Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Danger is close

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 2:40 am

• De ce iesise din casa pe o vreme ca asta si asa tarziu?Nici ea nu stie.Chiar daca era un frig de ingheata pietrele si se intunecase iesi afara. Inainte de a pleca i se paru ca e o vreme destul de bunicica pentru o plimbare.Se inselase.Afara momentan era doar ea.Aleele erau pustii si nu vazu nici macar o silueta de om.Poate ca era mai bine sa stea in casa?Dar Jennny asa e ea..vrea sa experimenteze lucruri noi si o plimbare pe afara cand e foarte frig e ceva nou pentru ea.Ajunse pana la Aleea Nocturn si se gandi ca mai poate sta.Vroia sa vada ce mai e nou pe aici.Simti prezenta cuiva ce se apropia de ea.Arunca o privire in spate si observa silueta unei fete.Hotari sa ignore aceea persoana si sa isi vada de treaba ei.

Ultima editare efectuata de catre Jenny Humphrey in Mier Ian 02, 2013 7:28 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 2:49 am

• Deborah facea ca deobicei cele mai tampite alegeri si facea plimbari cand frigul era mai puternic si cand ea era imbracata prea subtiri. Se uita in jos si incerca sa nu degere complet, desi...era aproape imposibil. Purta paltonul alb si calduros, dar degeaba, pe sub avea doar un maieu foarte subtire. Mai lovea cu piciorul cateo piatra, incercand sa inteleaga ce e in capul ei de nu se imbraca niciodata cum trebuie, mai ales cand paraseste castelul cand deja se intuneca?
    Tot mergand fara vreo destinatie se izbi puternic de cineva care statea in loc, amandoua cazand in fund dupa ce se lovira cap in cap. Deborah isi duse mana in moalele capului scotand un sunet de durere, apoi o recunoscu pe cealalta fata ca fiind prietena rusului Leloush si parca vorbea si cu Jane, o fata din casa ei cu care mai vorbise.
    - Oh, scuze... ingaima ea.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 3:01 am

• Vazu ca aceea persoana era din in ce mai aproape de ea si pe neasteptate se lovira cap in ca si amandoua cazura pe jos.Se uita la fata de care se izbise.Chiar daca nu vorbisera niciodata o recunoscu de la ore.Era Deborah,care era de la viperini ca si Jane. -Nu-i nimic!zise blondina si se ridica de pe jos,dupa care o ajuta si pe Deborah. Dar ce cauti pe aici?Credeam ca sunt singura persoana ce a facut aceasta alegerea tampita si neinspirata de a iesi afara pe frigul asta.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 3:21 am

• - Se pare ca o alegere tampita am facut si eu si de asemenea o alegere neinspirata a hainelor! clatina micuta Bo, apoi se ridica fiind ajutata de tanara blondina. O mai vazuse prin scoala si pe la ore, dar niciodata nu apucasera sa vorbeasca direct una cu cealalta.Deborah Lovegood, dar toti imi spun Bo, ii intinse prietenoasa mana, zambind finut. Ce zici daca ne continuam plimbarea impreuna? Poate in drumul nostru dam de o cafenea sau ceva sa intram sa ne incalzim inainte sa devenim niste turturi in marime naturala.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 3:35 am

• -Eu sunt Jennifer Humphrey..dar toata lumea imi spune Jennyse prezenta blonda si o urma pe Bo incercand sa nu inghete.Stii Bo..am descoperit ca avem ceva in comun...amandoua alegem zile proaste de iesit afara,.Dupa ce a spus asta incepu sa rada.Cele doua mai merg in timp pana dau de o cafenea si intrara in ea.Se aseaza impreuna la o masa.Jenny se uita in meniu si pana la urma alege o cana cu ciocolata calda ca sa se mai incalzeasca putin.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 3:46 am

• Deborah aproba razand si merse in linie cu ea pana ajunsera in cafenea, unde isi dadu jos paltonul alb, lasandu-l pe spatar. Si ea, ca si blondina isi alese o ciocolata calda pentru a se incalzi.
    - Si...ai ajuns sa cunosti pe altcineva pe aici inafara de Leloush si Jane? o intreba in timpo ce-si lasa mainile sidefii pe masa, privind usor spre fereastra. Afara incepuse sa fulguiasca, spera doar nu se puna ca atunci cand cele doua se vor intoarce spre castel sa aibe un drum si mai greu de parcurs.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 5:56 am

• -Sincer..daa.La inceput l-am cunoscut doar pe Leloush.Dupa aceea am intalnit-o pe Jane si am devenit..repede prietene.In afara de ei il mai cunosc pe..Damon,dar mi se pare un adevarat porc si nu il suport de loc.Asa,pe cine mai stiu...pe fratele lui Damon,Stefan.Adevarul e ca la inceput Stefan parea sa fie la fel ca Damon,fara inima si porc..dar acum,dupa ce l-am cunoscut mi se pare un om super dragut si e un iubit grozav.Am uitat sa iti spun de cateva zile ne-am cuplat.Si te mai stiu si pe tine.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 6:12 am

• - Daa, Damon e un porc si eu inca imi planuiesc razbunarea impotriva lui. Probabil singura care il suporta pe deplin e Katherine, pentru ca pe ea o iubeste cel mai mult pe lumea asta si nu se comporta vreodata urat cu ea. In schimb Stefan pare a fi opusul lui Damon, nu se joaca cu cei din jur si e un baiat dragut... spune si ea o gura de ciocolata zambindu-i.Aadica stai, nu ma intelege gresit, suntem doar amici, am si eu un...ahm, pe cineva... la naiba, isi daduse iar drumul la gura, parca acum tot mai multa lume stia de ea si Adrian, in primul rand pentru ca ii prinsese Sasha, apoi mai era Xan care aflase imediat, stiau si Katherine si Damon, dar nu era vreo problema cu asta si nici Bea nu raspandise mai departe, dar acum ea aproape ca ii spusese numele in fata unei necunoscute....

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 6:25 am

• -Stii pot sa tin un secret.Si daca nu imi vei spune nu te condamn...deabia ne-am intalnit spuse blondina si bea din ciocolata ei calda. Si de ce il urasti asa de mult pe Damon,eu am motivele mele de il urasc.In primul rand ca e un mare inganfat,care crede ca le stie pe toate,se crede cel mai bun si asa mai departe. Isi bea ciocolata asteptand sa mai zica si Bo ceva,ca ea nu mai avea idei de discutii.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 6:55 am

• - Eu am fost mult timp prietena cu el si i-am ascultat destule aberatii, plus rautati pe care mi le-a povestit, plus povestile exagerate cu el si Stefan care nu sunt chiar asa cum le-a zis el...dar de Craciun mi-a furat jurnalul si i l-a dat iubitului meu. Nu pot sa plang in legatura cu ce s-a intamplat dupa aceea intre mine si el, dar...gestul e unul total nesimtit, jurnalul e ceva intim si e cel mai nasol lucru sa ajunga la o persoana despre care ai scris ganduri, sentimente, pe care probabil voiai sa le impartasesti, dar nu asa, prin scris... explica ea scapand un oftat, luand inca o gura de ciocolata care ii facea parca corpul sa se mai incalzeasca si sa scape de raceala care o cuprinsese cand iesise afara.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 7:20 am

• -Crede-ma Stefan nu e un om asa rau cum spune Damon.Dupa ce ajungi sa-l cunosti este de treaba si dragut si un om cu care te poti distra.Dar Damon exagereaza ca de obicei.spuse ea luand o gura din ciocolata ei calda.Si iubitul tau cum e?.Blonda era chiar curioasa sa afle mai mult amanunte despre iubitul lui Bo.Desi vroia sa stie cine e nu o intreba ca sa nu o supere.Chiar nu vroia sa para o bagacioasa.Mai ia o gura din ciocolata ei si se uita pentru scurt timp in jur dupa care isi intoarce privirea spre Deb.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 7:28 am

• - Ahm, iubitul meu are momente si momente...e un fel de Damon, dar o varianta mai draguta si mult mai imbunatatita, care totusi difera din unele puncte de vedere, cu toate ca au multe in comun, raspunde ea zambind, balansandu-si picioare vesela. Dar tu, cum ai ajuns sa te cuplezi cu Stefan? Spune-mi mai multe detalii...daca vrei... o ruga, luand inca o gura din ciocolata cu un gust foarte bun.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 8:00 am

• -Este o poveste lunga.L-am intalnit pentru prima data aici pe Alee Nocturn,seara.Stef era pe aici cu Damon.Probabil in toiul unei certe ca de obicei.Eu ma plimbam si m-am intalnit cu ei.Mai tarziu apare si Katherine si aflu intr-un tarziu ca ei doi se certau din cauza ei de ceva timp.Incerc sa ii impac,dar nu reusesc.Asa......Damon incepe sa se ia de Leloush si incep sa ma cert cu el din cauza asta.Sa trecem peste cearta noastra.....mai incerc sa ii impac pe cei doi dar nu reusesc;intr-un final plec de acolo suparata sustinand ca cei doi frati sunt la sunt la fel si au inima de gheata; si Stef pleaca de acolo..se saturase ca mine de cearta;vine dupa mine hotarit sa imi arate ca el nu e ca damon si ma saruta pe frunte.Inccep sa tip la el....ca de ce ma saruta pe mine,ca parca gandul lui era numai la katherine etc;imi spune ca s-a indragostit de mine si ca vrea sa uite de katherine.Eu normal nu il cred si ii cer o dovada.Vroiam dovada?Mi-a dat o dovada.Si ce mai dovada un sarut.Ma trage spre el si ma strange in brate.Ma tine asa pentru cateva minute uitandu-se la mine cu ochii lui galesi dupa care ma trage si mai aprope de el si ma saruta.Asta a fost.In aceea seara ne-am mai plimbat si am mai stat impreuna si cand s-a facut foarte tarziu m-a condus pana la turnul cercetasilor si mi-a urat ''noapte buna''.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 8:08 am

• - Oh, ce poveste draguta... ingana ea vesela, zambindu-i. Stia ca si la Adrian fusese compleet diferit si incepuse dintr-o copilarie de-a lor, dar nu conta asta, stia ca acum era ceva serios si nu mai e o gluma. isi trecu mana pe frunte dand suvitele enervante la o parte, apoi isi termina ciocolata calda, rezemandu-se mai bine de spatar.
    Isi ciufuli putin parul privind pe geam la ninsoarea care acum devenise si mai vizibila si mai puternica.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 8:23 am

• Isi termina si ea ciocolata calda si se uita in jur pentru cateva clipe.Dupa care priveste afara la ninsoare.Ii placea ca ninge si se gandea ce va face maine.Ii suna telefonul.Ignora apelul primit.Nu vroia sa raspunda pentru ca acuma iesise sa se distreze cu Deborah si asa asa erau din ce in ce mai apropiate.Primeste un mesaj de la Stefan.Ii raspunde la mesaj si ii spune ca acuma are treaba. - Si vrei sa mergem?Sau mai stam aici?intreaba ea zambitoare si asteapta raspunsul lui Deborah uitandu-se in jur.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 8:25 am

• - Eu zic sa mai stam cel putin pana se mai potoleste ninsoarea, fiindca acum probabil s-a facut si mai frig si vom ingheta daca vom merge afara... ridica ea din umeri, considerand ca asa era mai bine. Ii facu un semn chelneritei si-o ruga sa-i aduca un cocktail de fructe, nu voia alcool, nu in seara aceea. Isi prinse parul intr-un coc francez la spate, apoi o privi din nou pe blonda. Vrei sa-ti povestesc cum ne-am cuplat eu cu iubitul meu? Nu e la fel de draguta povestea, dar e...diferita, clatina ea din cap asezandu-se mai comod pe scaun.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 8:39 am

• Isi comanda si ea un cocktail de fructe ca Deborah.Se gandeste la ce ii spuse Bo.Hmmmmmmmmm..de ce nu;daca i-ar povesti si ea de iubitul sau. Ar fi bine pentru ca asa ar mai afla si blondina ceva despre Bo si astfel s-ar mai cunoaste si ele. - Deci...daca vrei te rog povesteste-mi zise blonda privind-o zambitoare. Deci poti sa imi spui ce vrei tu...de exemplu cum vati cunoscut,de cat timp sunteti impreuna sau nu stiu ce vrei tu.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 8:57 am

• - A fost putin ciudat...eu eram cuplata cu alt baiat, Xan, cu care nici nu realizasem ca nu am nimic in comun, iar Adrian era prietenul meu cel mai bun... zice Deborah fara sa-si dea seama ca ii pronuntase numele, dar pur si simplu fusese ceva involuntar. Ne hotarasem sa facem o tampenie, fiindca atat ne-a dus capul pe amandoi si ne-am hotarat sa ne ducem in Padurea Interzisa, sa ne plimbam, ideea mea tampita ce nu trebuia pusa in aplicare... si atunci am avut prima mea clarviziune in care ma saruta un baiat, care nu era Xan...si am fost foarte revoltata si el era calm si zicea ca nu e mare lucru. Si apoi eu i-am zis exact asa "asta suna la fel de stupid cum ar fi sa te sarut pe tine" si cum are un orgoliu imens s-a simtit imediat atacat si am zis ca pun pariu ca nu are curaj sa ma sarute, si a facut-o...si atunci ne-am dat seama ca simtim ceva unul pentru altul, si la doar cateva zile dupa aceea, la bal cred ca a devenit ceva oficial, desi niciodata nu m-a intrebat clar daca vreau sa fiu iubita lui, pur si simplu am devenit.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 10:05 am

Ii asculta povestea cu atentie privind-o zambitoare.
-Deci tu si iubitul tau Adrian cred ca aveti o poveste de dragoste minunata..... si Adrian mi se pare un tip dragut si simpatic ciripi tanara blondina. Deborah sa stii ca ai cuvantul meu ca nu o sa spun nimanui ca tu esti impreuna cu acel Adrian.Si te rog sa nu spui nici tu ca eu si Stefan suntem impreuna...ca m-a luat gura pe dinainte si nu cred ca ar vrea sa afle toata lumea de relatia noastra.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 10:12 am

• - Stai linistita, n-o sa spun la nimeni...eu zic ca cea mai mare grija pe care trebuie s-o ai e sa nu afle Damon, ca sa nu foloseasca chestia asta in vreun fel impotriva lui Stefan, la cat e de nebun, nu m-ar mira nimic... ofta ea, clatinand dezaprobator din cap. Lua o gura din cocktailul de fructe care era delicios si ii zambi scurt, dar sincer. Afara vremea era deocamdata la fel de urata si le tinea prizoniere in acea cafenea.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 10:26 am

Ia si ea o gura din cocktailul ei.
-Nu stiu......mie frica putin.Daca Damon ar afla atunci ar face tot posibilul sa gaseasca o cale sa foloseasca aceasta veste pentru al distruge pe Stef si nu vreau asta. Acum Damon este foarte nebun si insetat de razbunare mai mult ca oricand,spuse tanara blonda oftand si mai lua o gura din cocktail.Incearca sa zambeasca,dar nu poate.Este ingrijorata.Se uita in jur pentru cateva secunde dupa care observa ca ninsoare se oprise.Mai ia o gura din cocktail si se uita din nou la Bo.
- Si ce ar trebui sa fac ca Damon sa nu afle?zise Jenny ingrijorata.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Dum Dec 30, 2012 10:33 am

• - Sa ai grija sa nu-si dea nimeni din jur seama ca esti impreuna cu el, altfel sigur va ajunge vestea si la el la cate tampite sunt topite dupa el...eu si Adrian am comis mai multe greseli si am fost prinsi de o tipa care nu prea ne are la inima, ca de exemplu...deci trebuie sa ai foarte multa grija! o sfatui Bo, clatinand neincrezatoare din cap in timp ce mai lua o gura de cocktail. Stia ca de nebun si dus cu capul e Damon, mai ales atunci cand era insetat dupa razbunare, o lua razna mai rau ca deobicei ceea ce nu era deloc bine.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Lun Dec 31, 2012 4:37 am

• Lua inca o gura de cocktail si o privi deDeborah.Hotari sa tina cont de sfatul ei.Desi nu il stia pe Damon de foarte mult timp isi daduse seama ca poate fi foarte nebun si imprevizibil cand vrea sa se razbune cu orice pret.
    - Asa voi face Bo.Voi tine cot de ceea ce mi-ai spus si multumesc de sfat!spuse blonda si o imbratisa pe Bo.Simtea ca ele doua devenisera mai apropiate si bune prietene si se bucura de asta.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Danger is close   Lun Dec 31, 2012 5:05 am

• Bo ii raspunde imbratisarii zambindu-i sincer. Se bucura ca mai gasise pe cineva inafara de Beatrice, Jane si Katherine cu care se inteleaga, caci in general la Hogwarts erau numai fetite batute in cap cu care nu aveai ce sa discuti, in cel mai bun caz sfarseai prin a le da cu capul de vreun zid.
    Mai lua o gura de ciocolata si se decise ca ar fi dragut sa afle mai multe despre tanara cercetasa.
    - Te deranjeaza daca iti pun intrebari? De exemplu, hmmm...cum l-ai cunoscut pe Leloush? Sau care e cartea si autorii tai preferati, filme, gusturi in general? o intreba zambindu-i din nou finut.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Danger is close   Lun Dec 31, 2012 5:27 am

- Nu e nici o problema daca imi pui intrebari.Chiar nu ma deranjeaza.Pai sa vedem......pe Leloush eu il stiu din copilarie de cand eram foarte mica.Nici nu imi mai amintesc ce varsta aveam cand l-am cunoscut pentru prima data.Parintii nostrii sunt buni prieteni.M-am intalnit cu el la o petrecere de ziua lui.Imi plac cartile de aventuri,de dragoste si politiste.Uneori mai citesc si despre obiceiurile si traditiile altor tari.Imi plac filmele de aventuri,politiste,de dragoste si uneori ma mai uit si la unele de groaza.Mancaruri am mai multe preferate....Imi place sa calatoresc prin diverse tari.Tarile ce mi-au placut cel mai mult cand le-am vizitat sunt:Italia,Spania,Germania,Japonia si Coreea.Acum spune-mi si tu ceva despre tine...daca vrei.

MesajSubiect: Re: Danger is close   

Sus In jos

Danger is close
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Aleea Nocturn-
Mergi direct la: