Hogwarts's Army
Hogwarts's Army

AcasaAcasa  SortareSortare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Old friends(privat)

In jos 
AutorMesaj
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

Reputatie : 1
Data de inscriere : 22/12/2012
Varsta : 22

MesajSubiect: Old friends(privat)   Sam Dec 29, 2012 8:27 am

• Cum nu avea ce face si nu avea nici un plan cu vreun prieten hotari sa mearga la lac.Acolo putea sa se relaxeze si sa uite de griji.Se imbraca cu o bluza albastra si cu niste blugi negri stramti,iar in picioare isi lua niste cizme cu toc.Isi ia geaca pe ea si pleaca spre lac.In scurt timp ajunge si priveste in jur.Observa ca este numai ea acolo...singura singurica.De obicei ii placea sa fie singura,dar acum nu.Vroia sa simte si prezenta alcuiva sa nu fie doar ea acolo.Nu peste ceva timp simti preenta cuiva cunoscut.Ranji scurt uitandu-se in jur.Vazu silueta cuiva ce se apropia de ea.Avusese dreptate...era Leloush.Dar oare ce cauta aici,se gandi Jenny.Probabil vroia sa se relaxeze ca ea. - Buna Lulu!Ce faci?Ai venit sa te relaxezi ca mine?zise ea razand si uitandu-se la el.

Sef de Casa

Data de inscriere : 14/12/2012
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Sam Dec 29, 2012 8:49 am

• Leloush se apropie de ea si o ciufulii, ranjindu-i rautacios.
    - Ma plimbam si eu pe aici, dar daca tot am dat de tine, da, ne putem relaxa impreuna, buddy, se vedea ca tanarul e bine dispus, ba chiar radia de fericire de cand se impacase cu Jane si relatia lor mergea bine, fiind oarecum oficiala. Nici nu-i pasa de fetele care ii faceau avansuri, era fericit, habar nu avand ce il asteapta, cel putin nu inca.
    Ii zambi sclipitor blondei si ii facu semn sa mearga cu el pana la o banca. Dadu la o parte stratul subtire de zapada de pe ea si se aseza, invitand-o pe Jenny sa faca acelasi lucru. Privi spre cerul alb, nu, nu ningea, dar era destul de frig. Nu trecu mult pana cei auzira niste pasi, niste tocuri mai exact, fara sa banuiasca despre cine era vorba.

Deborah Lovegood's second clone
Sus In jos
Blair Waldorf
Anul I
Anul I

Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/12/2012

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 4:24 am

• Cred ca era a 3-a tura de lac pe care o dadeam azi dar, nu aveam altceva mai bun de facut. Mi-am bagat castile sa ascult muzica si mainile in geaca de oiele si gata. Nu conta ca afara era frig de crai, eu aveam blugii negri stramti, niste ghete de piele fara toc, nu era nebuna sa ies pe zapada cu tocuri, si aveam o bpuza cu maneca lunga dar, nu imi era frig.
    Mi-am trecut o mana prin parul usor buclat si mi-am ridicat privirea spre cei doi, privindu-i intr-un cel calma si uimita. Uimita de ce? Nu stiu, crede-am ca sunt singura nebuna care iese afara sa se plimbe.

Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 4:34 am

• Simti prezentacuiva cunoscut.Dar cine?Se uita in jur sa vada cine e.Momentan nu vede pe nimeni,dar apoi observa o silueta cunoscuta.Nu poate fii ea,gandi Jeny.Se ridicade langa Lulu si se uita la aceasta silueta cunoscuta.Credeam ca nu ochii ii joaca feste.Se ridica si se duse aproape de aceea silueta.
    - Blair!Chiar tu esti?zise blondina uimita de prezenta fetei.

Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 4:38 am

• Cand auzi numele lui Blair inima lui Leloush tresari si incepu sa bata mai tare. Nu putea fi real, nu putea sa revina in viata lui dupa cat rau ii pricinuise. Isi indrepta ochii spre ea si o privi de parca s-ar uita la un miraj, la o iluzie creata doar de mintea sa. Inghiti in sec si ingheta in loc, nefiind in stare sa faca sau sa zica ceva, doar buzele sale zvacnira revoltate de aparitia ei , in rest avea o figura destul de dura si impasibila.

Sus In jos
Blair Waldorf
Anul I
Anul I

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 4:53 am

• M-am uitat in spate, apoi la Jenny.
    Se pare ca eu sunt, nu vad pe nimeni in spatele meu.ii spun putin ironica apoi il privesc pe el pentru cateva secunde.Hmm....se pare ca pana la urma ati ajuns impreuna sau nu.psun eu putin rautacioasa.
    Mda....ma c-am trezisem prost de dimineata si nu prea aveam chef sa fiu draguta si zen azi. Mi-am oprit muzica si mi-am dat jos castile ca sa nu fiu chiar atata de nesimtita.

Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 4:59 am

• - Nu-ti pasa, iti amintesti? ii zambi el acru, revenind cu picioarele pe pamant. El era nemernic oricum, dar cu ea trebuia sa fie si mai rau decat deobicei la cate ii facuse, asa era firesc. Buzele sale se strambara si o privi din cap pana in picioare, diverse episoade aparandu-i in minte, unele deloc placute. Ea era singura fata care se jucase cu el, in rest fusese exact invers.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 5:28 am

• Inghiti in sec.Cum sa spuna ca e impreuna cu Leloush?Nici gand nu acepta asta.O privi fix pe Blair.
    -Asculta!spuse blonda si ii zambi acru celeilate fete. Sa iti iasa ideea asta din cap!Eu niciodata...dar niciodata nu voi fii impreuna cu Leloush!Suntem doar buni prieteni si atat.Sa iti iasa ideea asta tampita din cap.pricepi?O priveste fix zambindu-i acru.

Anul I

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 6:12 am

• Am inceput sa rad cand blondina se aprinse asa dar, m-am abtinut sa nu iasa urat.
    Mai taci, daca te rastesti la mien nu o sa rezolvi nimic.ii spun rece si fac cati-va pasi spre Leloush.Si pe tine, nu te-a bagat nimeni in seama.ii spun calma ca apoi sa ma intorc cu fata la blondina.
    Incepuse sa tipa si sa faca urat din prima, a doua oara cand va tipa o sa atrizeze in lac cu cel mai mare noroc pe care il poate avea.

Sef de Casa
Sef de Casa

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Lun Ian 07, 2013 6:40 am

• - Hai nu ma innebuni, veni replica lui seaca, complet indiferenta. Nu avea niciun chef sa se certe cu ea, fiindca tot timpul iesea nasol pentru amandoi, avand destul de multe in comun, mai ales partea in care erau certareti. Isi aprinse o tigara ca sa-si pastreze calmul si se ridica de pe banca, ducandu-se undeva mai departe de ele ca sa nu inhaleze niciuna fumul toxic.

Sus In jos
Jenny Humphrey
Anul V
Anul V

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Mar Ian 08, 2013 9:17 am

• Se abtinu sa nu se ia la bataie cu Blair...asta cu greu.Venirea ei la Hogwarts o luase cu adevarast prin surprindere.Auzise niste zvonuri cu privire la asta,dar natunci nu coniderase ca trebuie sa le ia in serios.Isi dadu seama ca fuse o mare greseala ca ignora acele zvonuri.Inghiti in sec abtinandu-se sa nu o plezneasca pe Blair.Reuseste cu greu sa fie calma.O priveste zambindu-i acru pentru cateva clipe,du[pa care isi intoarse privirea spre Lulu.

Sef de Casa

Reputatie : 9
Data de inscriere : 21/11/2012

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   Joi Feb 14, 2013 6:28 am

TOPIC CLOSED
Cercetasi -> 40 puncte
Astropufi -> 40 puncte
Viperini -> 30 puncte

Bo: Stii ca esti doar al meu, da ?!
Adrian: Normal ca stiu. Dar tu stii asta?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Old friends(privat)   

Sus In jos

Old friends(privat)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hogwarts's Army :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Lacul-
Mergi direct la: