Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]

In jos 
AutorMesaj
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

Reputatie : 10
Data de inscriere : 25/11/2012
Varsta : 21

MesajSubiect: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Sam Dec 29, 2012 12:39 pm

Asculta niste muzica,sprijinit de un copac.Se saturase de stresul de la Hogwarts,asa ca se ascunse in padure.In timp ce asculta muzica,citea o carte numita 'Iarna pe ulita brazdata de diamante'.Era o carte primita cadou de la un anonim...si mai primise si o scrisoare ciudata.O lua din buzunar si o citise in gand.Avea un scris dezordonat si asezat frumos in pagina
Draga Riddle,
Craciun fericit!in primul rand si in al doilea rand,nu trebuie sa stii cine sunt.Sunt sigur ca vei descoperi numele meu in cartea primita cadou acum 2 zile.Scrisoarea aceasta a ajuns intraziat pentru ca bufnita mea s-a ranit.Sper sa-ti fplaca cartea,pentru ca am auzit de situatia ta 'amoaroasa'.
Inca o data Craciun fericit si un An Nou Fericit.
B.S.D.

Prima data rase cand citi scrisoarea,dar apoi isi dadu seama ca era totul serios.Ofta si vazu niste umbre.Se ridica brusc,aproape cazand si isi lua bagheta.
-Cine e acolo?spuse el taios.
Sus In jos
http://hogwarts-in-tardis.forumer.ro/
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Sam Dec 29, 2012 12:43 pm

• Deborah ca deobicei se afla acolo unde NU ar trebui sa fie, pentru ca pur si simplu asta era felul ei de a fi, de a intra in necazuri cand chiar nu era cazul s-o faca. Ofta cand auzi vocea lui Xan din departare si facu cativa pasi pana se putu deslusi faptul ca micuta viperina era cea care se afla acolo, in Padurea Interzisa.
    - Eu sunt, pot sa lasi jos bagheta, nu planuiam sa iau un pietroi si sa-ti dau cu el in cap... murmura sec, incrucisandu-si bratele sub piept si privindu-l cu o expresie impasibila. Ultima data se comportase ciudat si nu stia cum sa reactioneze acum ca se intalnisera din nou.

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Sam Dec 29, 2012 12:52 pm

Ridica o spranceana si isi baga bagheta in buzunar.Ofta si isi aminti ultima data cand se intalnira.Deschise gura sa spuna ceva,dar o inchise.Vroia sa-i mai spuna cate ceva,dar se opri.Se aseza pe vine si zise,privind in gol:
-Inca esti suparata pe mine,nu?Ah!da...stai,eu sunt ala rau.Eu sunt ala care nici macar nu a anuntat ca se desparte de tine.
Ofta iar si continua sa se uite absent la paginile cartii.Nici macar nu citea...privea randurile pur si simplu...nici macar nu retinuse numele personajelor.Se uita fix la Bo si se ridica.
-Unde e Adrian?spuse el calm,dar cu o nota de dezgust in voce.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Sam Dec 29, 2012 12:59 pm

De ce mereu cand isi dorea sa leneveasca, cheful de plimbari incepea sa dea cu el de pereti?! Mda... mai bine nu ar fi primit nici un raspuns stupid la o asemea intrebare stupida.
    Dar uite cum Adrian alesese din nou padurea interzisa drept loc de promenada, unde sa isi puna gandurile in ordine. La fel ca intotdeauna stia ca nici acolo nu putea sa gaseasca un pic de liniste. Vrand, nevrand tot se intampla sa dea peste vreun coleg de scoala.
    Vocile lui Xan si a Deborei se auzira pana la el. Nu erau prea departe si nici nu se certau... inca.
    Sunt aici, daca tot imi duci dorul. Comenta Adrian, aparand in campul vizual al amandurora.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Sam Dec 29, 2012 1:07 pm

• Pentru o secunda isi dori sa se duca langa el, sa-l sarute, sa-l ia in brate, fiindca era depedenta de prezenta lui, dar Xan era totusi de fata si nu voia sa stie o nenorocita.
    - Eh, chiar si asa, nici tu nu o duci rau... ma refer la Bea! murmura Deborah scurt, apoi facu cativa pasi, acum se afla la jumatatea distantei, undeva la mijloc, intre Adrian si Xan. Isi indrept apoi privirea spre celalt baiat. Ai plecat sa te plimbi fara mine? Ma tradezi? evident tonul era unul tachinator, nicidecum serios.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 2:51 am

Pufni cand il auzi pe Adrian.
-Mda...asa de mult iti duc dorul incat imi vine sa-ti trag un glont in cap.
Se uita la Bo cum il privea cu pasiune.Nu ii pasa.Isi dadu ochii peste cap.Mormai un raspuns la afirmatia lui Bo,ceva gen 'Ce-ti pasa tie?'.Se aseza iar jos,nestind cand se ridicase,asculatnadu-i pe cei 2 porumbei.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 3:01 am

Sa imi tragi un glonte in cap?! Nu cred ca ai avea o traiectorie dreapta. In plus, nu pot sa inteleg de ce nu ma suferi? Il intreba retoric Adrian, stiind prea bine raspunsul. Vroia totusi sa il auda din gura lui pentru... ei bine, pentru ai recunoaste meritele. Adica... nu o facuse intentionat dar categoric era mult mai potrivit pentru Bo decat el.
    In orice ce caz. Asa cum a spus si Deb, Bea pare incantata sa te aiba langa ea! Agauga soimeanul dupa cateva clipe, pe un ton usor indiferent.
    Si ca tot veni vorba de Bea, nu o mai vazuse in ultimul timp. O recunostea dupa nume, chip insa nu o cunostea asa cum o fecura cei doi si nu parea ca ar vrea sa o si cunoasca prea in detaliu.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 3:09 am

• Deborah zambi scurt, asteptandu-se ca el sa fie de acord. Renunta la ideea cu pastratul distantei si continua drumul pana ajunse la Adrian, insa inca privea curioasa spre Xan, sa vada ce zice. Isi trecu scurt degetele reci pe obrazul lui Adrian, atat de repede incat cercetasul poate nici nu-si daduse seama.
    - Oricum daca mi-ar pasa, nu ar fi din cauza ta, fiindca mi-ai demonstrat ca nu meriti atentia mea, ci pentru Bea, care fie ca-ti place fie ca nu e una din cele mai bune prietene ale mele, ii zambi Bo acru.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 3:13 am

-Ah!pai nu am nimic cu tine..dar trebuia sa observi nota de ironie din glasul meu!exclama Xan cu un ton care parea a fi jignit,dar care era mai mult tachinator.
Stia ca Adrian credea ca Xan il uraste pentru ca el e cu Bo,dar nu ii mai pasa.Avea dreptate in legatura cu Bea,chiar o placea mai mult ca si pe Bo...si pe Ann.Ah!Ann.Uita de ea,pana in acel moment.Ofta.
-Ai dreptate,palariuta.Chiar e incantata...si eu sunt!spuse adrsand-se mai mult lui Bo decat lui Adrian.
Ridica o spranceana la afirmatia Deborei.Apoi rase,privind la cartea din mana sa.
-Stii,cred ca ai dreptate...pe jumatate!spuse cu un ton plictisit si arunca pe jos inchizand ochii.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 3:23 am

Eu observ doar ce vreau sa observa. Daca ti-am raspuns, asta nu inseamna ca nu am observat tonul tau ironic.... Defapt ar trebui sa mai lucrezi putin la ironie. De exemplu acum ai vrut sa ma tachinezi cu toate ca ai incercat sa pari jicnit... nu neaparat doar sa pari.... Ii raspunse baiatul nepasator. Detalii. Totul statea in detalii. Daca invatai sa percepi ceea ce ceilalti nu vedeau, puteai intelege multe astepte ambiguue ale unei persoane si chiar sa iti dai seama de ce a vrut sa spuna cu adevarat. Dar la fel ca intotdeauna, Adrian prefera sa isi pastreze secretele pentru el, altfel orice si-ar fi dat seama cat de banala era explicatia.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 3:26 am

• - Pe jumatate, serios? ridica sceptica Deborah dintr-o spranceana. Daca te-ai apucat sa zici ceva terminati ideea, nu lasa ceva trantit la intamplare din care nu se intelege absolut nimic! isi roti ea ochii, incrucisandu-si bratele sub piept si avand din nou aceea figura impasabila care nu trada niciun gest, nicio traire. Nu-i mai placea sa arate intotdeauna daca simte ceva, nu in fata oricui. Adrian intr-adevar era exceptia care intarea regula, dar nu erau numai ei doi acum, asa ca...

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 4:21 am

Pufai auzaind-ui pe cei 2 si se uita la cerul acoperit de nori.Nu era tocmai frig,dar nu se vedea luna sau stele.Lua acel aparat mic cu care se asculta muzica si isi puse castile in urechi...dar si le scoase imediat tresarind cand simti ceva sub picioarele sale.Era un sarpe mic,dar cu ochii rosii.
-Dati-va in spate!Cred ca e veninos!suiera el cu o voce rece.
Incremeni...vorbise in reptomita...din nou!Stranse pumnii si scoase bagheta.
-Exxxxxxperliamusssssssss!suiera el iar si sarpele disparu.
Se intoarse catre cei 2,el fiind cu gura deschisa,gata sa zica ceva dar nu putu.Merse sa riduce cartea de jos si si-o puse in ghiozdan.Se aseza iar jos,cu frunzele fosnind sub el.
-Cineva ar trebui sa dea foc la frunzele astea tampite!mormai el,de data asta cu voce normala.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 4:28 am

• Bo ramase ca traznita dupa toata intamplare, stand in loc si privindu-l chiar surprinsa pe Xan. Clatina dezaprobator din cap si se uita intrebator catre Adrian, dar realiza ca nici el nu avea cum sa-si dea seama ce fusese cu faza de mai devreme.
    Hotari sa treaca peste, nu avea de ce sa insiste asupra unui lucru pe care nu-l intelegea, deci nu-i dadea importanta.
    - Tot nu mi-ai raspuns, sa inteleg ca incerci sa ma ignori? ridica micuta viperina din spranceana.

Sus In jos
Xan Riddle
Anul IV
Anul IV

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 4:38 am

-Ah!nu...doar habar nu aveam ca mai esti aici!spuse el cu un ton tachinator.Si sa stii ca nu am continuat pentru ca ai doar pe jumatate dreptate.De ce?Nu stiu,pur si simplu ziceam si eu chestia cu jumatatea ca nu aveam ce zice.
Rase din nou,stiind ca pare un ciudat...in fond,vorbea reptomita si restul tacamului pentru a fi ciudat de nota 10.
Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Dum Dec 30, 2012 5:56 am

• Deborah ramase cu o expresie destul de impasibila.
    - Am inteles acum, ai zis si tu asa, ca sa-ti bati gura degeaba, caci eu am intotdeauna dreptate pe deplin! veni replica sa usturatoare, urmata de un zambet dulce otravitor pe care numai viperina putea sa-l detina.
    Isi dadu drumul la par, lasandu-l liber pe spate in timp ce se uita cand la Adrian care era langa ea, cand la Xan care era la o distanta destul de mare.

Sus In jos
Deborah Lovegood
Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   Lun Feb 25, 2013 3:00 am

TOPIC CLOSED
Cercetasi -> 60 puncte
Viperini -> 60 puncte
ODS -> 30 puncte

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]   

Sus In jos

I remember last kiss...[P-R-I-V-A-T]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 12. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Padurea Interzisa-