si cele doua fete sa faca parte din el.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Lun Dec 31, 2012 5:42 am

Zambind inca, Jane aproba si ea din cap. Nu vorbise foarte mult cu Deborah, ceea ce era pacat, caci contrar zvonurilor din scoala, fata era foarte draguta, foarte de treaba, plus ca era si colega ei de casa. Cel putin datile trecute cand discutasera, blondei i se paruse ca aveau destul de multe in comun.
Auzindu-i intrebarea si scuzele urmatoare, chicoti usor, fluturand o mana. Nu esti indiscreta deloc, stai calma. Da, am cunoscut-o. E simpatica, desi foarte nebuna, mai ales pentru o Cercetasa, zise ea, ridicand din umeri.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Lun Dec 31, 2012 5:45 am

• - Da, am observat si eu asta, chicoti ea usor. Si la ele in casa era unele fete mult prea cuminti pentru a fi la viperini. Daca stai sa te gandesti nici Damon nu are ce cauta la cercetasi...banuiesc ca si pe el il stii, v-am vazut la bal, murmura, dar nu o spuse ca si cand ar fi ceva intre ei, caci oricum Deb nu stia de momentele dintre Jane si cercetas, credea ca sunt doar prieteni, caci brunetul obisnuia sa se inteleaga bine cu fetele pe care le ducea mintea si se imprietenea cu ele spre deosebire de cele prostute cu care doar se juca.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Lun Dec 31, 2012 6:06 am

Blondina chicoti. Damon cu siguranta fusese una dintre foarte rarele greseli ale Jobenului. Nu exista absolut niciun motiv logic pentru care acesta sa pice la Cercetasi, nu se putea asa ceva. Din punctul ei de vedere, era un Viperin veritabil, la fel ca Leloush si spre deosebire de anumite fete foarte cumintele si retrase din Casa lor.
Da, il stiu. Am senzatia ca toata lumea il stie, sau asa ceva, ridica ea din umeri. Are insa si momente bune, oricat de ciudat ar suna.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Lun Dec 31, 2012 6:34 am

• - Il cunosc de mult, cred ca am fost singura fata suficient de nebuna sa-i asculte toate prostiile...dar dupa ce mi-a facut de Craciun il urasc profund! murmura micuta Bo, strambandu-si buzele in semn de nemultumite, caci Damon chiar fusese nesimtit, cu toate ca rezultatele faptei sale fusesera..."incantatoare". Lua o gura mare de aer, ignorand privirile rautacioase din jur, in timp ce-si trecea din nou mana pe chip pentru a da la o parte suvitele deranjante.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Mar Ian 01, 2013 9:55 am

Jane vru sa chicoteasca, insa auzind si ultima parte a propozitiei lui Deborah, se opri. Habar nu avea ce se intamplase in acea seara la bal, caci iesise chiar dupa startul petrecerii impreuna cu Leloush, bantuise prin padurea intunecata fara vreo cale de scapare, dupa care ajunsese in camera Astropufilor. Fusese o intamplare ciudata, poate chiar neplacuta la momentul acela, insa care se terminase frumos.
De ce, ce s-a intamplat de Craciun? intreba, varandu-si mainile in buzunarele jachetei.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Mar Ian 01, 2013 10:05 am

• - Dupa Bal, cand a venit Craciunul mi l-am facut cu...cuplul popular de la cercetasi, Damon si Kat..si cu Adrian. Si idiotul de Damon i-a dat drept cadoul bunului sa prieten jurnalul meu, ofta ea stiind cate lucruri intime scrisese acolo si probabil soimul chiar le citise ca sa se amuze pe seama ei. Isi trecu o mana peste fata, putin rusinata de acest lucru. Nici macar ea care il stia bine pe Damon nu s-ar fi asteptat la ceva asa de deplasat din partea lui, cu atat mai putin tocmai de Craciun.

Sus In jos
Jane Rivers
Anul VI
Anul VI

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Mier Ian 02, 2013 7:04 am

Blondina era pe punctul de a admira initiativa celor doua cupluri de a-si petrece Craciunul impreuna. I se parea o idee foarte draguta, pentru ca fiind fiecare cu prietenul sau prietena, nu se simtea nimeni lasat pe dinafara. Plus ca Deborah, Adrian si Damon cel putin pareau oameni de treaba. Nu o cunostea pe Katherine si din cele auzite, trebuia sa recunoasca faptul ca nu era o mare fana a fetei.
Se incrunta insa auzind gestul destul de nasol al Cercetasului. Oh, Doamne, cat de urat! Si aveai chestii intime acolo? Adica... excesiv de intime?

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Mier Ian 02, 2013 7:19 am

• Deborah se rosii cand auzi intrebarea.
    - Mda...si se pare ca Adrian exact pe alea le-a citit si...le-a si pus in practica, murmura pe o tonalitate cat mai jos, tragand o gura cat mai mare de ea. Tu ce ai facut de Craciun? schimba ea subiectul fiind destul de rusinata de asta. Acum se intamplase cu adevarat, nu mai era un zvon cum ca ea ar fi o fata usoara si s-ar culca cu orice baiat...la urma urmei nu era adevarat, ea fusese doar cu Adrian fiindca il iubea si nici nu mai avea de gand sa fie cu altul, doar cu el.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   Joi Feb 14, 2013 6:38 am

TOPIC CLOSED
Viperini -> 110 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!   

Sus In jos

Bad girls, bad girls, whatcha gonna do ?!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Diagon-
Mergi direct la: