Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Bullet [privat]

In jos 
AutorMesaj
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

Reputatie : 3
Data de inscriere : 30/11/2012

MesajSubiect: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 12:36 pm

Injurand printre dinti, Adrian intra fara nici o tragere de inima in inchisoarea din Azkaban. Aflase in urma cu cateva zile ca Joseph fusese prins si condamnat pe viata la inchisoare pentru crimele comise in scopul organizatiei lui strict secrete. La inceput isi dorise si el sa intre in acea secta, fiind un fel de dealer pentru tot felul de "misiuni" date de Joseph. Acum insa se bucura ca intarziase cu rezolvarea tuturor. La o insistenta patetica de-a lui Joseph, Adrian acceptase o vizita cu el.
    Sentimentul de suferinta, durere si chiar moarte il invalui in clipa cand trecu pragul spre celule. Detinutii il priveau printre gratiile slinoase, sleiti de viata pe care Dementorii le-o furasera si cu ochii iesiti din orbite. Ignorand peisajul urat din jurul lui, soimeanul ajunse in cele din urma in fata celulei in care era inchid Joseph.

Anul III

Data de inscriere : 27/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 12:53 pm

Iar o chemasera retarzii de la minister. Cum de nu pot intelege o data si o data ca habar nu are unde s-a dus Jimmie?Nici macar nu mai stie cum arata. Dieu !
Cica l-au vazut pe Aleea Nocturn acum cateva zile si li s-a parut ca era insotit de o blonda. Si ce sa-i faca ea ? Numai o blonda e pe lumea asta? Interogatoriile astea deja devenisera stresante si obositoare. Sa-si faca treaba cum trebuie si sa nu mai apeleze la altii, ca doar de asta au ajuns unde sunt ! Nu?
- V-am mai spus , a mia oara ca nu stiu unde e Jimmie ! NICI MACAR NU MAI STIU CINE E JIMMIE! striga frantuzoaica din rasputeri si incepu sa-i injure in franceza: Vous donner enfer! vous êtes des imbéciles ordinaires!
Incepu sa mearga foarte repede pe hol, cu pasi apasati, nefiind atenta pe unde merge. Fara sa vrea, lovi un baiat cu umarul, in trecerea sa furtunoasa.
- Excuse-moi ! zise Destiny cu un accent frantuzesc perfect. Nu te-am vazut.

Destiny: Two can only keep a secret if one of them is dead^^.
Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 1:13 pm

Spune-mi repede motivul pentru care am venit in locul asta plin de mizerabili muribunzi! Marai Adrian fara sa se mai apropie de celula.
    Joseph ii igora comentariile rautacioase la propria-i adresa, lucru pe care nu il vedeai prea des la el, si se lipi cu totul de gratiile innegrite de timp.
    Adrian, am nevoie de ajutorul tau sa ma scoti de aici. Nu mai tu poti sa o faci. Spuse Joseph cu o moaca ciudata
    Soimeanul aratandu-se de-a dreptul dezgustat de felul in care ajunse barbatul. De ce as face asta!
    Pentru ca am informatii pretioase despre sora ta!
    Asta fusese probabil singurul lucru care ii atrase cu adevarat atentia baiatului. Lissa. Sora lui. Nu mai stia nimic despre ea.
    Nu. Oricat de mult as vrea sa o gasesc pe Lissa nu te voi ajuta sa iesi de aici! Nu avea nici cea mai mica intentie de a face schimb de locuri cu el. Membrii sectei deja incepusera sa fie prinsi sau chiar sa le fie indentificata pozitia. Din fericire insa, Adrian isi sterse complet urmele. La revedere! Ii ura, dorindu-si sa nu mai fie nici o revedere.
    In graba in care pasea pe hol, spre iesire, se lovi de o fata. O prinse usor de umer pentru a nu cadea sau lovi din nou. Tun Sie nichts! Ii raspunse din instinct baiatul.

Anul III

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 1:25 pm

- A-Adrian? ingaima soimeanca cand il zari tocmai pe colegul sau de casa, peste care daduse din greseala. Ce cauti tu aici? intreba frantuzoaica destul de sceptica si analizandu-l cu privirea pe baiat, lucru pe care nu-l facea prea des in prezenta altor persoane.
Si Adrian era la fel de grabit ca ea, oare avea probleme? Sau vreun membru din familie inchis? Dar.. asta nu era treaba ei. Si totusi..

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 2:13 pm

Destiny! O recunoscut baiatul. Erau colegi de clasa si chiar daca pana acum nu avuse vreo tangenta cu ea, o vazuse print turn, prin scoala asadar o stia. De unde il stia ea?! Era seful casei Ochi de Soimi, functie pe care nu si-o dorise prea mult.
    Am venit sa vad un vechi prieten. E inchis de curand si se acomodeaza mai greu, saracul! Ii raspunse soimeanul cu o tristete complet falsa pe chip. Pentru motivul pe care il oferise, Adrian nici nu ar fi trebuit sa se prezinte.
    Dar tu?! Nu cred ca ai venit aici pentru ca iti place peisajul. O intreba la randul sau, cu un septicism total. Nimeni nu venea la Azkaban doar de dragul de a-si petrece dupa amiaza in compania Dementorilor.

Anul III

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 2:25 pm

- Pai.. eu sunt chemata aici de vreo trei ori pe saptamana. Fratele meu, Jimmie nu stiu pe unde isi face veacul si se pare ca il cauta dementorii. Eu poate le-as spune, zise Destiny accentunand cuvantul 'poate' , insa eu nu mai stiu de el, nici macar nu-mi amintesc cum arata, ca doar asta e treaba amneziilor permanente, nu-i asa? Frantuzoaica se incrunta spunand aceste cuvinte. Era obosita sa tot vina la Azkaban si nici nu-i placea foarte mult situatia. Ar fi vrut sa stea la Hogwarts, la caldura, fericita, insa daca ar fi respins cererile de a se prezenta la inchisoare, retarzii de la Minister ar fi luat-o razna si ar fi crezut ca este complicele fratelui sau.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 2:38 pm

Asa am patit si eu cu Lisa. Nu ma chemau aici dar vizitele la Minister mi-au fost indeajuns cat sa imi dau seama ca nu vreau sub nicio forma sa lucrez acolo. Isi aminti de momentele cand sor-sa disparuse fara urma. Inca avea momente cand se invinuia pentru ca o lasase sa plece in acea noapte insa in mare parte fusese si vina ei. Cearta incepuse de la ceva banal si nu mai avea rabdare acum sa sta sa isi aminteasca ce si cum s-a intamplat.
    Dar ce a facut frate-tu de e cautat de Dementori? Se interesa el, nu pentru ca ar fi fost curios sau un bun sef de casa, asa cum il considerau multi, ci pentru a face conversatie. Cat despre amnezie, Adrian ar fi dat orice sa aiba amnezie si sa uite unele momente traite.

Anul III

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Sam Dec 29, 2012 4:23 pm

Fata se uita ridicandu-si o spranceana catre el.
- Daca stiam, crezi ca mai eram aici? Ideea e ca eu nu-mi amintesc si nimeni nu vrea sa-mi spuna nimic. De parca ar fi un mare secret. Nu vor sa-mi zica nici de ce-l cauta si nici ce locuri au depistat ei, locuri in care s-ar putea afla fratele meu. Totusi, pana acum nu a dat nimeni de el, deci nu inteleg de ce nu se opresc odata din cautarea asta ! spuse Destiny, iar apoi ofta scurt.
- Ce s-a intamplat cu sora ta? intreba aceasta reanalizand ce-i spusese colegul sau inainte.

Sus In jos
Adrian Ivashkov
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Dum Dec 30, 2012 2:30 am

Daca imi aduc eu bine aminte a fost un caz de genul asta in lumea Incuiatilor. O femeie a fost ucisa si ascunsa bine de catre sotul ei iar autoritatile au cautat cadavrul timp de cinci ani si tot nu l-au gasit. De ce ar inceta cautarile pentru frate-tu dupa numai.... de cat timp a plecat el. Spuse Adrian desi povestea asta nu avea nicio legatura cu ceea ce vorbeau ei. DIn cele citite de el, recapatarea memoriei se facea cu ajutorul persoanelor, vorbelor si obiectelor din jur, creand flash-uri din trecut. Adica iti aduceai aminte franturi din cele intramplate cu ajutorul unor scurte "clarviziuni" (desi e impropriu spus).
    Cu sor-mea e alta poveste. Una lunga de tot pe care nu vreau sa mi-o amintesc.

Anul III

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   Dum Dec 30, 2012 3:51 am

- Oh, inteleg, sopti ea incruntata. Cat despre femeia aia.. pierdere de timp cautarea ei. Am auzit si eu de ea, dar mi s-a parut foarte penibil si de obicei imi placea sa rad la emisiunea care difuza cautarea ei.
Soimeanca se simtea oribil, nu stia daca din cauza dementorilor sau daca va avea iar vreo amintire din trecutul sau destrabalat, dar avea sa afle in curand. Isi clatina putin picioarele, si se sprijini de un perete pentru a nu cadea. Inchise ochii si incerca sa ramana ferma pe pozitie. Stranse din dinti si astepta. Imaginea unei lupte dintre ea si un baiat, pe care nu-l putea recunoaste i se intipari greoi in minte. Lupta dintre ei nu era violenta, atat cat era de verbala. Isi aruncau cuvinte efectiv de nedescris, iar fata murea de curiozitate cine ar fi putut fi adversarul sau, insa exact cand acesta se pregatea sa spuna ceva, Adrian o scutura sa o intrebe daca este bine, iar ea deschise ochii si amintirea se risipi.

ooc: ziceai de Elodia =))) ?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bullet [privat]   

Sus In jos

Bullet [privat]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: London& Others :: Azkaban-
Mergi direct la: